Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 1:29 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
 Powszechny dostęp do broni? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
A u nas juz drugi wypadek w ciagu 2 tygodni - dziecko zaczelo sie bawic niezabezpieczona bronia i zabilo drugie dziecko.
Mama majaca ich pod swoja piecza nie zauwazyla.

Wypadki chodza po ludziach, szalency i terrorysci strzelaja, ale mysle ze jest gleboki sens w amerykanskim prawie do posiadania broni.
Np gdyby publika w paryskim klubie Batacklan byla uzbrojona to tych kilku terrorystow mialo by sie z pyszna i prawie setka ludzi by nie zginela.
Oczywiscie zeby to mialo sens to kultura posiadania broni tez musiala by powstac, cos co teraz w Polsce dotyczy tylko mysliwych i ew sluzby mundurowe..


Pt mar 25, 2016 1:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
Adam M. napisał(a):
A u nas juz drugi wypadek w ciagu 2 tygodni - dziecko zaczelo sie bawic niezabezpieczona bronia i zabilo drugie dziecko.
Mama majaca ich pod swoja piecza nie zauwazyla.

Wypadki chodza po ludziach, szalency i terrorysci strzelaja, ale mysle ze jest gleboki sens w amerykanskim prawie do posiadania broni.
Np gdyby publika w paryskim klubie Batacklan byla uzbrojona to tych kilku terrorystow mialo by sie z pyszna i prawie setka ludzi by nie zginela.
Oczywiscie zeby to mialo sens to kultura posiadania broni tez musiala by powstac, cos co teraz w Polsce dotyczy tylko mysliwych i ew sluzby mundurowe..


Adam przecież przytoczony przypadek tyczył myśliwego .


Pt mar 25, 2016 11:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
To znaczy ze ta "kultura posiadania broni" u tego mysliwego jeszcze nie powstala.
A mowiac wprost jak Bozia chce czlowieka naprawde pokarac to rozumu i wyobrazni poskapi.


Pt mar 25, 2016 4:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
To dotknęło cały europejski salon.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 25, 2016 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
Zawsze mialam duze wątpliwości. Przekonalam sie w noc zamachow w Paryzu. Stwierdzilam, ze skoro wladze, nie tyle, ze nie bronia ludzi przed terrorystami a jeszcze to zagrożenie na ludzi sprowadzaja, to niech choc ci ludzie maja.cien szansy obronic sie samemu. Tyle. Pozdrawiam.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pt mar 25, 2016 8:26 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 7:28 pm
Posty: 26
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
W Polsce bodajże od 2011 roku zniesiono uznaniowość w pozwoleniach na broń. Do kogo w takim razie zwolennicy nie tyle powszechnego dostępu do broni co jej powszechnego posiadania ;) mogą mieć pretensje o to że liczba uzbrojonych polaków się nie zwiększyła znacząco? Chyba tylko do nich. Za to że jełopy nie potrafią zaliczyć testów psychofizycznych. Za to że nie rozumieją jak działa w Polsce instytucja obrony koniecznej, mimo że jest to do opanowania przez średnio rozgarnięte dziecko. Za to że propagują w swoich wypowiedziach samosądy i zbrojny opór przeciw władzy. Za to że w swoich wypowiedziach sprawiają wrażenie autystyków (- ustawa wymaga żebyś zaniechał ataku gdy napastnik nie stwarza zagrożenia, - acha.. to ile razy mogę mu przywalić w łeb? a po czym poznać że nie stwarza zagrożenia?). Prawo o broni w Polsce jest według mnie bez zarzutu i skoro mało ludzi ubiega się o pozwolenie i jeszcze mniej zalicza testy to świadczy to tylko o poziomie społeczeństwa w tej kwestii.


Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
14 b.m. na temat dostępu do broni był program Jana Pospieszalskiego:"Warto rozmawiać". Wcześniej miałam wątpliwości, teraz jestem przekonana, że powinien być większy dostęp do broni, chociaż ja z tego prawa i tak nie skorzystałabym.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


So cze 18, 2016 4:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
Brygida napisał(a):
14 b.m. na temat dostępu do broni był program Jana Pospieszalskiego:"Warto rozmawiać". Wcześniej miałam wątpliwości, teraz jestem przekonana, że powinien być większy dostęp do broni, chociaż ja z tego prawa i tak nie skorzystałabym.


Nie martw się, Leszcz Cię obroni :)

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pn cze 20, 2016 12:18 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lut 04, 2016 1:41 pm
Posty: 13
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
Faktem jest jednak, że jesteśmy jednym z najbardziej rozbrojonych narodów świata (nie tylko Europy, ale całego świata):
https://en.wikipedia.org/wiki/Estimated ... by_country

Jesteśmy na 141 miejscu na świecie. W przeliczeniu na 100 mieszkańców: Niemcy mają 30 razy więcej broni, Czesi 16 razy, nawet Ukraińcy mają 6 razy więcej.

Ten obrazek lepiej pokazuje ogromne dysproporcje:
http://trybun.org.pl/2016/03/25/wici/

Jest to dość ciekawe zagadnienie dla socjologów i badaczy.
Wzięło się to z celowej i świadomej polityki zaborców a potem komunistów. Daliśmy sobie zaszczepić hoplofobię a teraz sami ją kultywujemy.


Cz wrz 22, 2016 9:49 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lut 04, 2016 1:41 pm
Posty: 13
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powszechny dostęp do broni?
Aha i jeszcze jedno - zwolennicy poszerzenia dostępu do broni palnej w większości nie są za powszechnym dostępem. Nie należy mylić tych pojęć.
Powszechny dostęp oznacza dostęp praktycznie bezwarunkowy - należy się i już - i broń można kupić w zasadzie za okazaniem np. prawa jazdy. To jednak moim zdaniem trochę zbyt daleko idące ułatwienie.

Ja jestem za tym by było tak jak w krajach Europy Zachodniej, każdy kto chce i spełnia warunki zdrowia psychicznego, niekaralności, zda egzamin teoretyczny i praktyczny - powinien bez problemu dostać pozwolenie.


Cz wrz 22, 2016 9:57 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 153 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL