Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Bo to przecież katolicka partia. Wszyscy maja Boga na ustach. A katolicy przecież popierają ukryta eutanazje. Czego Andy nie rozumiesz? Jakoś poglądami im blisko do takich co to tez chcieli oczyścić świat z wszystkich chorych i ułomnych. To takie praktykowanie miłości bliźniego. Przecież ten kaleka czy ten obłożnie chory się meczy.
A zwolenników konfederacji zapraszam do zapoznania się z kosztami leczenia onkologicznego czy kardiologicznego. Proponuje tez alergie przestudiować. Wiele dzieci się obecnie rodzi z alergiami.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz cze 29, 2023 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jak zwykle zwolennicy socjalizmu uważają ze jak coś jest państwowe, to jest za darmo... Szkoda nawet się do tych konfabulacji odnosić :roll:


Cz cze 29, 2023 6:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
A teraz po pierwsze polexit wskażę kto to niby jest zwolennikiem socjalizmu a następnie kto uważa że cokolwiek jest za darmo.
Albo odszczeka kalumnie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz cze 29, 2023 7:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
To najpierw niech jeden z was udowodni, że Konfederacja chce się pozbyć starych i chorych oraz, że to co proponują to eugenika, a drugi (to do ciebie, jakbyś nie zajarzył) udowodni, że blisko im poglądami do nazistów, do których ich raczyłeś porównać.

Aha, i "odszczekaj" to możesz sobie mówić do swojego psa, a nie do mnie, jeśli łaska.


Cz cze 29, 2023 9:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jak to fantastycznie złapać polexita na popieraniu partii której programu nie zna. Normalnie bomba. Szanowny polexit najpierw doczyta co proponuje jego ulubiona konfederacja a potem się będzie oburzać.
I dodatkowo wykazać ze ktoś nie zna terminów takich jak odszczekać.
https://sjp.pwn.pl/sjp/odszczekac;2493833.html
Cytuj:
pot. «odwołać to, co się niesłusznie lub niesprawiedliwie powiedziało»

Po prostu poezja. Trafienie w 10 w dwie tarcze jedna lotka

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt cze 30, 2023 8:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Powtarzacie wynurzenia pismaków o "umieraniu pod płotem", o pozbywaniu się chorych itp. A o prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych to nie słyszał? Systemy mieszane, łączące model rynkowy z modelem ubezpieczenia państwowego, jakoś funkcjonują. Można dyskutować o szczegółach, o udziale jednego i drugiego, a nie wyjeżdżać od razu z grubej rury z eugeniką i nazistami.


Pt cze 30, 2023 3:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
To bardzo dobre rozwiązanie dla ... tych co mają pieniądze i samych prywatnych ubezpieczalni. Wasza polityka to kolejne przywileje dla tych co mają pieniądze kosztem tych, co nie mają. W skrócie wasza "wolność" to tyrańska władza pieniądza.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt cze 30, 2023 4:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
Powtarzacie wynurzenia pismaków o "umieraniu pod płotem", o pozbywaniu się chorych itp. A o prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych to nie słyszał? Systemy mieszane, łączące model rynkowy z modelem ubezpieczenia państwowego, jakoś funkcjonują. Można dyskutować o szczegółach, o udziale jednego i drugiego, a nie wyjeżdżać od razu z grubej rury z eugeniką i nazistami.

Po prostu umiemy liczyć. Te 4500 zł to na ile starczy? Koszty samych lekarstw onkologicznych które są podawane przed chemioterapia to setki złotych. Dzisiaj przy refundacji pacjent płaci pare złotych. Same czynniki to chemioterapii to setki złotych. Zwykle badanie mammograficzne czy cytologia to znowu wysokie koszty. Ile pacjent musiałby zapłacić za operacje. Jaki byłby koszt dla anestezjologa a ile dla chirurga. O poważnych operacjach ratujących życie nawet nie wspominam. Korwin to mówi od dawna ale nigdy nie zaproponował żadnego sensownego finansowania. Zreszta pokaż mi kraj gdzie taki system działa.
Podobny system ubezpieczeń działa w USA. I jest tam takie rozwarstwienie społeczne. Tam jak masz kasę to jesteś leczony a jak nie to zdychaj pod płotem. I właśnie do takiego systemu to prowadzi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt cze 30, 2023 5:29 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 11:28 am
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
No tak. "Kazdy jest kowalem swojego losu" == eugenika. To jest hit.

Chce zwrocic uwage, ze caly przyplyw bogactwa bierze sie z pracy i wtorzczosci/konkurencji. Im wiecej pracy, im wiecej ludzi pracuje, tym lepiej.

Konfederacja jest za tym, zeby tym ktorzy pracuja ulatwiac zycie, tym ktorym sie nie chce pracowac zeby nie ulatwiac zycia, a tym ktorzy nie ze swojej winy (choroby wrodzone, niezdolnosc do pracy od urodzenia itd.) zeby oczywiscie pomagac.

Od kiedy to Katolik ma pracowac na kogos, komu sie nie chce pracowac? Co to za pomysl? I zanim ktos mi wyskoczy z jakimis chorymi porownaniami, ze jakbym to ja byl biedny to bym inaczej rozmawial, to bieda nie definiuje szczescia w zyciu. Wielu ludzi biednych jest bardzo szczesliwych i odwrotnie. Ja sie nie urodzilem bogatym czlowiekiem, nie jestem murzynem co ma 2,20m i mial prosta droge do NBA.

Juz nie wspomne o tym, ze od pomocy potrzebujacym jest nie tylko Panstwo. Skad ten pomysl, ze gdyby zabraklo pomocy z Panstwa, to nagle by tej pomocy nigdzie nie bylo. Jest cala masa pomocy charytatywnej, roznej masci organizacji i zbiorek nawet dla osob swieckich.


Pn lip 03, 2023 1:11 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
RobertoG napisał(a):
Konfederacja jest za tym, zeby tym ktorzy pracuja ulatwiac zycie, tym ktorym sie nie chce pracowac zeby nie ulatwiac zycia, a tym ktorzy nie ze swojej winy (choroby wrodzone, niezdolnosc do pracy od urodzenia itd.) zeby oczywiscie pomagac.
No to jak w pokerze mówię sprawdzam. To ja poproszę o konkretne rozwiązania w programie Konfederacji w której pochylają się nad chorymi, emerytami, rencistami, rodzicami którzy musieli zrezygnować z pracy zawodowej aby opiekować się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi.
Konfederacja jest tylko za tymi którzy dobrze się mają i mogą ciężko zasuwać. I to jeszcze w wysokopłatnym zawodzie. Jak ktoś ma nieszczęście być przedszkolanką, opiekunką w żłobku, czy nauczycielem w szkole, dalej opiekunką medyczną w szpitalu, pielęgniarką i wiele innych zawodów w których osoby zarabiają poniżej 5-6 tyś. netto.

Od wielu lat zwiększa się procent osób zapadających na choroby onkologiczne. Czytałem ostatnio jednego profesora, który mówi, że za około 20 lat około 60-70 procent Polaków będzie miała problemy z chorobami onkologicznymi. Pytanie jak to Konfederacja widzi w finansowaniu tego typu drogich kuracji.
RobertoG napisał(a):
Od kiedy to Katolik ma pracowac na kogos, komu sie nie chce pracowac? Co to za pomysl?
A gdzie ktoś mówi o pracowaniu na kogoś komu nie chce się pracować? Mowa o tych co nie mogą z różnych powodów. A katolik ma obowiązek zajmować się tymi co to są głodni, spragnieni itp. Zacytować kazanie na górze czy jako wzorowy katolik znajdziesz?
RobertoG napisał(a):
Juz nie wspomne o tym, ze od pomocy potrzebujacym jest nie tylko Panstwo. Skad ten pomysl, ze gdyby zabraklo pomocy z Panstwa, to nagle by tej pomocy nigdzie nie bylo.
Proponuje zapoznać się z funkcjami Państwa.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 03, 2023 12:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Konfederacja to "chamów czas".
Tutaj wyborczy klip, w którym Korwin z Berkowiczem wybierają się na "polowanie na lewaków":
https://twitter.com/okiemtomkaw/status/ ... 3639663616

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz lip 13, 2023 7:23 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 23, 2011 11:28 am
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Jockey napisał(a):
No to jak w pokerze mówię sprawdzam. To ja poproszę o konkretne rozwiązania w programie Konfederacji w której pochylają się nad chorymi, emerytami, rencistami, rodzicami którzy musieli zrezygnować z pracy zawodowej aby opiekować się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi.

Zle trafiles, bo ja tez chce zrobic "sprawdzam" oddajac moj glos i zobaczyc co z nim (i tymi parunastu procentami) zrobia. Nie jestem obronca konfederacji. Nie znam takiego zapisu w ich programie, w mojej wypowiedzi bazowalem na tym co uslyszalem od tego lub tego polityka. Wiele rzeczy mowia i jestem ciekawy ile z tego przejdzie w praktyke.

Cytuj:
Konfederacja jest tylko za tymi którzy dobrze się mają i mogą ciężko zasuwać. I to jeszcze w wysokopłatnym zawodzie. Jak ktoś ma nieszczęście być przedszkolanką, opiekunką w żłobku, czy nauczycielem w szkole, dalej opiekunką medyczną w szpitalu, pielęgniarką i wiele innych zawodów w których osoby zarabiają poniżej 5-6 tyś. netto.

Gdyby nie odejscie od komuny i wysoki wzrost gospodarczy w ostatnich 30 latach (co sie nie wzielo dzieki rozdawaniu pieniedzy - socjalowi, tylko ciezkiej pracy calego spoleczenstwa), to by dzis nawet tego nie bylo.

W spoleczenstwie, w ktorym jest zacheta do pracy kazdego kto moze pracowac i nagradzanie pracy, zyskuja wszyscy.

Cytuj:
A katolik ma obowiązek zajmować się tymi co to są głodni, spragnieni itp. Zacytować kazanie na górze czy jako wzorowy katolik znajdziesz?

Ma. Ale tez dobrze zeby Katolik nie odczytywal Pisma Swietego wybiorczo, ale calosciowo. No bo w koncu, jako wzorowy katolik, znasz oprocz kazania na gorze rowniez i taka nauke sw. Pawla?

"Kto nie chce pracować niech też nie je."

Cytuj:
Proponuje zapoznać się z funkcjami Państwa.

A ja z historia sprzed socjalu i jak to sie stalo, ze wszyscy ludzie juz dawno nie wygineli bez niego.


Pn lip 17, 2023 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Cytuj:
"Kto nie chce pracować niech też nie je."
Właśnie. Kto nie chce, a nie nie może, bo jest chory, kaleki itd. To kolosalna różnica.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 18, 2023 8:54 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Barney napisał(a):
Cytuj:
"Kto nie chce pracować niech też nie je."
Właśnie. Kto nie chce, a nie nie może, bo jest chory, kaleki itd. To kolosalna różnica.

No to teraz powiedz, czy słowa o byciu "kowalem własnego losu", które tak niektórych oburzyły, odnoszą się do tej pierwszej, czy drugiej kategorii?

Tymczasem dla tych, co łudzą się że głosując na PO lub PiS dokonują jakiegoś realnego wyboru:
https://dorzeczy.pl/opinie/462216/rotni ... racja.html


Wt lip 18, 2023 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
No to teraz powiedz, czy słowa o byciu "kowalem własnego losu", które tak niektórych oburzyły, odnoszą się do tej pierwszej, czy drugiej kategorii?
Powiedzmy, że ktoś urodził się sparaliżowany. Jak myślisz, jaka jest dla niego odpowiedź na Twoje pytanie?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lip 18, 2023 11:38 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL