Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:18 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Barney napisał(a):
Niestety, narracja "a czy ktoś zmusza" jest mocno skompromitowana. Bo nie zawsze jest wolny wybór w tej sprawie.

Myślisz, że w Toruniu nie znajdzie się lepsza oferta pracy? Jeśli tak jest w istocie, to czemu czepiają się akurat Mentzena a nie innych pracodawców?

lajkonik.2 napisał(a):
Węgla zabrakło ponieważ wybuchła panika celowo wywołana. A ceny wywindowała unijna polityka dekarbonizacji, ponieważ doprowadziła do stopniowego zmniejszania wydobycia węgla w Polsce.

Przypomnij mi który to rząd zgodził się na tą unijną politykę dekarbonizacji, na unijny pakiet klimatyczny i ogłosił plan zamykania kopalń?

Cytuj:
No to trzeba było przekonać Putina, żeby wstrzymał się z napaścią na Ukrainę, poczekał, aż importerzy i sprzedawcy by sprowadzili i upłynnili węgiel rosyjski.

Trzeba było poczekać z embargiem, a nie wyskakiwać przed szereg.

Cytuj:
I ja w to wierzę.

Ok, przekonamy się jak będzie.

Cytuj:
Więc jak zabezpieczył rząd dostawy strategicznych surowców czy nie ? Bo nie widzę odpowiedzi widzę zmianę tematu.

Nie zmianę tematu, tylko pytanie o to ile te statki tego węgla dowiozą, a nie ile ich będzie. Z tego co czytałem, to to co do nas płynie, to jest łącznie ok. 700 tys. ton.

Cytuj:
Wymieniłem kopciucha na piec gazowy 15 lat temu (...) Nie dał mi nikt ani złotówki , ani na ocieplenie domu, ani na zakup pieca, ani za niezanieczyszczanie środowiska.

To super, gratuluję. Ja też grzeję gazem. I tylko mówię jak absurdalnie mogą wyglądać niedawne akcje zachęty do wymiany pieców w świetle dzisiejszych dopłat do węgla. Tak jakby gaz i inne paliwa nie zdrożały. I nawet nie podnoś tematu, że rząd planuje też dofinansować i inne sposoby grzania, bo to jest tylko przepis na dalszą katastrofę gospodarczą.

Cytuj:
Czarnek odpowiedział na pytanie które mu zadano. Ja jemu wierzę a nie Tobie. A powiedział tak: Jedzcie mniej, kupujcie taniej" to złota rada manipulantów z Super Expresu. Ja natomiast potwierdzam, że z uwagi na wojnę, putinflację i drożyznę, jak każdy rozsądny człowiek, kupuję mniej i taniej. Coś w tym złego?

A co ma do tego wiara czy niewiara? Ja się nie kłócę, że on nie powiedział tego, co wyżej cytujesz. Powiedział, owszem. Tylko jego przykład nijak się ma do sytuacji zwykłego Kowalskiego.


Pn sie 08, 2022 10:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Węgla zabrakło ponieważ wybuchła panika celowo wywołana. A ceny wywindowała unijna polityka dekarbonizacji, ponieważ doprowadziła do stopniowego zmniejszania wydobycia węgla w Polsce.

Przypomnij mi który to rząd zgodził się na tą unijną politykę dekarbonizacji, na unijny pakiet klimatyczny i ogłosił plan zamykania kopalń?


No nie wiesz? Ten który prowadził politykę z brukselskiego klęcznika. Nazwisko premiera tego rządu, w języku estońskim, oznacza ból i utrapienie .

polexit napisał(a):
Cytuj: No to trzeba było przekonać Putina, żeby wstrzymał się z napaścią na Ukrainę, poczekał, aż importerzy i sprzedawcy by sprowadzili i upłynnili węgiel rosyjski.

Trzeba było poczekać z embargiem, a nie wyskakiwać przed szereg.


Tak, tak, czekaj tatka latka, a kobyłka zdechnie.

polexit napisał(a):
Cytuj:
Więc jak zabezpieczył rząd dostawy strategicznych surowców czy nie ? Bo nie widzę odpowiedzi widzę zmianę tematu.

Nie zmianę tematu, tylko pytanie o to ile te statki tego węgla dowiozą, a nie ile ich będzie. Z tego co czytałem, to to co do nas płynie, to jest łącznie ok. 700 tys. ton.


Następna zmiana tematu. Już trzecia zmiana, trzecia odpowiedź. Dowiozą tyle ile zamówił rząd. A ile zamówił rząd to masz w powyższych postach,. ile zamówił i ile już przyszło, Nie 700 tys, ton, tylko 6000000 ton już przyszło do Polski do 19 lipca. A do tej pory jest ta ilość dużo większa.

polexit napisał(a):
Cytuj:
Wymieniłem kopciucha na piec gazowy 15 lat temu (...) Nie dał mi nikt ani złotówki , ani na ocieplenie domu, ani na zakup pieca, ani za niezanieczyszczanie środowiska.

To super, gratuluję. Ja też grzeję gazem. I tylko mówię jak absurdalnie mogą wyglądać niedawne akcje zachęty do wymiany pieców w świetle dzisiejszych dopłat do węgla. Tak jakby gaz i inne paliwa nie zdrożały. I nawet nie podnoś tematu, że rząd planuje też dofinansować i inne sposoby grzania, bo to jest tylko przepis na dalszą katastrofę gospodarczą.


Noto tak z ciekawości, ile za ten gaz więcej płacisz w stosunku do poprzedniego roku? Zamieniłbyś się za tą dopłatę na piec węglowy ?
Na gaz dla indywidualnego obiory został obniżony wat, i gaz prawie nic nie zdrożał.


polexit napisał(a):
Czarnek odpowiedział na pytanie które mu zadano. Ja jemu wierzę a nie Tobie. A powiedział tak: Jedzcie mniej, kupujcie taniej" to złota rada manipulantów z Super Expresu. Ja natomiast potwierdzam, że z uwagi na wojnę, putinflację i drożyznę, jak każdy rozsądny człowiek, kupuję mniej i taniej. Coś w tym złego?

A co ma do tego wiara czy niewiara? Ja się nie kłócę, że on nie powiedział tego, co wyżej cytujesz. Powiedział, owszem. Tylko jego przykład nijak się ma do sytuacji zwykłego Kowalskiego.


A co zwykłemu Kowalskiemu zabrania ktoś kupować mniej, i taniej?


Pn sie 08, 2022 9:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
lajkonik.2 napisał(a):
No nie wiesz? Ten który prowadził politykę z brukselskiego klęcznika. Nazwisko premiera tego rządu, w języku estońskim, oznacza ból i utrapienie .

Tu trochę więcej o tym, kto prowadził unijną politykę z klęcznika godząc się na pakiet klimatyczny:
https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spo ... ec-niemiec

Politykę klęcznika kontynuuje zresztą cudowne dziecko Kaczyńskiego, czyli Mateuszek. Nie wiem wprawdzie co po estońsku oznacz jego nazwisko, ale w Polsce jest ono synonimem hochsztaplera, nieudacznika i kłamcy.

Cytuj:
Tak, tak, czekaj tatka latka, a kobyłka zdechnie.

A jakie korzyści przyniosło nam ogłoszenie embarga wcześniej? Wymierne korzyści poproszę - czarno na białym.

Cytuj:
Następna zmiana tematu. Już trzecia zmiana, trzecia odpowiedź. Dowiozą tyle ile zamówił rząd. A ile zamówił rząd to masz w powyższych postach,. ile zamówił i ile już przyszło, Nie 700 tys, ton, tylko 6000000 ton już przyszło do Polski do 19 lipca. A do tej pory jest ta ilość dużo większa.

Żadna zmiana tematu - pisałem o tych konkretnych statkach, coś je wtedy zachwalał jak to płyną na odsiecz rządowi i wiozą wungiel z całego świata... Wg informacji, które znalazłem na tamten czas, na tych statkach było łącznie 700 tys. ton.

Cytuj:
Noto tak z ciekawości, ile za ten gaz więcej płacisz w stosunku do poprzedniego roku? Zamieniłbyś się za tą dopłatę na piec węglowy ?
Na gaz dla indywidualnego obiory został obniżony wat, i gaz prawie nic nie zdrożał.

W minionym sezonie grzewczym płaciłem za gaz mniej więcej podobne rachunki jak w jeszcze poprzednim, ale tylko dlatego, że zmniejszyłem temperaturę i piec chodził po prostu krócej i rzadziej się załączał. Kosztem tego, że w domu było średnio ok. 2 stopnie chłodniej niż w poprzednią zimę.

Cytuj:
A co zwykłemu Kowalskiemu zabrania ktoś kupować mniej, i taniej?

A co ma kupować taniej Kowalski, który już wcześniej kupował najtańsze produkty, a przy takie inflacji w górę poszło wszystko? Na co ma się przerzucić?

_________________


A zmieniając na chwilę temat ale pozostając w oparach partactwa tej ekipy:

Oto jedna z twarzy pisiego reżimu - wiceminister infrastruktury Witkowski - przychodzi na konferencję prasową w sprawie gigantycznej katastrofy ekologicznej na Odrze i bełkocząc (ciekawe czy napruty, czy to przez te opary z rzeki?) ma do powiedzenia tyle, że administracja rządowa działa prawidłowo, robi co może żeby ograniczyć skutki katastrofy itp. (co jest bzdurą, bo w przypadku tego konkretnego zatrucia pierwsze doniesienia o śniętych rybach pojawiły się już pod koniec lipca, a rząd z reakcją czekał 2 tygodnie. Wcześniej wielokrotnie były zgłaszane nieprawidłowości w jednym z zakładów w Oławie podejrzanym o trucie rzeki, w którego sprawie państwowe urzędy nie zrobiły nic) a także wyciąga sprawę Czajki (którą pisowskie media grzały do czerwoności w przeciwieństwie do tej sytuacji, o której jakoś dziwnie nie trąbią), jako przykład na to, że to złe peowskie samorządy są wszystkiemu winne... Skala absurdu i żenady w wydaniu reżimowych funkcjonariuszy przebiła kolejny poziom :?
https://twitter.com/Konrad703347642/sta ... 2474616833


Pt sie 12, 2022 4:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
Tu trochę więcej o tym, kto prowadził unijną politykę z klęcznika godząc się na pakiet klimatyczny:
https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spo ... ec-niemiec


Puste słowa i same kłamstwa europosła PłO Zalewskiego, który szuka naiwnych ludzi, którzy nie potrafią sprawdzić jaka jest prawda.
Jarosław Kaczyński nie dał z siebie durnia robić biurokratom, KE jak pozwalał im na to Donald Tusk. Gdy w 2007 r. Komisja Europejska przyznała Polsce znacznie niższy niż wnioskowany limit emisji CO na lata 2008 – 2012. Rząd Jarosława Kaczyńskiego zaskarżył tę decyzję do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i sprawę wygrał. W 2009 r., czyli już za rządów PO – PSL, Trybunał orzekł, że decyzja Komisji Europejskiej była bezprawna. Mimo korzystnego orzeczenia ETS, obecny w tamtych czasach rząd, Donalda Tuska zrezygnował z szansy darmowego zwiększenia uprawnień emisyjnych. Zamiast tego każdego roku wydawał ponad miliard euro na zakup tych uprawnień. Rządy PO – PSL kosztowały więc polskiego podatnika blisko 5, bezsensownie wydanych, miliardów euro.

Kto prowadził politykę z brukselskiego klęcznika, i ile ta polityka kosztowała i nadal kosztuje polskiego podatnika, to masz w poniższym linku który już kolejny raz wklejam, żeby młodzi ludzie którzy nie znają tamtych czasów poczytali sobie jaka jest prawda.

https://www.rp.pl/publicystyka/art14373 ... alda-tuska

polexit napisał(a):
A jakie korzyści przyniosło nam ogłoszenie embarga wcześniej? Wymierne korzyści poproszę - czarno na białym.


Takie korzyści które przepowiedział prezydent Lech Kaczyński mówił: najpierw Gruzja, później Ukraina, później być może Polska. „Do Putina nie przemawia język gestów, protesty, noty. Do niego przemawia język czynów. To są największe korzyści w tym wypadku.; Bezpieczna Ukraina, bo to nasz sąsiad.

polexit napisał(a):
Żadna zmiana tematu


Zmiana tematu. Temat zaczął się od twoich fałszywych oskarżeń premiera Mateusza Morawieckiego, że zignorował informacje o problemach z węglem. Jak się okazało działał dużo wcześniej niż te informacje do niego dotarły. Com dostaniesz odpowiedź to po każdej odpowiedzi robisz dłuższa przerwę i zmieniasz temat.

polexit napisał(a):
pisałem o tych konkretnych statkach, coś je wtedy zachwalał jak to płyną na odsiecz rządowi i wiozą wungiel z całego świata... Wg informacji, które znalazłem na tamten czas, na tych statkach było łącznie 700 tys. ton.


A ile się miało być na tych statkach 700 milionów ton? Chyba to zostało wyjaśnione ile węgla z importu do Polski jest sprowadzane rocznie. Jeżeli do 19 lipca sprowadzono 6 milionów ton, to co chciałeś żeby w ciągu jednego tygodnia na statkach przypłynęło 3000000 ton węgla z importu?

polexit napisał(a):
W minionym sezonie grzewczym płaciłem za gaz mniej więcej podobne rachunki jak w jeszcze poprzednim, ale tylko dlatego, że zmniejszyłem temperaturę i piec chodził po prostu krócej i rzadziej się załączał. Kosztem tego, że w domu było średnio ok. 2 stopnie chłodniej niż w poprzednią zimę.


To w takim razie musisz mieć gdzieś dziury, i ucieka ci ciepło. Ja rachunki płaciłem za ogrzewanie, jak w poprzednim sezonie. Sprawdziłem za czerwiec, jak sprawa wygląda, ponieważ ciepła woda , i gotowanie , to tylko na gazie, tak samo wyszło jak w czerwcu w tamtym roku.

polexit napisał(a):
A co ma kupować taniej Kowalski, który już wcześniej kupował najtańsze produkty, a przy takie inflacji w górę poszło wszystko? Na co ma się przerzucić?


Jak mnie życie nauczyło to najwięcej narzekają ci co najwięcej mają, i nic im się nie dzieje.

polexit napisał(a):
A zmieniając na chwilę temat ale pozostając w oparach partactwa tej ekipy:


fake news.

https://www.tvp.info/61822105/rtec-w-od ... -fake-news

https://gazetalubuska.pl/zatrucie-odry- ... 1-16676277


So sie 13, 2022 11:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
Skala absurdu i żenady w wydaniu reżimowych funkcjonariuszy przebiła kolejny poziom
https://twitter.com/Konrad703347642/sta ... 2474616833


Skala manipulacji i żenady w wydaniu rosyjskich trolli przebiła szczyt bezczelności i chamstwa. Proszę sobie oglądnąć cała wypowiedź wiceministra Witkowskiego, i porównać z tą zmanipulowaną którą podał polexit.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... i-do-odry/


N sie 14, 2022 12:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
lajkonik.2 napisał(a):
Puste słowa i same kłamstwa europosła PłO Zalewskiego, który szuka naiwnych ludzi, którzy nie potrafią sprawdzić jaka jest prawda.

Ależ oczywiście - kłamią wszyscy poza Naczelnikiem, Najjaśniejszym obozem dobrej zmiany i TVP Info... A prawda jest taka, że za pakt klimatyczny odpowiadają obie główne siły post-PRL, w tym także PiS, który ma gębę pełną frazesów o suwerenności w ramach Unii, a jak przychodzi do decyzji, to kapituluje tak samo jak inni zaprzańcy.

Czy ja w UE nie byłem solidarny? Przecież zgodziłem się na przykład na politykę klimatyczną z punktu widzenia Polski ryzykowną. To był mój gest w stosunku do kanclerz Angeli Merkel
Lech Kaczyński, 2008 r.

Cytuj:
Takie korzyści które przepowiedział prezydent Lech Kaczyński mówił: najpierw Gruzja, później Ukraina, później być może Polska. „Do Putina nie przemawia język gestów, protesty, noty. Do niego przemawia język czynów. To są największe korzyści w tym wypadku.; Bezpieczna Ukraina, bo to nasz sąsiad.

Wszystko pięknie, ładnie, ale bez związku z pytaniem. A w pytaniu nie chodziło o samo embargo, ale o tak pospieszne jego wprowadzenie. Korzyści z tego nie ma żadnej.

Cytuj:
Zmiana tematu. Temat zaczął się od twoich fałszywych oskarżeń premiera Mateusza Morawieckiego, że zignorował informacje o problemach z węglem. Jak się okazało działał dużo wcześniej niż te informacje do niego dotarły. Com dostaniesz odpowiedź to po każdej odpowiedzi robisz dłuższa przerwę i zmieniasz temat.

Ale co "działał"? No owszem, rozmawiał z tym czy z tamtym, ale fakt był taki, że dostał informacje o problemach z dostępnością węgla. Widocznie od "rozmów" go magicznie nie przybyło. Jeśli rząd istotnie zdoła załatać dziurę po rosyjskich dostawach, to super, choć oczywiście - mały szczegół - węgiel ten będzie droższy.
A co do "robienia przerw", to wybacz ale mam ciekawsze rzeczy do roboty niż regularnie sprawdzać Twoje propagandowe frazesy. Jak mam czas to sprawdzę i odpiszę, jak nie mam, to musisz niestety poczekać.

Cytuj:
A ile się miało być na tych statkach 700 milionów ton?

To nie ja zacząłem wyciągać statki. Wyskoczyłeś z nimi jakby rozwiązywały cały problem, to ci napisalem po prostu ile na nich tego węgla było.

Cytuj:
To w takim razie musisz mieć gdzieś dziury, i ucieka ci ciepło.

To uciekałoby tak samo w zeszłym roku.

Cytuj:
Jak mnie życie nauczyło to najwięcej narzekają ci co najwięcej mają, i nic im się nie dzieje.

Widzę, że od swych politycznych idoli przejąłeś już nie tylko wiarę w zaklęcia krętacza Mateuszka ale też arogancję i oderwanie od rzeczywistości całej tej zgrai.


No i niby co te twoje linki mają udowadniać? Nie pisałem słowa o rtęci, to raz. A dwa, że nie powiedziałem, że wspomniany zakład z Olawy jest na pewno winny, tylko że pomimo wielu zgłoszeń o możliwych nieprawidłowościach, które miały się tam odbywać przez lata, właściwe agencje nic z tym nie robiły.

lajkonik.2 napisał(a):

Skala manipulacji i żenady w wydaniu rosyjskich trolli przebiła szczyt bezczelności i chamstwa. Proszę sobie oglądnąć cała wypowiedź wiceministra Witkowskiego, i porównać z tą zmanipulowaną którą podał polexit.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... i-do-odry/

Zmanipulowaną? Toż to był fragment konferencji, którą pokazywała (ciach za to określenie następnym razem dostaniesz ostrzeżenie -J), prezentująca, jak powszechnie wiadomo, najwyższe standardy rzetelności i obiektywizmu :mrgreen: Więc jak coś tam jest "zmanipulowane", to do nich z pretensjami i tam sobie szukaj ruskich trolli :cfaniak: To co wkleiłeś, to po prostu bardziej rozbudowana wersja bełkotu pana wiceministra. :roll:


Pn sie 15, 2022 12:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
polexit napisał(a):
Ależ oczywiście - kłamią wszyscy poza Naczelnikiem, Najjaśniejszym obozem dobrej zmiany i TVP Info...


Głupiego szukasz, czy o drogę pytasz ? Ja nic nie pisałem O TVP Info, tylko pisałem o wygranym wyroku Jarosława Kaczyńskiego z biurokratami z KE. Mimo korzystnego orzeczenia ETS, obecny w tamtych czasach rząd, Donalda Tuska zrezygnował z szansy darmowego zwiększenia uprawnień emisyjnych. Zamiast tego każdego roku wydawał ponad miliard euro na zakup tych uprawnień.


polexit napisał(a):
. A prawda jest taka, że za pakt klimatyczny odpowiadają obie główne siły post-PRL, w tym także PiS, który ma gębę pełną frazesów o suwerenności w ramach Unii, a jak przychodzi do decyzji, to kapituluje tak samo jak inni zaprzańcy.


To coś napisał to jest ta trzecia prawda Tischnera. Czyli gówno prawda.

polexit napisał(a):
Czy ja w UE nie byłem solidarny? Przecież zgodziłem się na przykład na politykę klimatyczną z punktu widzenia Polski ryzykowną. To był mój gest w stosunku do kanclerz Angeli Merkel
Lech Kaczyński, 2008 r.


No i czego to ma dowodzić? Nie dość że okrojone, to, jeszcze niczego nie dowodzi. Lech Kaczyński zgodził się na politykę klimatyczną, ale baza miała być liczona od 1988 r., a nie od 2005 roku, na która zgodził się wyłącznie sam Tusk. A poniżej cała wypowiedź Lech Kaczyńskiego, która okroiły rosyjskie trolle.

Lech Kaczyński w wywiadzie którego udzielił udzielił Piotrowi Gursztynowi i Mikołajowi Wójcikowi jest dostępny na stronie prezydent.pl. .
Moja polityka dawała rezultaty, ale wielu się nie podobała. Musiała się nie podobać, bo my robiliśmy to, co w naszym interesie. Czy ja w Unii Europejskiej nie byłem solidarny? Przecież zgodziłem się na politykę klimatyczną z punktu widzenia Polski ryzykowną. To był mój gest w stosunku do pani kanclerz Angeli Merkel. Niestety nie zawsze mogliśmy liczyć na podobne gesty pod naszym adresem.

polexit napisał(a):
Wszystko pięknie, ładnie, ale bez związku z pytaniem. A w pytaniu nie chodziło o samo embargo, ale o tak pospieszne jego wprowadzenie. Korzyści z tego nie ma żadnej.


Dla ciebie za wcześnie, dla innych za późno. Według mnie bardzo dobrze rząd zrobił że wprowadził wczesnej embargo.


polexit napisał(a):
Ale co "działał"? No owszem, rozmawiał z tym czy z tamtym, ale fakt był taki, że dostał informacje o problemach z dostępnością węgla.


Acha, teraz już rozmawiał a pierwsze oskarżenie twoje było ze nic nie robił. A to że premier jeszcze przed nałożeniem sankcji, jeździł po innych krajach i dzięki temu węgiel do Polski z importu spływa to ciebie już nie obchodzi.


polexit napisał(a):
ale fakt był taki, że dostał informacje o problemach z dostępnością węgla.


Ale fakt to był taki, że nim dostał informację o problemach z dostawą węgla, to już wcześniej węgiel premier zaczął zamawiać w innych krajach, poza Rosją, i dlatego tak szybko do Polski węgiel z importu spływa.

polexit napisał(a):
To nie ja zacząłem wyciągać statki. Wyskoczyłeś z nimi jakby rozwiązywały cały problem, to ci napisalem po prostu ile na nich tego węgla było.


Ale ty zacząłeś stawiać zarzuty rządowi, ze nic nie robi w sprawie braku węgla. Więc o co ci chodzi?

polexit napisał(a):
To uciekałoby tak samo w zeszłym roku.


W zeszłym roku dziury mogłeś nie mieć.

polexit napisał(a):
tylko że pomimo wielu zgłoszeń o możliwych nieprawidłowościach, które miały się tam odbywać przez lata, właściwe agencje nic z tym nie robiły.


Robiły. Masz to w linku, który uznałeś za bełkot. Wyraźnie mówił wiceminister Witkowski, i wiceminister Jacek Ozdoba, ile zlikwidowali nie legalnych rur ze ściekami do Odry. Jak przespałeś to twoja sprawa.

polexit napisał(a):
Zmanipulowaną? Toż to był fragment konferencji,


Tak, to był fragment konferencji zmanipulowany, przez rosyjskich trolli, których Ty popierasz.


Pn sie 15, 2022 11:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Oto pluralizm i demokracja wg Tuska - wolno wam mieć swoje zdanie, pod warunkiem, że będzie takie jak moje. Lider PO podczas niedawnego spędu zwanego Campus Polska, zadeklarował, że nie wpuści na listy wyborcze tych polityków, którzy nie poprą prawa do zabijania dzieci nienarodzonych na życzenie, do 12. tyg. ciąży.

https://dorzeczy.pl/kraj/340372/tusk-ni ... ty-po.html

Oczywiście to, że PO już dawno skręciła w lewo nie jest zaskoczeniem, jednak fakt, że czołowy "demokrata", krytykujący "zamordyzm" pisowski ma zamiar w swojej partii wprowadzać najwyraźniej jakieś lojalki obligujące jego posłów do głosowania w sprawach światopoglądowych tak jak chce wódz, jest znamienne. Ciekawe czy to otrzeźwi tych, którzy jeszcze łudzili się, że PO może być opcją dla tzw. umiarkowanego centrum.


Pt wrz 02, 2022 7:48 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ok coś się zaczyna
https://dorzeczy.pl/opinie/343237/rosja ... Sp41pXPAAo
Teraz pytanie czy to ściema dla zachodu ze w Rosji jest demokracja a potem się pochowa tych co jednak się sprzeciwili Putinowi. Czy może jest już przygotowywana akcja wymiany Putina.
Biorąc pod uwagę straty które ruskie ponoszą to wszystko jest możliwe.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N wrz 11, 2022 6:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
To bardzo niebezpieczne - w Rosji było zawsze tak że car/sekretarz miał nieograniczone uprawnienia (mógł bez sądu posłać szlachcica na Syberię) - póki wygrywał. Jak przegrał, wsadzili mu 11 noży w żebra (bodajże jeden car tylko umarł naturalnie).
Putin o tym wie, i nie wiadomo co zrobi. Może nawet użyć broni masowego rażenia.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn wrz 12, 2022 9:47 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Barney napisał(a):
To bardzo niebezpieczne - w Rosji było zawsze tak że car/sekretarz miał nieograniczone uprawnienia (mógł bez sądu posłać szlachcica na Syberię) - póki wygrywał. Jak przegrał, wsadzili mu 11 noży w żebra (bodajże jeden car tylko umarł naturalnie).
Putin o tym wie, i nie wiadomo co zrobi. Może nawet użyć broni masowego rażenia.


Do nożowników?

Użycie przez Rosję broni masowego rażenia w żadnym wypadku nie znormalizuje sytuacji. Przeciwnie, Chiny do tej pory sprzyjające Rosji będą postawione pod ścianą. Albo wycofać się ze współpracy albo zmierzyć się z bojkotem konsumentów. Rosja mogłaby sprzedawać ropę po 40 USD za baryłkę albo wcale.

Gdyby użycie broni jądrowej miało poprawić sytuację Rosji, zostałaby użyta. Próżno tam szukać sumienia.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


So wrz 17, 2022 2:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
PiS nadal będzie niszczył przedsiębiorców:

https://businessinsider.com.pl/prawo/fi ... ci/0y1wgte


Wt wrz 20, 2022 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Holmes napisał(a):
Barney napisał(a):
To bardzo niebezpieczne - w Rosji było zawsze tak że car/sekretarz miał nieograniczone uprawnienia (mógł bez sądu posłać szlachcica na Syberię) - póki wygrywał. Jak przegrał, wsadzili mu 11 noży w żebra (bodajże jeden car tylko umarł naturalnie).
Putin o tym wie, i nie wiadomo co zrobi. Może nawet użyć broni masowego rażenia.


Do nożowników?
Nie. Na Ukrainie.

Użycie przez Rosję broni masowego rażenia w żadnym wypadku nie znormalizuje sytuacji.(...)
Gdyby użycie broni jądrowej miało poprawić sytuację Rosji, zostałaby użyta. Próżno tam szukać sumienia.[/quote]A kto pisze o "poprawieniu sytuacji Rosji"?
Piszę o poprawieniu sytuacji Putina w Rosji.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr wrz 21, 2022 5:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
koziels napisał(a):
PiS nadal będzie niszczył przedsiębiorców:

https://businessinsider.com.pl/prawo/fi ... ci/0y1wgte

Przecież ta władza to potrafią najlepiej - to, a także: przeżerać publiczne pieniądze, nakręcać inflację i przekupywać elektorat rozdawnictwem.

Tu również trochę o "cudzie gospodarczym" Morawieckiego jaki nas niebawem czeka.
https://www.money.pl/gospodarka/w-staty ... 9344a.html


Pt wrz 23, 2022 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ostatnie lata to jakieś szaleństwo totalne i to nie tylko w Polsce, ale nie wierzę, że oni są aż tak głupi. Niszczenie społeczeństwa, przedsiębiorców lockdownami, podatkami, zusami, polskimi wałami, teraz cenami energii, zgoda na wszelkie najbardziej idiotyczne pomysły UE. To nie jest przypadek. Wykonują polecenia swoich mocodawców. Pionki na szachownicy. Wielki reset sam się nie zrobi.


Pt wrz 23, 2022 1:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL