Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 8:29 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
 Co dalej z Ukrainą? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Co dalej z Ukrainą?
Myślę, że wszyscy śledzimy, co dzieje się na Ukrainie.
Odrzucenia propozycji Janukowycza przez Jaceniuka i Kliczkę stawia Ukraińców wyżej niż tych, co w Polsce usiedli przy okrągłym stole.
Taki jest mój wniosek.
Jak potoczą się dalsze wypadki na Ukrainie?
Francji i Niemcom nie zależy na tym, aby ten wielki kraj wstąpił do UE, to oni chcą rządzić w UE. W/g mnie te kraje poparłyby podział Ukrainy, na co najmniej dwie części.
Czy do tego dojdzie?

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N sty 26, 2014 3:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Brygida napisał(a):
W/g mnie te kraje poparłyby podział Ukrainy, na co najmniej dwie części.
Czy do tego dojdzie?

Żyrinowski byłby zachwycony, od początku postuluje podział na prawosławną i katolicką Ukrainę :roll:
Najlepiej jakby udało im się tę sprawę załatwić "w domu" bez rozmaitych pomagierów, typu przedstawiciele europejskiej lewicy, którzy nie wiem po kiego grzyba się do nich wybierali. Mam nadzieję, że rozmaitym wampirom energetycznym, którzy jak zwykle przy konflikcie próbują upiec swoją własną pieczeń tym razem się nie uda i Ukraińcy załatwią to między sobą we w miarę cywilizowany sposób (bez ofiar).

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


N sty 26, 2014 4:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Wszystko super tylko po co jak zwykle Polska sie wtraca tam gdzie nie potrzeba, podobnie jak w Afrganistanie wyslalismy sprzet zolnerzy liczac na przychylnosc Usa i zadluzajac sie a teraz nie ma pieniedzy aby sprzet przetransportowac do Polski za drogo by kosztowalo, takze wroca sami zolnierze.Podobnie na Ukrainie i teraz gdzies znowu wybuch konflikt i Polska znow sie wtraca, tak samo jak z delegacja Kaczynskiego na Ukrainie zeby pomoc jej dostac sie do Uni, co nas takie sprawy obchodz?

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N sty 26, 2014 4:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
mindmonkey napisał(a):
Wszystko super tylko po co jak zwykle Polska sie wtraca tam gdzie nie potrzeba, podobnie jak w Afrganistanie wyslalismy sprzet zolnerzy liczac na przychylnosc Usa i zadluzajac sie a teraz nie ma pieniedzy aby sprzet przetransportowac do Polski za drogo by kosztowalo, takze wroca sami zolnierze.Podobnie na Ukrainie i teraz gdzies znowu wybuch konflikt i Polska znow sie wtraca, tak samo jak z delegacja Kaczynskiego na Ukrainie zeby pomoc jej dostac sie do Uni, co nas takie sprawy obchodz?

Oczywiście, że nas obchodzi to, jakim państwem będzie nasz najbliższy sąsiad-Ukraina.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N sty 26, 2014 5:42 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Brygida napisał(a):
Myślę, że wszyscy śledzimy, co dzieje się na Ukrainie.
Odrzucenia propozycji Janukowycza przez Jaceniuka i Kliczkę stawia Ukraińców wyżej niż tych, co w Polsce usiedli przy okrągłym stole.


Okrągły stół uważam za wielkie osiągnięcie Polaków, którzy potrafili doprowadzić do zmiany ustroju, do tego, że żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju, bez przemocy, bez rozlewu krwi. Oczywiście, rozumiem zdanie emerytowanych opozycjonistów, którzy żyją dzisiaj w gorszych warunkach niż Ci, którzy w PRLu zachowywali się niemoralnie, rozumiem ich rozżalenie, oburzenie na to, że Kiszczak czy Jaruzelski czy nie zostali wystarczająco za swoje czyny ukarani, ale to relatywnie niewielka cena za to, Brygido, że możesz sobie dzisiaj prowadzić bloga, na którym codziennie wrzucasz różne epitety na ekipę rządzącą i nikt Ci za to nie grozi więzieniem, pobiciem.
Sytuacja na Ukrainie jest jednak inna. Zauważmy, że wybory były wolne, planowo mają odbyć się kolejne wolne, mechanizmy demokratyczne istnieją, jednak demokratycznie wybrane władze nie przestrzegają praw obywatelskich (aresztowanie J. Tymoszenko i innych opozycjonistów, brutalne tłumienie manifestacji). Moim zdaniem, prowadzenie rozmów o umowie stowarzyszeniowej z tą ekipą, która od początku pokazuje, jak traktuje demokratyczne wartości, było skrajną naiwnością. Czara goryczy przelała się, kiedy odrzucono umowę stowarzyszeniową. Do tego czasu część obywateli łudziła się, że mimo wszystko Ukraina może wejść na drogę europeizacji, że pewne procesy nie zostaną zahamowane.
Przyjęcie propozycji podziału władzy nie ma sensu, w sytuacji gdy można przejąć ją na drodze normalnych wyborów, opozycja dostałaby kilka stanowisk, została skłócona, a nie wiązałoby się z żadnymi realnymi zmianami.

Cytuj:
Francji i Niemcom nie zależy na tym, aby ten wielki kraj wstąpił do UE, to oni chcą rządzić w UE.

Francja nie jest specjalnie zainteresowana kwestią Ukrainy, ale Niemcy, obok Polski, to kraj najbardziej angażujący się w kwestię Ukrainy. Zauważ, że na chwilę dzisiejszą nikt nie mówi o członkostwie w UE, to bardzo długa droga, a o stowarzyszeniu, integracji.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


N sty 26, 2014 6:32 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 26, 2009 9:05 pm
Posty: 302
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Też się zastanawiam o co chodzi z tą Ukrainą. Przeciez ta cała opozycja skądś ma kasę na działanie, więc pewnie niektórzy oligarchowie dostrzegli, że bardziej opłaca im się integracja z UE i dostęp do naszych rynków niż oddanie się władzy i dyktandu Putina. Pytanie, co się bardziej opłaca tym, którzy rządzą ukraińską gospodarką, pociągają za sznurki i przekupują polityków, żeby uchwalali korzystne dla nich ustawy. A tego nie wiem.

_________________
"Jakżeż mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni?" Dz 8, 30-31


N sty 26, 2014 6:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:08 am
Posty: 161
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Brygida napisał(a):
Francji i Niemcom nie zależy na tym, aby ten wielki kraj wstąpił do UE, to oni chcą rządzić w UE.


Ukraina od wielu lat nie zrobiła nic, by rynek działał normalnie. To jest państwo, gdzie bez łapówki NIC nie załatwisz. A normalna gospodarka jest jednym z warunków rozmów akcesyjnych.


N sty 26, 2014 6:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
40latka napisał(a):
Brygida napisał(a):
Francji i Niemcom nie zależy na tym, aby ten wielki kraj wstąpił do UE, to oni chcą rządzić w UE.


Ukraina od wielu lat nie zrobiła nic, by rynek działał normalnie. To jest państwo, gdzie bez łapówki NIC nie załatwisz. A normalna gospodarka jest jednym z warunków rozmów akcesyjnych.

Własnie dlatego opozycja chce doprowadzić do normalności. Łapówki to domena oligarchów, a nie zwykłych ludzi.
W każdym razie to, że Arsenij Jaceniuk i Witalij Kliczko nie dali się kupić Janukowiczowi, stawia ich wyżej, niż nasi przywódcy opozycji, przy okrągłym stole.
Porównując Jaruzelskiego, a Janukowicza, to Jaruzelski ma morze krwi na rękach w porównaniu z Janukowiczem.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Ostatnio edytowano N sty 26, 2014 7:30 pm przez Brygida, łącznie edytowano 1 raz



N sty 26, 2014 7:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz cze 14, 2012 10:23 pm
Posty: 214
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Być może to co tu napiszę będzie trochę kontrowersyjne dla niektórych ale takie jest moje zdanie. Uważam, że dla Polski lepiej będzie jeśli Ukraina nie wejdzie do UE. Dlaczego ?
Po pierwsze. Ukraina to duże i liczące wiele milionów mieszkańców państwo które nie stoi dobrze gospodarczo i ekonomiczne. To oznacza wsparcie z strony UE. To z kolei oznacza , że skądś trzeba te pieniądze wsiąść. Niestety odbije się to na naszych kieszeniach.

Po drugie. Ukraińcy będą przyjeżdżać do nas do pracy i do innych krajów Uni ,a tym samym zabierać pracę Polakom.

Możecie się z tym nie zgadzać, krytykować mnie ale takie są fakty.


N sty 26, 2014 7:30 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:08 am
Posty: 161
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Łukaszu, masz absolutną rację. Brutalne to ale prawdziwe.


N sty 26, 2014 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
40latka napisał(a):
Łukaszu, masz absolutną rację. Brutalne to ale prawdziwe.

Brutalne, zgoda, ale czy prawdziwe?
Jak na razie nie chodziło o wstąpienie Ukrainy do UE, a tylko tzwn. stowarzyszenie.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N sty 26, 2014 7:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 26, 2009 9:05 pm
Posty: 302
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
40latka napisał(a):
Łukaszu, masz absolutną rację. Brutalne to ale prawdziwe.

Moment, czyli teraz nie chcemy Ukrainy, bo nam się nie opłaca? Ale jak Przyjmowano Polskę i inne kraje do UE to było dobrze?! Przecież inne kraje też musiały przez to więcej wykładać ze swojej kieszeni i mniej dostawać. I też im się to nie opłacało. A jednak nas przyjęli. To się nazywa solidarność i odpowiedzialność. Rozumiem, że teraz my mamy być egoistami i być przeciwko przyjmowaniu nowych państw członkowskich? Bardzo to po chrześcijańsku!

_________________
"Jakżeż mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni?" Dz 8, 30-31


N sty 26, 2014 7:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Niektóre wypowiedzi tutaj świadczą o zupełnym niezrozumieniu sytuacji.

Cytuj:
Też się zastanawiam o co chodzi z tą Ukrainą. Przeciez ta cała opozycja skądś ma kasę na działanie, więc pewnie niektórzy oligarchowie dostrzegli, że bardziej opłaca im się integracja z UE i dostęp do naszych rynków niż oddanie się władzy i dyktandu Putina.

Przecież mówimy o normalnie działających partiach, które kilka lat temu rządziły, które są drugą co do wielkości siłą w parlamencie...

Cytuj:
Porównując Jaruzelskiego, a Janukowicza, to Jaruzelski ma morze krwi na rękach w porównaniu z Janukowiczem.

Twoje porównania są zupełnie bez sensu, bo zupełnie inna jest sytuacja geopolityczna. Przecież nikt nie wybiela Jaruzelskiego. Mówimy jedynie o tym, że w tamtym momencie Okrągły Stół był jedynym wyjściem, bez rozmów partie opozycyjne w ogóle nie byłyby dopuszczone do udziału wyborach, mogłoby dojść do użycia siły. A tak, znaleziono wyjście, które umożliwiło komunistom stopniowe wycofanie się, bez rozlewu krwi i spokojną tranzycję systemu.

Propozycja Janukowycza nic nie daje przywódcom opozycji - przecież na Ukrainie odbywają się normalne, demokratyczne wybory - sytuacja jest bardzo niestabilna, zdania Ukraińców podzielone - rola parlamentu niewielka, Jaceniuk i Kliczko będąc w rządzie jedynie legitymizowaliby działania prezydenta, mając niewielki wpływ na cokolwiek, osłabiając swoje szanse w wyborach, tracąc poparcie Ukraińców.


Cytuj:
Być może to co tu napiszę będzie trochę kontrowersyjne dla niektórych ale takie jest moje zdanie. Uważam, że dla Polski lepiej będzie jeśli Ukraina nie wejdzie do UE. Dlaczego ?
Po pierwsze. Ukraina to duże i liczące wiele milionów mieszkańców państwo które nie stoi dobrze gospodarczo i ekonomiczne. To oznacza wsparcie z strony UE. To z kolei oznacza , że skądś trzeba te pieniądze wsiąść. Niestety odbije się to na naszych kieszeniach.

Po drugie. Ukraińcy będą przyjeżdżać do nas do pracy i do innych krajów Uni ,a tym samym zabierać pracę Polakom.


:roll: Przecież nikt nie mówi o akcesji. Chodziło tylko o podpisanie umowy stowarzyszeniowej. O akcesji można by zacząć rozmawiać najwcześniej za kilkanaście, 20 lat, jeśli Ukraińcy wykonają ogromną pracę, żeby poprawić standardy ekonomiczne, prawne. Ukraińcy protestujący na Majdanie walczą nie o akcesję do Unii, ale właśnie o to, by rozpocząć te przemiany, zacząć wykonywać pracę.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


N sty 26, 2014 9:04 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 10:08 am
Posty: 161
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
Przewrazliwiona napisał(a):
40latka napisał(a):
Łukaszu, masz absolutną rację. Brutalne to ale prawdziwe.

Moment, czyli teraz nie chcemy Ukrainy, bo nam się nie opłaca? Ale jak Przyjmowano Polskę i inne kraje do UE to było dobrze?! Przecież inne kraje też musiały przez to więcej wykładać ze swojej kieszeni i mniej dostawać. I też im się to nie opłacało. A jednak nas przyjęli. To się nazywa solidarność i odpowiedzialność. Rozumiem, że teraz my mamy być egoistami i być przeciwko przyjmowaniu nowych państw członkowskich? Bardzo to po chrześcijańsku!


Ja nie powiedziałam, że powinniśmy się temu sprzeciwiać, poprałam tezę, że przyjęcie Ukrainy będzie wbrew interesom Polski. Tak jak akcesja 10 krajów w 2004 była wbrew interesom Hiszpanii, Grecji czy Portugalii i wszyscy to dobrze wiedzą.


N sty 26, 2014 9:10 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 26, 2009 9:05 pm
Posty: 302
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co dalej z Ukrainą?
MayKasahara napisał(a):
Cytuj:
Też się zastanawiam o co chodzi z tą Ukrainą. Przeciez ta cała opozycja skądś ma kasę na działanie, więc pewnie niektórzy oligarchowie dostrzegli, że bardziej opłaca im się integracja z UE i dostęp do naszych rynków niż oddanie się władzy i dyktandu Putina.

Przecież mówimy o normalnie działających partiach, które kilka lat temu rządziły, które są drugą co do wielkości siłą w parlamencie...
Może Ty mówisz o normalnie działających partiach, ja nie, bo nie uważam, że na Ukrainie coś takiego istnieje. Moim zdaniem politykiem zostaje się po to, żeby zarabiać na głosowaniach. A po ostatnich wyborach sponsorzy Janukowycza tak długo kupowali polityków opozycji aż Partia Regionów uzyskała większość w parlamencie. Może Ci, co nie dali się kupić może faktycznie mają jakieś ideały, ale myślę, że prezentują raczej interesy swoich sponsorów.

_________________
"Jakżeż mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni?" Dz 8, 30-31


N sty 26, 2014 11:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 310 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL