Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:26 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
radozz napisał(a):
Ale konkretnie, co konkretnie byś zmienił?
Np. akceptacja przez Kościół małżeństw homo, w sensie dawania im komunii św.
Gdybyś mógł wyjaśnić co konkretnie ukrywa się pod tą "otwartością" na ludzi?


Otóż wydaje mi się, że Kościół zbyt łatwo przekreśla ludzi.
Nie wiem czy pamiętasz słynną wypowiedź abpa Hosera o in vitro, w której dał on do zrozumienia, że popierający tę procedurę stawiają się poza Kościołem.
Tą chyba nieprzemyślaną do końca konstatacją hierarcha "exkomunikował" przecież dość "lekką ręką" większą część polskich katolików.
Co do homosexualistów, to ja akurat zupełnie nie rozumiem dlaczego tę całą grupę ludzi Kościół praktycznie w ogóle wyklucza z sakramentów.
Ja zresztą nie rozumiałbym, gdyby blondyni nie mogli się żenić z blondynkami a leworęczni z leworęcznymi, tak samo nie rozumiem dlaczego nie mogą pobierać się osoby tej samej płci.
I nie chodzi tu o żadne uchylanie zasad czystości, bo ja akurat stoję całkowicie i na gruncie wierności małżeńskiej i nierozerwalności małżeństwa.
Wniosek o potrzebie dopuszczenia osób homosexualnych do sakramentów (choć nie sakramentu małżeństwa !) jest zresztą sformułowany w ankiecie z diecezji kolońskiej.
Albo dlaczego kobiety wyklucza się z sakramentu kapłaństwa?
Dlaczego co jakiś czas słyszymy, że ksiądz nie dopuścił dziecka jakoś tam upośledzonego intelektualnie do sakramentu Komunii Św..
Dlaczego odmawia się chrztu?

To są rzeczy, z którymi trzeba się jakoś rozprawić, coś z nimi zrobić!
To "exkluzywne" podejście do człowieka jest moim zdaniem sporym problemem Kościoła dzisiejszych czasów.


Pn gru 16, 2013 5:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
mugen napisał(a):
Podaj cytat, gdzie sugerowałem, że 25-30% dotyczy całej Polski? Jak nie potrafisz to nie oszukuj.

Tutaj.
Edit
Poprawiłem link - J


Pn gru 16, 2013 5:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Szkoda, że link nie działa :]


Pn gru 16, 2013 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
Wniosek o potrzebie dopuszczenia osób homosexualnych do sakramentów (choć nie sakramentu małżeństwa !) jest zresztą sformułowany w ankiecie z diecezji kolońskiej.

Wniosek dość śmieszny, bo osoby homoseksualne nie są pozbawione przez Kościół prawa do przyjmowania sakramentów. Mogą jedynie same same to uczynić dopuszczając się grzechów ciężkich lub nakładając na siebie ekskomunikę z mocy prawa przez odrzucenie jakichś prawd wiary.

Cytuj:
Dlaczego co jakiś czas słyszymy, że ksiądz nie dopuścił dziecka jakoś tam upośledzonego intelektualnie do sakramentu Komunii Św..

Oczywiście ten fragment artykuły "umknął" twojej uwadze:
„Ksiądz wikary z parafii p.w. Wniebowzięcia NMP podczas kolędy poinformował rodziców Dominika, że chłopiec nie jest jeszcze gotowy do przystąpienia do pierwszej komunii świętej. Przyjęcie tego sakramentu wymaga, aby chłopiec rozumiał jego znaczenie. Ksiądz wikary nie odmówił Dominikowi ani jego rodzicom przyjęcia do pierwszej komunii, lecz tylko oświadczył, że nie może to nastąpić już w tym roku. Zapowiedział natomiast, że dziecko będzie mogło przystąpić mogło przystąpić do komunii za rok, dwa lub kilka lat, gdy będzie choćby w minimalnym stopniu rozumiało znaczenie tego sakramentu”.

Cytuj:

Brukowiec, z którego zerżneła tekst WP, to nie jest źródło.


Pn gru 16, 2013 5:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
mugen napisał(a):
Szkoda, że link nie działa :]

Poprawny


Pn gru 16, 2013 5:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
Otóż wydaje mi się, że Kościół zbyt łatwo przekreśla ludzi.
Nie wiem czy pamiętasz słynną wypowiedź abpa Hosera o in vitro, w której dał on do zrozumienia, że popierający tę procedurę stawiają się poza Kościołem.
Tą chyba nieprzemyślaną do końca konstatacją hierarcha "exkomunikował" przecież dość "lekką ręką" większą część polskich katolików.

Kościół, jak zresztą wcześniej słusznie pisałeś, to ludzie. Jeśli zapatrujesz się tylko na hierarchów i wybierasz sobie tych "kulawych", to będziesz miał taki obraz Kościoła jaki chcesz zobaczyć.
Cytuj:
Co do homosexualistów, to ja akurat zupełnie nie rozumiem dlaczego tę całą grupę ludzi Kościół praktycznie w ogóle wyklucza z sakramentów.

Nie wyklucza. Homoseksualista może przyjmować sakrament , tak samo jak osoba rozwiedziona, pod pewnymi warunkami. O których pewnie zresztą wiesz.
Natomiast jedna kwestia jest ciekawa, jakbyś połączył błogosławienie związkom homoseksualnym, w kontekście Ewangelii, w której temat współżycia mężczyzny z mężczyzną jest ujęty dosyć precyzyjnie?


Pn gru 16, 2013 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
@ Yarpen Zirgin, radozz

Yarpen Zirgin napisał(a):
Wniosek dość śmieszny, bo osoby homoseksualne nie są pozbawione przez Kościół prawa do przyjmowania sakramentów.


Cytuj:
Besonders Jugendliche und junge Erwachsene, die sich für eine gleichgeschlechtliche Partnerschaft entschieden haben, leiden unter der Ausgrenzung, die sie von der Kirche dadurch erfahren, dass diese ihre gelebte Partnerschaft ablehnt. Ein Zugang zu den Sakramenten soll ermöglicht werden (Ausnahme: Ehesakrament, das heterosexuellen Paaren vorbehalten bleiben soll). Alle pastoralen Akte des Beistandes für die Formen des Zusammenlebens, die nicht die Gestalt der Ehe abbilden,
werden als notwendige pastorale Zuwendung angesehen. Anstelle des Ehesakramentes wäre eine Segensfeier für diese Partnerschaften vorstellbar.


http://www.erzbistum-koeln.de/export/si ... ebogen.pdf

Szczególnie młodzi, czy młodzi dorośli, którzy zdecydowali się na jednopłciowy związek partnerski, cierpią z powodu wykluczenia, które Kościół sygnalizuje im poprzez fakt odrzucania związku, w którym żyją. Powinno się umożliwić dostęp do sakramentów (wyjątek: sakrament małżeństwa, który zarezerwowany jest dla par heterosexualnych). Wszystkie pastoralne (katechetyczne) formy pomocy dla tych form wspólnego życia, które nie naśladują małżeństwa, traktujemy jako konieczne wsparcie. W miejsce sakramentu małżeństwa można by sobie wyobrazić uroczystość błogosławieństwa dla takich par.

Cytuj:
Ksiądz wikary nie odmówił Dominikowi ani jego rodzicom przyjęcia do pierwszej komunii, lecz tylko oświadczył, że nie może to nastąpić już w tym roku. Zapowiedział natomiast, że dziecko będzie mogło przystąpić mogło przystąpić do komunii za rok, dwa lub kilka lat, gdy będzie choćby w minimalnym stopniu rozumiało znaczenie tego sakramentu”.


Za rok, za dwa, za dziesięć.
A jak nie będzie rozumiało, to po co mu "znak Łaski".
Myślisz, że osoba o ograniczonej poczytalności nie potrzebuje sakramentów?
Jak można w ogóle tak myśleć. Ja tego nie rozumiem.

Cytuj:
Brukowiec, z którego zerżneła tekst WP, to nie jest źródło.


Przecież przykładów odmowy chrztu z różnych zresztą powodów jest bardzo dużo...


Pn gru 16, 2013 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wniosek dość śmieszny, bo osoby homoseksualne nie są pozbawione przez Kościół prawa do przyjmowania sakramentów. Mogą jedynie same same to uczynić dopuszczając się grzechów ciężkich lub nakładając na siebie ekskomunikę z mocy prawa przez odrzucenie jakichś prawd wiary.

Śmieszne jest twoje twierdzenie sugerujące, że to sam zainteresowany decyduje o sakramentach, a nie kościelna hierarchia.

Yarpen Zirgin napisał(a):
mugen napisał(a):
Szkoda, że link nie działa :]

Poprawny

Czyli kłamiesz, bo nie ma tam stwierdzenia, że dotyczy to ogólu kraju. Zresztą to ja przecież podawałem dane 40% na kraj. Ty sam pisałeś o Warszawie, a następnie próbowałeś kiepściutkie dane zatuszować 40%. Pytam się po co? I tak wszyscy wiedzą, że frekwencja jest słaba, najgorsza od dziesięcioleci. To, że jest jeszcze gorsza w dużych miastach też przecież żadnym zaskoczeniem nie jest.


Pn gru 16, 2013 6:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
@ Yarpen Zirgin, radozz

Yarpen Zirgin napisał(a):
Wniosek dość śmieszny, bo osoby homoseksualne nie są pozbawione przez Kościół prawa do przyjmowania sakramentów.


Cytuj:
Besonders Jugendliche und junge Erwachsene, die sich für eine gleichgeschlechtliche Partnerschaft entschieden haben, leiden unter der Ausgrenzung, die sie von der Kirche dadurch erfahren, dass diese ihre gelebte Partnerschaft ablehnt. Ein Zugang zu den Sakramenten soll ermöglicht werden (Ausnahme: Ehesakrament, das heterosexuellen Paaren vorbehalten bleiben soll). Alle pastoralen Akte des Beistandes für die Formen des Zusammenlebens, die nicht die Gestalt der Ehe abbilden,
werden als notwendige pastorale Zuwendung angesehen. Anstelle des Ehesakramentes wäre eine Segensfeier für diese Partnerschaften vorstellbar.


http://www.erzbistum-koeln.de/export/si ... ebogen.pdf

Szczególnie młodzi, czy młodzi dorośli, którzy zdecydowali się na jednopłciowy związek partnerski, cierpią z powodu wykluczenia, które Kościół sygnalizuje im poprzez fakt odrzucania związku, w którym żyją. Powinno się umożliwić dostęp do sakramentów (wyjątek: sakrament małżeństwa, który zarezerwowany jest dla par heterosexualnych). Wszystkie pastoralne (katechetyczne) formy pomocy dla tych form wspólnego życia, które nie naśladują małżeństwa, traktujemy jako konieczne wsparcie. W miejsce sakramentu małżeństwa można by sobie wyobrazić uroczystość błogosławieństwa dla takich par.

Proponuję, abyś przeczytał cały ten tekst, bo gubisz fakt, że odmowa dotyczy tych homoseksualistów, którzy żyją w grzechu związków jednopłciowych. Tak samo jak to, że to jest propozycja tego, aby Kościół grzech błogosławił.

Zrozum też wreszcie, że jeżeli homoseksualista nie grzeszy przez współżycie z osobą tej samej płci, nie odrzuca nauczania Kościoła na temat małżeństwa, to absolutnie może przystąpić do sakramentów pod zwykłymi warunkami. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń poza tymi, które dotyczą heteroseksualistów.

Cytuj:
Cytuj:
Ksiądz wikary nie odmówił Dominikowi ani jego rodzicom przyjęcia do pierwszej komunii, lecz tylko oświadczył, że nie może to nastąpić już w tym roku. Zapowiedział natomiast, że dziecko będzie mogło przystąpić mogło przystąpić do komunii za rok, dwa lub kilka lat, gdy będzie choćby w minimalnym stopniu rozumiało znaczenie tego sakramentu”.


Za rok, za dwa, za dziesięć.
A jak nie będzie rozumiało, to po co mu "znak Łaski".
Myślisz, że osoba o ograniczonej poczytalności nie potrzebuje sakramentów?
Jak można w ogóle tak myśleć. Ja tego nie rozumiem.

Osoba o ograniczonej poczytalności musi przynajmniej w minimalnym stopniu rozumieć co się dzieje. Tak trudno to zrozumieć?
Sakrament to nie jest tylko pusty obrzęd. To nie jest jakieś cudo wykonywane na pokaz, aby nie odstawać od towarzystwa.

Cytuj:
Cytuj:
Brukowiec, z którego zerżneła tekst WP, to nie jest źródło.


Przecież przykładów odmowy chrztu z różnych zresztą powodów jest bardzo dużo...

No to podaj te dużo więcej, byle nie z tabloidów.


Pn gru 16, 2013 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
mugen napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wniosek dość śmieszny, bo osoby homoseksualne nie są pozbawione przez Kościół prawa do przyjmowania sakramentów. Mogą jedynie same same to uczynić dopuszczając się grzechów ciężkich lub nakładając na siebie ekskomunikę z mocy prawa przez odrzucenie jakichś prawd wiary.

Śmieszne jest twoje twierdzenie sugerujące, że to sam zainteresowany decyduje o sakramentach, a nie kościelna hierarchia.

Czy to hierarchia kościelna popełnia grzech współżycia homoseksualnego, który uniemożliwia przystępowanie do Komunii Świętej, czy homoseksualista? Nie zwalaj na innych, w tym biskupów, winy za to, że homoseksualiści, którzy nie wyrzekną się grzechu ciężkiego i nie poproszą o jego odpuszczenie podczas spowiedzi, nie mogą przystępować do sakramentu. To jest tylko i wyłącznie ich wina, a nie Boga, Kościoła, biskupów czy księży.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
mugen napisał(a):
Szkoda, że link nie działa :]

Poprawny

Czyli kłamiesz, bo nie ma tam stwierdzenia, że dotyczy to ogólu kraju.

Nie ma tam stwierdzenia, że ta liczba dotyczy tylko wielkich miast, więc automatycznie oznacza, że dotyczy ogółu kraju. W niczym więc nie skłamałem.


Pn gru 16, 2013 9:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
Szczególnie młodzi, czy młodzi dorośli, którzy zdecydowali się na jednopłciowy związek partnerski, cierpią z powodu wykluczenia, które Kościół sygnalizuje im poprzez fakt odrzucania związku, w którym żyją. Powinno się umożliwić dostęp do sakramentów (wyjątek: sakrament małżeństwa, który zarezerwowany jest dla par heterosexualnych). Wszystkie pastoralne (katechetyczne) formy pomocy dla tych form wspólnego życia, które nie naśladują małżeństwa, traktujemy jako konieczne wsparcie. W miejsce sakramentu małżeństwa można by sobie wyobrazić uroczystość błogosławieństwa dla takich par.


Zapytam więc raz jeszcze. Jak sobie wyobrażasz błogosławienie homoseksualnym parom w świetle Ewangelii, która jasno określa czym jest w oczach Boga współżycie dwóch osób tej samej płci?
Jak chciałbyś to pogodzić?


Pn gru 16, 2013 9:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Duzo mi daje ta ankiete uswiafomila mi sie nssladuje kogos i chetnie rozbijalabym cudze malzenstwa wynika naslafowanie takie z czyjegos grzechuu i choroby jest tego konsekwencja.Nie lubie tej osoby w sobie kloci sie z tym co wpojila mi rodzina czyli , ze malzenstwo czesc swieta ale znow sa dwie mnie tak ktora zdarzala by a raczej do tego takze prowokowala (moj wzorzec zaczerpniety od dwoch osob)taka ktora karykodnie sie temu przeciwstawia nasladujemy najblizszych dla mnie wzorce stalosci sa odlegle nasladujemy najblizszych w swoich zachowaniach i stwierdzam brak mi autorytetu w tej dziedzinie...

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn gru 16, 2013 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zrozum też wreszcie, że jeżeli homoseksualista nie grzeszy przez współżycie z osobą tej samej płci, nie odrzuca nauczania Kościoła na temat małżeństwa, to absolutnie może przystąpić do sakramentów pod zwykłymi warunkami. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń poza tymi, które dotyczą heteroseksualistów.


Coś podobnego!
Czy homosexualista, który w ogóle nie grzeszy przez współżycie ani w najmniejszym stopniu nie odrzuca nauczania Kościoła może przystąpić do sakramentu kapłaństwa?
Czyżby się coś dzisiaj zmieniło w kościelnych instrukcjach, o czym nie wiem?
Czy też masz Yarpenie dzisiaj gorszy dzień, bo to już Twoja druga "wpadka"? :wink:

Cytuj:
Osoba o ograniczonej poczytalności musi przynajmniej w minimalnym stopniu rozumieć co się dzieje. Tak trudno to zrozumieć?
Sakrament to nie jest tylko pusty obrzęd. To nie jest jakieś cudo wykonywane na pokaz, aby nie odstawać od towarzystwa.


Jakoś przy chrzcie nikt się nie pyta czy osoba korzystająca z sakramentu ma świadomość, co się dzieje.
I nikomu to nie przeszkadza.
A przy Komunii to taka wielka przeszkoda, gdy ktoś nie w pełni to rozumie, bo nie ze swej winy nie może?


Pn gru 16, 2013 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
radozz napisał(a):
Zapytam więc raz jeszcze. Jak sobie wyobrażasz błogosławienie homoseksualnym parom w świetle Ewangelii, która jasno określa czym jest w oczach Boga współżycie dwóch osób tej samej płci?


A to Ewangelia to "jasno określa"?

Pierwsze słyszę. :|


Pn gru 16, 2013 10:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czy to hierarchia kościelna popełnia grzech współżycia homoseksualnego, który uniemożliwia przystępowanie do Komunii Świętej, czy homoseksualista? Nie zwalaj na innych, w tym biskupów, winy za to, że homoseksualiści, którzy nie wyrzekną się grzechu ciężkiego i nie poproszą o jego odpuszczenie podczas spowiedzi, nie mogą przystępować do sakramentu. To jest tylko i wyłącznie ich wina, a nie Boga, Kościoła, biskupów czy księży.

Trudno żałować czegoś co nie jest złe. Trudno traktować jako grzech coś co nie przynosi żadnego zła, a jest spoiwem więzi uczuciowej scalającej szczęśliwy związek dwojga kochających się ludzi. Tylko dlatego, że mówi tak hierarchia. Paranoja tej sytuacji jest dwojaka, bo nie dość, że dobro nazywa się grzechem to jeszcze nie daje się katolikom-homoseksualistom możliwości zawarcia związku na kościelnych warunkach, ani w żaden inny sposób nie duszpasterzuje (chyba, że po cichu nieoficjalnie, jak było już opisywane w wątku homo). Więc i tak źle i tak niedobrze. Homoseksualiści dobrze się ze sobą czują, a hierarchia chciałaby, żeby się źle ze sobą czuli. Jakkolwiek by tej kuriozalnej sytuacji nie oceniać, trzeba przyznać, że jest cyrkowo-wesoło.

Yarpen Zirgin napisał(a):
mugen napisał(a):
Szkoda, że link nie działa :]
Nie ma tam stwierdzenia, że ta liczba dotyczy tylko wielkich miast, więc automatycznie oznacza, że dotyczy ogółu kraju. W niczym więc nie skłamałem.

Skłamałeś, ponieważ chciałeś "to co widziałeś na oczy" argumentować danymi dotyczącymi całego kraju, a "to co widziałeś na oczy" dotyczyło Warszawy (do tego się odnosiłeś), a więc nie 40%, tylko 25-30%. No i to przedstawianie 40% tak jakby był to dobry wynik, podczas, gdy wszelkie źródła podkreślają, że jest to najgorsza frekwencja w historii polskiego Kościoła. Być może widziałeś "tłumy, pełne kościoły", lecz nie zmienia to faktu, że nie jest kolorowo dla Krk. Wiernych przychodzących do kościoła jest coraz mniej. Raczej nie powinny to być dla ciebie pozytywne dane.


Pn gru 16, 2013 10:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 172 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL