Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:34 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Opozycja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Z całym szacunkiem, ale GW nie jest dla mnie rzetelnym i obiektywnym źródłem w jakiejkolwiek kwestii.

Jeszcze chwila a pojawią się takie kwiatki, że za wyborem papieża Franciszka na stolicę Piotrową nie stoi Duch Św. i Kościół, ale... Władimir Putin i Kreml :wink: To oczywiście żart, ale nadawanie jednemu państwu takiej "wszechmocy" nieco bawi. Nie bronię Rosji, i tak pomyliłeś się. Ja nawet rosyjskiego nie znam, więc ciężko byłoby mnie zatrudnić i zwerbować do roli agenta 8)

Z tymi "ruskimi trollami" i propagandą jest taka sytuacja: każdy kto ma odmienne zdanie od unijnych elit wzorujących się na Marksie i bardzo lewicowej i socjalistycznej "doktrynie unijnej" siłą rzeczy musi być "na usługach Rosji"

Zresztą czy to coś nowego? Jak narodowcy to nie faszyści, to na pewno rasiści i V kolumna i jeszcze coś. Każdemu dostaje się w miarę po "równo". Orban - ruski agent, Kaczyńskiego też posądzają o uległość wobec Kremla co jest po prostu jakąś parodią...

Swego czasu Newsweek miał taką okładkę: Idzie wielki Putin, zanim mniejszy Trump i na końcu malutki Kaczyński - co jasno miało sugerować: zmierzamy do strefy rosyjskich wpływów.

Opozycja non stop nadaje taki ton: każdy kto spoza Koalicji Europejskiej i Wiosny, to sympatyzuje z Rosją co jest kompletnym bezsensem.

A teraz cofnijmy się o 9 lat... Ile było szczucia, obrażania, hejtu na ludzi, którzy nie wierzyli w rosyjskie śledztwo. Wtedy czołowe postacie dzisiejszej totalnej opozycji mówiły, że PiS chce skłócić nas z Rosją, że Macierewicz dąży do wojny z Rosją (teraz są teorie, że też jest rosyjskim agentem), że ta katastrofa powinna nas pojednać itd.

Czyli takie straszenie "czarnym ludem", "babą jagą" i "dziadem". Swoją drogą to jest bardzo wygodne, bo dyskredytuje w oczach innych na samym początku rozmówcę i sugeruje, że jest "zły" do szpiku kości i jeszcze bierze ruble...

Na to wychodzi, że setki miliony obywateli UE zostali zaaplikowani jakąś "tajną bronią" z Rosji zmieniającą świadomość.

Taki paradoks: ludzie powiązani przez całe lata z PZPR będącym na usługach Moskwy dziś straszy Rosją...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 11, 2019 6:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
(ciach chamstwo i trolling -J)


Cz kwi 11, 2019 6:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Kolejne wieści z obozu opozycji:

Otóż legenda Solidarności senator Jan Rulewski opuszcza klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej. Powód?

Zapraszam do zapoznania się z artykułem:

https://wiadomosci.wp.pl/jan-rulewski-to-jest-rolexit-wychodze-z-klubu-po-6369137838392961a

Dziwię się jedynie, że tak późno zorientował się z kim pan Schetyna wszedł w sojusz...

Danuta Hubner, Dariusz Rosati, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Janusz Zemke, Bogusław Liberadzki, Włodzimierz Czarzasty... wszyscy dawni członkowie i członkinie PZPR...

Czy może zatem dziwić pewna znana przyśpiewka?

"Wczoraj Moskwa
dziś Bruksela
tak się Polskę
poniewiera"

Jak dotąd nikt nie odniósł się do tego, czy na listach Koalicji Europejskiej nie przeszkadzają im "jedynki" i nazwiska powiązane z komunistyczną partią.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 11, 2019 8:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Mniszek, przyjmuje ze zrozumieniem ze kazdy moze miec swoje poglady ale nie moge przyjac pisania calkowitych bzdur.
Jakim cudem "unijne elity wzoruja sie na Marksie"?
Jakie jest podstawowe dzielo Marksa i co opisuje, wiesz moze ?


Cz kwi 11, 2019 9:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M

Zauważyłem u Ciebie w tym wątku pewną prawidłowość. Otóż odnosisz się tylko i wyłącznie do jakichś pojedynczych zdań i nic poza tym. Przez to w moim mniemaniu dyskusja w tym wątku traci bardzo dużo. Takie trochę sprytne uciekanie od głównej kwestii, którą poruszyłem i do której ani jednym słowem się nie odniosłeś:

- Jan Rulewski odchodzi z PO. Popierasz?
- Czy nie przeszkadzają Ci na liście Koalicji Europejskiej osoby związane z PZPR-em?

A tu jeżeli chodzi o Marksa i Unię Europejską - kilka linków z różnych źródeł.

https://nczas.com/2018/05/05/dzis-wielkie-swieto-w-unii-europejskiej-200-lat-temu-urodzil-sie-karol-marks-kim-byl-czlowiek-ktorego-fetuja-elity-unijne/

https://www.salon24.pl/u/prawdziwy-blog1/863887,junker-czci-marksa-czyli-ue-w-praktyce

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/juncker-broni-dorobku-karola-marksa,834587.html

A teraz może też ktoś zechce odnieść się do tego co panuje zlikwidować Platforma Obywatelska po przejęciu w Polsce władzy:

1) Instytut Pamięci Narodowej (IPN)
2) Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA)
3) Telewizja Publiczna (TVP).

To dobre rozwiązania opozycji?
A może część obecnych opozycjonistów pójdzie w ślady senatora Jana Rulewskiego i porzuci Platformę Obywatelską, która weszła w sojusz z postkomunistami?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 11, 2019 10:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Nie mam cierpliwosci ani czasu zeby odnosic sie do wszystkich rzeczy w twoich postach z ktorymi sie nie zgadzam, wybieram tylko te najbardziej jaskrawe.
Czy chociaz przeczytales linki ktore podales ?
Czy przeczytales komentarze pod nimi ?
Czy wiesz chociaz jakie bylo glowne dzielo Marksa i co bylo jego trescia ?


Pt kwi 12, 2019 11:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M. napisał(a):
Czy przeczytales komentarze pod nimi ?

A co Cię tak ciągle interesują cudze komentarze? Nie masz własnego rozumu, więc zrzynasz od innych? Nie wstyd Ci? :-|

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt kwi 12, 2019 11:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M. napisał(a):
Czy wiesz chociaz jakie bylo glowne dzielo Marksa i co bylo jego trescia ?

A jakie to ma znaczenie skoro jego ideologia splajtowała
Wprawdzie jeszcze ledwo dycha ostatni twór stworzony według ideologii Marksa. Mówię o UE ale jego smierć jest kwestia czasu.
Oczywiście mówię o UE jaka jest a nie jaka widzieli ojcowie założyciele.

UE albo wróci do korzeni chrześcijańskiej Europy albo się rozpadnie jak każdy socjalistyczny twór.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 13, 2019 12:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
No cóż... Na merytoryczną dyskusję w tym wątku chyba nie mam co liczyć.

W dalszym ciągu w temacie o opozycji nic o takowej prawie nie ma. Może zmienić temat na "wpływ Marksa na obecny kształt UE" :wink: Bo o tym tu Adam M chce tylko i wyłącznie dyskutować.

O Janie Rulewskim nadal cisza... O tym, że totalna opozycja wybiera się do wyborów ramię w ramię z komunistami też nic... Szkoda.

Jednak nie dziwi mnie jakoś taki przebieg "dyskusji". W realu też dyskutuję ze zwolennikami opozycji i zagorzałymi przeciwnikami obecnego rządu. Na argument o sojuszu z dawnym PZPR w "obronie demokracji, sądów i mediów" nie wiedzą co za bardzo odpowiedzieć.

PO swoim zwolennikom "strzeliła w kolano". Przykre, ale prawdziwe... Teraz po prostu sympatykom PO jest tak po ludzku bardzo wstyd i nie wiedzą jak do końca się zachować.

Bo mogą tak jak tu Adam M powtarzać "omijanie tematu" i nie odpowiadać jak mantra. Mogą też tłumaczyć się, że oni w zasadzie nie popierają postkomunistów, ale tak zadecydował lider opozycji. Ale mogą też i bronić szeroko rozumianej opozycji jak choćby Radosław Sikorski i tłumaczyć, że SLD jest proeuropejskie i nas z UE nie wyprowadzą, a "z Kaczyńskim nigdy nic nie wiadomo".

I to jest ta smutna prawda o opozycji i jej zwolennikach. Oni nie mają żadnego programu, nawet nie mają wspólnych poglądów. To wszystko powstało w jednym celu: odsunąć PiS od władzy... I tyle.

PSL "broni" wsi.
Nowoczesna chce likwidować KRUS
Zieloni są za zakazem dojenia krów...

...ale idą razem do wyborów. Jakieś wnioski?

A co opozycja ma w zamian poza likwidacją TVP, IPN i CBA? Ktoś wie?

Myślę, że na tym tutaj poprzestanę, bo trochę "przeze mnie" zboczyliśmy z tematu opozycji w Polsce na Marksa, UE, artykuły, komentarze pod nimi itd.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So kwi 13, 2019 1:10 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
PSL ma efekt taki ze na wsi w których głosowano na nich i gdzie zawsze wygrywał PSL ludzie nie chcą głosować na KE a raczej oddadzą głos na PiS. Można powiedzieć ze albo są ukrytym agentem Kaczyńskiego albo do końca stracili realizm. Co w przypadku PSL bardzo dziwi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 13, 2019 1:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Jockey, jestes pewien ze to byla jego ideologia ?
Najpierw jednak poczekam moze na odpowedz Mniszka.


So kwi 13, 2019 1:18 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M. napisał(a):
Jockey, jestes pewien ze to byla jego ideologia ?
Najpierw jednak poczekam moze na odpowedz Mniszka.

Odwrotnie od niektórych towarzyszy z PZPR ja przeczytałem Kapitał Marksa jak i trochę z dzieł Lenina. Tak wiec wiem co mówię

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 13, 2019 10:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
I co to bylo wg ciebie ?
O czym mowi tresc Kapitalu ?


So kwi 13, 2019 10:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M. napisał(a):
I co to bylo wg ciebie ?
O czym mowi tresc Kapitalu ?

Słuchaj
Jak jesteś ciekaw to przeczytaj. W moich czasach brykow jeszcze nie było wiec na mnie nie licz. Chyba ze jesteś z drugiej strony barykady.
Szkole skończyłem. A jak jesteś nauczycielem to ci akurat strajk maja wiec wyluzuj. Chyba ze jesteś łamistrajkiem wtedy uważaj bo oni gwiżdżą i wyzywają takich jak ty.
A sprawdziany to rob swoim

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 13, 2019 11:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Widze ze prostej odpowiedzi sie nie doczekam wiec moze sam sobie odpowiem - podstawowe dzielo Marksa "Das Kapital" jest przede wszystka ambiwalentna krytyka 19 wiecznego kapitalizmu, uwazanego przez Marksa z jednej strony za krwiozerczy i niszczacy czlowieka, ale z drugiej strony za postepowy w zwalczaniu resztek feudalizmu w owczesnym swiecie.
Krotko mowiac jego idee i koncepcje oparte byly na strukturze spolecznej, ktora istniala okolo 1850r i dawno odeszla do lamusa.
Jego znaczenie dla obecnej filozofii i glownie nauk spolecznych lezy w tym ze byl jednym z 3 architektow dzieki ktorym powstaly obok Emilii Durkham i Maxa Webera.
Jego idee byly wykorzystywane jako baza ideologi wielu dyktatorow 20 w. ale nie jesty to wina Marksa, tak samo jak nie jest wina religii ze byla wykorzystana jako powod wojen religijnych.
Pisanie ze obecne elity Unii Europejskiej "wzoruja sie na Marksie" to czyste mieszanie ludziom w glowach, ludziom ktorzy tylko pamietaja Marksa z portretow gdzie laczony byl automatycznie z Leninem i Stalinem a o samej mysli Marksa nie maja pojecia.
To typowa wspolczesna propaganda mieszajaca okruchy roznych zdarzen i postaci z przeszlosci i na sile probujaca dopasowac ich zwykle pejoratywny wydzwiek do rzeczywistosci bez wchodzenia w to kto byl kim,i co dane zdarzenie naprawde znaczylo, a liczac tylko na gre skojarzen: Marks=zly, JP2=dobry, chcac tylko wywolac odpowiednie reakcje ludzi takich jak np Mniszek, czyli robic im po prostu wode z mozgu.
Dopiero jak chcesz sie dowiedziec na czym to skojarzenie polega i zaczynasz zadawac pyutania na ten temat to dowiadujesz sie ze nie ma tam nic - zadnej bazy, zadnego dowodu ktory by swiadczyl o powstaniu takiego skojarzenia.
Marks moze ma wplyw na elity Unii na zasadzie jaki ksiazki Sienkiewicza mialy na mlodego Adama M, ale te elity w miedzyczasie dojrzaly i przeczytaly nieco wiecej, tak jak Adam M nauczyl sie historii i wiedza ze obecny swiat jest inny niz teorie Marksa


N kwi 14, 2019 4:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL