Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Andy72, te dialogi nawet nie są tendencyjne, są jakąś konfabulacją. Z tych dialogów wynika, że "korwinista" wierzy, że "prawdziwy" socjalizm, to naprawdę dobry system, ale go ciężko osiągnąć, a w ogóle to, w życiu powinno być ciężko. To jest - delikatnie mówiąc - jakaś pomyłka. Naprawdę ludzie takie rzeczy czytają i myślą, że tak jest?

Jest tam krytyka pod adresem Korwina, że od lat mówi tak samo. To się raczej chwali, ale nie w tym wypadku, jak się okazuje. Nie tak jak Kaczyński, z racji, że na lewicy było tłoczno w momencie tzw. "reformacji" to założył Porozumienie Centrum, a teraz jest rzekomo w prawicowej partii... A teraz ta "prawicowa" partia troszczy się o zwierzątka i klimat. Nie ma to jak klarowne i stałe poglądy...


Cz sty 06, 2022 2:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
A to dziwne, bo z tego dialogu, to mi bardziej celowały argumenty Korwinisty. O ile może doraźnie i politycznie Antykorwinista był przekonujący to filozoficznie i pytaniami o sens człowieczeństwa Korwnista go zagiął.Można by się z nim nawet zgodzić, jeśli korwinizm traktować jako niedopuszczenie do pułapki światów opisywanych przez Lema.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz sty 06, 2022 2:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Lustusa może zmyliła moja wolta, wypisałem argumenty za i przeciw JKM i bardziej przemawiają do mnie te za. Może z wyjątkiem tego, że dla mnie osobiście w krótkiej perspektywie to bezpieczniej bym żył w świecie zasiłków niż w absolutnym wolnym rynku. Ale dochodzę do wniosku że sama istota,to o co JKM walczy jest pożyteczna i godna pochwały za styl prowadzony od lat. Nie mogę jednoznacznie określić.
JKM jest kontrowersyjny i pozostanie kontrowersyjny za 100 lat.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz sty 06, 2022 3:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
Feelek, oczywiście, że przekraczają.

To w takim razie nie rozumiem w jaki sposób 500 plus jest programem dyskryminującym osoby samotne. Mógłbyś to wyjaśnić?


Cz sty 06, 2022 10:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
A ile według Ciebie kosztuje miesięczna opieka nad chorą osobą (leki), rachunki, żywność osoby samotnej?

Czemu ja jako chory człowiek, który fizycznie pracuje i ma cały szereg obowiązków przy chorej mamie nie może liczyć na żadną pomoc od państwa a pieniądze dostaje (w zależności od ilości posiadanych dzieci) bezrobotny alkoholik? To jest sprawiedliwe oczywiście

Szkoda, że uczepiłeś się jednego zdania a 90% postów, które napisałem omijasz szerokim łukiem. Przedstawiłem konkretne przykłady z życia wzięte, ale oczywiście nikt się do nich nie odniesie, bo polityczny dogmat to twierdzenie, że 500+ jest sprawiedliwe...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz sty 06, 2022 11:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):

Czemu ja jako chory człowiek, który fizycznie pracuje i ma cały szereg obowiązków przy chorej mamie nie może liczyć na żadną pomoc od państwa a pieniądze dostaje (w zależności od ilości posiadanych dzieci) bezrobotny alkoholik?
Bo jako bezdzietny nie dokładasz się do przyszłości ZUSu. W dzietności nie chodzi o żadną przyszłość "narodu polskiego" czy "przyszłość Polski", bo nie ma mocnych przesłanek za tym, że lepiej jak jest Polaków więcej niż mniej. Chodzi tylko i wyłącznie o ratowanie istniejącego systemu ubezpieczeń społecznych, który w założeniu oparty był na rodzeniu się więcej dzieci niż umieraniu starszych.

------------
Zresztą dajcie spokój, dziś "socjalistów" jest jak na lekarstwo, może jakiś Żyd Ikonowicz jest ideowym socjalistą.
To co Korwin i jego potakiwcze nazywają socjalizmem żadnym socjalizmem nie jest, jest to narzędzie sprawowania władzy, dziś władza która rozdaje pieniądze nie robi tego z pobudek socjalistycznych, ale używa tego jako narzędzia zdobywania i podtrzymywania władzy, którą po prostu sobie kupuje, nie ma to nic wspólnego z ideowym socjalizmem.


Cz sty 06, 2022 11:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
A ile według Ciebie kosztuje miesięczna opieka nad chorą osobą (leki), rachunki, żywność osoby samotnej?

Czemu ja jako chory człowiek, który fizycznie pracuje i ma cały szereg obowiązków przy chorej mamie nie może liczyć na żadną pomoc od państwa a pieniądze dostaje (w zależności od ilości posiadanych dzieci) bezrobotny alkoholik? To jest sprawiedliwe oczywiście

Szkoda, że uczepiłeś się jednego zdania a 90% postów, które napisałem omijasz szerokim łukiem. Przedstawiłem konkretne przykłady z życia wzięte, ale oczywiście nikt się do nich nie odniesie, bo polityczny dogmat to twierdzenie, że 500+ jest sprawiedliwe...

No ale Konfederacja, której jesteś zwolennikiem, choć jest przeciwna 500 plus w formie dania pieniędzy do ręki, to jest za wspieraniem rodzin mających dzieci, bo rozumie że bez dzieci Polacy jako naród wymrze, zatem jesli nie posiadasz rodizny i dzieci to nie dostaniesz owego wsparcia zatem wasze będziesz czuł się pokrzywdozny


Cz sty 06, 2022 6:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Dlatego, ja nic nie chcę i nic nie oczekuję. Nie kombinuję, oszukuję po MOPRACH czy innych MOPSACH, ale nie nazywajcie, że 500+ jest sprawiedliwe, bo nie jest, a przykładu trzeci raz powtarzać nie ma sensu.

Tak jakby posiadanie dziecka czyniło z kogoś lepszego człowieka. To tanie banialuki. Jeszcze żeby faktycznie we wszystkich rodzinach to 500+ szło tylko i wyłącznie na potrzeby dzieci, ale doskonale wiemy, że tak nie jest. Nie pracująca matka z tych 500+, które pobiera pójdzie sobie do fryzjera czy kosmetyczki a dziecku kupi artykuły czy ubrania z drugiej ręki, i kto to niby sprawdzi na co wydała? Nikt.

W socjalizmie zawsze najlepiej urządzali się cwaniaki, oszuści i różnego rodzaju kombinatorzy. Nie uczciwa praca, nie zdobyte środki poprzez własną pracę, tylko jakieś ulgi, renty socjalne, zasiłki, zapomogi, tu dostanie, tam na czarno dorobi, tu złoży wniosek na opał, tu na darmowe obiady w szkole, tam 500+ wpadnie. Po co pracować?

Dlatego ja od poniedziałku rzucam się w wir pracy i łapię dodatkowe godziny gdzie się da. W paru miejscach. Co prawda lekarz (już dawno temu) zabronił przeciążać organizm przy początkach pooperacyjnej przepukliny, ale nie mam wyboru. Z głodu umierać nie zamierzam. Ani też pod most się przenosić, bo teraz za zimno trochę. Może na wiosnę czy lato. Takie życie. Nie ja jeden mam ciężko. Przywykłem, że w tym państwie lepiej ma bijący po pijaku żonę bezrobotny złodziej niż uczciwie pracujący człowiek bez zdrowia i z chorą osobą na głowie. Sorry, taki mamy klimat...

A najnowszy sondaż w tym roku :

https://dorzeczy.pl/sondaz/248023/sonda ... skuje.html

Konfederacji urosło znowu (12%), może sprawa Facebooka się do tego przyczyniła. Oby tak dalej. Zostawili tęczowych komunistów w tyle i to cieszy. Pora przegonić laleczkę Chucky i podjąć walkę z przyjaciółmi z Magdalenki i od Mazurka (PO - PiS)

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz sty 06, 2022 7:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
A tu jeszcze Polski Ład w praktyce :

https://kobieta.wp.pl/nauczycielka-nie- ... 107584352a

Dziś była u mnie siostra ze szwagrem. Mają kredyt na mieszkanie. Już spłacają o kilkaset złotych więcej, a będą (niespodzianka) spłacać jeszcze więcej. Szwagier po nowym ładzie mając swoją działalność na składki zdrowotne będzie w skali roku płacił ponad 10 000 zł.

Nasuwa się pytanie :

Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz sty 06, 2022 8:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
nie nazywajcie, że 500+ jest sprawiedliwe, bo nie jest
Jest.
Osoby wychowujące dzieci wkładają - zupełnie nieporównywalny - wkład (tak, również finansowy!) w przyszłość (także Twoją, w formie emerytury) niż osoba samotna.
Można się zżymać (słusznie) na to, że system "bismarckowski" emerytur jest niesprawiedliwy itd. - ale stan jest taki, jaki jest.
I doprawdy. 500 zł to niewielka rekompensata.

I nie porównuj ze swoimi kosztami, bo Twoje koszty są NA CIEBIE (podobnie jak rodzice wydają na siebie), a to Ty sugerowałeś, że 500 zł + dziecko na utrzymaniu to rzekomo dobry interes.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 06, 2022 8:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
Dlatego, ja nic nie chcę i nic nie oczekuję. Nie kombinuję, oszukuję po MOPRACH czy innych MOPSACH,

Skoro pisałeś przed chwilą że uczciwie pracując wraz z emerytura mamy ledwo jesteś w stanie się utrzymać to jak niby oszukuje ktoś pobierając jakieś groszowe zasiłki z MOPS?
Cytuj:
. Nie pracująca matka z tych 500+, które pobiera pójdzie sobie do fryzjera czy kosmetyczki a dziecku kupi artykuły czy ubrania z drugiej ręki, i kto to niby sprawdzi na co wydała? Nikt.

Pewnie. Jeszcze na Karaiby za to 500 pojedzie :D
Cytuj:
W socjalizmie zawsze najlepiej urządzali się cwaniaki, oszuści i różnego rodzaju kombinatorzy.

A to oszust i cwaniak.
"Dziambor krytykuje, lecz pobiera 500+. „"

Cytuj:
Nie uczciwa praca, nie zdobyte środki poprzez własną pracę, tylko jakieś ulgi, renty socjalne, zasiłki, zapomogi, tu dostanie, tam na czarno dorobi, tu złoży wniosek na opał, tu na darmowe obiady w szkole, tam 500+ wpadnie. Po co pracować?

Moja koleżanka pracowała z MOPS z opowiadań wynikało że nikt normalny kto nie jest uzależniony od alkoholu tam nie przychodzi, bo zasilki są groszowe i sie nie da żyć na normalnym poziomie a raczej egzystować.
Np zasiłek okresowy przyznawany w Łodzi dla osób o trudnej sytuacji materialnej wynosi 414 zł na miesiac.
Bogactwo.
Cytuj:
Dlatego ja od poniedziałku rzucam się w wir pracy i łapię dodatkowe godziny gdzie się da. W paru miejscach. Co prawda lekarz (już dawno temu) zabronił przeciążać organizm przy początkach pooperacyjnej przepukliny, ale nie mam wyboru. Z głodu umierać nie zamierzam. Ani też pod most się przenosić, bo teraz za zimno trochę.

To raczej należało by podejść rozumowo i znaleźć pracę nie obciążająca fizycznie organizmu.
Cytuj:
Przywykłem, że w tym państwie lepiej ma bijący po pijaku żonę bezrobotny złodziej niż uczciwie pracujący człowiek bez zdrowia i z chorą osobą na głowie. Sorry, taki mamy klimat...

Oczywiście. Pijak bijący żonę jeździ na wycieczki zagraniczne z zasiłków z MOPS a Mniszek pracuje :D
Ty naprawdę myślisz że w MOPS to dają jakieś worki pieniędzy.


Cz sty 06, 2022 8:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Po pierwsze to nie odnotowano znaczącego wzrostu spożycia alkoholu po wprowadzeniu programu 500+.
Poza tym ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci daje możliwość zamiany świadczenia pieniężnego na świadczenie rzeczowe (żywność, ubrania, lekarstwa, opłacanie kursów językowych, żłobka, basenu), jeżeli odpowiednie organy będą miały sygnały o „przepijaniu” pieniędzy z programu. Zazwyczaj takie informacje są dostępne pracownikom opieki społecznej.


Cz sty 06, 2022 9:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wracając trochę: to, że podoba mi się 500+ (choć niestety nic z tego nie mam - nie przewidziano bowiem zapłaty za dzieci już dorosłe :) ) nie oznacza, że mam za dobry pomysł większość pomysłów "Nowego Ładu".

Tyle, ze jest kosmiczna różnica pomiędzy spieraniu się o konkretne rozwiązania (czy dobre, czy złe, czy powinny być, a może czy powinny inaczej wyglądać itd.) a tym ciągłym pyszczeniu, odsądzaniu od czci i wiary i oskarżaniu o niecne intencje.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sty 06, 2022 9:26 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Po pierwsze, to w moją przyszłość na pewno (ZUS) obecne dzieci, których rodzice pobierają 500+ nie będą dokładać w formie emerytury. Z takiego bardzo prozaicznego względu, że osoby z połową trzustki a drugą połową chorą w 60% dożywają maksymalnie 50 lat (przy oszczędnym trybie życia, braniu leków, na które nie mam zniżek, nie są refundowane, specjalnej diecie), więc mnie osobiście nie dotyczy, ale OK, przyjmuję argument, że dzieci to przyszłość narodu. Mnie emerytura szczęśliwie ominie.

Po drugie, to nigdy nie pisałem, że wychowywanie dzieci to żaden trud. Można jedynie dyskutować czy wychowywanie dzieci przez dwoje bezrobotnych ludzi, którzy siedzą całymi dniami w domu jest tak samo męczące i skomplikowane co opieka nad starszą i chorą osobą przez osobę przewlekle chorą, która 6 dni w tygodniu pracuje i ma na głowie cały szereg domowych obowiązków. Jednak nie o licytację tutaj chodzi...

Po trzecie to państwo nie jest w stanie kontrolować kilkunastu milionów ludzi, którym te świadczenia wydaje, więc nie ma mowy o "kontroli" każdej złotówki, która z 500+ pochodzi i na co jest przeznaczana. To niewykonalne. Na podstawie pojedynczych przykładów raczej nie podniesie się statystyka dotycząca spożywania alkoholu przez naszych obywateli.

Po czwarte, to pójście do fryzjera, kosmetyczki czy zakup wódki, papierosów nie jest kosztem tego rzędu co wyjazd na jakieś Karaiby. Analogia kompletnie chybiona.

Po piąte uważam, że pomoc należy się ludziom, którzy nie mogą pracować z wielu przyczyn, a nie dla takich, którzy nie chcą, bo nie... To chyba diametralna różnica.

Po szóste, to może 500+, tylko dla dzieci zaszczepionych? Nie, no żart ;)

A po siódme, to wbrew pozorom wcale nie jestem zagorzałym przeciwnikiem 500+, odnosiłem się do konkretnych przykładów i sytuacji życiowych, nie ogółu. Sama idea czy teoria w założeniu miała być "sprawiedliwa społecznie", ale praktyka pokazuje zgoła co innego.

A po ósme, ja dzieci nie mam, mieć nigdy nie będę, ale odnosiłem się też do wypowiedzi osób, które dzieci mają a mimo to krytykują 500+. Dla nich problemem jest drożyzna i szereg innych przyczyn. Zaś samego 500+ nie uważają za pomoc. Zaproponowałem więc, żeby z tego zrezygnowali... To tyle w temacie 500+ ode mnie.

A tu znowu coś nie zagrało z tym Polskim Ładem...

https://dorzeczy.pl/opinie/248638/spiep ... adzie.html

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So sty 08, 2022 2:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
ad.1.Aha. Czyli Ty (twierdzisz że) nie dożyjesz emerytury, więc należy zmienić system. Ciekawe, czy jesteś tego na tyle pewien, by się zrzec emerytury (bo przecież "nie dożyjesz").

ad.2.Moralność trzeciego Murzynka z kawału o złotej rybce (pierwszy: chcę być biały, drugi: chcę być biały, trzeci: to niech oni teraz będą czarni). PiS załatwił jeden problem, ale drugiego nie - niech sie wycofa z załatwienia pierwszego.
Choć akurat opiekuńcze też zwiększył.

ad.3.A czemu państwo ma kontrolować? Pensje też powinno?

ad.4.I co z tego?

ad.5.A skąd wiesz, że ci nie chcą pracować? Argument oparty na pomówieniu?

ad.7.Nie, nie miała być "sprawiedliwa społeczenie'. To program populacyjny. Uważam ze sprawiedliwy, ale to nie jego cel.


Co do polskiego ładu zgadzam się - ale to problem podejścia (PIS jest, niestety, socjalistyczny - czy może raczej socjalny).
Niestety, nie ma na razie nikogo lepszego.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sty 08, 2022 2:24 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL