Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 2:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami.
Jozek napisał(a):
Art ,Adam

Kkk na pytanie ,dlaczego Bóg dopuszcza zło ,odpowiada że Bóg by do niego nie dopuścił ,gdyby nie był w stanie wyprowadzić z niego większego dobra.
Nie wiem czy wiecie ,a;e wasze przemyślenia ,albo jak kto woli - dojrzewanie kształtujących myśli ,ma swoje odbicie w nauce Kościoła.
Kościół bowiem ,nie potępia człowieka [to to co pisał Adam] ,ale sam czyn.
Podobnie też sprawy się mają ,kiedy Art pisze o swoich staraniach. Tutaj kłania się przypowieść o "drzazdze i belce w oku". Taka oto ciekawostka. ;)

Pozwólcie jednak ,że naszą poprzeczkę zawiesimy jeszcze wyżej.

Czy ktoś z was czytał "Kazania do posłów ,ks. Skargi" ? Kiedy je pierwszy raz słyszałem w radio ,byłem przekonany że ktoś trafia w punkt tego ,co wówczas i obecnie , trapi naszą polityczną rzeczywistość. Dopiero po chwili ,owa szlachetność i piękno mowy ,którą posługiwali się nasi ojcowie ,zdradziła mi ,że ten tekst swoje już na regałach odleżał.O ile pamięc mnie nie to był 16 wiek.Przy okazji polecam przeczytać chociaż wyrywki.

O czym to świadczy ?
Ano o tym ,że problemy z jakimi się zmagamy obecnie w Polsce ,nie są nowe. A co ze szlachtą ? Ich spory ,zwady ,rozdrobnienie dzielnicowe , kłótnie o ziemię i wpływy ,zawsze prowadziły nas na skraj przepaści. Popatrzcie dobrze wstecz i sami zastanówcie się nad receptą na tego raka ,który od zawsze trawił nasze Państwo.Gdzie byśmy bez tego byli ,a gdzie jesteśmy? ;)


A ja bym proponował Jozek co by nie ruszać tych starych tekstów bo analogii niema.


Wt cze 14, 2016 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami.
A ja przeczytam, opinie KW przeczytalem to kazaniom Skargi nie dam rady ? :).


Wt cze 14, 2016 9:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami.
Adam M. napisał(a):
Czy nie jest czasem tak ze atakujemy ludzi wyglaszajacych jakis poglad, a nie ten poglad z ktorym sie nie zgadzamy ?
Czy nie jest tak ze piszac na forum zapominamy o zasadach rozsadnej dyskusji z interlokutorem o ktorych pamietali bysmy rozmawiajac twarza w twarz ?
Oczywiscie, ze tak jest. Kazdy bowiem ma prawo do przedstawiania swojej opinii w takiej formie jaka uwaza za odpowiednia. Dlatego sa ludzie, ktorzy na przyklad mowia, ze holokaust zydow nie mial miejsca albo, ze kosmici na nich poluja etc. W kazdym razie nigdy nie dzieje sie to bez konsekwencji. Sam Harris tlumaczy.

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


Śr cze 15, 2016 9:58 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami.
Torri napisał(a):
Prawo rynku - czyli zasada, która działa na rynku. Tak jak prawo powszechnego ciążenia. Też czujesz, że grawitacja ci się narzuca? A ty chciałbyś latać jak ptaszek?
A może prawo Maxwella też jest złe czy dobre? ..a zasady podsumowujące działanie gospodarki rynkowej. W najprostszym ujęciu..

I znowu liberalne brednie o nieubłaganych prawach rynku. Wolny rynek nie istnieje ze względu na monopolizację. Kapitalizm to tak naprawdę monopolizacja rynku. Korporacje łączą się w jedną w celu zmonopolizowania rynku na danym obszarze oraz dominacji nad nim , osiągnięcia większych zysków. Konkurencyjność w systemie rynkowym jest nierealna, gdyż żaden przedsiębiorca nie pozwoliłby na działanie niebezpiecznej dla siebie konkurencji, którą może łatwo zniwelować, współpracując bez konkurencji z innymi kapitalistami.

Dlatego właściciele wielkich koncernów zawsze będą starać się unikać konkurencji by nie dopuścić do spadku cen. Tak więc konkurencyjność pozostawiła najsilniejszych, którzy mają swój monopol i opanują oraz zdominują rynek. Adam Smith twierdził, że interesy feudalnego posiadacza ziemskiego, czy kapitalisty są tożsame z interesem społecznym. Życie udowadnia, że bez kontroli społecznej w formie zorganizowanego państwa jest to nieprawda.

"W warunkach panowania własności prywatnej interes jednostki w stosunku do społeczeństwa jest akurat odwrotny niż interes społeczeństwa w stosunku do jednostki, podobnie jak interes lichwiarza do utracjusza bynajmniej nie pokrywa się z interesem utracjusza ".

Neoliberalizm to raj dla oszustów. Obywatele w starciu z aferzystą i oszustem są bezbronni, zagubieni i pozostawieni samym sobie ze stratami. A oszust spod znaku KOD śmieje się im w twarz, mówiąc, że to demokracja, wolny rynek, i kontynuuje proceder w kolejnej spółce, a państwo burżuazyjne go chroni. Pomimo fikcyjnych zapisów w rodzaju:

Art. 76. Konstytucji RP :
"Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zakres tej ochrony określa ustawa." :-D


Pt lip 01, 2016 10:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami.
Cytuj:
Konkurencyjność w systemie rynkowym jest nierealna
A w jakim jest realna? W socjalizmie?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 01, 2016 11:52 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami.
Barney napisał(a):
A w jakim jest realna? W socjalizmie?
Nieraz mówi się, że istnieje "uczciwa konkurencja" lub uczciwa rywalizacja. Nie jest to zgodne z prawdą, bo każda rywalizacja jest zaprzeczeniem jedności, jedni zdobywają coś kosztem krzywdy innych. Skrajnych kapitalistów niedawno rozwścieczyła wypowiedz w pierwszym dokumencie wydanym przez nowego Papieża Franciszka: "W dzisiejszych czasach wszystko podlega prawom konkurencji i przetrwania najlepiej przystosowanych, gdzie potężni żywią się kosztem bezsilnych” - napisał papież Franciszek w "Ewangelii gaudium". I dodał, że dziś światem rządzi ekonomia wykluczenia i nierówności, która zabija, a zatem musi podlegać potępieniu w świetle V przykazania Dekalogu.


So lip 02, 2016 5:16 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami.
Dokładnie tak jest -Fedorowicz, to rozwścieczenie jest tego potwierdzeniem, prawda boli.

Barney
Konkurencyjność w systemie rynkowym jest nierealna
Cytuj:
A w jakim jest realna? W socjalizmie?

Dobrze piszesz lecz zbyt ulegasz schematyzmowi.
Jak nie ten system to tamten system.
Pewno to kwestia doboru słów języka.

Tylko chodzi o to by coś konkretnego przedstawić, jeśli coś jest naganne.
Te rzeczy co były już nie powrócą, bo było by to dreptanie w kółko, a tego dumny człowiek nie zniesie.

Ludziom trzeba dać coś nowego i wstępnie ułożonego, by mogli to uzupełnić o swoje, a wtedy będą o to dbać.
Co by to było?
Ja kiedyś myślałem o tym tak, są kapłani Kościoła dobrzy w głoszeniu zasad.
Dać im władzę a będą ją po Bożemu sprawować.

Później już tego nie byłem pewny.
Bo zobaczyłem rozdźwięk w tym co się wie, oraz co na dany moment trzeba wiedzieć by coś dobrego, użytecznego uczynić.
A kapłaństwo tak jak każde inne powołanie, schematyzuje poczynania do pewnego poziomu, dalej już beton.
Jaśniej gdzie Rzym a gdzie Krym?

Pierwsze to co jawi się zasada Boga i mamy niebo na ziemi, pada pod nieudolnością także moją do wypełnienia do końca zasad.
Nieudolność z kolei, każe by do zasad Boga dołączyć zasady kłamstwa (wiadomego pochodzenia).
Jak jednak w tym się nie pogubić?
To tak do przemyśleń by jednak wspólnie zadecydować co ma być dalej.


So lip 02, 2016 8:44 am
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 5:58 pm
Posty: 247
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Inspiracja Jozkowymi rozmyślaniami.
witoldm napisał(a):
Dokładnie tak jest -Fedorowicz, to rozwścieczenie jest tego potwierdzeniem, prawda boli.
Dziękuję za poparcie. "Nie można ulegać modelowi gospodarczemu, który jest bałwochwalczy, który zmusza do poświęcania ludzkiego życia na ołtarzu pieniędzy i zysku – stwierdził papież Franciszek. Ojciec Święty stanowczo potępił także korupcję. – "Jest ona plagą, gangreną społeczeństwa ". Agencja Reuters komentuje:

"Papież Franciszek wezwał światowych przywódców do zmiany światowego systemu ekonomicznego".

Cytuj:
A w jakim jest realna? W socjalizmie?
W korporacjonizmie. Korporacjonizm zakłada wspólnotę interesów pracodawców i pracobiorców w obowiązkowym działaniu na rzecz wspólnego dobra. Dlatego też celem jest solidaryzm poprzez niwelowanie przeciwności pomiędzy kapitałem a pracą. W praktyce oznacza to kontrolę państwa nad korporacjami poprzez tworzenie z nich jednostek administracji państwowej.

Cytuj:
..Później już tego nie byłem pewny.
Bo zobaczyłem rozdźwięk w tym co się wie, oraz co na dany moment trzeba wiedzieć by coś dobrego, użytecznego uczynić.
A kapłaństwo tak jak każde inne powołanie, schematyzuje poczynania do pewnego poziomu, dalej już beton..
Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie.. :-)
Cytuj:
Pierwsze to co jawi się zasada Boga i mamy niebo na ziemi, pada pod nieudolnością także moją do wypełnienia do końca zasad.
Nieudolność z kolei, każe by do zasad Boga dołączyć zasady kłamstwa (wiadomego pochodzenia).
Jak jednak w tym się nie pogubić?
To tak do przemyśleń by jednak wspólnie zadecydować co ma być dalej.
Światło w ciemności świeci, ciemność nie może pokonać światłości. Potrzebna jest zatem upadłej ludzkosci transformacja duchowa i swiadomosc chrystusowa.


So lip 02, 2016 10:00 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL