Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
(Ciach offtop -J)


Wt sty 04, 2022 12:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
(Ciach offtop -J)


Wt sty 04, 2022 11:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
I cóż z tym "wspaniałym" polskim ładem? Miało być tak pięknie a wszyscy ludzie wokół mnie wściekli jak osy. Kogo nie spytać, to twierdzi, że traci finansowo a większość miała rzekomo zyskać... Czyli to był jednak wał?

https://wiadomosci.wp.pl/wielkie-sprzat ... 812901856a

Osobiście jestem dosłownie przerażony wysokością rachunków, cenami w sklepie. To się w głowie nie mieści co się dzieje. Za dwa miesiące rachunek za gaz przyszedł 818 zł a przecież teraz od stycznia ma być jeszcze drożej. Za wodę zwykle nie płaciliśmy więcej jak 60-70 zł, dziś otwieram kopertę a tu kwota 184 zł. W sklepie poszło mi 100 zł a kupiłem najpotrzebniejsze rzeczy na obiad, śniadanie, itd. Chyba niebawem udam się z mamą pod most. Mimo jej emerytury i mojej wypłaty jest po prostu źle.

Nie wiem gdzie te pomoce, gdzie te zyski, ja mam przed oczami tylko olbrzymie jak na mój budżet kwoty i ceny. Jeszcze sporo poszło mi na lekarzy, badania prywatnie, bo publiczna służba zdrowia nie leczy, jest sparaliżowana.

Od kilku dni szukam już innej pracy, gdybym miał jeszcze końskie zdrowie to robiłbym i po 12 godzin, ale niestety zwyczajnie nie dam rady. Tak też wygląda ten dobrobyt. Na cholerę było wydawać tyle kasy na jakieś durne billboardy z reklamą "polskiego ładu" i propagandą w TV ile to kto zyska. Na razie w plecy mają nauczyciele, żołnierze, straż więzienna i policja. Czekamy na następne grupy zawodowe.

Cytując klasyka : "Rząd rżnie głupa"...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr sty 05, 2022 3:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
I cóż z tym "wspaniałym" polskim ładem? Miało być tak pięknie a wszyscy ludzie wokół mnie wściekli jak osy. Kogo nie spytać, to twierdzi, że traci finansowo a większość miała rzekomo zyskać... Czyli to był jednak wał?
Nic co jest wymyślane w centrach finansowych świata nigdy nie jest dobre dla zwykłego człowieka.
Kaczyński wyrzucił Szydło a zastąpił ją Morawickim bo Morawiecki to jest człowiek oligarchii finansowej, z która ma wspólne wizje.

Abstrahując od tego "polskiego nowego ładu" (Novus Ordo) to inflacja jest spowodowana "polityka pandemiczną" która zaburzyła gospodarkę światową. Kto jest za kowidem, jest po prostu skończonym łajdakiem czy głupcem.
Jest tu takich paru na forum zaciekle broniących kowida.


Śr sty 05, 2022 3:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
A ja daję szansę rządowi. Konfederacja wciąż narzekała na podatki, a tu jak PiS wprowadził taki pakiet zmniejszający podatki to wciąż źle.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr sty 05, 2022 4:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
"Nowy Łagr" nie wychodzi na zdrowie żadnej grupie. Wszyscy są okradani podatkiem inflacyjnym, a mimo to widać syndrom sztokholmski i przyleganie do oprawców.
Jedynymi, którzy mogą skorzystać to rządzący oraz ich rodziny - chyba o to chodziło w programie "Rodzina na swoim".


Śr sty 05, 2022 4:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Andy72 napisał(a):
A ja daję szansę rządowi. Konfederacja wciąż narzekała na podatki, a tu jak PiS wprowadził taki pakiet zmniejszający podatki to wciąż źle.
Liczy się ile zostaje w portfelu netto a nie bajki z telewizji.


Śr sty 05, 2022 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Zobaczymy przy pierwszych wpływach w nowym roku.
Choć oburzenie że są np. takie mandaty. Dobrze że nie poruszam się swoim samochodem ani nawet rowerem.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr sty 05, 2022 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Akurat Nowy Ład mnie wkurza i drażni nazwą (skojarzenia z Rooseveltem), ale co do inflacji i cen paliw, to najwyraźniej nie widzicie, że jest to zjawisko ogólnoświatowe - i obecny rząd jedyne co ma tu do rzeczy to to, że usiłuje jakoś złagodzić ich skutki.
Czy powinien łagodzić, czy środki są optymalne - do jest inna dyskusja, ale obarczanie rządu za samą inflację i koszty np. paliw nie trafia w sedno.
To taka łatwa propaganda.

P.S. A co do mandatów, to wspólny obłęd całego naszego parlamentu. Dobrze, że nie wymyślili kary śmierci za parkowanie w niedozwolonym miejscu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 05, 2022 4:37 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
No a ja piszę, że nikt tego nie odczuwa a wręcz przeciwnie. I do niedawna to byli zagorzali wyborcy PiS. A teraz oni narzekają. Przedstawiam konkretne kwoty i ceny. Rujnują zwykłych obywateli.

A teraz czekam na 3 żelazne argumenty wyborców PiS

1) Przestań oglądać TVN
2) Za PO było gorzej
3) Dali 500+

Jeszcze dodajmy, że Kurski zorganizował Sylwestra marzeń w Zakopanem.

I można żyć...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr sty 05, 2022 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Ceny energii to sztuczna rzecz. Korporacje paliwowe porzucają poszukiwania nowych złóż, francuzi zamykają elektronie atomowe, do polskich kopalń rząd wrzucił wirusa i na tej podstawie zamyka nasz węgiel, a przecież to jest podstawa naszej suwerenności energetycznej. Widać nasz rząd chce naszą suwerenność oddać - nie tylko na tej płaszczyźnie zresztą.

Inna rzecz to to, co ludzie znający elementarne podstawy ekonomii krzyczą od samego początku koronaparanoi. Jeśli na rynek wrzuca się pieniądze z helikoptera, a zabrania się ludziom produkować dobra i świadczyć usługi, to jest pewne, że ten pieniądz straci na wartości. To znaczy, że inflacja wyskoczy, a ludzie będą płacić większe ceny za wszystko. Wzrost cen energii, zamykanie kopalń, tylko wzmacniają inflację, która jest skutkiem chorej i dewastującej polityki (pseudo)ekonomicznej.

Prosty przykład na przykład:
Dobromir Sośnierz: No kto by to przewidział ?!

Takich głosów jest tysiące, ale po co one, skoro mamy tak "mundre" media. Wszystkie przecież nie mogą kłamać, prawda...(?)


Śr sty 05, 2022 4:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
No jak w Europie mamy urynkowione kwoty węglowe, czyli haracz wymierzony w Polskę. Gdy tymczasem Chiny produkują o wiele więcej CO2, a taki ulubieniec "prawaków" prezydent Brazylii dąży do zaduszenia świata, wycinając największy zasób drzew na świecie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr sty 05, 2022 5:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
A teraz czekam na 3 żelazne argumenty wyborców PiS

1) Przestań oglądać TVN
2) Za PO było gorzej
3) Dali 500+[

Ależ proszę:

1) Przestań oglądać TVN
2) Za PO było gorzej
3) Dali 500+

Co prawda nie jestem za wszystkimi działaniami socjalnymi (przeginają stanowczo), ale akurat za 500+ owszem. Zwłaszcza że poprzednicy nie dawali, a bilans finansowy (przynajmniej w okresie poza katastrofą epidemii) był znacznie gorszy (to banalne, ale budowa autostrad przez mistrzostwami pokazuje, dlaczego).

Cytuj:
Jeszcze dodajmy, że Kurski zorganizował Sylwestra marzeń w Zakopanem..
To akurat wielki minus - dopuszczenie do tego prawdopodobnie spowoduje śmierć wielu osób.

Andy72 napisał(a):
No jak w Europie mamy urynkowione kwoty węglowe, czyli haracz wymierzony w Polskę.
To raz. ALe w ogóle "walka z ociepleniem klimatu" to wielka i kosztowna ściema. Oczywiście jak kosztowna, to ktoś zarabia...

Andy72 napisał(a):
prezydent Brazylii dąży do zaduszenia świata, wycinając największy zasób drzew na świecie.
Bogate kraje Zachodu są bardzo cwane - same swoje lasy wycięły, nie inwestują w sadzenie nowych, ale krzyczą, że biedna Brazylia "wycina zielone płuca".
Jak są tacy "ekologiczni" to co stoi na przeszkodzie, by kupić wielkie obszary lasów w Brazylii i zachować w nie naruszonym stanie?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 05, 2022 5:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Andy72, urynkowione kwoty węglowe? Pan żartuje? Przecież UE to Związek Socjalistycznych Republik Jewropejskich. Tutaj był reglamentowany i cukier i mleko i przetwórstwo warzyw/owoców, a teraz te chorze przydziały CO2, którymi bandyterka w białych kołnierzykach spekuluje. To przez te kwoty w Polsce są zamykane kopalnie - są one haraczem od węgla, a nasz rząd sie na to zgadza. To nie jest rynkowe rozwiązanie, tylko zarządzone z góry na dół: tak robią socjalizmy, a nie rynek.

Rośliny kochają CO2, dzięki niemu rosną. Dzięki roślinkom jest więcej pożywienia i tego roślinnego i zwierzęcego, ktoś je przecież zjada. Ziemia to homeostat, potrafi skonsumować CO2 i przerobić to na pokarm. Mądry Bóg wiedział, co robi. Korzystajmy z tych dobrodziejstw, a nie pozwalamy sobie wtłoczyć zielonej religii, co to z CO2 robi szatana XXI wieku.


Śr sty 05, 2022 5:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Nie trzeba oglądać TVN - u, żeby widzieć co się dzieje. Życie codzienne to najlepszy "obserwator". Jak ktoś dostaje po kieszeni, widzi drożyznę, rachunki, to oczywiście nie PiS wina, bo to wina Tuska... Ten rząd za nic złego nie odpowiada, mimo że 7 rok rządzi krajem. Betonu się nie skruszy. A na pewno trudno to robić. W ostatnich miesiącach od partii rządzącej odwróciło się tak wielu ludzi, ale w TVP raczej o tym nie wspomną. Tam będzie wypowiedź Rostkowskiego, że pieniędzy na 500+ nie ma i nie będzie, zachwyty Danusi Holeckiej nad Sara James na Sylwestrze u Kurskiego. Ciekawe czy dziś wspomną, że prezydent po trzech dawkach szczepionki drugi raz zachorował na Covid.

Pycha kroczy przed upadkiem. Powielają błędy PO sprzed 8 lat. Tamtym kolegom pisowców z Magdalenki czy PZPR - u też wydawało się, że nie mają z kim przegrać.

Już teraz sobie nie przypomnę kto to powiedział : Demokracja kończy się w momencie kiedy ludzie dają się przekupić za swoje własne pieniądze. Mimo 500+ pogłębiający się niż demograficzny. Miało być mniej urzędników i biurokracji, a jest więcej.

Trzeba może jak proponował Żółtek wprowadzić menelowe +. Czy się komuś to podoba czy nie, to 500+ trafia też do rodzin patologicznych, gdzie alkohol leje się strumieniami, dzieci są bite i chodzą głodne. I to jest dla nich tragedia, właśnie to 500+, które kochani rodzice z sąsiadem przepijają. Oczywiście W TVP pokażą uśmiechniętą mamusię, która powie, że dzięki 500+ pojechała z mężem i dziećmi na wakacje albo kupiła rower, kwiatka czy plastelinę. Przydały się...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr sty 05, 2022 5:33 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4555 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL