Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:16 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
radozz napisał(a):
@thorwaldzie
Czy odrzuciłbyś nauczanie Starego Testamentu ( przez wzgląd na w/w cytaty), gdybyś był Papieżem?
Jakbyś wytłumaczył ludziom dlaczego można zawierać homoseksualne związki, pomimo takich słów:
Kpł 20:13
"13. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli"?


Tak samo, jak wytłumaczyłbym, że takie słowa:

"Ktokolwiek zabije człowieka, będzie ukarany śmiercią"
(Kpł. 24.17)

nie odzwierciedlają wcale (bo i nie mają) prawdy faktycznej w całej złożoności, będąc jedynie pewną alegorią.

Ja zresztą zaproponowałbym Ci taką analogię, żeby rozprawić się z tym zagadnieniem.
Zabicie człowieka traktujemy jako zło, co do zasady.
Ta sama xięga, którą przywołujesz w kontexcie homosexualizmu, mówi, że ktokolwiek zabije, będzie ukarany śmiercią.
Ale są przypadki, w których ta generalna zasada zostaje uchylona.
Wyobraź sobie sytuację, w której szaleniec rozstrzeliwuje kolejno dzieci w sterroryzowanej przez siebie szkole. I jakiś policyjny snajper zabija go, gdy ten mierzy do kolejnej ofiary.
Czy uważasz, że ten człowiek będzie przez Boga ukarany śmiercią?
Oczywiście absurdem byłoby w ogóle winić takiego człowieka i nikt się do tego nie posuwa.

Tak więc, wcale nie każdy "ktokolwiek" będzie ukarany śmiercią, choć spełnia warunek, przewidziany w cytowanym prawie.

Czy to, że wcale nie będzie tak, jak w przewidzianym w Biblii prawie, uchyla jej nieomylność?
Na to pytanie już sam sobie odpowiedz. :wink:


Śr gru 18, 2013 4:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
Tak samo, jak wytłumaczyłbym, że takie słowa:

"Ktokolwiek zabije człowieka, będzie ukarany śmiercią"
(Kpł. 24.17)

nie odzwierciedlają wcale (bo i nie mają) prawdy faktycznej w całej złożoności, będąc jedynie pewną alegorią.

Ja zresztą zaproponowałbym Ci taką analogię, żeby rozprawić się z tym zagadnieniem.
Zabicie człowieka traktujemy jako zło, co do zasady.
Ta sama xięga, którą przywołujesz w kontexcie homosexualizmu, mówi, że ktokolwiek zabije, będzie ukarany śmiercią.
Ale są przypadki, w których ta generalna zasada zostaje uchylona.
Wyobraź sobie sytuację, w której szaleniec rozstrzeliwuje kolejno dzieci w sterroryzowanej przez siebie szkole. I jakiś policyjny snajper zabija go, gdy ten mierzy do kolejnej ofiary.
Czy uważasz, że ten człowiek będzie przez Boga ukarany śmiercią?
Oczywiście absurdem byłoby w ogóle winić takiego człowieka i nikt się do tego nie posuwa.

Tak więc, wcale nie każdy "ktokolwiek" będzie ukarany śmiercią, choć spełnia warunek, przewidziany w cytowanym prawie.

Czy to, że wcale nie będzie tak, jak w przewidzianym w Biblii prawie, uchyla jej nieomylność?
Na to pytanie już sam sobie odpowiedz. :wink:

Nie wiesz jak będzie, Bóg to osądzi, nie Ty.
Wchodzisz w kompetencje Boga, chcesz rozdzielać sprawiedliwość, podczas gdy nie masz do tego prawa (będąc katolikiem).
To co zrobi Bóg to zrobi Bóg, nie Tobie to rozstrzygać, Ty masz wytyczne w Biblii, których masz się trzymać a nie dopasowywać do swoich potrzeb, kiedy CI wygodnie.
Więc jeśli zapytałbym się Ciebie, dlaczego mogę się związać z facetem, odpowiedziałbyś mi tak jak wyżej?
No to za długo Twój kościół by nie istniał z takim przewodnikiem ;)

p.s. poza tym istnieje jakaś różnica między zabiciem a zamordowaniem. Natomiast w przypadku uprawiania seksu przez dwóch mężczyzn - nie ma takiej furtki, nie ma żadnej furtki żeby to wytłumaczyć, chyba że potrafisz? Ciągle czekam.


Śr gru 18, 2013 5:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
radozz napisał(a):
To co zrobi Bóg to zrobi Bóg, nie Tobie to rozstrzygać, Ty masz wytyczne w Biblii, których masz się trzymać a nie dopasowywać do swoich potrzeb, kiedy CI wygodnie.
Więc jeśli zapytałbym się Ciebie, dlaczego mogę się związać z facetem, odpowiedziałbyś mi tak jak wyżej?
No to za długo Twój kościół by nie istniał z takim przewodnikiem ;)

Cytuj:
p.s. poza tym istnieje jakaś różnica między zabiciem a zamordowaniem. Natomiast w przypadku uprawiania seksu przez dwóch mężczyzn - nie ma takiej furtki, nie ma żadnej furtki żeby to wytłumaczyć, chyba że potrafisz? Ciągle czekam.


Ale pomiędzy zabiciem i uprawianiem sexu istnieje pewna analogia.
Zauważ, że w nauce katolickiej przez wieki zasadniczo każda expresja ludzkiej sexualności była grzeszna lub co najmniej podejrzana. Wyjątkowo małżeństwo - i to też nie zawsze - było od tej zasady wyjątkiem.
Zabicie człowieka też jest zasadniczo grzeszne, choć i tu Kościół widział i widzi wyjątki (wojna sprawiedliwa, kara śmierci, obrona własna itp.)

Ponadto.
Biblia jednoznacznie pokazuje, że właściwie jest tylko jedno prawo absolutne, którego człowiek nie może uchylić. To jest prawo Miłości.
Inne prawa nie są absolutne.
Przypomnij sobie, co Pan Jezus powiedział do faryzeuszy odnośnie łuskania kłosów w szabat, bedacego jawnym złamaniem Prawa Boga.

Pewnego razu Jezus przechodził w szabat wśród zbóż. Uczniowie Jego, odczuwając głód, zaczęli zrywać kłosy i jeść.Gdy to ujrzeli faryzeusze, rzekli Mu: ”Oto Twoi uczniowie czynią to, czego niewolno czynić w szabat”.A On im odpowiedział: „Nie czytaliście, co uczynił Dawid, gdy był głodny, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego i jadł chleby pokładane, których nie było wolno jeść jemu i jego towarzyszom, tylko samym kapłanom? Albo nie czytaliście w Prawie, że w dzień szabatu kapłani naruszają w świątyni spoczynek szabatu, a są bez winy? Oto powiadam wam: Tu jest coś większego niż świątynia.Gdybyście zrozumieli, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary, nie potępialibyście niewinnych. Albowiem Syn Człowieczy jest Panem szabatu”.

Mam wrażenie, że Ty cały czas chcesz prawem niższego rzędu, uchylić to Prawo najważniejsze.
Ja uważam, że Prawo Miłości jest regulacją zupełnie nadrzędną.
Uważam też, że sakramentalny charakter małżeństwa znosi grzeszność sexualności.
I wcale się nie przesłyszałeś.
Sexualność nie służąca prawdziwej komunii ludzi, oddala od Boga. Jest więc niejako z definicji grzeszna. Ale sexualność tę komunię umacniająca do Boga przybliża.
I to jest wlasnie ta furtka. ;)


Śr gru 18, 2013 6:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
I wcale się nie przesłyszałeś.
Sexualność nie służąca prawdziwej komunii ludzi, oddala od Boga. Jest więc niejako z definicji grzeszna. Ale sexualność tę komunię umacniająca do Boga przybliża.
I to jest wlasnie ta furtka. ;)


Seksualność między chłopem a chłopem przybliza do Boga?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr gru 18, 2013 7:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
Ale pomiędzy zabiciem i uprawianiem sexu istnieje pewna analogia.
Zauważ, że w nauce katolickiej przez wieki zasadniczo każda expresja ludzkiej sexualności była grzeszna lub co najmniej podejrzana. Wyjątkowo małżeństwo - i to też nie zawsze - było od tej zasady wyjątkiem.

Bo seksualność to potężne narzędzie, rzekłbym nawet, że najpotężniejsze z możliwych. I jak każde narzędzie, w złych rękach, może doprowadzić do zagłady. Dlatego też Kościół kładzie ogromny nacisk na tę sferę ludzkiego życia, gdyż niewłaściwe korzystanie z niej oddala człowieka od tej, tak często wspominanej przez Ciebie, Miłości.
Cytuj:
Ponadto.
Biblia jednoznacznie pokazuje, że właściwie jest tylko jedno prawo absolutne, którego człowiek nie może uchylić. To jest prawo Miłości.
Inne prawa nie są absolutne.

Napisz co rozumiesz przez prawo Miłości.
Cytuj:
Przypomnij sobie, co Pan Jezus powiedział do faryzeuszy odnośnie łuskania kłosów w szabat, bedącego jawnym złamaniem Prawa Boga.

Nadal nie dostrzegam tutaj analogii.
Może pójdzie mi łatwiej jeśli wytłumaczysz mi co to jest to Prawo Miłości, które znosi zakaz obcowania mężczyzny z mężczyzną.


Cytuj:
Mam wrażenie, że Ty cały czas chcesz prawem niższego rzędu, uchylić to Prawo najważniejsze.

To raczej thorwald wymyślił sobie prawa wyższe i niższe i teraz chce nimi rozporządzać wedle własnego widzimisię ;)
I jeśli zmierzamy tym tropem, to wygląda mi na to, że Prawem Miłości (o którym już za chwilę mi opowiesz) chcesz uchylać prawa, które nie pasują Ci do Twojego światopoglądu.
Cytuj:
Ja uważam, że Prawo Miłości jest regulacją zupełnie nadrzędną.
Uważam też, że sakramentalny charakter małżeństwa znosi grzeszność sexualności.

Możesz jaśniej na temat tej grzeszności? Co przez to rozumiesz?
Cytuj:
I wcale się nie przesłyszałeś.
Sexualność nie służąca prawdziwej komunii ludzi, oddala od Boga. Jest więc niejako z definicji grzeszna. Ale sexualność tę komunię umacniająca do Boga przybliża.
I to jest wlasnie ta furtka. ;)

Ale to Bóg ma do niej klucze, nie człowiek.
Człowiek ma zakaz otwierania drzwi, które należą do Boga.
Za krótki w uszach jesteś i Ty i ja żeby decydować o czyichś losach.
Dlatego my, ludzie, musimy mieć sztywno ustalone reguły, żeby mieć czyste sumienia. Resztę zostawmy Bogu.
Dlatego nie ustalajmy furtek.
Masz otwartą bramę - nie ma sensu dobijać się furtkami.


Śr gru 18, 2013 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
radozz napisał(a):
Możesz jaśniej na temat tej grzeszności? Co przez to rozumiesz?


http://www.youtube.com/watch?v=SIElov6r9Hc


Śr gru 18, 2013 10:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
radozz napisał(a):
mugen napisał(a):
Zadaj sobie pytanie kto pisał i jakie było zagrożenie domieszki jego prywatnych zupełnie niefachowych osądów? Kulturowość ówczesnego podejścia do seksualności (nie tylko w kwestii homo) ma się nijak do współczesnego świata. A że domieszka była pewnikiem to świadczy właśnie fakt, że totalnie pominięto warstwę uczuciową przy potępieniu homo.

Akurat podejście do seksualności jest takie samo, było wtedy i jest teraz. Kościół jasno określa sprawy związane z seksualnością, miłością, rodzicielstwem itp. To że ktoś chciałby, żeby było inaczej - cóż, może trzeba zmienić kościół niż próbować zmieniać Kościół.
Nie wiem czy każde nauczanie Kościoła jest zgodne z literą Biblii, jednak są rzeczy w Biblii, które nie podlegają dyskusji i tylko mając zła wolę, można twierdzić inaczej.
A nauczanie Biblii w sprawie homoseksualistów jest określone jasno i dosadnie.

Kwestia "złej woli" jest tutaj wysoce dyskusyjna. Kto ma złą wolę? Ten, który wierzy, że Bóg potępia miłość, czy ten, który szanuje miłość dwóch mężczyzn? Kto jest tu agresorem i dla kogo wygodna jest homofobiczna interpretacja? Nie ma złej i dobrej miłość. Miłość między homo jest tyle samo warta co miłość między hetero, ponieważ każdy człowiek ma tę samą niezbywalną godność, zaś sam wymiar miłości nie objawia się w płci, tylko postawie i uczynkach.

radozz napisał(a):
Przyznam, że powinni Wam (mugen, thorwald) dużo płacić, bo robicie tutaj kawał dobrej roboty, w kwestii przekonywania ludzi do "wolnej miłości".
To zdecydowanie skuteczniejsza metoda niż gej parady. Jeśli w katolickim kraju uda się przekonać katolików, że homosekusalizm ma katolicke korzenie to sukces gotowy.
Naukowcy, kulturalni, serdeczni, życzliwy, zatroskani o losy ludzkości i prześladowanych mniejszości. Propagatorzy miłości , tej "jedynie prawdziwej, wolnej".
To pociągnie więcej ludzi niż świecenie gołym tyłkiem na paradzie równości. I słusznie. Też uważam, że jak coś zrobić, to tylko skutecznie ;)

Czy ja wiem... Katolicy nie wierzący w wiele nauk Krk już w tej chwili stanowią większość http://wyborcza.pl/1,75478,15160971,Fro ... borcza#Cuk Niemieccy katolicy dzięki ankiecie Franciszka pokazali co sądzą nt. związków homo. Pytania o homoseksualizm w tej ankiecie, mają więc na celu przygotować grunt pod zmianę Kościoła w podejściu do gejów i lesbijek oraz coraz liczniejszego społeczeństwa, także katolików, którzy ich akceptują i popierają.

Andy72 napisał(a):
thorwald napisał(a):
I wcale się nie przesłyszałeś.
Sexualność nie służąca prawdziwej komunii ludzi, oddala od Boga. Jest więc niejako z definicji grzeszna. Ale sexualność tę komunię umacniająca do Boga przybliża.
I to jest wlasnie ta furtka. ;)


Seksualność między chłopem a chłopem przybliza do Boga?

Dlaczego by nie? Jeśli jest skutkiem monogamicznej relacji opartej na wzajemnej miłości, trosce i szacunku to jak najbardziej przybliża do Boga :)


Cz gru 19, 2013 1:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
To dlaczego Biblia wypowiada się na ten temat jednoznacznie?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz gru 19, 2013 1:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
mugen napisał(a):
radozz napisał(a):
Przyznam, że powinni Wam (mugen, thorwald) dużo płacić, bo robicie tutaj kawał dobrej roboty, w kwestii przekonywania ludzi do "wolnej miłości".
To zdecydowanie skuteczniejsza metoda niż gej parady. Jeśli w katolickim kraju uda się przekonać katolików, że homosekusalizm ma katolicke korzenie to sukces gotowy.
Naukowcy, kulturalni, serdeczni, życzliwy, zatroskani o losy ludzkości i prześladowanych mniejszości. Propagatorzy miłości , tej "jedynie prawdziwej, wolnej".
To pociągnie więcej ludzi niż świecenie gołym tyłkiem na paradzie równości. I słusznie. Też uważam, że jak coś zrobić, to tylko skutecznie ;)

Czy ja wiem... Katolicy nie wierzący w wiele nauk Krk już w tej chwili stanowią większość http://wyborcza.pl/1,75478,15160971,Fro ... borcza#Cuk Niemieccy katolicy dzięki ankiecie Franciszka pokazali co sądzą nt. związków homo. Pytania o homoseksualizm w tej ankiecie, mają więc na celu przygotować grunt pod zmianę Kościoła w podejściu do gejów i lesbijek oraz coraz liczniejszego społeczeństwa, także katolików, którzy ich akceptują i popierają.

Naprawdę wierzysz, że jak większość ludzi da się przekabacić, to Kościół też zmieni zdanie i skoryguje pod polityczną poprawność swoje nauczanie na temat małżeństwa i współżycia homoseksualnego?

Cytuj:
Andy72 napisał(a):
thorwald napisał(a):
I wcale się nie przesłyszałeś.
Sexualność nie służąca prawdziwej komunii ludzi, oddala od Boga. Jest więc niejako z definicji grzeszna. Ale sexualność tę komunię umacniająca do Boga przybliża.
I to jest wlasnie ta furtka. ;)


Seksualność między chłopem a chłopem przybliza do Boga?

Dlaczego by nie? Jeśli jest skutkiem monogamicznej relacji opartej na wzajemnej miłości, trosce i szacunku to jak najbardziej przybliża do Boga :)

Od kiedy to grzech, taki jak na przykład współżycie homoseksualne, przybliża do Boga?


Cz gru 19, 2013 8:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
radozz napisał(a):
Możesz jaśniej na temat tej grzeszności? Co przez to rozumiesz?


http://www.youtube.com/watch?v=SIElov6r9Hc

Pomijając już to, że ta Pani ma sporo racji (a nie jestem fanem RM, wręcz przeciwnie), to nadal nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie.
W czym konkretnie przejawia się ta małżeńska grzeszność seksualna, o której pisałeś?


Cz gru 19, 2013 10:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
@mugen
Jeśli uważasz, że homoseksualizm jest darem miłości od Boga, tak jak małżeństwo kobiety z mężczyzną, to ok. Nic mi do tego.
Jednak jeśli próbujesz podpierać swoje wywody Biblią to już nie jest ok.
W Biblii potwierdzenia dla swojego poglądu nie znajdziesz. I podpieranie się Nią w tej kwestii nie bardzo ma sens.


Cz gru 19, 2013 10:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
radozz napisał(a):
@mugen
Jeśli uważasz, że homoseksualizm jest darem miłości od Boga, tak jak małżeństwo kobiety z mężczyzną, to ok. Nic mi do tego.
Jednak jeśli próbujesz podpierać swoje wywody Biblią to już nie jest ok.
W Biblii potwierdzenia dla swojego poglądu nie znajdziesz. I podpieranie się Nią w tej kwestii nie bardzo ma sens.

Nie to, żebym był członkiem Kościoła anglikańskiego, ale to jest jeden z przykładów na inną interpretację Biblii niż ty prezentujesz. Wg. ciebie jest to zapewne nie ok, ale co to zmienia? Wg. wyznawców Kościoła anglikańskiego to ty jesteś w błędzie, a nie oni. A ja po prostu się z nimi zgadzam, optuję za ich interpretacją, nie twoją, ponieważ ichniejsza interpretacja pokrywa się z moim światopoglądem w tej kwestii. Analogicznie homofobom będzie bardziej odpowiadać interpretacja Krk. Każdy sobie rzepkę skrobie. Osobiście uważam, że geje wierzący (których w Polsce dzięki wspaniałej polityce Krk jest niewielu) lepiej, aby mogli żyć w zgodzie ze sobą mając wsparcie duchowe dla ich związków, niż prowadzić nieszczęśliwe życie w klatce uprzedzeń i krzywdzących interpretacji ludzi, którym nie podoba się ich orientacja. Co więcej, uważam, że ankieta Franciszka jest oczywistym krokiem walki o te dusze. Doświadczenie wielu lat, a szczególnie ostatnich 10-20 lat dobitnie pokazało, że przy obecnym nauczaniu Krk daje to skutek albo odejścia od Kościoła, albo ateizmu, albo przejścia do sprzyjającego im Kościoła, albo wręcz tworzenia grup walczących z aktualnym nauczaniem (np. "Wiara i Tęcza"). Uprzedzając kolejne posty, chciałbym zaznaczyć, iż nie sądzę, aby Franciszek chciał wprowadzić małżeństwa homo. Natomiast analizując jego postawę i poszczególne działania, wysuwa się jasny obraz tego, że papież chce coś zmienić. I pogodził się z tym, że droga absolutnej krytyki i negacji nie jest receptą na utrzymanie katolickich gejów w Krk. Papież dostrzegł, że jest spora grupa gejów katolików, którzy jeszcze nie odeszli z Kościoła, a którzy dobrze się czują w związkach homo są szczęśliwi. On dobrze wie, że powiedzenie im "wybierzcie drogę celibatu, wasze związki są złe" nie spotka się z akceptacją. Franciszek szuka drogi do pogodzenia możliwości jakiejś formy duszpasterzowania takim osobom, przy jednoczesnym pogodzeniu się z ich życiem. Nie sądzę, by tą formą były zaraz małżeństwa homo, co nie znaczy, że żadne inne formy nie są możliwe.

Andy72 napisał(a):
To dlaczego Biblia wypowiada się na ten temat jednoznacznie?

Wypowiada się bardzo niejednoznacznie, a podejście Kościoła do tego tematu jest kwestią wyłącznie poszczególnego Kościoła chrześcijańskiego. Zapewne ci wiadomo, że nauka w tym temacie bywa różna. I poza wszelkimi ideologiami powinno się nie zapominać o własnym rozumie i weryfikować to co nam przekazują.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Naprawdę wierzysz, że jak większość ludzi da się przekabacić, to Kościół też zmieni zdanie i skoryguje pod polityczną poprawność swoje nauczanie na temat małżeństwa i współżycia homoseksualnego?

Po pierwsze w kwestii homo nikt nikogo nie musiał przekabacać, ponieważ ludzie instynktownie sami wyczuwają, że miłość homo nie jest niczym złym, szczególnie, jeśli mają takie osoby wśród swojej rodziny, czy znajomych. Nauka Krk ma się tutaj nijak do rzeczywistości. Ludzie to widzą i dlatego pomimo tego co przekazuje Kościół (i formie w jakiej to robi) ludzie i tak wiedzą swoje, bo mają na tym polu doświadczenia obserwacyjne.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Od kiedy to grzech, taki jak na przykład współżycie homoseksualne, przybliża do Boga?

Od kiedy współżycie homoseksualne jest grzechem? To już zależy od prywatnych poglądów, interpretacji Pisma Św. i danego Kościoła w obrębie Chrześcijaństwa.


Cz gru 19, 2013 12:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
mugen napisał(a):
Od kiedy współżycie homoseksualne jest grzechem? To już zależy od prywatnych poglądów, interpretacji Pisma Św. i danego Kościoła w obrębie Chrześcijaństwa.

Od zawsze?
Jeśli uważasz, że do stwierdzenia:
" Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli",
potrzebna jest Tobie jakakolwiek interpretacja, to może faktycznie powinieneś zostać przy tym anglikańskim kościele.


Cz gru 19, 2013 12:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Zastanówmy się co Bóg mial na myśli czyniąc kogoś homoseksualistą. Można przypuszczać że jest to krzyż, ciężar, który zsyła by kogoś udoskonalić, Natomiast gej korzysta z tego w zły spośób, zamiast się udokonalać, idzie w przeciwnym kierunku.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz gru 19, 2013 12:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
mugen napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Naprawdę wierzysz, że jak większość ludzi da się przekabacić, to Kościół też zmieni zdanie i skoryguje pod polityczną poprawność swoje nauczanie na temat małżeństwa i współżycia homoseksualnego?

Po pierwsze w kwestii homo nikt nikogo nie musiał przekabacać, ponieważ ludzie instynktownie sami wyczuwają, że miłość homo nie jest niczym złym, szczególnie, jeśli mają takie osoby wśród swojej rodziny, czy znajomych.

No ja instynktownie czuję, że to jest nieprawidłowe zachowanie. Podobnie u mnie w rodzinie. Nie mów więc o instynktach tam, gdzie jest mowa o urabianiu opinii publicznej.

Cytuj:
Nauka Krk ma się tutaj nijak do rzeczywistości.

Do politycznej poprawności, a nie do rzeczywistości. Rzeczywistość jest taka, że miłość jednego faceta do drugiego, która wykracza poza przyjaźń lub więzy pomiędzy krewnymi, jest chora.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Od kiedy to grzech, taki jak na przykład współżycie homoseksualne, przybliża do Boga?

Od kiedy współżycie homoseksualne jest grzechem?

Od zawsze.

Cytuj:
To już zależy od prywatnych poglądów, interpretacji Pisma Św. i danego Kościoła w obrębie Chrześcijaństwa.

To, ze część chrześcijan najwyraźniej zwariowała i usiłuje przerobić jasne nauczanie Boże na temat grzechu współżycia homoseksualnego, too, jak zwykle, kwestia tego, że idąc za światem zaczęli dopasowywać Biblię do poglądów, a nie twardo i bez ustępstw przekazywać Ewangelię.


Cz gru 19, 2013 12:40 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL