Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 1:58 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Czy grozi nam III wojna światowa ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
KarzełReakcji napisał(a):
Różnica między Biblią, a Koranem jest zasadnicza. Nakazem Koranu jest zażynanie niewiernych. Nakazem biblijnym jest przykazanie miłości i przylgnięcie do Chrystusa. Nie ta skala i nie ta miara.

W imię przylgnięcia do Chrystusa zarzynano niewiernych całymi tabunami, więc argument jest słaby. To, że oświecone społeczeństwa w końcu wzięły religijny fanatyzm za mordę i zmusiły chrześcijaństwo do respektowania masońskich idei praw człowieka oraz rozumnie przestały reagować na podżegania religijne do mordowania innych, to akurat nie zasługa chrześcijaństwa.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


N lip 31, 2016 4:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Chcesz porozmawiać o ofiarach wojującego ateizmu? Taki Józef Stalin albo Adolf H., ...
lekko licząc to miliony istnień

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 31, 2016 5:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Jockey napisał(a):
Chcesz porozmawiać o ofiarach wojującego ateizmu? Taki Józef Stalin albo Adolf H., ...
lekko licząc to miliony istnień


Stalina Jockey bierzemy na klatę bo to ma jakiś sens :) , niestety katolika Hitlera nie bardzo. :).


N lip 31, 2016 5:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Karzeł Reakcji napisał

Cytuj:
Każde państwo ma swoje interesy, a USA zrobiło błąd obalając rządy dyktatorów na bliskim wschodzie, bo taka sytuacja doprowadziła do anarchii ale to nie znaczy, że nasza cywilizacja ma się teraz poddać, bo to rzekomo wszystko przez nią.


Skąd założenie, że był to błąd?

Przecież imigranci nie płyną łódkami do USA, tylko do Europy. USA na tym nic nie tracą. Osłabiona Europa jest bardziej podatna na wpływ USA, łatwiej jest wbić klin między Europe, a Rosję. Właśnie Erdogan robi czystkę w Turcji, wskazując na Langley (siedziba CIA) jak jedne ze źródeł puczu.
Anarchia, nawet ta w Europie jest zaprogramowana lub przynajmniej dopuszczona.

Katka napisała

Cytuj:
To, że oświecone społeczeństwa w końcu wzięły religijny fanatyzm za mordę i zmusiły chrześcijaństwo do respektowania masońskich idei praw człowieka oraz rozumnie przestały reagować na podżegania religijne do mordowania innych, to akurat nie zasługa chrześcijaństwa.


Totalna ignorancja.


N lip 31, 2016 5:26 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Katka napisał(a):
To, że oświecone społeczeństwa w końcu wzięły religijny fanatyzm za mordę i zmusiły chrześcijaństwo do respektowania masońskich idei praw człowieka oraz rozumnie przestały reagować na podżegania religijne do mordowania innych, to akurat nie zasługa chrześcijaństwa.

Wpływ chrześcijaństwa na społeczeństwo jest powszechnie niedoceniany. Moralność skoncentrowana na dobru bliźniego, czyli także prawa człowieka, wynikają właśnie z chrześcijaństwa. W innych cywilizacjach nic takiego nie ma. Jest za to o wiele większe podporządkowanie jednostki społeczności, bo taki jest dla człowieka stan naturalny (ewolucja prowadzi do uległości człowieka wobec grupy, ponieważ grupa jest podstawowym i najważniejszym źródłem przetrwania).

Kościół budował też uniwersytety, więc w efekcie przyspieszył szerzenie oświaty.

Co daje chrześcijaństwo:
- moralność opartą o dobro bliźniego
- buduje indywidualizm poprzez koncentrację na odpowiedzialności osobistej (w czym pomaga spowiedź)
- idea równości wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy są równi wobec Boga
- szacunek dla kobiet poprzez kult maryjny

Wiem, że to wbrew stereotypom ale wymienione zjawiska są nieznane w innych cywilizacjach. A religia jest głównym czynnikiem, który je różni u podstaw.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lip 31, 2016 5:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Katka napisał(a):

W imię przylgnięcia do Chrystusa zarzynano niewiernych całymi tabunami, więc argument jest słaby. To, że oświecone społeczeństwa w końcu wzięły religijny fanatyzm za mordę i zmusiły chrześcijaństwo do respektowania masońskich idei praw człowieka oraz rozumnie przestały reagować na podżegania religijne do mordowania innych, to akurat nie zasługa chrześcijaństwa.


Uuuuu, tragedia.
Cos się zdrowo pomerdało w mysl przyjętej ideologii, i oto masoni wyrastają na chyba jedynych dobroczyńców ludzkosci, a kto nie rozumiał tego wysyłano na gilotyne, wyrżnięto ludzi w Wandei którzy jakos nie chcieli owych dobrodziejstw rewolty, aleć wszak rewolucje wymagają ofiar.
A potem owe idee do perfekcji doprowadził Stalin.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


N lip 31, 2016 11:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
kiedyś art-33 napisał(a):
Jockey napisał(a):
Chcesz porozmawiać o ofiarach wojującego ateizmu? Taki Józef Stalin albo Adolf H., ...
lekko licząc to miliony istnień


Stalina Jockey bierzemy na klatę bo to ma jakiś sens :) , niestety katolika Hitlera nie bardzo. :).

A to dziwne nie przyznajecie się do Hitlera który był w dzieciństwie ministrantem a potem wiarę porzucił i stał się totalnie antychrześcijańskie a nie wyrzekanie się Stalina który był studentem teologii i miał zostać prawosławnym duchownym.
Obaj byli lewicowcami. Wprawdzie pózniej się trochę pokłócili i jeden wykańczał tego który dzięki niemu zaistniał.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lip 31, 2016 11:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Jockey napisał(a):
kiedyś art-33 napisał(a):
Jockey napisał(a):
Chcesz porozmawiać o ofiarach wojującego ateizmu? Taki Józef Stalin albo Adolf H., ...
lekko licząc to miliony istnień


Stalina Jockey bierzemy na klatę bo to ma jakiś sens :) , niestety katolika Hitlera nie bardzo. :).

A to dziwne nie przyznajecie się do Hitlera który był w dzieciństwie ministrantem a potem wiarę porzucił i stał się totalnie antychrześcijańskie a nie wyrzekanie się Stalina który był studentem teologii i miał zostać prawosławnym duchownym.
Obaj byli lewicowcami. Wprawdzie pózniej się trochę pokłócili i jeden wykańczał tego który dzięki niemu zaistniał.



Z jednej przyczyny Stalin był wrogiem religii to nie ulega wątpliwości nawet jeśli i religią się posługiwał i się do niej odwoływał a był taki okres.
Z Hitlerem zaś inna bajka , ani z niego lewicowiec ani jakiś wróg religii co było już na forum nie jednokrotnie omawiane. Do śmierci był katolikiem nigdy się od religii nie odcinał, nigdy też z religią nie walczył ( no może z ŚJ ). Ateista nie miał czego szukać w SS elicie Hitlerowskich Niemiec.


Pn sie 01, 2016 3:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Hitler a religia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hit ... _religijne

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn sie 01, 2016 4:05 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2016 7:37 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
"Plociuch #415 - Teoria Nowej Wojny Totalnej" https://www.youtube.com/watch?v=km9uw4E2HUY

Teorie spiskowe i nie za bardzo w nie wierzę, ale tak z ciekawości można obejrzeć.


Pn sie 01, 2016 4:22 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 26, 2014 7:27 pm
Posty: 744
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Robur napisał(a):
Skąd założenie, że był to błąd?

Moim zdaniem nie były to przemyślane interwencje, a raczej wynikłe z nie ukrywajmy interesów korporacyjnych, a nie troski o stabilizację na Bliskim Wschodzie.
Jacy by Ci dyktatorzy nie byli to jednak zapewniali jakiś rodzaj porządku społecznego. Nie mieliśmy do czynienia z dezorganizacją życia społecznego i agresywną, ekspansjonistyczną polityką państwa islamskiego. Przynajmniej w takim zakresie, jak po rzekomym zaprowadzeniu demokracji.

_________________
Życie bowiem więcej znaczy niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie.


So sie 06, 2016 10:31 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
kiedyś art-33 napisał(a):


Z jednej przyczyny Stalin był wrogiem religii to nie ulega wątpliwości nawet jeśli i religią się posługiwał i się do niej odwoływał a był taki okres.
Z Hitlerem zaś inna bajka , ani z niego lewicowiec ani jakiś wróg religii co było już na forum nie jednokrotnie omawiane. Do śmierci był katolikiem nigdy się od religii nie odcinał, nigdy też z religią nie walczył ( no może z ŚJ ). Ateista nie miał czego szukać w SS elicie Hitlerowskich Niemiec.

A jakieś fakty na temat Hitlera czy łżesz jak zwykle?
Derayes podał ci link. Wprawdzie to Wikipedia ale w innych źródłach można to potwierdzić.
Hitler skłaniał się do wierzeń germańskich jeszcze z czasów przed ... Oprócz tego zajmował się okultyzmem który jest dla katolika zabroniony. Tak na marginesie to okultyzm był kierunkiem studiów w Rosji sowieckiej i można powiedzieć ze okultyzm komunizmu i okultyzm hitleryzmu to kolejna cecha wspólna obu ideologii lewicowych.
http://historia.org.pl/2013/01/04/wplyw ... zistowska/


O księżach katolickich w obozach nawet nie wspominam. Były specjalne obozy gdzie umieszczano księży katolickich.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 06, 2016 11:11 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Dość dokładny opis przebiegu III wojny światowej podała siostra Łucja
http://www.apokalipsa.info.pl/objawieni ... fatimy.htm


So sie 06, 2016 12:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Wszystko pięknie. Ale jakoś nie wierze w to co tam napisane. Mam prawo. Jako katolik nie mam obowiązku wierzenia w objawienia prywatne. Co do wezwańia do nawrócenia to człowiek powinien codziennie się nawracać ze swoich grzechów. A co do przyszłości to czas pokaże. Cokolwiek się będzie działo jedno jest pewne. Bóg nie opuści swojego ludu. Można tylko zacytować z Te Deum
Cytuj:
w Tobie Panie zaufałem,
Nie zawstydzę się na wieki.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 06, 2016 12:55 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy grozi nam III wojna światowa ?
Jockey napisał(a):
Wszystko pięknie. Ale jakoś nie wierze w to co tam napisane. Mam prawo. Jako katolik nie mam obowiązku wierzenia w objawienia prywatne. Co do wezwańia do nawrócenia to człowiek powinien codziennie się nawracać ze swoich grzechów. A co do przyszłości to czas pokaże. Cokolwiek się będzie działo jedno jest pewne. Bóg nie opuści swojego ludu. Można tylko zacytować z Te Deum
Cytuj:
w Tobie Panie zaufałem,
Nie zawstydzę się na wieki.

Z tego co mi wiadomo odnośnie orędzi, objawień prywatnych itp., to zmieniają się one na osi czasu, w zależności od zachowania ludzi. Dlatego jakby to nazwać wszystko się odbywa i waży na bieżąco. Rzeczy Biblijne muszą się wydarzyć i nie unikniemy nieuniknionego, ale z tego co wyczytałem możemy wpływać swoją postawą na detale, np. osłabiać negatywne wydarzenia, bądź je potęgować w zależności od naszej postawy wobec Boga i bliźnich. A tych prywatnych jest tyle, że kiedy trafi się na fałszywe, można popaść w błąd. A takowych, oficjalne zdyskredytowanych przez władze kościelne też już było sporo.

Często waśnie przez tę wspomnianą zmienność ludzie łatwo podważają nawet te prawdziwe. No ale to skomplikowany temat i tutaj szczęśliwy jest ten, kto posiada dar rozeznania, o który też zachęca się nas do modlitwy.


So sie 06, 2016 1:14 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL