Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 2:23 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 PKB a stan portfela polaków 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PKB a stan portfela polaków
Jaśminowa napisał(a):
Małgosiu, nie wszędzie warunki pracy są tak urągające.

Owszem, ale w większości tak, przynajmniej etapu podstawowego jakim jest SP i gimnazjum.
Nigdzie nie widziałam takich warunków, jakie mieli moi nauczyciele z technikum (tam już też tego nie ma, bo zaadaptowano wszystko na sale lekcyjne). Nauczyciel nie biegał po całej szkole, bo każdy miał pracownię, przy której był gabinet, w którym miał wszelkie potrzebne pomoce i gdzie mógł przygotować się do lekcji czy tez sprawdzić prace uczniów. W takich warunkach mogłabym swobodnie pracować od 7 do 15 czy od 8 do 16. Ze znanych mi katechetek tylko jedna ma swoja salę, bez gabinetu, ale jest dwuzawodowcem (ma niewiele godzin religii, resztę dopełnia technika, a jest to duże gimnazjum i wiele klas jednego poziomu). Ja i większość moich koleżanek (poza nauczaniem początkowym i matematyczką/chemiczką/fizyczką - ta sama osoba i biologiem/geografem/nauczycielem techniki-ta sama osoba) biegamy z wypchaną torba po prawie wszystkich klasach.

Ale z tym wychowywanie niewychowanych dzieci to jest w każdej szkole.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pn sty 04, 2016 7:45 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
Małgosia ma moje pełne poparcie.
Po drugie. Moje zdanie jest takie: chcesz krytykować/zmieniać na lepsze - to przyjedź tu i żyj. I tu krytykuj, zmieniaj na lepsze. Łatwo oceniać z daleka. Może nawet (cóż za obrazoburczość!) łatwiej okazywać polskość za granicą? Zaś jeśli chodzi o nacjonalizmy, lub brednie historyczne ("polskie obozy koncentracyjne"), nikt Nam "nie podskoczy" jeśli będziemy wpływowi. Ale wpływu międzynarodowego nie zdobywa się wymachiwaniem orłem z koroną, tylko bogactwem. Jeśli będziemy mieć taki wpływ na finanse świata jak Szwajcaria czy Holandia - wtedy skończą się głupoty lobby (żydowskiego, czy amerykańskiego, czy niemieckiego - niepotrzebne skreślić). Tym bardziej - trzeba tu przyjechać i ubogacać nasz kraj.


So sty 30, 2016 11:52 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So lis 07, 2015 12:25 am
Posty: 87
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio Maryja TV Trwam ND
Tak a propos postów o szkolnictwie....
Od czego zacząć??? Każde środowisko inaczej widzi... Natomiast dla przyszłości tego kraju - należy zacząć od wychowania młodych ludzi. Dlatego też, uważam, że w szkołach powinni uczyć najlepsi. Jak do tego dążyć? Poprzez wyraźne podwyżki dla nauczycieli. Likwidacja gimnazjów nie będzie potrzebna (wręcz gimnazja będą niebywale potrzebne), jeśli będą tam uczyć najlepsi pedagodzy.


N sty 31, 2016 12:01 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL