Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 8:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wizja Państwa ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Wizja Państwa ?
Tak w kwestii ogólnej.
Jak sobie wyobrażacie to idealne ?

Skąd pytanie, mam wrażenie że część społeczeństwa, narodu , państwa czy jak by to nazwał ma jakieś mało ciekawe zakusy co by naszą wspólną rzeczywistość przerobić na swoją modłę.
Ta druga strona po której ja stoję jakoś rozpaczliwie próbuje się bronić, ale poprosił bym o opinie ? To nie kwestia polityczna bo tak było za PO a jeszcze gorzej za PiS ?


Pt cze 24, 2016 5:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Z jednej strony mamy zakazać im te go tamtego czy jeszcze czegoś innego. z drugiej dajmy prawo kształtować swoje życie w taki sposób jak oni to widzą.
Za PO było źle ale PiS to tragedia.


Pt cze 24, 2016 5:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Ogolnie to panstwo powinno byc jedno. Wieksza ilosc stwarza niepotrzebne problemy.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Pt cze 24, 2016 5:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Po co w Państwie 460-ciu polityków? zmniejszyć o połowę :)


Pt cze 24, 2016 6:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Dokładnie. Myśle ze max 150 i w dodatku jednomandatowe okręgi wyborcze. Tylko dograne a nie tak jak proponował Kukiz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt cze 24, 2016 7:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
kiedyś art-33 napisał(a):
Z jednej strony mamy zakazać im te go tamtego czy jeszcze czegoś innego. z drugiej dajmy prawo kształtować swoje życie w taki sposób jak oni to widzą.
Za PO było źle ale PiS to tragedia.

Za PO było źle, a teraz nareszcie coraz lepiej. Odpowiada mi wizja państwa proponowana przez obóz Zjednoczonej Prawicy i obecnego Prezydenta.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So cze 25, 2016 6:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Brygida napisał(a):
Za PO było źle, a teraz nareszcie coraz lepiej. Odpowiada mi wizja państwa proponowana przez obóz Zjednoczonej Prawicy i obecnego Prezydenta.


Za PO było źle a potem już tylko było ciekawiej.
Wizje to może co niektóre mi się podobają bo cała reszta skrzeczy i pada na pysk.
Głosując na obecnego prezydenta oczekiwałem spełnienia sztandarowych obietnic Jego jak i Pani Szydło.
Na dzień dzisiejszy jest 500 + super, projekt mi się podoba ale jakoś mało mnie dotyczy. Czekam na wiek emerytalny i zniesienie podatku od kopalin.
W obu przypadkach mogę im deko odpuścić z ich obietnic, taki mały kompromis. Wiek emerytalny powiązany z liczbą lat składkowych (40 wydaje się rozsądne) a podatek tak zmniejszony o 2/3 też nie będę się czepiał. :)


So cze 25, 2016 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Zarówno PO jak i PiS małymi kroczkami o podstępem dążą do komunizmu. Różnią się tylko w szczegółach i w stopniu bezczelności.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N cze 26, 2016 11:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Boro napisał(a):
Zarówno PO jak i PiS małymi kroczkami o podstępem dążą do komunizmu. Różnią się tylko w szczegółach i w stopniu bezczelności.


Z tym komunizmem bym nie przesadzał :)


N cze 26, 2016 12:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Wzmacnianie socjalizmu, umacnianie roli państwa kosztem swobody obywateli, coraz większa kasta uprzywilejowanych urzędników państwowych, wprowadzanie ścisłych regulacji rynku... te wszystkie drogi zbiegają się w jednym punkcie i jest nim właśnie komunizm.

Już dawno zauważono, że wprowadzanie komunizmu siłą mija się z celem, więc obrano inną taktykę. Obsadza się urzędy i wprowadza powolne zmiany jednocześnie szerząc gebelsowską propagandę stopniowo eskalując. To co kilka lat temu wydawało się absurdem, już powoli staje się normą.
Żaba wrzucona go wrzątku, wyskoczy, jednak wrzucona do letniej wody i powoli podgrzewana, rozgotuje się.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N cze 26, 2016 12:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Boro napisał(a):
Żaba wrzucona go wrzątku, wyskoczy, jednak wrzucona do letniej wody i powoli podgrzewana, rozgotuje się.
Nie. Zabe w letniej wodzie musisz podgrzac bardzo szybko, zeby sie ugotowala zanim zdola dokonac skoku. :twisted:

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


N cze 26, 2016 12:51 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Boro napisał(a):
Wzmacnianie socjalizmu, umacnianie roli państwa kosztem swobody obywateli, coraz większa kasta uprzywilejowanych urzędników państwowych, wprowadzanie ścisłych regulacji rynku... te wszystkie drogi zbiegają się w jednym punkcie i jest nim właśnie komunizm.
Chwila. To co opisałeś to socjalizm. Komunizm zawiera jeszcze brak własności prywatnej i powiększające się dobro wspólne. To jest tzw. realny socjalizm. Komunizm podobno to wyższy poziom socjalizmu.
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/komunizm;3924721.html

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 26, 2016 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Przecież nie piszę, że już mamy komunizm, bo to tego jeszcze dość daleko, tylko że w tym kierunku to wszystko zmierza. Prywatnej własności mamy już właściwie mniej niż więcej, a z tym co mamy, coraz mniej wolno nam zrobić.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Ostatnio edytowano Wt cze 28, 2016 9:17 pm przez Boro, łącznie edytowano 1 raz



Wt cze 28, 2016 9:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Przecież mamy kapitalizm

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt cze 28, 2016 9:17 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizja Państwa ?
Przecież mamy ludzkość, dominację nas nad całym tym światem.
A więc pochodna nazwy brzmiała by ludoizm (żart).

Ja jednak zwrócił bym uwagę na ewolucyjny charakter zbioru reguł stanowiących o Państwie.

Następują zmiany czasem na nowo takie same, dreptanie w miejscu.
Zakończenia tej ewolucji idealnego państwa, jakoś nie widać, oprócz biblijnego wytyczenia go w postaci królestwa niebieskiego.
Oraz wzorca typu łączność wzajemna komunia ludzi z sobą, jako droga do idealnego Państwa.

Cały czas natomiast jest tworzona Państwowość siłowa, nie ma tu wątpliwości.
Dlatego że jest tak łatwiej, samo nawet tak wychodzi.
Bo wzór zarządzania, zarządzającego Bóg jest jeden.
On sobie z tą funkcja radzi sam z siebie jest stwórcą swego dzieła, radzi tak sobie.
Tak to jest przedstawiane.

Teraz cóż może pojedynczy człowiek głowa Państwa, no prawie nic sama z siebie.
Jeden musi nie tylko wytyczyć milionom kierunek dążeń, a jeszcze musi te dążenia zharmonizować.
Więc samo wychodzi tak, że wszyscy składają się do wspólnego garnka, a władca rozdziela tym co najbardziej potrzebują, bo nie starcza dla wszystkich (czy robi to w sposób idealny to inna sprawa).

Temu jednak sam nie daje rady, więc posługuje się tym większą ilością ludzi im sam jest w swej roli bezradny.
Od tego jak dobiera sobie współpracowników wywodzą się nazwy systemów społecznych.

Był Komunizm wypaczenie Kościelnej komunii.
Kapitalizm władza pieniądza bezwzględna.
Teraz usiłuje się tą bezwzględną rolę pieniądza ujarzmić, albo tylko zakryć (zależy to jak to wyjdzie w praktyce).
Nazywane to jest Demokracją, czyli możliwością wywalczenia swego udziału w zarządzaniu, przez grupy ludzi zrzeszonych w jedną organizację.

Jednak Państwowość to nie królestwo niebieskie.
Nie zapewni równości podziału według niezbędnych potrzeb we właściwym czasie, dlatego że czynnik ludzki temu przeszkadza, a na ten czynnik nie ma rady jak dotąd.

Co prawda są przewidziane w Biblii rządy bestii.
Czyli wypisz wymaluj wprowadzenie automatów (komputerów) bezdusznych maszyn, które zrobią swoje.
Zarządzą bez przekrętów, więc samo zarządzanie będzie pokrywać się z wykonaniem tegoż, według prognoz.

Czy to da idealne władztwo, czas pokarze.

Nie wiem czy dało by to pozytywne rezultaty, brak rozliczeń pieniężnych, a rozliczanie potrzeb wykonywaniem określonych zadań.
Zawaliło by to dotychczasowe sposoby funkcjonowania Państw.

Przecież i tak ludzie tworzą pracują, po co zamieniać to na kasę, można od razu przydzielać zadania według niezbędnych potrzeb i wolnego czasu konkretnych ludzi.
A i tak każdy musi żyć, więc potrzeby muszą być zabezpieczone w każdym przypadku.
Czy swoboda pieniężna nie wywołuje swobody a nawet swawoli wydatków, przy braku środków do życia dla innych ludzi?
Tu Kościół tylko tą swawolę stara się ograniczyć, jednak nie likwiduje do końca.

Pomarzyłem sobie.


Śr cze 29, 2016 11:07 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL