Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 2:36 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Liberalizm a handel w niedzielę 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Verbal napisał(a):
Masz sporo racji jednak :

1.Lektura projektu obywatelskiego ustawy przynosi jeden wniosek : nie chodzi o nic innego jak tylko uderzenie w hipermarkety i sieci handlowe ( udowadnia to casus franczyzobiorców) - cały projekt to lobbing a reszta argumentacji to tylko didaskalia.Warzecha to wykazał.

2. Ludzie chodzą z rodzinami do galerii handlowych nie dlatego ,że to wyuczony odruch tylko dlatego ,że taka galeria jest w istocie substytutem normalnego miejskiego rynku - gdzie i sklepy i księgarnie i restauracje i kino i kręgielnia.Ale to już otwiera dyskusję na zupełnie inny temat.

Hipermarkety same uderzają w pracowników. Jeden z klientów francuskiego marketu dodaje: "Będąc na zakupach widzę, jak ci pracownicy się męczą, jak są wyzyskiwani... Jakiś czas temu zapytałem jednego z nich, jakie są zarobki w (cenzura) z ciekawości... Nie chciał powiedzieć, ale jak powiedziałem że 2 tys. to chyba macie, to się roześmiał i powiedział: "chciałbym!!!" Szkoda, że ludzie ciężko pracujący muszą zarabiać tak marne pieniądze... Do czego dochodzi, żeby Francuzi z nas się śmiali i traktowali Polaków jak bydło?"

Spójrzmy w oczy rodzinom kasjerek które muszą pracować w niedzielę,zamiast spędzać ten czas z rodzinami.W krajach zachodniej Europy (Niemcy) hipermarkety w niedzielę są zamknięte.

Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt wrz 09, 2016 9:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
a jak jest z innymi punktami usługowo-handlowymi w takich Niemczech czy Francji? tylko hipermarkety są pozamykane w niedziele? a kina? bary? baseny?

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Pt wrz 09, 2016 9:47 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Tek de Cart napisał(a):
a jak jest z innymi punktami usługowo-handlowymi w takich Niemczech czy Francji? tylko hipermarkety są pozamykane w niedziele? a kina? bary? baseny?

Nie mam wiedzy na ten temat przyjacielu. Na pewno handel w sklepach wielkopowierzchniowych jest zakazany,a jeśli chodzi o mniejszy handel i usługi - nie mam wiedzy nt. temat.Z Panem Bogiem!Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pt wrz 09, 2016 9:49 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Dziwne, bo w tym momencie praktycznie wszystkie duże sieci handlowe w ogłoszeniach o pracę podają JAWNIE widełki płacowe.
W Lidlu wisiało jakiś czas temu normalnie w sklepie ogłoszenie, że za taką i taką kwotę na takie stanowisko. I nie była to minimalna krajowa.

A do tych, którzy nie znają kodeksu pracy, o pracy w niedziele i święta i wynagrodzeniu za tę pracę:

Art. 151 1 .

§ 1. Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości:
1) 100% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających:
a) w nocy,
b) w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,
c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy;

2) 50% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż określony w pkt 1.


oraz:

Art. 151 11 .

§ 1. Pracownikowi wykonującemu pracę w niedziele i święta, w przypadkach, o których mowa w art. 151 9a § 3 oraz art. 151 10 pkt 1-9 i 11, pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzień wolny od pracy:
1) w zamian za pracę w niedzielę - w okresie 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli;
2) w zamian za pracę w święto - w ciągu okresu rozliczeniowego.

§ 2. Jeżeli nie jest możliwe wykorzystanie w terminie wskazanym w § 1 pkt 1 dnia wolnego od pracy w zamian za pracę w niedzielę, pracownikowi przysługuje dzień wolny od pracy do końca okresu rozliczeniowego, a w razie braku możliwości udzielenia dnia wolnego od pracy w tym terminie - dodatek do wynagrodzenia w wysokości określonej w art. 151 1 § 1 pkt 1, za każdą godzinę pracy w niedzielę.
§ 3. Jeżeli nie jest możliwe wykorzystanie w terminie wskazanym w § 1 pkt 2 dnia wolnego od pracy w zamian za pracę w święto, pracownikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości określonej w art. 151 1 § 1 pkt 1, za każdą godzinę pracy w święto.
§ 4. Do pracy w święto przypadające w niedzielę stosuje się przepisy dotyczące pracy w niedzielę.

I myk jest taki, że sklepy zatrudniające pracowników na umowę o pracę (czyli tych, których dotyczą te punkty z kodeksu pracy, czyli 200% (100% podstawy + 100% dodatku) wynagrodzenia za pracę w niedzielę, bądź dzień wolny) będą miały zakaz handlu. A te całe mini sieci działające na zasadzie franczyzy (które tak pięknie razem optują ZA zakazem) otwarte być mogą, bo mogą sobie zatrudnić pracownika na umowę zlecenie, któremu wyżej wymienione dodatki NIE PRZYSŁUGUJĄ, no i oczywiście, przecież nie muszą, może właściciel stać za kasą. Aha, rzadko bywam w Żabce i takich tam, ale akurat mam po drodze i przechodzę obok. I nijak ta pani co stoi na co dzień za kasą nie jest właścicielem, a jakoś w święta pracuje. Czyli pracuje na umowę zlecenie i tak, albo na działalność.
A tych pracowników przecież chronić nie trzeba. Ten handel jak najbardziej jest ok.
Hipokryzja i zakłamanie.

O restauracjach i innych punktach usługowych nawet pisać nie będę, bo wielokrotnie już to wałkowano.
Dodam tylko, że jak ktoś ma jakiegoś znajomego czy krewnego zatrudnionego w takiej restauracji to niech się zapyta jak to jest w dni ustawowo wolne od handlu - bo taki pracownik wtedy, w DUŻE święto, o wolnym może zapomnieć. Nie ma takiej opcji.

A ja akurat bardzo nie lubię robić zakupów w niedzielę - mimo tego, że ROBIĘ, bo czasem nie mam wyboru. Nie dlatego nie lubię, że niedziela, to akurat mam w nosie, tylko dlatego, że w niedzielę w sklepach jest DZIKI tłum. I jakoś mi się nie wydaje, że ten dziki tłum robią tylko ateiści i innowiercy mieszkający w Polsce. W końcu podobno jest nas tylko 5%


Pt wrz 09, 2016 1:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Torri napisał(a):
Dziwne, bo w tym momencie praktycznie wszystkie duże sieci handlowe w ogłoszeniach o pracę podają JAWNIE widełki płacowe.
W Lidlu wisiało jakiś czas temu normalnie w sklepie ogłoszenie, że za taką i taką kwotę na takie stanowisko. I nie była to minimalna krajowa.

Podana suma była netto, czy brutto? Pytam, bo pracodawcy na 100% podają brutto i wychodzą niebagatelne sumy...

Torri napisał(a):
Nie dlatego nie lubię, że niedziela, to akurat mam w nosie,

No, spodziewam się,że nie inaczej. Przynajmniej piszesz szczerze.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pt wrz 09, 2016 6:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Torri, najlepiej na znak protestu sama zgłos się do pracy w niedziele, rozwiąże się kilka problemów na raz :wink:

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


So wrz 10, 2016 11:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Każdy ma prawo do własnego zdania.


So wrz 10, 2016 2:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Derayes napisał(a):
Torri, najlepiej na znak protestu sama zgłos się do pracy w niedziele, rozwiąże się kilka problemów na raz :wink:

Pudło.
Ja już pracuję w niedzielę.

Ale jest to argument w stylu: Derayes, na znak protestu przeciwko polityce imigracyjnej pakuj się i wracaj do kraju pochodzenia.


So wrz 10, 2016 4:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Torri napisał(a):
Dziwne, bo w tym momencie praktycznie wszystkie duże sieci handlowe w ogłoszeniach o pracę podają JAWNIE widełki płacowe.
W Lidlu wisiało jakiś czas temu normalnie w sklepie ogłoszenie, że za taką i taką kwotę na takie stanowisko. I nie była to minimalna krajowa.

Lidl jest chyba niemiecą siecią,ja pisałem o jednej z francuskich sieci handlowych.Generalnie zarobki są tam bardzo niskie (szczególnie dla nowych),a weekendy (w tym niedzielę) nie są wolne.Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So wrz 10, 2016 5:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Torri napisał(a):

Pudło.
Ja już pracuję w niedzielę.

Ale jest to argument w stylu: Derayes, na znak protestu przeciwko polityce imigracyjnej pakuj się i wracaj do kraju pochodzenia.


Chodziło mi o ewidentny negatywny ładunek emocjonalny Twoich najnowszych wpisów.

Derayes o powrocie mysli i to jak najbardziej, także- choc nie jedynie- w związku z fiaskiem poronionej idei multi kulti która obecnie wydaje zbrodnicze owoce. Lecz nie na znak protestu a raczej z obawy o swoje bezpieczeństwo, jesli mówic o kwestii tzw. kryzysu imigracyjnego.

Poza tym Derayes wyjechał do Szwecji a coraz częsciej czuje się jakby się znalazł w Tunezji.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


N wrz 11, 2016 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Cytuj:
Poza tym Derayes wyjechał do Szwecji a coraz częsciej czuje się jakby się znalazł w Tunezji.

Szkoda że przy okazji nie ma tam takich atrakcji turystycznych jak w Tunezji, oraz pogody :D
Ja też pracuję w niedzielę i czasem smutno mi z tego powodu, bo wolałabym być z rodziną i znajomymi w tym czasie.
Wiele jest zawodów, których przedstawiciele pracują w ten dzień. Kolejarze, kucharze, piekarze, aptekarze, służba zdrowia, kierowcy wszelkiej maści i inni sprzedawcy tudzież kelnerki itd... Należałoby o wszystkich zadbać tak naprawdę.


Pn wrz 12, 2016 2:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Jaśminowa napisał(a):

Szkoda że przy okazji nie ma tam takich atrakcji turystycznych jak w Tunezji, oraz pogody :D


Na ironię rodaków można liczyc bardziej niż na pogodę.

Atrakcje turystyczne są, jak najbardziej, to piękny kraj a pogoda, lato całkiem fajne, wczoraj kąpałem się w morzu.

Oczywiscie wiesz o czym pisałem związku z Tunezją.
I nie widzę w tym nic smiesznego, jak chcesz dam link do sytuacji w Berlinie, całkiem blisko Polski. Masakra.

Jaśminowa napisał(a):
Ja też pracuję w niedzielę i czasem smutno mi z tego powodu, bo wolałabym być z rodziną i znajomymi w tym czasie.
Wiele jest zawodów, których przedstawiciele pracują w ten dzień. Kolejarze, kucharze, piekarze, aptekarze, służba zdrowia, kierowcy wszelkiej maści i inni sprzedawcy tudzież kelnerki itd... Należałoby o wszystkich zadbać tak naprawdę.


I co, znowu od początku, że skoro handlowcy to inni też, nie widzisz różnicy między instytucjami które zawsze muszą byc czynne a tymi które nie muszą, aby gawiedzi nie skłaniac do szwendania się po centrach przez całe niedziele?
Znów to komunistyczne myslenie, że skoro komus dadzą podwyżki to mnie zapewne ujmą, albo czemu niby handlowcy mieliby miec wolne skoro ja nie mam itd.
Kurde, ludzie..... :dokitu: :no:

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn wrz 12, 2016 7:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Nie Derayes nie potrzebuję żadnego linku, wiem co miałeś na myśli.
Cytuj:
I co, znowu od początku, że skoro handlowcy to inni też, nie widzisz różnicy między instytucjami które zawsze muszą byc czynne a tymi które nie muszą, aby gawiedzi nie skłaniac do szwendania się po centrach przez całe niedziele?
Znów to komunistyczne myslenie, że skoro komus dadzą podwyżki to mnie zapewne ujmą, albo czemu niby handlowcy mieliby miec wolne skoro ja nie mam itd.
Kurde, ludzie..... :dokitu: :no:

Skąd możesz wiedzieć co ja sobie o tym myślę?
na pewno nie porównuję do tego hasła typu "wszystkim po równo"
Czy restauracje, pizzerie i puby i cukiernie muszą być czynne w niedzielę? Przecież nie muszą. Wystarczy, ze czlowiek ugotuje sobie sam:) lody można kupic w supermarkecie dzien wczesniej i zamrozić. Na niedzielę jak znalazł!


Pn wrz 12, 2016 8:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Jaśminowa, skąd ja mogę wiedziec co Ty myślisz, a stąd, piszesz sama wyraźnie:

Cytuj:
Jaśminowa napisał(a):
Ja też pracuję w niedzielę i czasem smutno mi z tego powodu, bo wolałabym być z rodziną i znajomymi w tym czasie.
Wiele jest zawodów, których przedstawiciele pracują w ten dzień. Kolejarze, kucharze, piekarze, aptekarze, służba zdrowia, kierowcy wszelkiej maści i inni sprzedawcy tudzież kelnerki itd... Należałoby o wszystkich zadbać tak naprawdę.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn wrz 12, 2016 11:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liberalizm a handel w niedzielę
Muszę pracować w niedzielę i święta o każdej porze dnia i nocy, aby udzielać potrzebującym fachowej opieki, którą niewątpliwie zapewniam. Nie jest mi do śmiechu kiedy muszę iść do pracy, to normalne. Pozostałym ludziom też nie jest wesoło.


Pn wrz 12, 2016 12:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL