Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 12:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 finansowanie Kościoła 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lut 22, 2015 1:02 am
Posty: 238
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: finansowanie Kościoła
Co do etyki - absolutnie zgoda. Wprowadzić silne uzależnienie od popytu na usługi edukacyjne i już. Rodzice i dzieci chcą, to jest, a nie chcą - to nie ma. Tymczasem w tym postPRLowskim tworze administracyjnym wszyscy marzą o tym, żeby być zarządzanymi przez państwo, które mówi jak ma być. Nie chcesz etyki - nie płać. Jak ja będę chciał, to będę płacił - jeśli towar będzie wysokiej jakości.

Co do finansowania - podałeś pół prawdy, czyli całe kłamstwo. Kościół jest finansowany NIE TYLKO przez wiernych. Również przez zoologicznych antyklerykałów, takich jak ja. Nie ma mechanizmu, dzięki któremu moje podatki z sektora przedsiębiorstw mogłyby nie iść na finansowanie Kościoła.

A co do sali do crossfitu, wyłożę rzecz jaśniej. Holandia jest tu niezłym przykładem - wierni nie chodzą do kościołów, parafie padają, nieruchomości są sprzedawane i powstają w nich puby albo biblioteki. Bardzo ładne. Ja chcę tego samego. Możliwość kupna pustego kościoła i zrobienia w nim sali gimnastycznej będzie zwycięstwem jednostki nad instytucją. Zbudowanie kolejnego boxu na Mokotowie zupełnie by mnie nie bawiło. Znacznie weselej byłoby wykorzystać do tego budynek kościelny, sprzedany przez bankrutującą parafię. Liczę, że stanie się to za mojego życia.

Gabriel - a Ty zrobiłeś może research, ile osób chce płacić, czy może jesteś nieszczęsną ofiarą lenistwa intelektualnego i zakładasz, że mityczne 95% katolików rzuci się rozpylać gotówkę?


N sie 02, 2015 6:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: finansowanie Kościoła
CiepleKluchy napisał(a):
Co do finansowania - podałeś pół prawdy, czyli całe kłamstwo. Kościół jest finansowany NIE TYLKO przez wiernych. Również przez zoologicznych antyklerykałów, takich jak ja. Nie ma mechanizmu, dzięki któremu moje podatki z sektora przedsiębiorstw mogłyby nie iść na finansowanie Kościoła.

Czyżbyś miał wgląd w to, co się konkretnie dzieje z pieniędzmi odprowadzonym przez ciebie do budżetu RP w postaci podatków, iż z taką pewnością stwierdzasz, że idą na projekty związane z Kościołem katolickim?

Cytuj:
A co do sali do crossfitu, wyłożę rzecz jaśniej. Holandia jest tu niezłym przykładem - wierni nie chodzą do kościołów, parafie padają, nieruchomości są sprzedawane i powstają w nich puby albo biblioteki. Bardzo ładne. Ja chcę tego samego. Możliwość kupna pustego kościoła i zrobienia w nim sali gimnastycznej będzie zwycięstwem jednostki nad instytucją.

To zgłoś się do biskupa z pytaniem, czy Ci takiego pustego kościoła nie sprzeda w tym celu. Jednak szczerze wątpię aby się zgodził, bo niby dlaczego miałby to robić?


N sie 02, 2015 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: finansowanie Kościoła
Cieplekluchy
Cytuj:
Gabriel - a Ty zrobiłeś może research, ile osób chce płacić, czy może jesteś nieszczęsną ofiarą lenistwa intelektualnego i zakładasz, że mityczne 95% katolików rzuci się rozpylać gotówkę?

Uwazasz ze katolicy nie chcieliby wlasnych katolickich szkol ?
Bo widzisz szkoly katolickie lepiej ucza a ludzie bardzo chca posylac swoje dzieci do takich szkol

http://natemat.pl/10213,katolickie-znac ... z-czesciej

http://jlackowski.salon24.pl/230138,fen ... atolickich

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


N sie 02, 2015 7:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: finansowanie Kościoła
CiepleKluchy napisał(a):
Od oddawania nieruchomości była Komisja Majątkowa, wypełniona przekrętami powyżej kokardy. Fundusz Kościelny jest od czego innego. To katolicy tego nie wiedzą? Chcą cudze pieniądze brać w nieskończoność z tego samego tytułu?
Zanim się wypowiesz, zapoznaj się. Komisja majątkowa oddawała to, co było zagrabione ze złamaniem nawet tej komunistycznej ustawy, zaś Fundusz Kościelny jest zwrotem (ułamka) korzyści za zagrabione mienie zgodne z ustawą (i jest to z tą ustawą zgodne).

Cytuj:
Bo, wiecie, ja - jako toksyczny, zezwierzęcony antyklerykał - muszę płacić na katechezę w szkołach.
A ja, jako klerykał muszę finansować pseudonaukę gender, in vitro, aborcję, komuchów z "Krytyki Politycznej" i SLD, antyklerykałów Palikota i tym podobne organizacje.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sie 02, 2015 8:20 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 188 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL