Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:07 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 JOW 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 12:32 pm
Posty: 314
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Nie nagonka tylko Polacy są znani z nażekania i za wszelką cenę zmiany czegoś dla samej sztuki bo będzie lepiej a potem jak zwykle potwierdza się powiedzenie że mądry Polak po szkodzie bo pochopnie coś zrobił bez dokładnego przeanalizowania wszystkich za i przeciw, a jak narazie jowy maja zalety jak i wady podobnie do obecnego systemu i wątpię żeby poprawiły sytuację w Polsce bo problem leży gdzie indziej...

_________________
"Racz, Panie, wynagrodzić życiem wiecznym wszystkim, którzy dobrze czynią ze względu na imię Twoje".


So maja 16, 2015 11:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Jestem zdecydowaną przeciwniczką JOWów i gdyby było referendum głosowałaby PRZECIW.
Jestem przeciwniczką JOWów na każdym szczeblu, ale posłużę się tylko przykładem z własnego podwórka.
JOWy obowiązywały w tym roku w wyborach do RM/nie powiatowych/ i w moje miejscowości na 21 członków RM, 15-PO,2-PiS oraz 4 z innych komitetów wyborczych.
Na 21 członków PiS wystawił 18 kandydatów, w moim obwodzie nie było kandydata PiS,partii,której program popierałam.
Kandydował natomiast przyzwoity człowiek, który zapukał również do moich drzwi, ale miał niewiele funduszy na swoją kampanię wyborczą.
Głosowałam na tego przyzwoitego człowieka.

Niestety przegrał z kandydatką Platformy, której partia powywieszała mnóstwo plakatów oraz rozprowadziła mnóstwo ulotek.
W JOWach wygrywają bogaci, popierani przez bogate partie, uczciwi niezależni, nie mający funduszy nie mają żadnych szans.
Podobnie jest w wyborach do wyższych szczebli., wygrywają bogaci, sławni, niekoniecznie uczciwi, a często wręcz dbający wyłącznie o swoje interesy.
Nie mogę się nadziwić, dlaczego Kukiz tak forsuje JOWy, przecież głupi nie jest.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So maja 16, 2015 4:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Pretensje skieruj do PiS, że nie wystawił kandydata w wyborach, i ew. do wyborców, że nie zagłosowali na tego dobrego człowieka, a nie do JOW.


So maja 16, 2015 4:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 12:32 pm
Posty: 314
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Yarpen, wszystkim nie dogodzisz, nie ma takiego człowieka na całym świecie, ważniejsze jest
Obrazek

_________________
"Racz, Panie, wynagrodzić życiem wiecznym wszystkim, którzy dobrze czynią ze względu na imię Twoje".


So maja 16, 2015 5:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Brygida napisał(a):
W JOWach wygrywają bogaci, popierani przez bogate partie, uczciwi niezależni, nie mający funduszy nie mają żadnych szans.


Brygida, gdyby to chodziło, oto tylko, że jakiś bogaty Polak patriota wprowadzi
swoich krewnych, to to nie jest zgrożenie.
To chodzi oto, że masoni, albo inni wprowadzą swoich ludzi,
a tych Polska nic nie interesuje.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


So maja 16, 2015 5:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Yarpen Zirgin napisał(a):
Pretensje skieruj do PiS, że nie wystawił kandydata w wyborach, i ew. do wyborców, że nie zagłosowali na tego dobrego człowieka, a nie do JOW.

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, może zrozumiesz. Głosowałam na uczciwego, porządnego człowieka i on przegrał z NIKIM, ale popieranym przez partię, która sfinasowała kampanię.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So maja 16, 2015 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Brygida napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Pretensje skieruj do PiS, że nie wystawił kandydata w wyborach, i ew. do wyborców, że nie zagłosowali na tego dobrego człowieka, a nie do JOW.

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, może zrozumiesz. Głosowałam na uczciwego, porządnego człowieka i on przegrał z NIKIM, ale popieranym przez partię, która sfinasowała kampanię.

No, ale o to powinnaś mieć pretensje do wyborców, a nie do JOWów. Poza tym, skoro był taki dobry, to mogłaś mu pomóc w kampanii. :)


So maja 16, 2015 5:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Brygida napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Pretensje skieruj do PiS, że nie wystawił kandydata w wyborach, i ew. do wyborców, że nie zagłosowali na tego dobrego człowieka, a nie do JOW.

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, może zrozumiesz. Głosowałam na uczciwego, porządnego człowieka i on przegrał z NIKIM, ale popieranym przez partię, która sfinasowała kampanię.

Serio?
JOWy mają dobre i złe strony, jak zresztą każda ordynacją, ale wybacz Brygida, Twój argument jest po prostu śmieszny. Jestem przeciw, bo w moim okręgu nie wygrał ten, na kogo głosowałam, więc to jest złe. Bo ja uważam, że to był dobry i uczciwy człowiek. Widać inni tak nie uważali, nieprawdaż?


N maja 17, 2015 12:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Lepton napisał(a):
Domgo
Obrazek
Wiesz Lepton, że w pewnej perspektywie to zupełnie niczego nie zmienia. Każdy system, partia, organizacja jest tak dobra (lub tak zła), jak dobrzy są ludzie ją tworzący - to jest ta perspektywa. Niech sejm będzie zdominowana przez POPIS dla mnie nie to nie problem pod warunkiem, że POPIS będzie zdominowany przez rzetelnych posłów. Myślę, że ta korzyść jest ideą nadającą znaczenie jow-om, przechylającą szalę na stronę korzyści pomimo wad i znaków zapytania. Ciekawe jest to, że jowy wzbudzają niepokój zarówno tych partii które mogą zdobyć jak o wiele mniej głosów w stosunku do systemu proporcjonalnego jak i partii rządzącej która może na tym skorzystać poprzez "zabetonowanie na lata" swojej pozycji :lol: (odnoszę się do sytuacji w Polsce).


N maja 17, 2015 1:04 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
domgo napisał(a):
Ciekawe jest to, że jowy wzbudzają niepokój zarówno tych partii które mogą zdobyć jak o wiele mniej głosów w stosunku do systemu proporcjonalnego jak i partii rządzącej która może na tym skorzystać poprzez "zabetonowanie na lata" swojej pozycji :lol: (odnoszę się do sytuacji w Polsce).

A wiesz czemu?
Bo przy JOWach możemy założyć, że rząd będzie większościowy - w jedną albo drugą stronę. A przynajmniej tak wygląda z teorii wszystkich przeciwników JOWów. I co? I w końcu, ani jedna ani druga partia nie będzie mogła się bronić, że nie spełniła obietnic przedwyborczych, bo "chcieliśmy, ale nas przegłosowali". Bo jak ma się większość, to nie ma opcji, żeby przegłosowali. I w takiej sytuacji na pewno nie będą mieli bladych szans na powtórne zwycięstwo.
Wcale zwolenniczką JOWów nie jestem, uważam, że lepszy byłby system mieszany, ale wolę już JOWy, bo mam dość tego co jest. Takie chrzanienie się tylko i zero efektu. A to na pewno zamiesza w polityce, oj zamiesza, przynajmniej na początku, przez jedną, dwie, trzy kadencje.


Pn maja 18, 2015 2:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 26, 2014 7:27 pm
Posty: 744
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Torri napisał(a):
Bo przy JOWach możemy założyć, że rząd będzie większościowy - w jedną albo drugą stronę. A przynajmniej tak wygląda z teorii wszystkich przeciwników JOWów. I co? I w końcu, ani jedna ani druga partia nie będzie mogła się bronić, że nie spełniła obietnic przedwyborczych, bo "chcieliśmy, ale nas przegłosowali". Bo jak ma się większość, to nie ma opcji, żeby przegłosowali. I w takiej sytuacji na pewno nie będą mieli bladych szans na powtórne zwycięstwo.

Ta teoria jest prawdziwa przy założeniu, że wyborcy myślą racjonalnie. Podejrzewam, że po wprowadzeniu JOWów i zabetonowaniu sceny politycznej ludzie głosowaliby po prostu w dalszym ciągu na dwa betony.

_________________
Życie bowiem więcej znaczy niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie.


Pn maja 18, 2015 2:52 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lut 19, 2015 10:48 pm
Posty: 921
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
KarzełReakcji - Myślę, że nie, a przynajmniej nie wszyscy. Przedsmak tego mieliśmy teraz, w pierwszej turze prezydenckich ;)


Pn maja 18, 2015 2:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 26, 2014 7:27 pm
Posty: 744
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
No ale teraz nie było JOWów, prawda? Co innego rzeczywistość, w której nie było JOWów i były ukazane inne możliwości, a co innego rzeczywistość, w której mamy dwa betony i nic więcej się nie przebija.

_________________
Życie bowiem więcej znaczy niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie.


Pn maja 18, 2015 3:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: JOW
Torri napisał(a):
Brygida napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Pretensje skieruj do PiS, że nie wystawił kandydata w wyborach, i ew. do wyborców, że nie zagłosowali na tego dobrego człowieka, a nie do JOW.

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, może zrozumiesz. Głosowałam na uczciwego, porządnego człowieka i on przegrał z NIKIM, ale popieranym przez partię, która sfinasowała kampanię.

Serio?
JOWy mają dobre i złe strony, jak zresztą każda ordynacją, ale wybacz Brygida, Twój argument jest po prostu śmieszny. Jestem przeciw, bo w moim okręgu nie wygrał ten, na kogo głosowałam, więc to jest złe. Bo ja uważam, że to był dobry i uczciwy człowiek. Widać inni tak nie uważali, nieprawdaż?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to mnie również dotyczy. Teraz, gdy dzięki JOWom w senacie partia, którą popieram uzyskała 61 na 100 mandatów senatorskich, nie jestem już taką kategoryczną przeciwniczką JOWów.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Wt lis 10, 2015 10:20 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL