Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 5:35 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4559 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 304  Następna strona
 Polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Oczywiście, że Putin jako były pułkownik KGB i człowiek, dla którego największą tragedią XX wieku był rozpad ZSRR jest skończonym zbrodniarzem i Rosja Putinowska nie ma racji bytu, to są najeźdźcy i po raz kolejny pokazali czym są dla nich prawa człowieka kiedy hańbią się zabijaniem cywilów, bombardowaniem przedszkoli, ostrzeliwaniu szpitali. Brak słów.

To raczej do tematu związanego z wojną, tu chciałem o polityce historycznej, ale też bieżącej i niestety wciąż aktualnej.
NIGDY nie było odpowiedniego czasu na dyskutowanie o kwestii Wołynia, Wschodniej Małopolski, po prostu NIGDY.
Czy w związku z tą tragedią jaką spotyka teraz Ukrainę mamy zapomnieć o tych okrutnych ludobójstwach? Bo teraz nie wypada? A jak wojna potrwa kilka lat, to Polacy mają siedzieć cicho, żeby broń Boże nie urazić Ukrainy?

Pół biedy gdyby Ukraina raz na zawsze odcięła się od zbrodniarza Bandery, ale niestety...z przykrością to piszę, ale jeśli chodzi o politykę historyczną Ukraińcy są tak samo zakłamani jak Rosjanie. Ci drudzy ustami Putina twierdzą, że Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała....bez komentarza.

Tymczasem Lwowska rada obwodowa rok 2022 ogłosiła rokiem o zgrozo rokiem UPA...Mało tego. Deputowani zwrócili się też do parlamentu o podtrzymanie takiej inicjatywy na poziomie państwowym. To nie historia, to się stało TERAZ właśnie, tuż przed rosyjską agresją i inwazja na Ukrainę.

Polska tylekroć podawała pomocną dłoń Ukrainie, i będzie podawać dalej, zwłaszcza teraz, to oczywiste. Oczekiwałbym jednak innych podziękowań od splunięcia nam po raz kolejny w twarz przez tak hańbiące decyzje na szczeblu politycznym.

A przypomnijmy: OUN i UPA zamordowały ponad 200 tysięcy Polaków na Wołyniu i Malopolscw Wschodniej. W sposób beztialski, doliczono się 368 metod tortur!

Co roku w Przemyślu jest święto Ukraińców a na nim gloryfikacja ukraińskich neonazistów SS Galien, czerwono-czarne chorągwie, a jeden Ukrainie tam świętujących zszokował słowami "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć...musi...

Wszak na Majdanie głośno zapowiadano, że Bieszczady, Przemyśl, Chełmszczyzna są ich, Ukraińców i kiedyś te tereny odbiorą.

Kiedy ówczesny prezydent Komorowski pojechał wziąć udział we Mszy za ofiary Wołynia został obrzucony jajkiem, zwyzywany a Janukowicz pojechał na wakacje na Krym, taka to współpraca i solidarność.

Pamięć nie powinna ani ranić ani dzielić. Opowiadał mi kiedyś znajomy zakonnik jak pojechał z Polakami na Ukrainę, na przejściu granicznym w celu sprawdzenia paszportów wszedł do autokaru ukraiński pogranicznik, spojrzał i głośno powiedział: Za mało was Bandera wybił...ciężko to nawet komentować. Za co oni wciąż tak nienawidzą Polski i Polaków?

Nie tak dawno przecież, bo w listopadzie Koleje Ukraińskie wprowadziły zakaz przyjmowania do przewozu wszystkich przesyłek nadawanych do Polski ...w Lublinie pod konsulatem protestowała Solidarność...

No i nasza dyplomacja w relacjach z Ukrainą jest fatalna, polityka historyczna nie istnieje...

Do Stanisławowa przybyli z wizytą szef MSZ minister Rau oraz polski ambasador Bartosz Cichocki. Przed hotelem, w którym miało odbyć się oficjalne spotkanie powitała ich powiewająca banderowska flaga... To tak samo jakby pojechał do Niemiec a tam powiewała flaga ze swastyką lub Rosji (czerwona z sierpem i młotem)

Właśnie teraz Ukraina musi zdać sobie sprawę, że ma w Polsce sojusznika, że im pomagamy, więc czas na rezygnację z banderyzmu, kłamstw i opluwania nas za pomoc i wyciągniętą dłoń. Walczą o wolność ze zbrodniarzem Putinem, ale dlaczego tym samym jeszcze gorszego zbrodniarza gloryfikują?

Pomaga Kościół, zakony, parafie, będą mieli miejsca w hotelach, w szpitalach, są zbiórki Caritas, żywność, leki, koce, pomagać NALEŻY I trzeba, bo są OFIARAMI, zostali napadnięci i mimo wszystko się z nimi solidaryzuję,
Tu w Lublinie bardzo wielu Ukraińców, Ukrainek, na samym KUL-u studiuje ich ponad 3000 , są też tacy, którzy pracują na czarno na budowach, mieszkają niedaleko.
Ostatnio śmiali się za moją bramą popijając wódkę, trochę chyba nie wypada jak ich rodacy są mordowani i atakowani...ale różni są ludzie

Problem w tym, że wschodnia część Ukrainy widzi w Putinie wybawcę i tęskni za ZSRR, a zachodnia część gloryfikuje Bandere . Bardzo chciałbym, żeby w obliczu tej tragedii Ukraińcy opamiętali się i zrozumieli, że w walce o wolność i demokrację nie można iść z Banderą na chorągwiach...Tego im życzę a nade wszystko pokoju i wytrwania.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lut 27, 2022 9:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
mniszek_pospolity napisał(a):
Oczywiście, że Putin jako były pułkownik KGB i człowiek, dla którego największą tragedią XX wieku był rozpad ZSRR jest skończonym zbrodniarzem i Rosja Putinowska nie ma racji bytu, to są najeźdźcy i po raz kolejny pokazali czym są dla nich prawa człowieka kiedy hańbią się zabijaniem cywilów, bombardowaniem przedszkoli, ostrzeliwaniu szpitali. Brak słów.

Wręcz przeciwnie, infrastruktura i cywile są bardzo ostrożnie omijani w walkach przez wojska rosyjskie, nie licząc zabłąkanych kul czy pocisków z obu stron. To w niczym nie przypomina zniszczeń np w Syrii, Libii, Yemenie, gdzie wszystko jest zamieniane w ruinę tam gdzie były czy trwają walki.


mniszek_pospolity napisał(a):
Problem w tym, że wschodnia część Ukrainy widzi w Putinie wybawcę i tęskni za ZSRR, a zachodnia część gloryfikuje Bandere . Bardzo chciałbym, żeby w obliczu tej tragedii Ukraińcy opamiętali się i zrozumieli, że w walce o wolność i demokrację nie można iść z Banderą na chorągwiach...Tego im życzę a nade wszystko pokoju i wytrwania.
Demokracji? Czy ty czasem mniszek nie przejadłeś się bieżącą propagandą? Katolik ma być za społecznym panowaniem Chrystusa a nie za demokracją. Demokracja to fasada za która stoi zawsze oligarchia kierująca masami przez podległe jej banki i środki masowego przekazu.


N lut 27, 2022 12:23 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Wespecjan napisał(a):
Wręcz przeciwnie, infrastruktura i cywile są bardzo ostrożnie omijani w walkach przez wojska rosyjskie, nie licząc zabłąkanych kul czy pocisków z obu stron. To w niczym nie przypomina zniszczeń np w Syrii, Libii, Yemenie, gdzie wszystko jest zamieniane w ruinę tam gdzie były czy trwają walki.

Wespecjan - ja po prostu Ciebie nie rozumiem. CO TO ZNACZY zbłąkane pociski??? Masz samochód i nim jeździsz? Wytłumacz nam łaskawie co się stanie jak całkiem przypadkiem (zagapiwszy się) rozjedziesz przechodnia na pasach? Jak przechodzień zostanie uszkodzony na czas powyżej tygodnia to automatycznie stajesz się podejrzanym o przestępstwo - jest rozprawa i zagrożenie karą więzienia do lat 3. Jak zabity to oczywiście gorzej.
Skoro NIEUMSYŚLNIE raniąc kogoś narzędziem nie przeznaczonym do zabijania stajesz się przestępcą, to czym się staniesz używając przyrządów skonstruowanych do niszczenia i zabijania? Pomyślałeś zanim napisałeś, czy tak nie za bardzo? Agresor w pełni odpowiada za zniszczenia i śmierć, choćby niewielkie. Przypadkiem sobie walnęli w szpital, przypadkiem rozwalili karetkę pogotowia w trakcie akcji ratunkowej, przypadkiem rozwalili ileś tam domów MIESZKALNYCH. No bidoki ci wojacy. Prawdziwe ofiary tej wojny... :roll:

Cytuj:
Demokracji? Czy ty czasem mniszek nie przejadłeś się bieżącą propagandą? Katolik ma być za społecznym panowaniem Chrystusa a nie za demokracją. Demokracja to fasada za która stoi zawsze oligarchia kierująca masami przez podległe jej banki i środki masowego przekazu.

No to teraz grzecznie wyjaśnij na czym ma polegać społeczne panowanie Chrystusa, tylko bez bełkotu i ściemy.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lut 27, 2022 4:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
PeterW napisał(a):
Wespecjan - ja po prostu Ciebie nie rozumiem. CO TO ZNACZY zbłąkane pociski???(...) Agresor w pełni odpowiada za zniszczenia i śmierć
Polacy w Afganistanie ostrzelali Nangar Khel gdzie zabili szereg cywilów ale ich celem nie byli cywile ani ich domy.

Tak samo Rosjanie dziś na Ukrainie wystrzegają się atakowania jakiejkolwiek infrastruktury cywilnej i samych cywilów, choć niechciane zniszczenia czy śmierci mogą się zdarzyć. To jedna z najbardziej szlachetnie prowadzonych wojen w ostatnich dziesięcioleciach.

Dla porównania co robiły strony w wojnie w Syrii:

Obrazek

czy co robili Żydzi z palestyńską cywilną infrastrukturą w Gazie:

Obrazek

PeterW napisał(a):
No to teraz grzecznie wyjaśnij na czym ma polegać społeczne panowanie Chrystusa, tylko bez bełkotu i ściemy.
Monarchia z władcą katolickim.

Akceptowanie przez katolika demokracji jako najwyższego dobra metody sprawowania władzy jest automatycznym akceptowaniem woli niekatolickiej czy nawet antykatolickiej większości.

Pan Jezus nie mówił o owcach prowadzących owce tylko o pasterzu prowadzącym owce. KK do dzisiaj ma strukturę hierarchiczną i żadnej demokracji tam na razie nie ma.


N lut 27, 2022 8:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Wesecjan napisał(a):
Tak samo Rosjanie dziś na Ukrainie wystrzegają się atakowania jakiejkolwiek infrastruktury cywilnej i samych cywilów, choć niechciane zniszczenia czy śmierci mogą się zdarzyć. To jedna z najbardziej szlachetnie prowadzonych wojen w ostatnich dziesięcioleciach.


Muszę to napisać. Brzydzę się tobą

Cytuj:
Monarchia z władcą katolickim.


Nie wycieraj sobie ust tą szlachetną ideą skoro popierasz zbrodniarzy

Cytuj:
czy co robili Żydzi z palestyńską cywilną infrastrukturą w Gazie:


I nijak to nie usprawiedliwa Kremlowskich bandytów


N lut 27, 2022 8:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Suzuja napisał(a):
Wesecjan napisał(a):
Tak samo Rosjanie dziś na Ukrainie wystrzegają się atakowania jakiejkolwiek infrastruktury cywilnej i samych cywilów, choć niechciane zniszczenia czy śmierci mogą się zdarzyć. To jedna z najbardziej szlachetnie prowadzonych wojen w ostatnich dziesięcioleciach.


Muszę to napisać. Brzydzę się tobą
Dałem dowody jak jest prowadzona wojna w Syrii czy masakry w Gazie w porównaniu do walk na Ukrainie gdzie cywile i infrastruktura jest traktowana w wyjątkową ostrożnością. Nie moja wina że jesteś pod propagandowymi hasłami i emocje ci buzują. Wygaś się emocjonalnie na chwilę a zobaczysz że to co piszę ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Np wojna w Donbasie w 2014 już była bardziej destrukcyjna, gdzie zniszczenia były znaczne.


N lut 27, 2022 8:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ruski trollu, usprawiedliwisz wojnę więc nie mamy o czym rozmawiać


N lut 27, 2022 9:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Suzuja napisał(a):
Ruski trollu, usprawiedliwisz wojnę więc nie mamy o czym rozmawiać
Przedstawiam zwykłe fakty: na razie infrastruktura i cywile nie są atakowani przez armię rosyjską - to jest fakt. Może to się zmienić, nie wiem, ale na dzień dzisiejszy tak jest.

Za to ty masz w zanadrzu jedynie łatki, kompletne oszczerstwa i chochoły.

Wyluzuj chłopie, jestem dla ciebie wyrozumiały, bo jesteś nienaturalnie nabuzowany emocjonalnie.


N lut 27, 2022 9:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,5868610

Lex Czarnek zawetowane przez prezydenta Dudę...

Najpierw lex TVN, teraz to...no cóż Zjednoczona Prawica to już tylko pusty slogan. Prezydent po raz kolejny na przekór obozowi władzy...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt mar 04, 2022 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Ważne, że polski wał podpisał...


Pt mar 04, 2022 8:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
https://www.youtube.com/watch?v=-EPoSxvvdxo
Ukraina zagroziła Europie katastrofą nuklearną

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So mar 05, 2022 10:19 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Tak, tak. Rosjanie tam jeżdżą i rozdają chleb i miód i mleko, a dzieciom cukierki i zabawki.. A na dzień kobiet zamierzają bombardować miasta kwiatami. Za niedługo wyjdzie że te rozwalone budynki to sami Ukraińcy zbombardowali, a ofiary w ludziach to wypadki komunikacyjne.

Być może Żełeński popada w przesadę, ale ostrzał wokół elektrowni atomowej to jednak zabawa z zapałkami w składzie amunicji.

Strasznie namolna jesteś z tą obroną Rosjan...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So mar 05, 2022 10:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Zachowawcza polityka Watykanu wobec konfliktu na Ukrainie muszę przyznać - bardzo mi się podoba. To całe skomlenie "konserwatystów" oraz amerykańskich naganiaczy, dlaczego Franciszek jeszcze otwarcie i zdecydowanie nie potępił "morderczej Rosji" mówi samo za siebie.

Co by nie mówić o Franciszku, który wg mnie jest 100% jest niszczycielem katolicyzmu, jest on także świadomy że najwięcej ostatnich niszczycielskich wojen na świecie wywołali Anglosasi i Izrael. Jestem przekonany, że dlatego, że jest Argentyńczykiem. Rozmawiałem kiedyś z argentyńskim inżynierem, który do dziś ma ból i zadrę w sobie po wojnie o Falklandy o którą obwiniał "Zachód". Kiedy go zapytałem dlaczego cały Zachód, przecież to Wielka Brytania była tylko stroną konfliktu, to powiedział mi że WB po cichu była uzbrajana w tej wonie przez NATO.
Dlatego pewnie Franciszek nie chce uczestniczyć w hipokryzji potępiania Rosji, gdy zbrodniarze z Ameryki chodzą w ochronnej bańce medialnej.


So mar 05, 2022 6:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Długo nie wytrzymali jednak...
Brak praworządności to putinizm. Jego partia (EPL) się oczywiście upomina w UE o sankcje dla tych co są niepraworządni. Smutne to że są jednak ludzie tacy tyciutcy..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So mar 05, 2022 9:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka
Co było do przewidzenia. Już dawno Budka w sejmie coś walnął. Ze to zaatakowali ci co tez nie maja wolnych sądów. Bycie w PO to stan umysłu.
A Tusk jest współodpowiedzialny za te wojnę. W końcu prowadził politykę wchodzeni Putinowi w d. Jak będzie podskakiwał to pewnie zaraz się pojawia memy i filmiki z wypowiedzi Tuska i jego kompanii.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So mar 05, 2022 10:15 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4559 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 304  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL