Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 1:42 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Kto powinien być podzielony na narządy by było moralnie? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto powinien być podzielony na narządy by było moralnie?
Merss ja naprawdę nie jestem tak głupi jak tu pisaniem wyglądam :) .
Wiem gdzie profesor to powiedział, ale jak sama wiesz to nie wystarczy by zostało to uznane za: naukowo dowiedzione i ja tu mówię tylko tyle w tej kwestii.
A ponieważ jestem prosty chłopak bez szkoły :-) to:

Cytuj:
Wykład profesora wywołał oburzenie wśród obecnych na sympozjum. Według lekarzy, do których mówił, nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swoich tez. - Pacjent, który ma podejrzenie śmierci pnia mózgu, jest leczony z zastosowaniem wszystkich dostępnych udokumentowanych medycznie metod - tłumaczył prof. Tomasz Trojanowski z Katedry i Kliniki Neurochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
z tego samego sympozjum.

Chce by naukowo uznano jego teorię musi ją naukowo zweryfikować i tyle (więcej nawet - aż tyle).
Kościół uznaję definicję śmierci człowieka taką jaką nauka przyjęła. Warto więc by nie wybierać tego co jest słuszne, tylko ze względu na swoje przekonanie (poparte autorytetem profesora), wykładnia Kościoła jest jednoznaczna.



Pozdrawiam


Śr lip 23, 2014 2:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto powinien być podzielony na narządy by było moralnie?
JarStary napisał(a):
Merss ja naprawdę nie jestem tak głupi jak tu pisaniem wyglądam :) .

To dlaczego piszesz bzdury o pisaniu profesora w internecie? To powiedzenie wywołało konsekwencje zawodowe i Profesor będzie musiał się wytłumaczyć. Musiał przewidzieć wzburzenie środowiska transplantologów. Ja przywołałam również artykuł, gdzie mówi się o przygotowaniu pacjenta do transplantacji.
I jeszcze jedno. Nie wyraziłam swego stanowiska w sprawie przeszczepów, ale przedstawiłam obawy.
Ja mam uzasadnione wątpliwości, bo handel organami i morderstwa ludzi z tego powodu są faktem. Dlatego napisałam, że to chyba nie jest kierunek rozwoju medycyny.
Cytuj:
A ponieważ jestem prosty chłopak bez szkoły :-) to:

Zachowaj to zdanie na biurku, by pisać zawsze to samo. Nie zauważyłam bowiem drugiej tak niespójnej osoby na forum. :)
Cytuj:
Kościół uznaję definicję śmierci człowieka taką jaką nauka przyjęła. Warto więc by nie wybierać tego co jest słuszne, tylko ze względu na swoje przekonanie (poparte autorytetem profesora), wykładnia Kościoła jest jednoznaczna.

Kościół nie wypowiada się na temat prawdy o medycznym definiowaniu śmierci. Śmierć jest procesem i wg Kościoła to moment, w którym dusza opuszcza ciało. Tego medycyna nie potrafi ustalić, więc nie ma żadnej zgody. Kościół wypowiada się o śmierci w kontekście ratowania życia ludzkiego i uporczywych terapii. W przypadku transplantologii mówi jasno o pobieraniu narządów ze zwłok. Jeśli natomiast zaniechano terapii chorego, nie wdrożono procedur leczenia, bo przygotowywano człowieka jako dawcę narządów, uzna to za moralnie złe.


Śr lip 23, 2014 4:07 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto powinien być podzielony na narządy by było moralnie?
Merss ta Twoje psychologiczne podejście strasznie mnie rozczula.
merss napisał(a):
To dlaczego piszesz bzdury o pisaniu profesora w internecie? To powiedzenie wywołało konsekwencje zawodowe i Profesor będzie musiał się wytłumaczyć. Musiał przewidzieć wzburzenie środowiska transplantologów. Ja przywołałam również artykuł, gdzie mówi się o przygotowaniu pacjenta do transplantacji.
I jeszcze jedno. Nie wyraziłam swego stanowiska w sprawie przeszczepów, ale przedstawiłam obawy.

A możesz przytoczyć choć jedno moje zdanie dotyczące akurat tego profesora? Nie, bo pisałem ogólnie. Musi się tłumaczyć - dobrze może dowiedzie swoich teorii. Ja nigdzie nie napisałem, należy się przyglądać temu jak działa procedura transplantologiczna. Nie zaprzeczam też faktowi jakimi jest handel organami, za to miałbym wątpliwości co do wyrażania opinii o morderstwie (i nie łączyłbym sprawy "łowców skór").
merss napisał(a):
Zachowaj to zdanie na biurku, by pisać zawsze to samo. Nie zauważyłam bowiem drugiej tak niespójnej osoby na forum. :)


No i co się czepiasz przecież jestem tylko mężczyzną - więc nie możesz ode mnie za wiele wymagać - a czasem się uśmiechnąć - to żart był, ale może mordki nie zauważyłaś.

Kościół wypowiada się na na temat terapii godząc się, że medycyna ustala kiedy nastąpił moment śmierci - zawsze trzeba przedstawić akt zgonu podpisany przez lekarza.
merss napisał(a):
Jeśli natomiast zaniechano terapii chorego, nie wdrożono procedur leczenia, bo przygotowywano człowieka jako dawcę narządów, uzna to za moralnie złe.


A czy ja się z tym nie zgadzam?


PS.
Mam więcej czasu bo właśnie na wypowiedzeniu jestem - może faktycznie nie potrzebnie tu coś napisałem.




Pozdrawiam


Śr lip 23, 2014 7:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto powinien być podzielony na narządy by było moralnie?
JarStary napisał(a):
za to miałbym wątpliwości co do wyrażania opinii o morderstwie (i nie łączyłbym sprawy "łowców skór")

Myślałam raczej o cenach na czarnym rynku za organy i ciałach (znajdowanych na śmietniskach krajów najbiedniejszych), które nie miały niektórych organów, również dzieci. Nie potrafię tego nazwać łagodniej niż morderstwami na zamówienie, mimo, że wykonanymi rękoma lekarzy. Z biedy ludzie sprzedają swe organy, które mamy parzyste.
I dlatego nie tędy droga rozwoju transplantologii.
Cytuj:
No i co się czepiasz przecież jestem tylko mężczyzną - więc nie możesz ode mnie za wiele wymagać - a czasem się uśmiechnąć - to żart był, ale może mordki nie zauważyłaś.

Nie czepiam się, bawi mnie to. Baba jestem, więc gadam. Mordki nie widziałeś? :-D
Cytuj:
może faktycznie nie potrzebnie tu coś napisałem.

Nie.


Śr lip 23, 2014 7:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 169 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL