Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Czy katolicy mają na to lekarstowo?? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Czy katolicy mają na to lekarstowo??
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=113cf2

Nasze społeczeństwo jest w 90 proc religijne. Spotykamy się na mszach.
ateiści także szukają grup wsparcia. Dlaczego ta statystyka jest tak druzgocąca. Polska wyprzedza inne kraje europejskie w ilości samobójstw.

Jakie działania można podjąć , aby temu zapobiec??

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


So lis 15, 2014 6:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
MiraZ napisał(a):
https://www.google.com/url?a=t&rct=j&q= ... SKsbl30gFg


Czy ty musisz się ciągle czepiać katolików i przypisywać im wszystkie grzechy swiata i problemy socjologiczne? Jakiś przymus tobą kieruje? Popatrz na Japonię, też winni katolicy? Na Białorusi też przypiszesz im odpowiedzialność. Ogarnij się kobieto. Świat jest trochę bardziej skomplikowany niż widzisz. Tak właśnie myślą samobójcy- ja i oni nierozumiejący mnie, oni winni, więc zmieniam zameldowanie i wyprowadzam się z tego nędznego swiata.


Ale dlaczego Polak katolik? :) :? :?

Myślę, że to moje nastawienie jest związane z ta frazą. Może ona jest faktycznie już nieaktualna, a ja obijam się o stara bandę, która już nie istnieje. Ja widzę , że świat jest bardziej skomplikowany ale czy dostrzegają to moderatorzy tego forum??

I w ogóle pewna część katolików.

Co wiesz o samobójcach skąd takie zdecydowane sądy o nich??

Potępiasz ich jak każdy katol :-D :)

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


So lis 15, 2014 9:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
ciach- post był niegrzeczny i proszono mnie o skasowanie. muszę więc wyciąć i odpowiedź (merss)

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


So lis 15, 2014 9:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
nie mają


So lis 15, 2014 9:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Dlaczego ta statystyka jest tak druzgocąca. Polska wyprzedza inne kraje europejskie w ilości samobójstw.

Jakie działania można podjąć , aby temu zapobiec??

Jakie działania mogą podjąć wierzący i niewierzący.

Macie jakieś pomysły??

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


So lis 15, 2014 9:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
merss napisał(a):
nie mają


Nie wierzę!!!
Napisałaś tak na odczepnego!

Co myślisz o tym??

https://www.facebook.com/video.php?v=10152539820834179

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


So lis 15, 2014 9:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Miriam2 napisał(a):
Nasze społeczeństwo jest w 90 proc religijne.

Nie jest. I chyba jesteś ślepa jak tego nie widzisz.


So lis 15, 2014 10:20 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 26, 2014 7:27 pm
Posty: 744
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Miriam2 napisał(a):
Jakie działania można podjąć , aby temu zapobiec??

Musimy stanąć w prawdzie wobec rzeczywistości.

Większość z nas obywateli Polski jest katolikami/chrześcijanami tylko z nazwy. Udajemy, że wierzymy, bo co ludzie powiedzą, bo tak już jest, bo taka jest tradycja. Jednakże w gruncie rzeczy nie zdajemy sobie sprawy, że chrześcijaństwo polega na miłości i to takiej, która promieniuje swoją postawą na zewnątrz.

Taką postawą pełną hipokryzji ośmieszamy naszą własną wiare wystawiając jej świadectwo i przyczyniając się do obrazu na nasz temat, który tworzą sobie niewierzący.
Co gorsza zamiast posłuchać ich uwag i zastanowić się czy może faktycznie nie mają racji wytykając nam hipokryzję, jeszcze bardziej okopujemy się z karabinem naładowanym i gotowym do wystrzału. Każde najmniejsze słowo krytyki pod adresem nas wierzących powoduje frustracje, a może warto by było się nad krytyką zastanowić, bo niekiedy bywa konstruktywna.

Przede wszystkim niezależnie od tego czy jesteśmy wierzący, czy niewierzący musimy być empatyczni i wykazywać się postawą nastawioną na widzenie krzywdy, która dotyka drugiego człowieka. Chodzi o drobne gesty w życiu codziennym, które poprawiają funkcjonowanie nas wszystkich.

Musimy także kształtować w naszym kraju dążenia zmierzające do tworzenia społeczeństwa obywatelskiego promującego kampanie społeczne otwierające oczy na problem (w tym samobójstw).

Należy skoordynować współpracę między instytucjami pomocowymi, tak aby skuteczniej docierały do osób dotkniętych depresją i ich rodzin. Przy tym należy skupić się na polityce gospodarczej, która będzie tworzyła perspektywy dla młodych ludzi.

Żyjemy w stresujących czasach, w których człowiek zostaje niejednokrotnie pozostawiony sam sobie. To musi się zmienić. Mniej pustych słów, więcej miłości względem bliźniego.

_________________
Życie bowiem więcej znaczy niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie.


So lis 15, 2014 10:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Nie ma co się przejmować zdaniem Miriam2. Przecież widać że oan jest tutaj tylko po to aby atakować katolików

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lis 15, 2014 11:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Nie mam słów by wyrazić, jak wielką głupotą jest przypisywanie dowolnego zjawiska temu, że Polacy są katolikami.
Tym bardziej że nie wiemy czy owo zjawisko dotyczy:
a/ przede wszystkim katolików
b/ w równej mierze katolików jak i niekatolików
c/ przede wszystkim tej grupy, która katolikami nie jest

Równie "dobrze" moglibyśmy twierdzić że dowolna z polskich patologii (np. kiepskie drogi) wynika z tego że "Polacy są katolikami".
Co za absurd!

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 16, 2014 12:56 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Barney
wyluzuj. Ten temat to kolejna prowokacja Miriam2

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lis 16, 2014 1:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Jockey napisał(a):
Nie ma co się przejmować zdaniem Miriam2. Przecież widać że oan jest tutaj tylko po to aby atakować katolików


Masz taki odczucie. W swoim życiu trafiłam na różnych ludzi wiary.
Od niektórych zebrałam niezłe cięgi.

Ale nie będę się tu rozpisywać. Jako bezwyznaniowiec nie czuje się komfortowo w Polsce , bo ciągle muszę się tłumaczyć i słuchać rożnych niepochlebnych opinii o morale niewierzących.
Na pewno mam jakiś żal za niezrozumienie. Ale bez przesady :-)

Interesuje mnie religijność jako taką- jej psychologiczny aspekt.
Jeśli nawet sama z jakiś powodów nie wierzę - jestem ciekawa motywów skłaniających innych do wiary. kościół katolicki to ogromny kościół - może wierny staje się w nim anonimowy?
Wielu szuka boga w mniejszych kościołach - gdzie ludzie są sobie bardziej bliscy.
Ciekawie o kondycji kościoła pisz e najnowszym Tygodniku Powszechnym O. Ludwik Wiśniewski.

http://ocdn.eu/images/pulscms/Njc7MDQsM ... c6ae3d.jpg

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


N lis 16, 2014 11:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Barney napisał(a):
Nie mam słów by wyrazić, jak wielką głupotą jest przypisywanie dowolnego zjawiska temu, że Polacy są katolikami.
Tym bardziej że nie wiemy czy owo zjawisko dotyczy:
a/ przede wszystkim katolików
b/ w równej mierze katolików jak i niekatolików
c/ przede wszystkim tej grupy, która katolikami nie jest

Równie "dobrze" moglibyśmy twierdzić że dowolna z polskich patologii (np. kiepskie drogi) wynika z tego że "Polacy są katolikami".
Co za absurd!


Już Émile Durkheim w swoich badaniach brał pod uwagę wpływ wyznania na ilość samobójstw. doszedł do dwóch konkluzji- pierwszej ,że katolicy rzadziej popełniają samobójstwa niż protestanci.
Zastanawiał się jednak , czy katolicy nie ukrywali tego iż śmierć nastąpiła w wyniku samobójstwa. oczywiście większość wniosków tego socjologa może być już dzisiaj nieaktualna z wielu powodów.

Jestem tutaj bo jest to jedno z niewielu dobrych forów w necie , gdzie mówi się o sprawach światopoglądowych.
Myślę, że niepotrzebnie jesteś aż tak zaniepokojony. :-)

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


N lis 16, 2014 12:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Miriam2 napisał(a):
Już Émile Durkheim w swoich badaniach brał pod uwagę wpływ wyznania na ilość samobójstw. doszedł do dwóch konkluzji- pierwszej ,że katolicy rzadziej popełniają samobójstwa niż protestanci.
Zastanawiał się jednak , czy katolicy nie ukrywali tego iż śmierć nastąpiła w wyniku samobójstwa.
No proszę - jak wyniki sa przeciw katolikom to OK, a jak wręcz przeciwnie to "pewnie oszukiwali" :mrgreen:
Cytuj:
Jestem tutaj bo jest to jedno z niewielu dobrych forów w necie , gdzie mówi się o sprawach światopoglądowych.
Myślę, że niepotrzebnie jesteś aż tak zaniepokojony. :-)
Nie jestem zaniepokojony - zwracam uwagę na Twój kiepski aparat statystyczny.
Cytuj:
Ale nie będę się tu rozpisywać. Jako bezwyznaniowiec nie czuje się komfortowo w Polsce , bo ciągle muszę się tłumaczyć i słuchać rożnych niepochlebnych opinii o morale niewierzących.
Ciekawe, bo co włączę TV albo radio, to słyszę pomstowanie na Kościół i katolików. Więc nie wiem komu "musisz się tłumaczyć" i dlaczego.
Może dość tych bzdur?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 16, 2014 12:58 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N paź 26, 2014 6:37 pm
Posty: 679
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy katolicy mają na to lekarstowo??
Podaje z pamieci, ale o ile pamietam to najwiecej samobojstw w Europie ma Dania. Ktora to zawdziecza Grenlandii, a konkretnie nocy polarnej. Spadek nastroju jest nie do unikniecia. Stosuje sie specjalne lampy, ale glownie zaleca sie spedzanie wakacji blisko rownika. W samej danii tez czesto lekarze to zalecaja, moja szefowa w Czerwonym Krzyzu dziesiec lat nie byla na poludniu i tym lekarze tlumacza jej kiepski stan psychiczny.
W Polsce to chyba zasluga braku perspektyw. Mase ludzi nie ma srodkow do zycia, dlugi. Czy to jest powiazane z katolicyzmem? W pewnej mierze na pewno tak, ale sa tez inne czynniki.

_________________
- Ale za to przepiliśmy dziesiątaka. Choć za Karła, za brodatego, ale piliśmy.


N lis 16, 2014 2:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL