Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:30 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Mysl polityczna PiSu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Adam M. napisał(a):
No OK, to jest jakas odpowiedz.
Czy dobrze widze ze ten czerwony obszar Europejskiej cywilizacji na drugim obrazku obejmuje rowniez Ukraine z Krymem ?

Czy z Krymem - tego nie wiem. Ukraina jest krajem w trudnej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej.Módlmy się za ten naród.Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn kwi 18, 2016 10:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Niezależnie od sporu PiS/PO, proUE i kontraUE - liczenie, że kraje Zachodu (tym bardziej - kraje Zachodu w postaci Unii) będą gwarantem naszej niepodległości przed kimkolwiek z tych, co nas "tradycyjnie" najeżdżali wydaje mi się absurdalne w świetle historii najnowszej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn kwi 18, 2016 11:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Tak, mnie tez.
Doloz do tego USA.

Jockey, nie teza tylko hipoteza.


Pn kwi 18, 2016 11:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Mysl polityczna PiSu
A czy hipoteza może być złożona z samych kłamstw i przeinaczeń jak u ciebie?
Wyssałeś jakaś bzdurę ze swojego brudnego palca i próbujesz ja uwiarygodnić. Na zasadzie a może się coś do nich przyklei
Podaj podstawy do takich hipotez to będziemy rozmawiać. Jak na razie temat równie dobry jak sprawcza rola PiSu w sprowadzaniu stonki ziemniaczanej w latach 50 poprzedniego wieku w celu unieruchomienia gospodarki socjalistycznej.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 19, 2016 6:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Boro napisał(a):
Jockey napisał(a):
a masz jakieś fakty czy tylko jak Adam M plujesz dla samego plucia

Oczywiście, że mam. Jak dużo przykładów mam poszukać żeby Cię usatysfakcjonować?
Na początek program 500+. Czysty socjalizm i uzależnianie obywateli od państwa. Ludzie będą na skraju ubóstwa z powodu nakładania wciąż nowych podatków, przy czym państwo będzie wydzielało jałmużny w zamian za granie według ich zasad. Analogia z narkotykami jest ścisła. Społeczeństwo jako całość będzie na kolanach, ale nikt nie będzie mógł się przeciwstawić, bo przestanie dostawać nawet te racjonowane głodowe jałmużny. Podać więcej przykładów, czy na razie wystarczy?


Wg Twojej definicji socjalizmu, powinienes byc pierwszym ktory wspiera zmiany w UE. Przeciez Polska na tle gospodarek unujnych, jawi sie jako przykład kapitalistycznych rozwiazań.
Niemcy maja z 20 podatkow więcej jak w Polsce, w tym takie drastyczne jak katastralny czy tzw bykowe. Niemcy maja wielki socjał, nasze +500 to popierdolka...maja sterowana i w wielkim stopniu zalezna od rzadu, panstwa gospodarkę.
USA zbudowało na zamowieniach rzadowych najwieksze koncerny na swiecie, a za czasow Regana zamowienia wojskowe, przyczynily sie do znaczacego wzrostu gospodarczego.
Znamy przypadki nacjonalizacji bankow, wielkich koncernow europejskich by ratować je przed upadkiem, bankructwem.
"Nasza" TP choby, zostala znacjonalizowana przez Orange, firme skarbu państwa Francji...
Do kogo należa takie firmy jak Pepsico, Coca Cola, Unilever, i czym sie rożnia od Orlenu, KGHiM, czy PZU?
Gdzie jest na swiecie państwo, o ktorym byś napisał, że nie jest socjalistyczne? Somalia?
Brednie łatwo się produkuje. U nas nie ma żadnego socjału!


Wt kwi 19, 2016 8:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Niestety, trudno brac na poważnie faceta który dywaguje nad legalizacją trawki jako synonimem wolności podobnie jak z takim który za przyczynę wojen uważa chromosom X i uznaje biologię za nadrzędną siłę kierującą ludzkością.

Teraz moda na porównywanie PiS do PRL, czego to się nie wymyśli aby tylko dowalic nieprzyjaciołom.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt kwi 19, 2016 9:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Mysl polityczna PiSu
@kosiarz

Częściowo się z Tobą zgodzę. W Polsce nie okrada się jeszcze ludzi aż tak jak w niektórych krajach Europy. Prawdopodobnie dlatego nie upadamy tak szybko jak one.
Czy socjalizm sam w sobie jest dobry czy zły, można dyskutować. Podatki mogą być nawet ogromne, byle byłyby dobrze wykorzystywane, jak np. w Austrii (której do ideału i tak sporo brakuje). Socjalizm w wydaniu PiS-u zmierza jedynie do uzależnienia społeczeństwa. Przykłady mogę mnożyć. Z resztą nie chodzi tylko u uzależnienie finansowe. Działania PiS-u na każdym polu dążą jedynie do utrzymania władzy jak najdłużej.
A jeśli piszesz, że w kraju, w którym podatki wynoszą około 70% nie ma żadnego socjalu to oznacza tylko, że te 70% jest rozkradane lub marnowane. M.in. przez rzesze urzędników, którzy również są elementem osłabiania państwa i uzależniania od siebie. To jest gra na zasadzie jesteś z nami i grasz wg. naszych zasad to będziesz miał ok. Jeśli nie, to nie masz życia. Naprawdę tego nie widzicie?

@Derayes
Jak zwykle nie jesteś w stanie podjąć ze mną merytorycznej dyskusji, tylko uciekasz się do personalnych argumentów.
Psy szczekają, karawana jedzie dalej... :wink:

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt kwi 19, 2016 11:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Boro, naprawdę nie widzę tego co Ty usilnie chcesz żebym widział. Personalnie nie atakuję, a ino Twoje poglądy które trudno mi traktowac poważnie. Tym bardziej jeśli rzucasz hasełkami o uzależnianiu, ogłupianiu i osłabianiu społeczeństwa, braku poszanowania praw jednostki itd.
Brakuje jeszcze obrony demokracji i putinizacji :mrgreen:

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt kwi 19, 2016 12:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Derayes napisał(a):
Boro, naprawdę nie widzę tego co Ty usilnie chcesz żebym widział.

Najwyraźniej :wink:
Derayes napisał(a):
Personalnie nie atakuję, a ino Twoje poglądy które trudno mi traktowac poważnie.

Napisałeś:
Derayes napisał(a):
Niestety, trudno brac na poważnie faceta który dywaguje nad legalizacją trawki jako synonimem wolności

Czyli z góry założyłeś, że to co pisze nie ma sensu, uzasadniając to tym jaki jestem a nie tym treścią mojego postu. Czyli typowe ad personam.
Wiem, że to co piszę dla większości jest nie do pomyślenia. Ludzie są tylko ludźmi. Banalnie jest nimi manipulować.

Odnośnie trawki, to już kiedyś wypaliłeś z podobnym tekstem. Zaproponowałem Ci wtedy dyskusje na ten temat. Nie odpowiedziałeś. Tak więc udowadniasz tylko, że nie zależy Ci na wymianie poglądów. Chcesz jedynie poszczekać i uciec.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt kwi 19, 2016 12:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Boro , ad personam jest wtedy gdy się określa kogoś jako niespełna rozumu itp. ja zaś z całą stanowczością odmawiam brania na powaznie dywagacji o legalizacji trawki w kontekście w którym to umieściłeś tzn. rzekomej wolności i rzekomego manipulowania obywatelami przez państwo, czytaj 'jak chcą niech się zacpają na smierc' itd.
To co piszesz na temat PiSu brzmi dla mnie równie populistycznie, hasełkowo i niepoważnie, a z doświadczenia wiem że dyskusja z osobami prezentującymi takie tezy jest bezcelowa.
Wniosek ten umacnia moja obserwacja dyskusji np. z exeterem.

Boro napisał(a):
Wiem, że to co piszę dla większości jest nie do pomyślenia. Ludzie są tylko ludźmi. Banalnie jest nimi manipulować.


Doradzałbym naprawdę więcej skromności.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt kwi 19, 2016 12:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Derayes napisał(a):
Boro , ad personam jest wtedy gdy się określa kogoś jako niespełna rozumu itp.

Ad personam jest wtedy, gdy dyskredytujesz to co ktoś piszę odnosząc się nie do treści konkretnej wypowiedzi, ale do jego osoby. Tak właśnie zrobiłeś. Nie napisałeś ani słowa na temat mojego postu, tylko stwierdziłeś, że nie ma on sensu bo został napisany przeze mnie.
Derayes napisał(a):
To co piszesz na temat PiSu brzmi dla mnie równie populistycznie, hasełkowo i niepoważnie

Piszę jak jest. Nie zależy mi na przekonaniu nikogo. Gdyby tak było, manipulowałbym a nie pisał w dosadnych słowach. Kto chce, może polemizować. Ty jednak nie jesteś w stanie podjąć takiej dyskusji.
Derayes napisał(a):
Doradzałbym naprawdę więcej skromności.

Mam udawać, że jest inaczej niż jest tylko po to żeby być skromnym? Nie napisałem, że ja potrafię manipulować, tylko że ludzie są na to podatni. Nieświadomy człowiek działa według pewnego systemu. Ten system można zhakować ja komputer. Podobnie łatwo i podobnie skutecznie. Nieświadomych ludzi jest 99%. Nie musisz wierzyć.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Wt kwi 19, 2016 3:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Gdyby tak Polacy robili.... :D faszyści, ksenofobia, brak tolerancji...Polak nie dostanie pomocy, bo niemieckie dzieci! :D

Do mieszkania wkrótce przyszli pracownicy Jugendamtu – to niemiecki urząd zajmujący się młodzieżą i dziećmi. – Oznajmili mi, że dopiero jeżeli wyprowadzę się od partnera, dostanę mieszkanie. Tłumaczyli, że powodem jest to, że on jest Polakiem, a dwójkę moich dzieci spłodził Niemiec. To jakiś absurd, żeby Polak nie mógł wychowywać moich dzieci, bo mam je z Niemcem! – oburza się pani Ania. Sytuacja stała się dramatyczna, gdy Polka oznajmiła, że nie opuści narzeczonego. Urzędnicy nękali ją dzień po dniu! – Szukali pretekstu, aby odebrać mi dzieci. Oskarżali, że mam bałagan i źle się nimi zajmuję – opowiada.

http://www.fakt.pl/polska/porwalam-niem ... 26941.html

To w temacie "myśl polityczna...niemiecka. Oni mogą ...


Wt kwi 19, 2016 4:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Jockey, na poczatku chcialem zauwazyc ze twoj sposob wypowiedzi na moj temat uwazam za obrazliwy i niegodny ani katolika, ani moderatora tego podobno katolickiego forum.
Ja niezaleznie od roznic w pogladach staram sie traktowac wszystkich tak, jak chcialbym byc sam traktowany, jezeli nie jestes w stanie dyskutowac na tym samym poziomie to po prostu nie wchodz do moich watkow.

Tak ze odpowiadam ci ostani raz definicja hipotezy z wikipedii :

"Hipoteza (gr. hypóthesis – przypuszczenie) – zdanie, które podlega konfirmacji lub falsyfikacji. Stwierdza spodziewaną relację między jakimiś zjawiskami, propozycja twierdzenia naukowego, które zakłada możliwą lub oczekiwaną w danym kontekście sytuacyjnym naturę związku.

Stawianie i testowanie hipotez to jeden z podstawowych procesów twórczego myślenia oraz fundamentalny element procesu tworzenia nauki."

I dalej :

"Testowanie (konfirmacja lub falsyfikacja) hipotezy polega na wykonaniu doświadczeń sprawdzających efekty przewidywane przez tę hipotezę. Konfirmacja lub falsyfikacja nie jest jednoznacznie możliwa dla zjawisk
w przypadku braku odzwierciedlenia przewidywania w mierzalnym parametrze zjawiska;
testowanie (konfirmacja lub falsyfikacja) hipotez empirycznych, sformułowanych jako zdanie ogólne nie jest jednoznacznie możliwa (wynika to z istoty dowodu indukcyjnego). "


Wt kwi 19, 2016 5:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Mysl polityczna PiSu
I jako ilustracja do mojej wczorajszej hipotezy w wieczornych wiadomosciach :
- amerykanskie "nie" dla jakichkolwiek stalych baz NATO w Polsce,
- rosyjska zapowiedz rozmieszczenia rakiet Iskander w obwodzie kaliningradzkim w razie pojawienia sie jakichkolwiek wiekszych sil amerykanskich na polskim terytorium.
- delikatne przypomnienie ze strony NATO ze uruchomienie sil szybkiego reagowania wymaga zgody wszystkich 28 czlonkow NATO bedacych w wiekszosci czlonkami UE.


Wt kwi 19, 2016 5:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Mysl polityczna PiSu
Z powodu kłamstwa założycielskiego tematu i braku chęci aby podać chociaż cień podstaw to hipotezy wyprowadzania Polski ze struktur UE przez rząd PiS, oraz braku jakichkolwiek podstaw do wyżej wymienionego poglądu Dlatego zamykam. Wątków dla frustratów aby pluć na PiS jest stanowczo za dużo na tym forum.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 19, 2016 9:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 162 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL