Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:13 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
 Zwodziciel 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Człowiek ma wolną wolę, może grzeszyć. Równie dobrze możesz powiedzieć, że skoro człowiek nie został stworzony niezniszczalny, to morderstwo Bóg aprobuje.I tak z każdym grzechem, kradzieżą, gwałtem.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn lip 29, 2013 5:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 27, 2010 4:04 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: okolice EPKK
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Andy72 napisał(a):
Człowiek ma wolną wolę, może grzeszyć. Równie dobrze możesz powiedzieć, że skoro człowiek nie został stworzony niezniszczalny, to morderstwo Bóg aprobuje.

A mogę powiedzieć: "Bóg chciał, aby ludzie mogli dokonywać aborcji"?

_________________
W tej wypowiedzi prawdopodobnie użyłem nieco dosadnych wyrażeń, w których w mojej ocenie jest niestety sporo prawdy


Pn lip 29, 2013 5:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 15, 2003 11:23 am
Posty: 3194
Lokalizacja: Wrszw
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Ewa Agnieszka napisał(a):
∎ Na świecie w ciągu ostatnich 30 lat urodziło się około 4 mld ludzi oraz dokonano około 1 mld aborcji. Co piąte dziecko zostało zabite jeszcze w łonie swojej matki.
∎ Co roku w świecie dokonuje się około 42-53 mln aborcji – jest to porównywalne z ilością ofiar II Wojny Światowej (według różnych szacunków 50-78 mln).
∎ W Unii Europejskiej co roku ginie około 1,1 mln dzieci nienarodzonych – tyle też osób zginęło w Auschwitz-Birkenau w ciągu 6 lat (1940-1945).
∎ Rosja ma największą ilość aborcji w stosunku do porodów: w latach 1970-2000 co roku średnio na każde 100 urodzeń było wykonywano 200 "zabiegów", czyli tylko każde 3 poczęte dziecko zobaczyło światło dzienne.
∎ W Chinach wykonuje się rocznie 13 mln oficjalnych aborcji na 20 mln urodzeń (170 państw na 238 mają mniejszą liczbę ludności, wśród nich: Czechy, Austria, Węgry, Chorwacja, Portugalia, Grecja). Często rodzice decydują się na aborcje jeśli USG pokaże że dzieckiem jest dziewczynka!


Wszystkie te dane byłyby zastanawiające. Byłyby, gdyby by ly prawdziwe, a nie wyssane z palca. :no:

_________________
15 VIII 1480 - Dzień triumfu tolerancji

Jest inaczej Blog człowieka leniwego


Pn lip 29, 2013 6:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
No to podaj prawdziwe.

Ja znalazłam tu: http://www.most.salezjanie.pl/?id=czytelnia&nr=1939

Masz jeszcze tu: http://www.most.salezjanie.pl/?id=czytelnia&nr=1939

Tu: http://www.okiem.pl/cnota/aborcja.htm#stat

A tu masz o tym, ze statystyczny obraz danych może być zniekształcony :
http://wpolityce.pl/artykuly/32598-jak- ... im-lobbuja

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pn lip 29, 2013 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 8:26 am
Posty: 1138
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
zaintrygowaniec napisał(a):
Jak do tej pory nikt tu mi jeszcze nie umiał wyjaśnić, co jest złego w zabiciu embriona, jeśli zapewnia mu się tym samym od razu, bez najmniejszego ryzyka, wieczne szczęście w niebie. I w dodatku bez żadnego odczuwalnego cierpienia, bo odpowiednio wcześnie zabity embrionek nic nie czuje.

Może po prostu Bóg chce, aby abortowano te embriony, bo wie, że gdyby ich nie abortowano, to jako dorośli ludzie, biorąc pod uwagę wybory, jakich dokonają, wylądowaliby w piekle?

Przecież wierzycie, że każde zło Bóg przemienia w jeszcze większe dobro. Cóż może być większym dobrem, jak zapewnić z pewnością 100% niebo swojemu dziecku? 8O


Co jest złego w zabiciu embrionka? Jeśli już chcesz się posługiwać takim nazewnictwem... a to, że :
a) zabijasz rozwijającego się człowieka
b) pozbawiasz rozpoczęte ludzkie życie możliwości przeżycia swojego własnego i niepowtarzalnego życia... innego już nie będzie miało...
c) nie okazujesz szacunku dla życia drugiego człowieka

Cierpienie nie ma tu nic do znaczenia... Twój stosunke do embrionka pokazuje czy szanujesz inne życie, czy traktujesz je przedmiotowo.
A tak obecnie traktuje się dzieci, jak przedmioty: nie chcesz - to zabij, chcesz, to zapłać - zrobią ci dziecko na szkiełku, jak wyjdzie chore - zabij... przecież to jakiś koszmar - życie ludzkie jest przdmiotem, który sie przydaje lub nie w zależności od zachcianki... a gdzie szacunek dla ludzkiego życia? Jako niepowtarzalnej, odrębnej jednostki, której życie już sie nie powtórzy?

Człowiek ma wolną wolę i nieabortowany wybierze albo zło albo dobro...wszystko zależy od człowieka... Bóg na 100% nie chce żeby ludzie się zabijali, to jak to w takim razie moze chcieć aborcji? 8O

Acha, czyli trzeba zabić swoje dziecko, żeby poszło do nieba... taaak..., mi koleżanka ostatnio perswadowała , żeby zabijać chore dzieci, niechciane... bo się psychicznie i fizycznie męczą. Wiec najlepszym lekarstwem dla chorych i niechcianych dzieci jest je zabić. Cóż za wielkoduszność... Idac tym tropem to sami już dawno temu powinniśmy popełnić seppuku... po co sie męczyć... wszak wszyscy chorujemy i cierpimy, bywamy odrzucani... najlepsze lekarstwo to zbiorowe samobójstwo, dla wszystkich!


Wt lip 30, 2013 8:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 8:26 am
Posty: 1138
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Acha, zastanowiłabym się jeszcze nad genezą aborcji, bo czy przypadkiem impulsem do zabicia człowieka nie jest tu w ogromnej większosci przypadków ludzka głupota i nieodpowiedzialność??? Czyli za głupotę mamusi i tatusia ich dziecko płaci życiem!
Popatrz też na perfidię kultury, którą tworzymy... co jest w centrum obecnie? Seks, kasa i zabawa... a tego co w tym przeszkadza (chociaż powstało w wyniku beztroskiego używania życia) - należy się pozbyć.
To jest mądre, odpowiedzialne?
W pracy - odpowiedzialność w 100%, nieraz nawet nie za swoje winy... w życiu już nie?
Gdzie w takim razie zmierzamy?


Wt lip 30, 2013 8:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 15, 2003 11:23 am
Posty: 3194
Lokalizacja: Wrszw
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Ewa Agnieszka napisał(a):
No to podaj prawdziwe.


Nie znam ich. Ale te są jawnie fałszywe i sprzeczne nawet ze sobą

Cytuj:
Na świecie w ciągu ostatnich 30 lat urodziło się około 4 mld ludzi oraz dokonano około 1 mld aborcji. Co piąte dziecko zostało zabite jeszcze w łonie swojej matki.

∎ Co roku w świecie dokonuje się około 42-53 mln aborcji


Jeżeli w ciągu roku dokonuje się 42-53 mln aborcji, to znaczy ze w ciągu 30 lat dokonano ich 1,26 - 1,59 miliarda, a nie "miliard" No chyba że w ciągu tych ostatnich 30 lat liczba rocznych aborcji wzrosła. Ale trend jest przeciwny.

W roku 1997, ostatnim, kiedy aborcja w Polsce była legalna i darmowa, dokonano ok 3 tys aborcji na 38 mln mieszkańców.

W skali świata to dawałoby nie więcej niż ok. pół miliona aborcji rocznie, czyli dwa rzędy wielkości (sto razy) mniej niż zmyślacie. :no:

A przecież nie wszędzie na świecie aborcja jest legalna i jeszcze darmowa :no:

_________________
15 VIII 1480 - Dzień triumfu tolerancji

Jest inaczej Blog człowieka leniwego


Wt lip 30, 2013 8:57 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Cytuj:
Przecież wierzycie, że każde zło Bóg przemienia w jeszcze większe dobro. Cóż może być większym dobrem, jak zapewnić z pewnością 100% niebo swojemu dziecku?


Już przyzwyczaiłem się, że u ciebie zero logiki...choćbyś jako racjonalista? nią się posługiwał.
Błędy logiczne ktore popelniasz, wołaja o pomstę do nieba. :D

Takich bzdur to aż czytać nie wypada.

Zapoznaj się ze słowem zło w teistyczym rozumieniu, dowiedz sie w co katolicy wierzą, poszukaj sobie jakie warunki są potrzebne by zło stało się dobrem sic! Żenada!, o niebie to nawet nie wspominam...

Najpierw zdobadz wiedze, bo brednie jakie produkujesz powinny być karane na tym forum, mieszasz ludziom w głowach swoimi fantazjami, ktore nie mają żadnej wartości.


Wt lip 30, 2013 8:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 27, 2010 4:04 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: okolice EPKK
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
funkymonkey napisał(a):
Co jest złego w zabiciu embrionka? Jeśli już chcesz się posługiwać takim nazewnictwem... a to, że :
a) zabijasz rozwijającego się człowieka
No i co w związku z tym? Celem nie jest życie ziemskie tylko wieczne w niebie. Tak czy nie?
Cytuj:
b) pozbawiasz rozpoczęte ludzkie życie możliwości przeżycia swojego własnego i niepowtarzalnego życia... innego już nie będzie miało...
No i co w związku z tym? Celem nie jest życie ziemskie tylko wieczne w niebie. Tak czy nie? Brak możliwości przeżycia życia ziemskiego nie jest tu argumentem, bo wg. KK w całej tej zabawie chodzi tylko i wyłącznie o zbawienie czyli o wieczne niebo.

A co z dzieckiem zgwałconym przez pedofila? Ono już też nie będzie miało innego ziemskiego życia jak to, w którym je zgwałcono.

Cytuj:
c) nie okazujesz szacunku dla życia drugiego człowieka

Ale okazuję szacunek dla zbawienia. Dla wiecznego szczęścia w niebie. Jakie znaczenie ma tu chwila nędznego, ziemskiego żywota, z wirusami, nowotworami, gwałcicielami i efektem cieplarnianym? 8O

Cytuj:
Cierpienie nie ma tu nic do znaczenia... Twój stosunke do embrionka pokazuje czy szanujesz inne życie, czy traktujesz je przedmiotowo.
Niczego nie traktuję przedmiotowo a jedynie od razu skupiam się na tym, co jest celem. Pomijam nieistotne pierdoły, bo czymże innym jest moment życia na ziemi wobec wieczności w niebie, jak nie nieistotną pierdołą?
Cytuj:
Człowiek ma wolną wolę i nieabortowany wybierze albo zło albo dobro...wszystko zależy od człowieka...
Abortowany nie musi nic wybierać i tupta prosto do nieba. W czym widzisz problem? Lepiej dać mu szansę, żeby mógł wybrać zło i wylądował na wieczność w piekle? 8O

Cytuj:
Bóg na 100% nie chce żeby ludzie się zabijali, to jak to w takim razie moze chcieć aborcji? 8O
Więc czy Bóg chce, czy nie chce, aby ludzie mogli się zabijać?

Cytuj:
Acha, czyli trzeba zabić swoje dziecko, żeby poszło do nieba... taaak...,
A nie? 8O Zabicie embriona daje mu wieczne niebo. Coś nie tak?
kosiarz napisał(a):
Już przyzwyczaiłem się, że u ciebie zero logiki...choćbyś jako racjonalista? nią się posługiwał.
Błędy logiczne ktore popelniasz, wołaja o pomstę do nieba.

Czy poza bezsilnym pluciem na mnie twoją katolicką miłością do każdego bliźniego zdobędziesz się jednak na jakąś rzeczową argumentację, dlaczego zapewnienie człowiekowi nieba (czyli tego, do czego dąży podobno każdy z nas) jest złem?

_________________
W tej wypowiedzi prawdopodobnie użyłem nieco dosadnych wyrażeń, w których w mojej ocenie jest niestety sporo prawdy


Wt lip 30, 2013 10:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 8:26 am
Posty: 1138
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
zaintrygowaniec napisał(a):
funkymonkey napisał(a):
Co jest złego w zabiciu embrionka? Jeśli już chcesz się posługiwać takim nazewnictwem... a to, że :
a) zabijasz rozwijającego się człowieka
No i co w związku z tym? Celem nie jest życie ziemskie tylko wieczne w niebie. Tak czy nie?

Tyle, że tym życiem mamy sobie zasłuzyć na Niebo... mordowanie innych ludzi tego nie ułatwi, uwierz mi... :roll:

Cytuj:
Cytuj:
b) pozbawiasz rozpoczęte ludzkie życie możliwości przeżycia swojego własnego i niepowtarzalnego życia... innego już nie będzie miało...
No i co w związku z tym? Celem nie jest życie ziemskie tylko wieczne w niebie. Tak czy nie? Brak możliwości przeżycia życia ziemskiego nie jest tu argumentem, bo wg. KK w całej tej zabawie chodzi tylko i wyłącznie o zbawienie czyli o wieczne niebo.

Cóż za głęboka refleksja... powiedz mi gdzie sie takie konocą...
I Ty znasz nieco naukę Kościoła, tak? Bo skoro jej nie znasz, to sie moze co nieco dowiedz, a potem się wypowiadaj...

Cytuj:
A co z dzieckiem zgwałconym przez pedofila? Ono już też nie będzie miało innego ziemskiego życia jak to, w którym je zgwałcono.


Czyli zgwałcone dzieci należy zabijać...? Czy lepiej im pomóc np. odpowiednią terapią? Jejku, jakie to trudne, no co tutaj jest lepsze dla dziecka? Według Ciebie to sprawa dyskusyjna?

Cytuj:
Cytuj:
c) nie okazujesz szacunku dla życia drugiego człowieka

Ale okazuję szacunek dla zbawienia. Dla wiecznego szczęścia w niebie. Jakie znaczenie ma tu chwila nędznego, ziemskiego żywota, z wirusami, nowotworami, gwałcicielami i efektem cieplarnianym? 8O

Ma, dla tego człowieka. Czyli dla Ciebie Twoje życie nie ma żadnego znaczenia? Współczuje. Rozumiem, ze zatem życie innych ludzi tez nie ma dla Ciebie znaczenia. No widzisz, to kwestia właśnie szacunku dla życia.
Wiecznego szczescia w niebie nie osiąga się mordowaniem, a miłoscią w stosunku do innych ludzi. Miłosć to cos odwrotnego do morderstwa, które wynika z braku miłości.

Cytuj:
Cytuj:
Cierpienie nie ma tu nic do znaczenia... Twój stosunke do embrionka pokazuje czy szanujesz inne życie, czy traktujesz je przedmiotowo.
Niczego nie traktuję przedmiotowo a jedynie od razu skupiam się na tym, co jest celem. Pomijam nieistotne pierdoły, bo czymże innym jest moment życia na ziemi wobec wieczności w niebie, jak nie nieistotną pierdołą?

Życie na ziemi jest sprawdzianem czy zasługujesz na Niebo... uwierz mi po raz kolejny - nie osiągniesz go mordując innych ludzi.

Cytuj:
Cytuj:
Człowiek ma wolną wolę i nieabortowany wybierze albo zło albo dobro...wszystko zależy od człowieka...
Abortowany nie musi nic wybierać i tupta prosto do nieba. W czym widzisz problem? Lepiej dać mu szansę, żeby mógł wybrać zło i wylądował na wieczność w piekle? 8O

Morderca natmiast tupta tuptup prosto w objecia tego, komu się przysłużył aborcjami... Rachunek jest prosty - a dopóki dziecko żyje i potencjalny morderca nie targnął się na jego życie obaj mają szansę trafić tuptuptup prrrosto do nieba.

Cytuj:
Cytuj:
Bóg na 100% nie chce żeby ludzie się zabijali, to jak to w takim razie moze chcieć aborcji? 8O
Więc czy Bóg chce, czy nie chce, aby ludzie mogli się zabijać?

Czy mówi Ci coś - "Nie zabijaj" - czy dalej bedziez takie durne, bezcelowe pytania zadawał?

Cytuj:
Cytuj:
Acha, czyli trzeba zabić swoje dziecko, żeby poszło do nieba... taaak...,
A nie? 8O Zabicie embriona daje mu wieczne niebo. Coś nie tak?

Ależ wszystko w porządku, poza losem zabójcy.


Wt lip 30, 2013 11:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
pilaster

W ciągu ostatnich 30 lat liczba ludności znacznie wzrosła.
Nie porównuj też Polski w czasach komuny do innych krajów żyjących w warunkach wolności. Ideologia komunistyczna zdemoralizowała wielu, ale prawdziwy wysiew demoralizacji mamy dopiero po jej przepoczwarzeniu w IIIRP.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Wt lip 30, 2013 11:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Cytuj:
Czy poza bezsilnym pluciem na mnie twoją katolicką miłością do każdego bliźniego zdobędziesz się jednak na jakąś rzeczową argumentację, dlaczego zapewnienie człowiekowi nieba (czyli tego, do czego dąży podobno każdy z nas) jest złem?


Kto ci taką krzywdę robi i takie brednie wkłada do twojego racjonalnego mózgu... :D Zabicie kogokolwiek nawet embriona, nie zapewnia nieba temu komuś. Jeszcze raz odsyłam do zaczerpnięcia wiedzy w periodykach czy u osób które swą wiedzę opierają o oficjalne dokumenty KK a nie portal racjonalistów i innych ateistów podwórkowych. Bo bredzisz chłopie.


Wt lip 30, 2013 11:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Ewa Agnieszka napisał(a):
pilaster

W ciągu ostatnich 30 lat liczba ludności znacznie wzrosła.
Nie porównuj też Polski w czasach komuny do innych krajów żyjących w warunkach wolności. Ideologia komunistyczna zdemoralizowała wielu, ale prawdziwy wysiew demoralizacji mamy dopiero po jej przepoczwarzeniu w IIIRP.


Nie spierałbym się tutaj o liczby. Są one rzeczywiście przesadzone.
Analizując na chłodno kiedyś statystyki podawane przez jakieś feministyczne organizacje, wyszło mi, że mając 4 kobiety w domu, statystycznie 2 z nich powinny na przestrzeni raz choć raz poddać się aborcji!!!
Gdyby to przeanalizować w każdym domu mamy zabójcę nienarodzonych.


Wt lip 30, 2013 11:35 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
Znam osoby, które przeprowadziły kilkanaście aborcji. Takie dane tkwiły w gabinetach lekarzy psychiatrów, którzy kiedyś pytali o to kobiety wchodzące do ich gabinetów, pytano podczas wywiadu kobiety rodzące. Liczby nie muszą być przesadzone.


Wt lip 30, 2013 11:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 15, 2003 11:23 am
Posty: 3194
Lokalizacja: Wrszw
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zwodziciel
To nie jest możliwe. :no: Już po kilku aborcjach uszkodzenia narządów rozrodczych są tak daleko posunięte, że zajście w ciążę jest już niemożliwe :no:

_________________
15 VIII 1480 - Dzień triumfu tolerancji

Jest inaczej Blog człowieka leniwego


Wt lip 30, 2013 11:55 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL