Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Nauki Jezusa a zabijanie zwierząt 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauki Jezusa a zabijanie zwierząt
dienicy napisał
Cytuj:
W pierwszym zdaniu napisalem, ze z naukowego, logicznego punktu widzenia to wszechwiedzacy stworzyciel wie, ze organizmy zywe, zrobione z miesa beda zadawac smierc i cierpienie innym organizmom konsumujac je dla wlasnego przerwania. Jakby to nie wystarczalo to sa tez podstawy w napisanym przez ludzi 'Slowie Bozym'. Wspomnial o jednej kwestii sachim, ale jest tego wiecej (kpl 20:16) (to drugie i czwarte zdanie). W trzecim zdaniu mowie, ze Budda byl przeciwnikiem jakiegokolwiek zabijania zwierzat a szczegolnie lowienia ryb, gdy Jezus 'upychal' ryby w sieci w zasadzie dla zabawy.

Przeczytaj ksiazke albo obejrzyj film jak dokumentalny i sprobuj powiedziec ile tysiecy lat grupa ludzi moze potrzebowac by nauczyc sie by nie bic ludzi.


Stan ducha po przeczytaniu powyższego akapitu podsumować by można paragóralskim powiedzeniem - nie rozśmieszajta mnie bo mam zajady.

Z naukowego i logicznego punktu widzenia zabrakło przypomnienia oddania się Syna Bożego na śmierć za ludzi w przeciwieństwie do Buddy, co jest logiczną konsekwencją "okrucieństwa " stworzonego świata. Poczytaj sobie w internecie, pooglądaj w telewizorze, a dowiesz się o prężnie rozwijającej się eutanazji i to mimo sporych utrudnień. Ujemny przyrost naturalny dla wygody, brak wyniszczających wojen i długie życie są konsekwencja tego trendu, wręcz go wymuszają.
Dawniej prymitywne plemiona nad którymi czujemy wyższość intelektualną robiły to samo nie mogąc utrzymać staruszków. Wszystko czym szczyci się współczesny świat, udogodnienia, łatwość życia powoli obraca się przeciw niemu. Jedynie arogancja intelektualna współczesnego świata nie pozwala tego zauważyć, przynajmniej oficjalnie.

Chrześcijańska pokora w ocenie rzeczywistości zawsze się przydaje.


Cz wrz 01, 2016 11:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauki Jezusa a zabijanie zwierząt
A mnie cały rwetes o ubój rytualny zainspirował do przemyślenia, że projekt judeopolonii nie tak do końca jest fikcją.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Pt wrz 02, 2016 9:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nauki Jezusa a zabijanie zwierząt
Holmes napisał(a):
A mnie cały rwetes o ubój rytualny zainspirował do przemyślenia, że projekt judeopolonii nie tak do końca jest fikcją.
Raczej nie do końca był... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt wrz 02, 2016 10:27 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL