Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:42 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
radozz napisał(a):
mugen napisał(a):
Od kiedy współżycie homoseksualne jest grzechem? To już zależy od prywatnych poglądów, interpretacji Pisma Św. i danego Kościoła w obrębie Chrześcijaństwa.

Od zawsze?
Jeśli uważasz, że do stwierdzenia:
" Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli",
potrzebna jest Tobie jakakolwiek interpretacja, to może faktycznie powinieneś zostać przy tym anglikańskim kościele.

Wiara w to, że przy współczesnej interpretacji tekstu sprzed ponad 2 tys. lat pewne fragmenty nie wymagają filtra kulturowego, jest złą wolą, a w najlepszym przypadku naiwnością. Oczywiście, że cytat, który zaserwowałeś jest bardzo prosty i zrozumiały. Tyle, że tego nikt nie napisał 10, 100, ani 300 lat temu. To prahistoria i dlatego czytając takie fragmenty trzeba brać pod uwagę kontekst historyczny, kulturowy, stan ówczesnej wiedzy w danym zagadnieniu. Ty to pomijasz, rzucasz cytat na forum internetowe w 2013r i chcesz, by ludzie czytali i rozumieli go tak jakby został napisany wczoraj. To jest naprawdę wielka naiwność, albo po prostu chęć usprawiedliwiania swojej nieprzychylnej wobec homoseksualizmu postawy. Oto ktoś nie lubi gejów, odraża go homoseksualizm, więc znajdzie sobie jakiś cytat, który będzie rzucać bez przemyślenia, cały zadowolony, ze pasuje do jego ideologii. Właśnie dlatego masz różnicę na tym polu w różnych Kościołach, ponieważ jedne stosują akurat przy tej sprawie filtr kulturowy, a inne nie stosują. Zależnie od widzimisie hierarchów, którzy tak jak wszyscy ludzie, również mają swoje prywatne subiektywne poglądy i je lobbują.

Andy72 napisał(a):
Zastanówmy się co Bóg mial na myśli czyniąc kogoś homoseksualistą. Można przypuszczać że jest to krzyż, ciężar, który zsyła by kogoś udoskonalić, Natomiast gej korzysta z tego w zły spośób, zamiast się udokonalać, idzie w przeciwnym kierunku.

Czyli jedne rzeczy (vide podawane wyżej fragmenty Biblii) bierzesz bezkrytycznie za pewnik, a wobec innych kontekstów dokonujesz frywolnych analiz? To przecież nic innego jak usprawiedliwianie dokonanego wyboru własnej ścieżki życia. Przy jednoczesnym skarceniu wobec gejów, którzy żyją w sposób zgodny z własnym ja. Najwyraźniej taka krytyka jest ci potrzebna do dobrego samopoczucia i pogodzenia się z własnym losem (wybranym przez siebie samego). W mojej ocenie to jednak nic innego jak zwykła zazdrość na zasadzie sam nie zje i chciałby, żeby drugi też nie zjadł, a jak widzi, że inni jedzą to nie może tego przeboleć.


Yarpen Zirgin napisał(a):
No ja instynktownie czuję, że to jest nieprawidłowe zachowanie. Podobnie u mnie w rodzinie. Nie mów więc o instynktach tam, gdzie jest mowa o urabianiu opinii publicznej.

Używając twojej demagogii równie dobrze mógłbym napisać, ze to ciebie urobiono, skoro masz jakieś anse wobec homoseksualizmu. Używając bardziej obiektywnego języka instynkt większości niemieckich katolików okazał się inny niż twój i twojej rodziny. Takie są fakty, zaś twój prywatny przykład nie zagłuszy tej ankiety.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Do politycznej poprawności, a nie do rzeczywistości. Rzeczywistość jest taka, że miłość jednego faceta do drugiego, która wykracza poza przyjaźń lub więzy pomiędzy krewnymi, jest chora.

Nic bardziej mylnego. Polityka Krk rozmywa się nie tylko z praktyką życia codziennego zwykłych ludzi, którzy mają kontakt z homoseksualistami, wobec czego sami naocznie przekonują się, że w ich związkach jest wszystko to co w związkach hetero i że w niczym nie są gorsze, ale również rozmywa się z nauką. Twoje przekonanie, że jest inaczej jest wyłącznie kwestią twojej subiektywnej wiary, a nie faktów. Te przeczą twojej wierze.


Cz gru 19, 2013 1:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Nie będę tracił na ciebie czasu, bo widzę, że nic do ciebie nie przemawia. Kedyś, jeżeli się nie nawrócisz, możesz mieć przykrą niespodziankę. Pytanie tylko, czy Bóg "kupi" Twoje wyjaśnienia na temat podejścia do współżycia homoseksualnego, skoro w swoim objawieniu jasno powiedział, że to grzech.


Cz gru 19, 2013 1:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Mnie dziwi jedno - jak można ignorować wprost napisane jasno i wyraźnie Słowo Boże, którego nawet nie trzeba specjalnie interpretować, bo jest napisane tak, że dociera do każdego.
Na takie coś rady po prostu nie ma, jak się ma klapki na oczach.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Cz gru 19, 2013 3:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Tematy homoseksualny ma już swoje miejsce. @ mugen proszę o nie sprowadzanie każdego tematu na homoseksualne odniesienia, a pozostałych userów o nie ciągnięcie tego tematu tutaj.


Cz gru 19, 2013 3:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
@Robur
Ankieta Franciszka sama wprowadza takie odnosienia ponieważ zawiera w sobie szereg pytań nt. homoseksualizmu. Jeśli pomimo tego chcesz, aby userzy w temacie ankiety z pytaniami homo udawali, że ich w niej nie ma, to możecie odpowiadać na zawarte tutaj posty w temacie homo.


Cz gru 19, 2013 5:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
@mugen- jeden user serwował nam odchylenia pedofilskie i zaczęło to mdlić, Ty serwujesz jeszcze rzadsze odchylenia i powoli też będziemy mieli dość homoseksualizmu wszędzie tam, gdzie raczysz zabrać monotematycznie głos. To sprawa Twojej potrzeby pisania o tym a nie zbieżności tematycznej. Papież Franiciszek nie wprowadził żadnej nowości w rzeczonym temacie i nauka KK nie zmieniła się w tej kwestii. Czytamy u Pawła o tych, którzy nie wejdą do królestwa niebieskiego. Jest to więc grzech, ktory jest niezwykle niebezpieczny dla człowieka, zniekształca bowiem sumienie, sprawia, że człowiek nie uznaje, że jego sumienie jest odwrócone (uznanie grzechu za miłość). Człowiek ma odczytywać zasady a nie tworzyć. Tego uczy Kościół i obecny Papież. Nadal też uczy, że Bóg daje nam łaskę, abyśmy skorygowali osąd sumienia, zastanowili się nad sobą i zawrócili z błędnej drogi. Nie uczy też, że grzech jest miłością. To źle ukształtowane sumienie odwraca dobro i zło.


Cz gru 19, 2013 5:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
mugen napisał(a):
Wiara w to, że przy współczesnej interpretacji tekstu sprzed ponad 2 tys. lat pewne fragmenty nie wymagają filtra kulturowego, jest złą wolą, a w najlepszym przypadku naiwnością. Oczywiście, że cytat, który zaserwowałeś jest bardzo prosty i zrozumiały. Tyle, że tego nikt nie napisał 10, 100, ani 300 lat temu. To prahistoria i dlatego czytając takie fragmenty trzeba brać pod uwagę kontekst historyczny, kulturowy, stan ówczesnej wiedzy w danym zagadnieniu. Ty to pomijasz, rzucasz cytat na forum internetowe w 2013r i chcesz, by ludzie czytali i rozumieli go tak jakby został napisany wczoraj. To jest naprawdę wielka naiwność, albo po prostu chęć usprawiedliwiania swojej nieprzychylnej wobec homoseksualizmu postawy. Oto ktoś nie lubi gejów, odraża go homoseksualizm, więc znajdzie sobie jakiś cytat, który będzie rzucać bez przemyślenia, cały zadowolony, ze pasuje do jego ideologii. Właśnie dlatego masz różnicę na tym polu w różnych Kościołach, ponieważ jedne stosują akurat przy tej sprawie filtr kulturowy, a inne nie stosują. Zależnie od widzimisie hierarchów, którzy tak jak wszyscy ludzie, również mają swoje prywatne subiektywne poglądy i je lobbują.

Poproszę Cię zatem o wymienienie tych filtrów, które należy nałożyć na w/w cytat, tak aby nauka Kościoła była aktualna na rok 2013.


Cz gru 19, 2013 5:59 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Cytuj:
Papież Franciszek zaprosił bezdomnych na śniadanie w refektarzu Domu św. Marty. Zamienili z nim parę słów. "Warto być włóczęgą, bo zostaje się przyjętym przez papieża" - powiedział jeden z bezdomnych w czasie rozmowy z Franciszkiem.
By nie zanudzać,chłopaki są zachwycone,mimo że po śniadanku zostali posłani tam skąd ich sprowadzono.W bezdomność.Franciszek PP też został tam gdzie jest.

A gdy nastąpi atak zimy w Polsce to niektórych znajdą dopiero wiosną.Bo żaden jałmużnik nie zwrócił uwagi na nich.


Cz gru 19, 2013 7:42 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 8:54 pm
Posty: 808
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
thorwald napisał(a):
róża8 napisał(a):
Struktura Kościoła we Francji nieco rożni się od naszej.
U nas kościoły są pełne,jakoś nie brakuje ludzi na niedzielnych eucharystiach ani też w obecnym czasie adwentowym na roratach .
Kościół francuski wygląda nieco inaczej ; jest tam mnóstwo różnych małych wspólnot a ludzie są autentycznie zaangażowani w ZYCIE Kościoła.
Jan Paweł powiedział , że Kościół jest Wspólnotą wspólnot.
Jeden jest Kościół i jedna mamy głowę Jezusa Chrystusa .
Na całym świecie Kościół bywa w różny sposób widziany.
Np. kontynent afrykański ; inna dynamika i żywotność czy kościół w Ameryce Płdn. czy kościół na Wschodzie .


Mi chodziło bardziej oto, że Kościół w Europie się generalnie zwija, zamiast rozwijać.
Tak to zilustruję.
Wyobraź sobie firmę, która posiada super atrakcyjny, zupełnie niepowtarzalny produkt.
I nie potrafi go sprzedać. Ludzie kupują inne, o wiele mniej atrakcyjne.
Co to znaczy?
To znaczy, że sprzedawcy są do d**y.

I podobnie jest z Kościołem.
Ma on ludziom nieść Dobrą Nowinę - wiadomość o tym, że właściwie już są zbawieni. Na całym świecie nie ma lepszego, atrakcyjniejszego "newsa".
A do ludzi to nie trafia.
Kościół nie umie im tego przekazać.

Dlaczego tak jest?
Ano dlatego, że Kościół sam nie świadczy swoim przykładem.
Zamknięta, oblegana przez Antychrysta, wystraszona twierdza, to nie jest znak supremacji Boga w świecie.
Ludzie muszą zobaczyć odwagę, ufność i otwartość. Wtedy dopiero będą mogli uwierzyć w ten przekaz.


Thordwaldzie :)
Kościół to Arka na którą każdy może wejść.
Na domiar jest ciągle otwarta dla każdego kto tylko zechce.
Owszem tak jak piszesz jest oblegana i obszczekiwana.
Ale nie dajmy sie zwieść. ;)

_________________
Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi ... (Łk24,29)


Cz gru 19, 2013 11:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ankieta Franciszka - pierwsze wyniki
Cytuj:
@kropeczka
Przyjedź do większych miasto to się przekonasz ilu ludzi chodzi do kościoła. Popytaj starszych mieszkańców ilu chodziło kiedyś, a ilu chodzi teraz. Będziesz miała lepsze rozeznanie. Ja mam informacje z pierwszego źródła, czyli moich rodziców, którzy w miarę regularnie chodzą do kościoła.

Poznań starczy? Czy musi być Nowy Jork :wink: ? W Poznaniu mieszkałam 7 lat :wink:
Moje miasto ma niecałe 100 tys mieszkańców, średnie takie.
W tym roku zaskoczyła mnie ilość ludzi na roratach. Zdecydowanie więcej niż pamiętam z dzieciństwa, szczególnie dzieci. Procesja dzieci z lampionami zajmowała prawie codziennie (my chodziliśmy 2-3 razy w tyg) całą nawę, cała długość kościoła dzieci ustawionych parami! Oczywiście każde dziecko przyszło z kimś dorosłym:)
Skąd to się brało? Myślę że stąd że roraty były bardzo fajnie poprowadzone. Było mnóstwo elementów które przyciągały dzieci, i one poprostu chciały chodzić.
A tak naparwdę. Struktura Kościoła w Polsce się zmienia. W latach 80-tych kiedy my (no sory, ja ) byliśmy dziećmi była to z jednej strony wiara, z drugiej kwestia tradycji, i poza tym forma sprzeciwu wobec władzy, bo czasem uroczystości kościelne miały formę patriotyczną i to wszyscy pamiętamy. Więc niekoniecznie wszyscy bywający w kościele byli mocno wierzący. "nie chodzili" do kościoła funkcjonariusze różnych nielubianych służb, milicji itp i często było to odbierane równoznacznie z byciem na usługach władz. Ci ludzie często potajemne chrzcili dzieci , ale to swoją drogą była hipokryzja:)
Teraz do kościoła chodzą wierzący, i może jeszcze trochę, ale napewno mniej ludzi "z przywiązania do tradycji". I może jakby policzyć jest tych ludzi sumarycznie trochę mniej (choć tak jak mówię, pustego kościoła w niedzielę w południe nie widziałam w Polsce w żadnym mieście, ostatnio we wrześniu byłam na mszy niedzielnej na wielkim osiedlu w Warszawie, kościół ogromny, ale podczas mszy o 11 pełny ludzi w większości młodych), ale z drugiej strony w Polsce od 20-30 lat nieprawdopodobnie wzrasta ilość ludzi zaangażowanych w rozmaite ruchy i wspólnoty kościelne, trudno o miejsca na letnie rekolekcje czasem już w lutym czy marcu (wiem, zapisywaliśmy się na letnie rekolekcje dla małżeństw, trzeba kilka miesięcy wcześniej), pomimo że ośrodków rekolekcyjnych jest napewno o wiele więcej niż kiedyś było, czyli z drugiej strony wzrasta wiara w środowiskach ludzi poważnie wierzących. I nie wiem czy to powinno martwić, moim zdaniem- nie.

_________________
Ania


N gru 22, 2013 7:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL