Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Światowe Dni Młodzieży 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Brygida napisał(a):

Wolność gwarantowana naszą Konstytucją pozwala również oglądać telewizję i to dowolny kanał telewizyjny. Za kilka minut będziesz mógł oglądać Drogę Krzyżową z Papieżem Franciszkiem np. w Telewizji Trwam, TVP1, lub TVPINFO.
14 stacji DK, to 14 uczynków miłosierdzia co do duszy i ciała.
Wybór należy do Ciebie.
Będzie to piękna nietypowa Droga Krzyżowa, warto oglądać!


Nie wiem co Ci Brygido do mnie , jakoś nie przypominam sobie co bym miał jakieś większe zastrzeżenia do ŚDM. A akurat wróciłem z pracy i po włączeniu telewizora przyznaję Ci rację Piękna i nietypowa droga krzyżowa mam nadzieję że oglądniesz sobie do końca.


Pt lip 29, 2016 11:12 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Papież Franciszek z wizytą w Polsce
Obrazek

"Po raz pierwszy odwiedzam Europę Środkowo-Wschodnią i cieszę się, że rozpoczynam od Polski, której synem był niezapomniany św. Jan Paweł II, inicjator i promotor Światowych Dni Młodzieży. Lubił on mówić o Europie, że oddycha ona swoimi dwoma płucami: marzenie o nowym europejskim humanizmie ożywione jest twórczym i harmonijnym oddechem tych dwóch płuc oraz wspólną kulturą, która znajduje w chrześcijaństwie swoje najsolidniejsze korzenie”.

Tymi słowami Ojciec Święty, przemawiając na Wawelu, wskazał główny cel swej podróży do naszego kraju – światowe spotkanie z młodymi, a zarazem jej związek z postacią Papieża Polaka oraz polski i europejski kontekst historyczny. Wyznał, że „zawsze był pod wrażeniem żywego zmysłu historycznego Jana Pawła II”, który „gdy mówił o narodach, wychodził od ich dziejów”. Franciszek podkreślił, że świadomość tożsamości niezbędna jest dla budowania wspólnoty narodowej wiernej tradycji i otwartej na odnowę.
(...)
http://pl.radiovaticana.va/news/2016/07 ... i_/1247246


So lip 30, 2016 6:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
kiedyś art-33 napisał(a):
Brygida napisał(a):

Wolność gwarantowana naszą Konstytucją pozwala również oglądać telewizję i to dowolny kanał telewizyjny. Za kilka minut będziesz mógł oglądać Drogę Krzyżową z Papieżem Franciszkiem np. w Telewizji Trwam, TVP1, lub TVPINFO.
14 stacji DK, to 14 uczynków miłosierdzia co do duszy i ciała.
Wybór należy do Ciebie.
Będzie to piękna nietypowa Droga Krzyżowa, warto oglądać!


Nie wiem co Ci Brygido do mnie , jakoś nie przypominam sobie co bym miał jakieś większe zastrzeżenia do ŚDM. A akurat wróciłem z pracy i po włączeniu telewizora przyznaję Ci rację Piękna i nietypowa droga krzyżowa mam nadzieję że oglądniesz sobie do końca.

Oczywiście, że obejrzałam DK do końca i oglądałam transmisję ze ŚDM do godz. 22.15 tj do zakończenia programu Panoramy Gdańskiej, niestety mojej wnuczki nie widziałam.
Cieszę się, że podobała Ci się DK, dla mnie była momentami zbyt nowoczesna, przywiązana jestem do tradycyjnej.
P.S.Nie masz większych zastrzeżeń do ŚDM, a co oprócz DK podobało Ci się?

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So lip 30, 2016 10:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
joannaa napisał(a):
Ale nam dopieklas :-)? Rozmowa na kilku stronach w kilku temtach o tym, a ta wyskakuje z "rewelacja"...


Po prostu czytam opinie o Franciszku na katolickich forach. "Dywersant", "lewak" to łagodne określenia.
Jak tam, joannoo, wzięłaś sobie do serca słowa papieża o przyjmowaniu uchodźców? :)

Cytuj:
Większość pielgrzymów była zaskoczona swobodną możliwością akcentowania swojej wiary publicznie, czego już prawnie nie wolno w większości lewackich krajów Zachodniej Europy.


To lepiej ich nie uświadamiajcie, że w Polsce wolno akcentować tylko JEDNĄ wiarę. Za inne czeka ciach i drugie ostrzeżenie. Tym razem za używanie słów wulgarnych - J od patriotycznej młodzieży.
Mógłby się ten ładny polski obrazek trochę popsuć, nespa.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


So lip 30, 2016 1:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Brygida napisał(a):
Cieszę się, że podobała Ci się DK, dla mnie była momentami zbyt nowoczesna, przywiązana jestem do tradycyjnej.
P.S.Nie masz większych zastrzeżeń do ŚDM, a co oprócz DK podobało Ci się?


Wybacz Brygida ale ja tego nie śledzę mam tylko migawki z tego co mnie interesuje bądź informacje jakie dostaję przypadkiem.
Z Waszego Papieża fajny gość , początkowo myślałem że się zgrywa, a okazała się fajna postać, pod częścią jego treści w wypowiedziach jestem wstanie się podpisać.
Człowiek który mówi i czyni co mówi.
A same ŚDM są fajną imprezą , młodzi się bawią takie ich prawo.

Jak wcześniej gdzieś pisałem chyba sobie dopiszę , bezwyznaniowiec w częściowej łączności z papieżem . Bo ci w pełnej łączności chyba odpłynęli ?


So lip 30, 2016 11:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!! To temat :ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY! W tej chwili w ramach nocnego czuwania przepiękny koncert.
Kochajcie to co piękne, nie kłóćcie się obrzydliwie!
P.S.Ten apel nie jest skierowany do arta.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So lip 30, 2016 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
kiedyś art-33 napisał(a):
Z Waszego Papieża fajny gość , początkowo myślałem że się zgrywa, a okazała się fajna postać, pod częścią jego treści w wypowiedziach jestem wstanie się podpisać.

Nie odpłynęli :) W pierwszych wiekach chrześcijaństwa poganie patrzyli na chrześcijan i mówili: patrzcie, jak oni się miłują - i nawracali się, przyjmowali wiarę w Chrystusa. ŚDM zapoczątkował św. Jan Paweł II. Podarował młodym Krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani (patronka ludu rzymskiego). Pozdrawiam!

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So lip 30, 2016 11:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
kiedyś art-33 napisał(a):
Brygida napisał(a):
Cieszę się, że podobała Ci się DK, dla mnie była momentami zbyt nowoczesna, przywiązana jestem do tradycyjnej.
P.S.Nie masz większych zastrzeżeń do ŚDM, a co oprócz DK podobało Ci się?


Wybacz Brygida ale ja tego nie śledzę mam tylko migawki z tego co mnie interesuje bądź informacje jakie dostaję przypadkiem.
Z Waszego Papieża fajny gość , początkowo myślałem że się zgrywa, a okazała się fajna postać, pod częścią jego treści w wypowiedziach jestem wstanie się podpisać.
Człowiek który mówi i czyni co mówi.
A same ŚDM są fajną imprezą , młodzi się bawią takie ich prawo.

Jak wcześniej gdzieś pisałem chyba sobie dopiszę , bezwyznaniowiec w częściowej łączności z papieżem . Bo ci w pełnej łączności chyba odpłynęli ?

W tej chwili przepiękny koncert, słucham chociaż skierowany jest do młodzieży.
Co do Papieża Franciszka to zyskał moje wielkie uznanie, za pierwsze spotkanie z młodymi na Franciszkańskiej 3/okno papieskie/

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So lip 30, 2016 11:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Mały Książę napisał(a):
Nie odpłynęli :) W pierwszych wiekach chrześcijaństwa poganie patrzyli na chrześcijan i mówili: patrzcie, jak oni się miłują - i nawracali się, przyjmowali wiarę w Chrystusa. ŚDM zapoczątkował św. Jan Paweł II. Podarował młodym Krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani (patronka ludu rzymskiego). Pozdrawiam!


Pozwól na uwagę pod twoim zdaniem się nie podpiszę.
To kto co zapoczątkował nie ma żadnego znaczenia , bo nie ważna impreza ale co się z nią robi i co chce się osiągnąć.
Obecny Papież ma coś do przekazania jest jakąś postacią , pierwszy chyba od czasów Jana XXIII .


So lip 30, 2016 11:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
kiedyś art-33 napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Nie odpłynęli :) W pierwszych wiekach chrześcijaństwa poganie patrzyli na chrześcijan i mówili: patrzcie, jak oni się miłują - i nawracali się, przyjmowali wiarę w Chrystusa. ŚDM zapoczątkował św. Jan Paweł II. Podarował młodym Krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani (patronka ludu rzymskiego). Pozdrawiam!


Pozwól na uwagę pod twoim zdaniem się nie podpiszę.
To kto co zapoczątkował nie ma żadnego znaczenia , bo nie ważna impreza ale co się z nią robi i co chce się osiągnąć.
Obecny Papież ma coś do przekazania jest jakąś postacią , pierwszy chyba od czasów Jana XXIII .

Celowo pominąłeś św. Jana Pawła II?
O jego wspaniałym Pontyfikacie świadczą nie tylko Jego słowa, ale i czyny, np. wybaczenie mordercy - Ali Agcy. Scena wybaczenia przypomniana i pokazana była podczas wczorajszego spotkania Papieża Franciszka z ponad milionową grupą młodzież z całego świata w Brzegach.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N lip 31, 2016 8:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Brygida napisał(a):
Celowo pominąłeś św. Jana Pawła II?
O jego wspaniałym Pontyfikacie świadczą nie tylko Jego słowa, ale i czyny, np. wybaczenie mordercy - Ali Agcy. Scena wybaczenia przypomniana i pokazana była podczas wczorajszego spotkania Papieża Franciszka z ponad milionową grupą młodzież z całego świata w Brzegach.


Powiedzmy że nie chcę ruszać drażliwych i kontrowersyjnych tematów.


N lip 31, 2016 8:51 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Brygida napisał(a):
Celowo pominąłeś św. Jana Pawła II?

Konia z rzędem temu,kto wie gdzie podziało się tzw "Pokolenie Jana Pawła II"
Przyznasz że tych co wiedzą o czym uczył JP II możesz już policzyć na palcach rąk i nóg, więcej ich nie będzie już?


N lip 31, 2016 9:08 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Jeszcze coś.
Cytuj:
Scena wybaczenia przypomniana i pokazana była podczas wczorajszego spotkania Papieża Franciszka
Czy przebaczanie w KrK to coś nadzwyczajnego? Nie ma tego już w nauczaniu?
Wiesz co jest problemem Polaków? To,że chcąc się chwalić Papieżem z własnego Narodu pamiętają już tylko jego twarz.Słowa uleciały niestety. Serca puste.


N lip 31, 2016 9:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Bene(klon) napisał(a):
Jeszcze coś.
Cytuj:
Scena wybaczenia przypomniana i pokazana była podczas wczorajszego spotkania Papieża Franciszka
Czy przebaczanie w KrK to coś nadzwyczajnego? Nie ma tego już w nauczaniu?
Wiesz co jest problemem Polaków? To,że chcąc się chwalić Papieżem z własnego Narodu pamiętają już tylko jego twarz.Słowa uleciały niestety. Serca puste.



Nie są puste, dowodem tego jest ta ogromna rzesza mlodych ludzi na Bloniach dzis m.in. :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N lip 31, 2016 2:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Światowe Dni Młodzieży
Bene(klon) napisał(a):
Brygida napisał(a):
Celowo pominąłeś św. Jana Pawła II?

Konia z rzędem temu,kto wie gdzie podziało się tzw "Pokolenie Jana Pawła II"
Przyznasz że tych co wiedzą o czym uczył JP II możesz już policzyć na palcach rąk i nóg, więcej ich nie będzie już?


Młodsze pokolenie JPII radośnie spotykało Jezusa oraz Papieża Franciszka podczas pięciu dni ŚDM w Krakowie i Brzegu, a wśród nich moja wnuczka oraz 150 osobowa grupa z którą pojechała do Krakowa.
To były piękne dni, a pielgrzymi -uczestnicy tych pełnych radości dni naładowani pozytywną energią, zawiozą te wspaniałe przeżycia do swoich domów i parafii, gdzie dzielić się będą nimi z tymi, którzy w domach oglądali przy telewizorach, lub w internecie te niepowtarzalne uroczystości, spotkania, nabożeństwa i msze św.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N lip 31, 2016 3:53 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL