Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 10:20 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Coming out x. Charamsy 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Barney napisał(a):
Bo na razie to okazało się, że jeden urzędnik w Watykanie (ksiądz) jest homoseksualistą i żył w zakłamaniu a teraz ze złamania własnych ślubów usiłuje zrobić cnotę.


I jak dla mnie to powinno zamknąć sprawę.

Nie mój Kościół, więc nie moja sprawa, ale cała sytuacja wokół tego człowieka wieje taką perfidią, że szkoda słów. Został księdzem dobrze wiedząc (bo gejem się jest, a nie zostaje w pewnym momencie), jak się mają sprawy prawa kościelnego co do posługi homoseksualistów - mając lat 18-24 nie mógł nie mieć pewności, czy jest homoseksualistą, czy nie.

A teraz, złamawszy prawo i przysięgę tak naprawdę w trakcie jej składania jeszcze wychodzi z postawą roszczeniową, zamknięty na jakiekolwiek dyskusje, obierając dialektykę ultimatum.

Nie podoba mi się taki terroryzm, w dodatku z obłudnym tłem. Bezczelny typek.

Obrazek


N paź 04, 2015 2:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Batkonto napisał(a):
Nie mój Kościół, więc nie moja sprawa, ale cała sytuacja wokół tego człowieka wieje taką perfidią, że szkoda słów.
Nie do końca. Jako chrześcijanin to dotyczy również ciebie. Dla mnie np. bolesne jest to co robią anglikanie i luteranie w sprawie błogosławienia homozwiazków.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 04, 2015 2:33 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Poniekąd tak, po prostu w sposób bardziej pośredni niż problemy np. PAKP, o to mi chodzi.


N paź 04, 2015 2:38 pm
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 9:40 am
Posty: 218
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Barney napisał(a):
(...) jeden urzędnik w Watykanie (ksiądz) (...) żył w zakłamaniu a teraz ze złamania własnych ślubów usiłuje zrobić cnotę. Ku ekscytacji osób, które podobnie jak Ty, chciałby zrobić z tego jakąś sprawę,

I dla mnie (podobnie jak dla Batlogin'a) to jest sedno sprawy. Czym ta sprawa się różni* od sprawy księdza, który ma kochankę? Albo od sytuacji gdy mąż zdradza żonę? Każda z tych sytuacji jest złamaniem przysięgi i budowaniu na kłamstwie. Cóż tu popierać?? Mężczyzna tyle znaczy co jego słowo.
*- tzn. różni się o tyle, że romans hetero nie jest "trendy" i nie byłby to, jak określiła Katka "Temat sensacyjny".


N paź 04, 2015 5:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 29, 2012 1:03 pm
Posty: 871
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Katka napisał(a):
Soul33 napisał(a):
W tym i innym wywiadzie rzuca się w oczy, że ów ksiądz sprawia wrażenie, jakby miał poważne zaburzenia emocjonalne.

Forumowa psychoanaliza dla ubogich ma się dobrze

Wyraziłem się precyzyjnie. Może sprawdź w słowniku różnicę między diagnozą a wrażeniem.

Dopuszczam możliwość, że jego kuriozalna egzaltacja jest tylko takim "stylem". Ale na pewno normalnie to nie wygląda. Jak teatr dla słabujących na rozumie.


Robur napisał(a):
A z jakiego powodu APA (psychiatric) po długi i trudnych badaniach (dsm5) doszła do wniosku, że pedofilia to właściwie taka orientacja ?

Nie no, nigdy nie uznano pedofilii za orientację. Same kryteria zaburzenia pozostają niezmienione od dawna.

Więcej nt. pomyłki APA: viewtopic.php?p=930451#p930451

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N paź 04, 2015 5:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Ciekawa wypowiedź- świadectwo
http://blog.gosc.pl/ksWojciechWegrzynia ... ksualistow

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 04, 2015 7:33 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 16, 2013 11:45 pm
Posty: 825
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
W sumie to - w jakimś sensie - dobrze się stało. Zło się ujawniło.

Chyba nawet środowisko homoseksualne nie jest zadowolone z formy w jakiej to się stało. Oto niezrównoważony emocjonalnie ksiądz ujawnia swój homo-romans zalewając ekran lamento-żalami to znów popadając w niezdrową euforię.

Postać raczej groteskowa niż wzbudzająca żal i poczucie niesprawiedliwości ze strony "homofobów".

Pobieżnie przejrzałem tylko mainstreamowe media - i ku mojemu zaskoczeniu, antykościelna nagonka miała umiarkowany wymiar. Panowało raczej zażenowanie sytuacją a mowa ciała redaktorów zdradzała obrzydzenie i skrywaną opinię, że ksiądz zrobił z siebie głupa.

Przynajmniej tak mi się wydaje...


N paź 04, 2015 9:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
boldy napisał(a):
Barney napisał(a):
(...) jeden urzędnik w Watykanie (ksiądz) (...) żył w zakłamaniu a teraz ze złamania własnych ślubów usiłuje zrobić cnotę. Ku ekscytacji osób, które podobnie jak Ty, chciałby zrobić z tego jakąś sprawę,

I dla mnie (podobnie jak dla Batlogin'a) to jest sedno sprawy. Czym ta sprawa się różni* od sprawy księdza, który ma kochankę? Albo od sytuacji gdy mąż zdradza żonę? Każda z tych sytuacji jest złamaniem przysięgi i budowaniu na kłamstwie. Cóż tu popierać?? Mężczyzna tyle znaczy co jego słowo.
*- tzn. różni się o tyle, że romans hetero nie jest "trendy" i nie byłby to, jak określiła Katka "Temat sensacyjny".

Różni się coming-outem. JAkby ów xiadz oświadczył, że celibat jest do bani itp?
Zresztą nie w całym Kościele Katolickim jest.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


N paź 04, 2015 10:17 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Ciekawy artykuł znalazłem na opoce
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZS ... m2015.html

Dość ciekawy głos o zaślepieniu mainstreamu

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt paź 09, 2015 8:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... aid=115be4

Tyle się uczyć
i nic nie zrozumieć.

Cytat Rz 1,21
Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dzię-
kowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne
ich serce.
Podając się za mądrych stali się głupimi.
I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego
człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.
Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż
dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał.
Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i słu-
żyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie ko-
biety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.
Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapała-
li nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd
i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.
koniec cytatu.

Ps.
Do Pani merss.
Jakby tak ten Charamsa zalogował się na „katolik.pl”,
to zabroni mu Pani pisać w dziale katolickim?

Ps.
do jakiegoś fachowca.
Czy ktoś powiedział temu człowiekowi,
że z tego, co ogłosił,
to się chyba nawet diabły śmieją.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


N paź 11, 2015 8:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Katka napisał(a):
Obrońcy bp Wesołowskiego! Nie wstydźcie się. Oto wątek dla was, gdzie możecie powtórzyć swoje miłosierne słowa o człowieku, który błądzi i nie wolno go oceniać :)

Co sądzicie o tej sprawie?


Że ten człowiek zbłądził, to nie ulega wątpliwości, w rozumie i w ciemności grzechu.

"Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami i uprawiając bezwstyd" :no: :no: :no:

Kiedy wrzód nabiera, ciało bardzo boli. Kiedy pęknie i ropa się wyleje, następuje poprawa i wyleczenie choroby.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz paź 15, 2015 10:27 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lut 12, 2011 1:07 am
Posty: 14
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Cytuj:
Powinni się wszyscy homoseksualiści ujawnić i wystąpić ze stanu duchownego
Czekamy zatem na coming out ks. Oko. W jego przypadku syndrom geja niemogącego się pogodzić z własnym ja, jest bardziej niż widoczny. Typowy syndrom pułkownika Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Franka Fittsa.


Śr paź 21, 2015 5:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Ciekawe który z dostojnych dostojników tak na słowo uwierzył x Charamzie.A może któryś go przebadał?Bo tak szybko przyszła suspensa.Może kiepski....


Śr paź 21, 2015 7:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
Jakby kogoś interesowało, to komunikat w sprawie ks. Krzysztofa Charamsy: http://www.diecezja-pelplin.pl/diecezja ... a-charamsy

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz paź 22, 2015 12:00 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt maja 05, 2015 11:38 am
Posty: 13
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Coming out x. Charamsy
sahcim napisał(a):
Jakby kogoś interesowało, to komunikat w sprawie ks. Krzysztofa Charamsy: http://www.diecezja-pelplin.pl/diecezja ... a-charamsy


Dlaczego tak późno? Rozumiem, że miłosierdzie, wezwanie do nawrócenia, itp. itd., ale ...

Wiecie co mnie najbardziej boli? Że facet pracował, jakby nie było, w Świętej Inkwizycji. I wiecie co mnie ciekawi? Jakby zareagowano na podobne herezje kilkaset lat temu.

Aha, i wytłumaczcie mi, proszę, jaki sens mają te wszystkie dywagacje na temat tzw. związków jednopłciowych?

Ktoś tu mądrze zacytował św. Pawła, podobne cytaty są w Księdze Kapłańskiej w ST, generalnie zarówno NT jak i ST mówi jedno: to jest okropieństwo.
Dobrze wiemy jak skonczyła Sodoma i Gomora. Dobrze wiemy poniekąd dlaczego.

Dlaczego w związku z tym, ludzie którzy mają doktoraty z Teologii, którzy PŚ znają, czy znać powinni perfekcyjnie a te fragmenty powinni cytować wręcz, w ogóle zaczynają dyskusje o jakimś "miejscu homo w Kościele"?

Dlaczego Kościół nie próbuje w tej sprawie być tak stanowczy (przepraszam, jeśli się mylę, ale jest to zasłyszane-w przypadku błędu proszę mnie poprawić) jak podobno jest Grecka Cerkiew Prawosławna, że proponuje takim ludziom po prostu terapię?

Jak człowiek w ogóle wierzący może się wdawać w jakiekolwiek dyskusje na temat "miejsca homoseksualisty w Kościele"? Że "nie można ich odrzucać, trzeba otaczać troską, piętnowany jest grzech nie człowiek" itp itd?

Nie chce być jakimś złym prorokiem, bo ja żadną Żywą Wodą czy innym Ogniem nie jestem, ale nie macie wrażenia że to może na nas -ludzi- ściągnąć obrazki z niczym z Sodomy?

Bo ja mam takie wrażenie. I obawiam się, że się obudzimy z przysłowiową ręką w...
No właśnie.


Cz paź 22, 2015 8:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL