Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 3:00 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Opozycja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Istnieje takie powiedzenie:
Żaden porządny Rosjanin nigdy nie był zwolennikiem Związku Radzieckiego.
Tak samo żaden porządny Europejczyk nie jest entuzjastą Unii Europejskiej...

Można tak wyliczać w nieskończoność te wszystkie marchewki jako owoce, instrukcje obsługi kaloszy, ilość litrów wody w spłuczce toaletowej, zakazane żarówki rtęciowe, ślimak to ryba itd. :D To są "istotne problemy" dla UE - albo zagrożone goryle w Kongo... i dyskryminacja homoseksualistów w Kirgistanie.

Fajnie sobie czasem Sośnierza posłuchać (i nie tylko zresztą).
Dla mnie to oczywista manipulacja - mamy myśleć, jak nie będziemy w Unii, to "wypiszą nas z Europy". Potem posłanka Lubnauer powie coś o Polexicie i będzie...panika.

Islandia, Norwegia, Szwajcaria są poza UE i jakoś "istnieją" i mają się bardzo dobrze w sumie. No i są one w strefie schengen. Dlatego to przekłamanie, że trzeba być w UE, żeby do tej strefy należeć.

Poza tym Schumann chciał kompletnie czego innego. Miała być Europa ojczyzn, a dziś pani Merkel mówi, że narody muszą się wyzbyć swojej tożsamości. W dodatku Kaczyński plecie coś o wspólnej armii europejskiej.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 09, 2019 6:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
UE prędzej czy później padnie. Jak padł ZSRS. Co do tego nie mam wątpliwości. Poszli w stronę socjalizmu i tworzenia bzdur w prawie i budowy superpanstwa na wzór sowiecki. Ja osobiście jestem eurosceptykiem. Zreszta zawsze byłem. Uważałem ze UE w myśl ojców założycieli była dobra idea ale to co zrobiło europejskie lewactwo z idea Europy Ojczyzn to katastrofa.
Nie jestem antyeuropejsko nastawiony. Ja chciałbym powrotu do początkowej idei

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 09, 2019 6:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
OK wiec Norwegia jest poza Unia, ale zwiazana z Unia umowami gospodarczymi, Szwajcaria dzieki swemu polozeniu i sile sektora finansowego z niczym nie musi byc zwiazana ( bank bankow centralnych ma tam swoja siedzibe ) - Islandia, moj ulubiony kraj jest mala wyspa zyjaca z turystyki.

Cala reszta krajow europejskich jest w Unii i wg mnie Unia nie tylko sie nie rozpadnie ale bedzie sie wzmacniac i integrowac coraz mocniej, jako ze ten zwiazek opiera sie nie na jakiejs ideologii, czy regulacjach biurokratycznych tylko na gospodarczych interesach i kto tego nie widzi ten po prostu nie rozumie dzisiejszego swiata. To przede wszystkim gigantyczny rynek zbytu, pracy i finansow i wlasnie Brytyjczycy zaczynaja to pojmowac.
Nie ma dobrego wyjscia, jesli chce sie Unie opuscic - najgorsze ze nie jest prawda ze nie trzeba bedzie placic gdy chce sie dalej z tego rynku korzystac.
Czy np ze strefy Schengen.
I dalej zeby z niego korzystac prawo wszystkich korzystajacych panstw musi byc ujednolicone. Opuszczenie Unii to dla Polski przede wszystkim katastrofa gospodarcza, jako ze Unia to dla Polski najwiekszy partner gospodarczy i rowniez najwiekszy odbiorca uslug i polskich pracownikow.
Warto poczytac i dowiedziec sie na czym to wszystko polega, zanim zacznie sie mowic o wyjsciu z Unii.
No i jeszcze sprawa rolowania polskiego dlugu, ktory dla panstwa spoza Unii bedzie odpowiednio drozszy.
Przy okazji czytania na te tematy warto rowniez poczytac dlaczego jest tak jak jest, czyli dlaczego formula Wolnego Rynku w pewnym momencie stala sie niewystarczajaca i dlaczego dalsza konsolidacja Unii jest koniecznoscia.
Porownywanie Unii ze Zwiazkiem Radzieckim to co najmniej naiwnosc.


Wt kwi 09, 2019 7:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Jak to powiadają: zmienił się proszek do prania i tryb wirowania...ale to nadal ta sama pralka. Porównania do ZSRR nie są bezpodstawne. Teraz nie rządzi nami "doktryna" komunizmu, ale liberalnej demokracji. Olbrzymia biurokracja, dziwne przepisy, wtrącanie się we wszystko władz unijnych w spawy rzekomo suwerennych narodów. W Polsce jest zdecydowana większość euro-entuzjastów, ale w innych krajach nie jest to już tak oczywista sprawa...

Nikt też nie nakłania nas do opuszczenia Unii. Na razie mamy Brexit. Jednak w takich Włoszech, Francji czy Grecji sytuacja tak różowo nie wygląda.

A kryzys migracyjny? Przecież to włodarze UE z Angelą Merkel zgotowali wielu obywatelom Unii przysłowiowe piekło na ziemi.

Zachowali się w mniej więcej taki sposób: urządzamy super domówkę, zapraszamy kogo się tylko da, bez żadnej selekcji, im więcej tym lepiej. I potem jak już zwaliło nam się na głowy setki tysięcy gości, to trzeba im zapewnić noclegi. Co robimy? Bez pytania sąsiadów wysyłamy ich do nich, na podwórka, sypialni, kuchni, pokoi. Postawienie przed faktem dokonanym.

U nas w gimnazjum było takie referendum: czy za wejściem czy przeciw. Zagłosowałem wtedy na "nie" na zasadzie jakiegoś przeczucia. Zresztą wstępowaliśmy wtedy do innej Unii. Obecna forma jest po prostu nie do przyjęcia przez miliony Europejczyków.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 09, 2019 9:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Czy dalej jestes w gimnazjum ? ( retoryczne )
Czy wiesz jak dzialal Zwiazek Radziecki ?
Bo wydaje mi sie ze pojecia nie masz o czym piszesz.


Śr kwi 10, 2019 12:14 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M. napisał(a):
Czy dalej jestes w gimnazjum ? ( retoryczne )
Czy wiesz jak dzialal Zwiazek Radziecki ?
Bo wydaje mi sie ze pojecia nie masz o czym piszesz.

Wprawdzie to nie do mnie ale odpowiem.
Ja pamietam jak zaciemniano sprawy UE przed naszym wejściem, jak atakowani byli eurosceptycy. Brakło prawdziwej debaty publicznej. Wszystko załatwiał Michnik. Wyśmiewał i szydził z przeciwników. A podobieństw do ZSRS jest wiele łącznie z lewicowymi ideałami.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 10, 2019 12:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Jockey, nie oslabiaj mnie bo zdecydowania wyzej cie oceniam niz takie wypowiedzi.
Jakie to sa podobienstwa ?


Śr kwi 10, 2019 4:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M.,

Cytuj:
Czy dalej jestes w gimnazjum ? ( retoryczne )

Sugerując głupotę i skrajną nieodpowiedzialność u kolegi mniszka pospolitackiego możesz być w błędzie. Nie wykluczam, że mamy do czynienia z czymś znacznie groźniejszym, z celową działalnością osobników będących w pełnej łączności z...Centralą ;) , w wyniku której zmanipulowano wybory prezydenckie w USA, doprowadzono do Brexitu, czy wywołano zadymę w Katalonii. Wszędzie tam scenariusze napisano cyrylicą.

Jak takich ludzi nazywa się w języku wierzących? Kusicielami? Zwodzicielami? Z Brexitem im nie wyszło to próbują sił w Polsce. :wink:

Jeśli nie chcemy mieć podobnych problemów jak Brytole, to powiedzmy mniszkowi póki czas - idź mącić gdzie indziej. Apage satanas!


Śr kwi 10, 2019 7:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
No cóż... Chciałoby się rzec: jakie to typowe :-o
Nie podoba mi się obecna forma EU, to oczywiście "mącę", wprowadzam niepokój i w ogóle. Jeszcze czekać, że biorę pieniądze od samego Putina :D
Normalnie spiskowa teoria dziejów wszech czasów.

Adam M, gimnazjum mam bardzo dawno za sobą. Ludzi, którym nie podoba się obecny kształt UE są dziesiątki jeśli nie setki milionów. To też są "ruskie trolle"? Trochę powagi...

Poza tym podałem dziesiątki irracjonalnych i pozbawionych sensu "prac" struktur unijnych, ale do tego się w ogóle nie odniosłeś.

https://www.salon24.pl/u/okop/839339,unia-europejska-jak-zsrr-anatomia-upadku ----> tu można poczytać o tych podobieństwach. Poza mamy chyba wolność słowa i poglądów. Jak dla kogoś pan Juncker, Timmermans, pani Merkel, pan Tusk, Schultz i inni włodarze są tacy krystaliczni i cudowni, to proszę bardzo.

Spójrzcie na szeroko rozumiany Zachód - dlaczego według Was stosunek do Unii w przeciągu ostatnich kilkunastu lat tak diametralnie się zmienił? To też sprawka "ludzi Putina", FSB, trolli i "zielonych ludzików"?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 10, 2019 11:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Nie jestem specjalnie zwolennikiem teorii spiskowych choc zdaje sobie sprawe z mozliwosci i talentu sluzb obecnej Rosji.
Dlatego nie widze zdarzen wymienionych przez Exetera jako wyniku ich dzialan, choc na pewno sluzby rosyjskie pomagaly na tyle na ile mogly.
Ja to widze jako efekt oderwania sie elit "liberalnych" ( ci ludzie nie maja nic wspolnego z prawdziwymi liberalami ) ogolnie rozumianego Zachodu od rzeczywistosci, przyjecia modelu neoliberalnego w gospodarce i pozwoleniu na nieprzytomne bogacenie sie 1% kosztem ubozejacych 99%, krotko mowiac odejscia od idei zrownowazonego rozwoju i ograniczen przez nia wprowadzonych i dzialajacych w gospodarce swiatowej do lat 70 tych ubieglego wieku.
Dla mnie wyglada to troche na pilowanie galezi na ktorej sie siedzi, no ale co ja tam wiem.
Podobny problem wystapil ( choc oczywiscie w mniejszej skali ) w Polsce doprowadzajac do kleski PO w ostatnich wyborach. Duze odlamy ludnosci czuly sie zostawione samym sobie i nie braly udzialu w bogaceniu sie panstwa i nie mialy wplywu na rozdzial tego bogactwa.
Stad przemozne pragnienie zmiany rzadu, z tym ze wybor PiS to bylo zdecydowane wkroczenie z deszczu pod rynne.

Mniszek nie odnosilem sie do twoich przykladow wymyslow biurokratycznych Unii bo nie mialy one zadnego znaczenia przy mozliwosciach jakie Unia dawala np polskim firmom transportowym na konkurencje cenowa z cala reszta firm transportowych z tego rynku, to samo z uslugami polskich firm budowlanych, czy produkujacych meble, czy wreszcie pracownikom polakom pracujacym poza granicami kraju.
Jako taki pracownik przyjezdzasz np do pracy w jakiejs Holandii czy Anglii i z mety masz wszystkie prawa pracownicze i opieke medyczna i socjalna taka sama jaka masz w Polsce, czyz nie ?
Troszke inaczej niz gdy przyjedziesz do pracy do mnie do Kanady, czy Stanow i praktycznie zaczynasz od "0" tzn przede wszystkim od zalatwienia pozwolenia na prace, a dopiero potem latami pracy mozesz budowac reszte.
To chyba wazniejsza sprawa niz problem krzywizny banana, czy zaszeregowania ogorkow do owocow a nie warzyw.
Rowniez wazna sprawa dla Polski jest jej eksport, ktorego najwiekszym odbiorca sa panstwa Unii jak rowniez preferencyjna cena rolowania dlugu ktora Polska ma dzieki temu ze jest panstwem Unii.
( Dlug ma swoja cene - to % pobierany przez banki za udzielanie pozyczek i przy miliardach $ zagranicznego dlugu jego wielkosc to miliony $ ).
Jest jeszcze wiele innych powodow dla ktorych pomysly wyjscia z Unii sa dla Polski samobojcze, ale ogranicze sie do tego co powyzej.
Uwazam ze przy pisaniu o wyjsciu Polski z Unii warto odrozniac rzeczy wazne od mniej waznych, a ideologia i regulacje biurokratyczne to o wiele mniej wazna strona bycia w Unii niz sprawy finansowe i gospodarcze.


Cz kwi 11, 2019 12:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M

dlatego ja już nie wiem ilekroć pisałem na tym forum, że Polska z UE nie wyjdzie. Temat jest "Opozycja". A kwestię przeprowadzenia takowego referendum w sprawie wyjścia naszego kraju z UE... poniósł nie kto inny jak pan Grzegorz Schetyna.

Teraz sobie na to pozwolić nie można, ale włodarze i elity UE robią wszystko, żeby tę Unię zohydzić wszystkim dookoła. A dominująca obecnie ideologia unijna? (gender, LGBT). To ludzi też boli.

Poza tym wracając do opozycji, to kto głosował w sprawie ACTA 2 za przyjęciem? No chyba właśnie eurodeputowani PO.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 11, 2019 12:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Ah, przeczytalem zalinkowany artykul jak rowniez komentarze pod nim.
Jedno i drugie oparte na kiepskich analogiach z podobienstwami do upadku ZSRR, Tysiacletniek Rzeszy czy Rzymu.
Przy czym nikt nawet prawdziwych przyczyn upadku Rzymu nie podal :)
Kilka wartosciowych postow, reszta obiegowe "prawdy" przeciwnikow EU.
Ciekawe ze jakos nikt nie wysilil sie na porownanie EU ze Stanami czy Kanada ( oba kraje sa unia niezaleznych stanow czy prowincji )


Cz kwi 11, 2019 12:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Wiem ze temat watku to opozycja, ja akurat odpowiadalem na twoja swietna dygresje na temat porownania Unii do ZSRR.
Acta2 podobno bardzo rozni sie od Acta, ale nie chce w to wchodzic jako ze problem ochrony praw autorskich to bardzo skomplikowana sprawa, a ja sie tym za bardzo nie interesowalem.


Cz kwi 11, 2019 12:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
mniszku jakiśtam,

(ciach i ostrzeżenie za obrażanie i wyzywanie innych na forum z racji ze to po powrocie z bana to odpoczynek na miesiąc)
Gdyż oprócz racji ekonomicznych podnoszonych przez Adama, dzięki którym zanotowaliśmy skokowy wzrost zamożności polskich obywateli po wstąpieniu kraju do Unii, jest jeszcze ważniejsza kwestia - Unię Europejską założono po II WŚ w jednym celu, po to by nigdy więcej narody Europy Zachodniej nie rzuciły się sobie do gardeł. To dlatego poddano międzynarodowemu nadzorowi przemysły ciężkie Francji, Niemiec, krajów Beneluxu, oraz Włoch.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejska_Wsp%C3%B3lnota_W%C4%99gla_i_Stali
Z tego najważniejszego zadania Unia Europejska wywiązała się perfekcyjnie - przez prawie 70 lat na jej obszarze utrzymywał się pokój gwarantujący wzrost poziomu życia unijnych obywateli. Właśnie to tak kole w oczy i przeszkadza włodarzom Kremla, nie mogąc zapewnić własnym obywatelom podobnego robią co mogą, żeby odebrać go Europejczykom, skłócając ich i szczując na siebie.
Jeśli pomyliłem się w ocenie twojej osoby, proszę, porzuć ruską propagandę i zechciej dostrzec wartość europejskiej integracji.


Cz kwi 11, 2019 5:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opozycja
Adam M.,

Cytuj:
Nie jestem specjalnie zwolennikiem teorii spiskowych choc zdaje sobie sprawe z mozliwosci i talentu sluzb obecnej Rosji.
Dlatego nie widze zdarzen wymienionych przez Exetera jako wyniku ich dzialan, choc na pewno sluzby rosyjskie pomagaly na tyle na ile mogly.

Wymienione przeze mnie wydarzenia zostały dobrze opisane i udział w nich rosyjskich służb nie jest żadną teorią spiskową:
http://wyborcza.pl/7,75399,22584207,paul-manafort-b-szef-kampanii-trumpa-oddal-sie-w-rece-wladz.html
https://osluzbach.pl/2018/07/05/brytyjskie-sluzby-brexit-za-rosyjskie-pieniadze-raport/
https://www.cyberdefence24.pl/hiszpania-media-spolecznosciowe-korzystaly-glownie-z-rosyjskich-zrodel-ws-katalonii

nie twierdziłem, że wynik brytyjskiego referendum, amerykańskich wyborów, czy kryzysu w Katalonii to wyłącznie efekt aktywności ruskich agentów, lecz, że ludźmi w stanie napięcia emocjonalnego bardzo łatwo jest sterować z zewnątrz poprzez media elektroniczne.
To co teraz umieszcza na forum mniszek pospolity do złudzenia przypomina treści z mediów amerykańskich, brytyjskich, czy katalońskich, sprzed kilku lat jeśli zamienimy Unię na waszyngtońskie elity czy rząd w Madrycie. :wink:


Cz kwi 11, 2019 6:01 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 183 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 150 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL