Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 9:31 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Alimety rozwód itd .... 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz mar 10, 2016 8:38 am
Posty: 220
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Alimety rozwód itd ....
Jockey napisał(a):
MonikaMaria napisał(a):
Dobra, a co będzie z tymi dzieciakami, jak dorosną? Co będą myśleć i czuć, gdy ich rówieśnicy będą zakładać rodziny, robić karierę, podróżować, korzystać z życia, gdy tymczasem oni będą skazani na samotność, na życie z coraz starszymi rodzicami, a następnie w ośrodku opiekuńczym, gdzie pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresuje? Czy wtedy też powiesz o nich, że są szczęśliwe?
Ja mogę powiedzieć za siebie. Ja szczęśliwa bym nie była. I gdybym przed narodzeniem miała wybór, prosiłabym o aborcję.

A ktoś nie ma jednoznacznego skojarzenia z Adolfem który eugenikę wprowadzał oczywiście dla dobra ludzkości.
Na jakiej podstawie my mamy prawo decydować czy ktoś może czy nie powinien żyć? Przypomnę ze takie prawo rościł sobie Hitler i Stalin krócej mówiąc dwa reżimy ateistyczne które zostały potępione przez cały świat. Ale widać wciąż idea jest żywa w głowach wielu bezwyznaniowców.

Jockey, Hades, nie róbmy w tym wątku off topu. Możemy kontynuować dyskusję w temacie o aborcji?


So maja 07, 2016 8:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 1:30 am
Posty: 1492
Lokalizacja: Syracuse
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Alimety rozwód itd ....
Masz racje!..
Troszke oftoppppp

O aborcji dyskutował nie będę bo nie ma o czym.
Jako osoba wierząca wiem jak trzeba postąpić a te ludzkie naciągi i śmieszne dylematy wprawiają mnie w nerwicę - po co się denerwować lepiej chyba obejść.

PS.
Chyba moja żona jest w ciąży ( 2 tyg spóźnienia!!!) :x

_________________
Świat jest mostem. Przechodźcie przez niego, ale nie zatrzymujcie się na nim, aby zamieszkać.


So maja 07, 2016 6:09 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Alimety rozwód itd ....
Zycze powodzenia w obu mozliwych sytuacjach :).


So maja 07, 2016 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Alimety rozwód itd ....
Torri napisał(a):
Zresztą - te argumenty akurat mnie bawią. Tak trochę przez łzy, ale bawią. Bo jak moje dziecko umarło, to między innymi w kościele mi powiedziano, że może tak lepiej, tak MIAŁO być. .


Jakiej odpowiedzi oczekiwałaś? Co przyniosło Ci pociechę? Pytam poważnie bo w takiej sytuacji nie w wiadomo co powiedzieć. Każde słowa będą brzmiały nijako i głupio.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So maja 07, 2016 8:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Alimety rozwód itd ....
mareta: żadne słowa nie przyniosą pociechy. Ale takie ranią tylko dodatkowo.
Dla mnie, z tym, że rzecz jasna jest to subiektywne i ktoś inny być może wolałby coś innego, dużo lepszą reakcją otoczenia było nie bezsensowne "pocieszanie", tak jak dana osoba to rozumiała, ale zwyczajne wyrażenie żalu i wsparcia. I nie spychanie tematu w niebyt.
Najgorszym było stwierdzenie, że tak miało być, że to na pewno ma jakiś sens, że z pewnością niedługo zapomnę, że będę mieć przecież inne dzieci (w niektórych przypadkach z podkreśleniem, że lepsze, zdrowe - miałam ochotę zrobić wtedy naprawdę tej osobie krzywdę).


So maja 07, 2016 10:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 170 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL