Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:37 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Co by nie było poprawię link.
Bo chyba chodziło o to „Małpiszonie”. :)
http://gosc.pl/doc/1296357.Lamane-sumienie-poloznych

Fajna bajka włos się jeży na głowie szkoda że to akurat taką „bajeczkę” ktoś funduje z nowym rokiem.
Stary w wyświechtany manewr niemający odzwierciedlenia w rzeczywistości. :-D :-D :-D

Ale masz z noworocznym pozdrowieniem, mam dziś dobry humor.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pt sty 03, 2014 4:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Na jakiej podstawie twierdzisz że to "bajka"?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 03, 2014 4:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Barney napisał(a):
Na jakiej podstawie twierdzisz że to "bajka"?


Na podstawie wiedzy i doświadczenia życiowego, chyba starczy.
Dzieci w podstawówkach można jak za moich lat straszyć „niemym krzykiem”.
Ja już jestem za stary na to.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pt sty 03, 2014 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Innymi słowy nie wiesz, a zarzucasz kłamstwo.
Tak myślałem.
Cytuj:
Ja już jestem za stary na to.
Na co? Na odrobinę ludzkich uczuć?
Nie pochlebiaj sobie. Cynizm to cecha charakteru, nie wieku.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 03, 2014 4:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Barney napisał(a):
Innymi słowy nie wiesz, a zarzucasz kłamstwo.
Tak myślałem.
Cytuj:
Ja już jestem za stary na to.
Na co? Na odrobinę ludzkich uczuć?
Nie pochlebiaj sobie. Cynizm to cecha charakteru, nie wieku.


Innemi słowy Barney z zasady wiem co mówię.
Z wiekiem się wypraktykowało że jak się ma miękkie serce i uczucia to trza mieć twardą dupę.
Uczucia to ja mam do dzieci swoich, bratanic i siostrzeńców, dla dzieci znajomych i sąsiadów i co by cię zaskoczyć dla dzieci w ogóle, nie obracam się zadkiem do krzywdy dziecka.
Problem jest że mnie interesuje krzywda realna nie wydumana.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pt sty 03, 2014 4:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Co byś nie powiedział - zarzuciłeś GN kłamstwo, nie mając po temu podstaw.
I takie są fakty w tej sprawie.
Twoja wypowiedź sporo powiedziała nam o tobie, nie dodając żadnej wiedzy do tego, co napisano w GN.
I tyle.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 03, 2014 4:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Barney napisał(a):
Co byś nie powiedział - zarzuciłeś GN kłamstwo, nie mając po temu podstaw.
I takie są fakty w tej sprawie.
Twoja wypowiedź sporo powiedziała nam o tobie, nie dodając żadnej wiedzy do tego, co napisano w GN.
I tyle.


Spoko Barney każdy ma prawo ocenić nasze wypowiedzi, ja się nie wstydzę swoich sądów taka jest chyba formuła forum. :-D :-D :-D

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pt sty 03, 2014 4:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Taka, by oskarżać bezpodstawnie o kłamstwo ? Nie, nie taka jest formuła forum.
Dowiodłeś jedynie, że taka jest Twoja praktyka.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 03, 2014 5:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Ideologia ideologia a praktyka praktyką...
Ci którzy myslą że dyskusje nad kolejnym zaostrzeniem "ustawy aborcyjnej" mają jakieś praktyczne znaczenie dedykuję artykuł z najnowszego "Newsweeka"
Cytuj:
W polskich gabinetach ginekologicznych strach powiedzieć: aborcja. Ginekolog zapisuje na karteczce adres i numer telefonu lekarza, który wykonuje zabiegi tuż za polską granicą.

Kobieta przepisuje te dane, ginekolog karteczkę niszczy, żeby nie było dowodu, że pomógł. Oczywiście oficjalnie Polkom właściwie nie zdarzają się aborcje. Nieoficjalnie szacuje się, że przerywają 150 tysięcy ciąż rocznie.

Kilka lat temu przyjmował po 350 Polek rocznie, teraz po tysiąc. Sporo młodziutkich, nawet 14-letnich. Matki je przywożą. Ale też jest dużo starszych, ustawionych: jakaś ważna funkcja w banku, własna firma, aktorki, dziennikarki.

– Są wystraszone – mówi dr Janusz Rudziński, ginekolog, który wykonuje Polkom aborcje w niemieckiej klinice w Prenzlau, 50 km od Szczecina. Przyjeżdżają na ogół samochodami. Pociągiem to raczej tylko studentki. Na początku widać w nich przede wszystkim paniczny strach. Dopiero, później wychodzi złość. Złorzeczą na Kościół, na władze w Polsce, na dzikość swego kraju. – Dziki to najłagodniejsze z określeń – zaznacza dr Rudziński. – Padają naprawdę mocne słowa.

Kilka lat temu przyjmował po 350 Polek rocznie, teraz po tysiąc. Sporo młodziutkich, nawet 14-letnich. Matki je przywożą. Ale też jest dużo starszych, ustawionych: jakaś ważna funkcja w banku, własna firma, aktorki, dziennikarki. Mogą tu, jak Niemki, przerwać ciążę do 12 tygodnia, na życzenie. Najpierw są umawiane na rozmowę z psychologiem. Później zabieg. Przyjeżdżają z rana, na czczo. Dostają pełne znieczulenie. Dwie, trzy minuty i już po. – Szybko, bezpiecznie. Oczywiście, gdyby był ktoś niewykwalifikowany, mogłoby się zdarzyć przebicie macicy, ale mnie się nigdy nie zdarzyło – mówi dr Rudziński.

Polub Newsweeka na Facebooku!

Ostatnio rozmawiał z pacjentką, standardowa wymiana zdań: skąd przyjechała, kto jej powiedział o tym, że w Prenzlau można przerwać ciążę. A ona, że jej ginekolog napisał na kartce. Nie padło słowo: aborcja. W ogóle nikt nic nie mówił, tylko sobie pisali. Najpierw on na swojej kartce: adres kliniki w Niemczech, numer telefonu. Podsunął jej, ale nie dał do ręki. Miała spisać. Po czym on swoją kartkę zniszczył, żeby nie było dowodu na pomocnictwo, bo za to grozi w Polsce do 3 lat więzienia.

– Sprytnie – pomyślał dr Rudziński. W Polsce czujność ponad wszystko. I nieufność. Skarżą mu się pacjentki, że aż strach szczerze porozmawiać z lekarzem, bo nie wiadomo, jakie on ma poglądy. I tak jak kobiety we własnym kraju nie ufają ginekologom, tak ginekolodzy nie ufają kobietom, bo nie wiadomo, czy któraś nie doniesie. A im większy strach, tym głębsze aborcyjne podziemie, wyższe ceny.

Zabieg w Prenzlau kosztuje 450 euro, legalnie, z pełną opieką anestezjologiczną, pielęgniarską. Polki zresztą jeżdżą na aborcje nie tylko do Niemiec, ale i na Słowację, do Austrii, Holandii (jeśli kobieta jest w „nieznośnej” sytuacji, ciążę można w Holandii usunąć nawet do 22 tygodnia). Wiele z klinik specjalnie zatrudniło konsultantów mówiących po polsku, nawet organizują Polkom transport. Na przykład w słowackiej klinice położonej 15 km od Bańskiej Bystrzycy aborcja razem z dowiezieniem: 399 euro.

Więcej o tym gdzie Polski przeprowadzają aborcje i dlaczego to robią przeczytacie w najnowszym wydaniu Newsweeka w tekście Małgorzaty Święchowicz i Rafała Gębury


Tak słoneczka wy moje... Polska to nie Korea Północna i jak sobie myślicie że wprowadzanie kolejnych przepisów których nie da się w żaden sposób wyegzekwować ma jakiś sens to się grubo mylicie.
Może zamiast wymyślać kolejne zakazy należy się zastanowić jak by tu zrobić żeby te biedne kobiety nie miały POWODÓW do aborcji? Bo chyba nie robią tego z czystej złośliwości, co?


Pn sty 06, 2014 10:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Eryk Bloodeaxe napisał(a):
[...}
1.)Może zamiast wymyślać kolejne zakazy należy się zastanowić jak by tu zrobić żeby te biedne kobiety nie miały POWODÓW do aborcji? 2.) Bo chyba nie robią tego z czystej złośliwości, co?


@1.)
Może niech ci wspaniali mężczyźni :roll: nie uprawiają z nimi seksu co ...jako jeden z POWODÓW ?

@2.)
Nie, no zapewne nie ze złośliwości, najprawdopodobniej dlatego, że ci "wspaniali" umyli ... ręce.

A tak w ogóle to co zaprezentowałeś, to jest demagogia. Czyn naganny moralnie, prawnie, nie usprawiedliwia, nie czyni moralnym czy zgodnym z prawem istniejące podziemie takiego procederu.


Pn sty 06, 2014 11:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Cytuj:
Tak słoneczka wy moje... Polska to nie Korea Północna i jak sobie myślicie że wprowadzanie kolejnych przepisów których nie da się w żaden sposób wyegzekwować ma jakiś sens to się grubo mylicie.
Z dziwnych rzeczy się cieszysz - z bezprawia i tego, że państwo nie działa...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 07, 2014 1:28 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Cytuj:
Z dziwnych rzeczy się cieszysz - z bezprawia i tego, że państwo nie działa...

Ja się nie cieszę, ja stwierdzam fakt. Faktem na przykład jest ze śniegu nie ma tej zimy ni du-du co mnie wcale nie cieszy bo narty mi sie kurzem pokrywają. Ale mój brak uciechy faktu nie zmienia.
W opisanym przypadku fakt jest oczywisty i każdy głupi mógł go przewidzieć dużo wcześniej. W obecnych czasach nie da sie zakazać czegoś co w sąsiednich krajach również zakazane nie jest bo granice sa otwarte a wręcz wcale ich nie ma. Czy gdyby w Polsce nagle wprowadzono prohibicję to coś by to dało? Oczywiście nie, alkohol popłynął by rzeką z zagranicy i żadna siła by tego nie powstrzymała.
Moze więc czas żeby sie zastanowić czy takie zakazy mają jakikolwiek sens. Nie twierdzę że aborcja jest czymś dobrym, stwierdzam jedynie że sposób w który próbuje się ją zwalczać jest do bani. Trzeba się pogodzić z faktami pomyśleć o jakimś lepszym sposobie.


Wt sty 07, 2014 6:50 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 16, 2008 2:40 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Carcosa
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
Eryk Bloodeaxe napisał(a):
Trzeba się pogodzić z faktami pomyśleć o jakimś lepszym sposobie.
Równolegle czy w miejsce zakazu?

_________________
The desert encroaches. Woe to him whose desert is within.


Wt sty 07, 2014 9:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
to jest typowa demagogia. Bo nie twierdzę że taka sytuacja nie miała miejsca i że nie ma takiego ginekologa. Napewno jest. I jest to zdecydowana mniejszość, pojedyncze osoby. Ale tego już nie napiszą.
A ja znam sytuację sprzed nie dalej jak 3-4 miesięcy. Do mojej znajomej ginekolog , bardzo rzetelnej i lubianej, przychodzi kobieta w 3 miesiącu ciąży załamana, trudna sytuacja materialna, kolejne dziecko, chce ciążę usunąć. I ta gin łagodnie i spokojnie tłumaczy, przekonuje, zapewnia że poprowadzi jej ciąże na NFZ, następną wizytę wyznacza już w gabinecie na NFZ gdzie obiecuje zlecić badania krwi żeby nie płaciła, (i tak robi, przyjmuje też na NFZ). Potem wyjaśnia kobiecie dokładnie procedurę zostawienia dziecka do adopcji, ma odpowiednie przepisy- daje jej ksero do ręki, tłumaczy że ma tylko urodzić, potem dzieckiem zajmie się pogotowie opiekuńcze i najdalej w 2-3 miesiące będzie w rodzinie adopcyjnej, zapewnia że dziecko znajdzie dobry dom i opiekę . Na koniec pyta jak jeszcze można im pomóc, czego potrzebują. Potrzebują pewnego wsparcia, ja też dostaję telefon, (stąd znam tą sytuację) ludzie robią zrzutkę, kobieta dostaje pomoc. Wszystko koordynuje lekarka ginekolog. Kobieta wychodzi z gabinetu ze łzami w oczach. Ciąży nie usuwa.
Tak się składa że znam osobiście wielu kolegów i koleżanek ginekologów. I z tego co się orientuję, w mojej okolicy dwóch (raczej ze starszego pokolenia) potencjalnie może albo ciąże usunąć albo to ułatwić- to wiem z plotek, więc nie napewno. Przyjaźnię się z lekarką ginekolog która ma dzikie tłumy pacjentek. I nigdy w żaden sposób ani ona ani większość jej kolegów nie miała związku z usuwaniem ciąży.
A z artykułu wynika jakby to był normalny proceder. A nie jest, i co do tego was zapewniam.

_________________
Ania


Śr sty 08, 2014 1:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest przeciwko rezolucji promujacej aborcje
kropeczka_ns napisał(a):
A ja znam sytuację sprzed nie dalej jak 3-4 miesięcy. Do mojej znajomej ginekolog , bardzo rzetelnej i lubianej, przychodzi kobieta w 3 miesiącu ciąży załamana, trudna sytuacja materialna, kolejne dziecko, chce ciążę usunąć. I ta gin łagodnie i spokojnie tłumaczy, przekonuje, zapewnia że poprowadzi jej ciąże na NFZ, następną wizytę wyznacza już w gabinecie na NFZ gdzie obiecuje zlecić badania krwi żeby nie płaciła, (i tak robi, przyjmuje też na NFZ). Potem wyjaśnia kobiecie dokładnie procedurę zostawienia dziecka do adopcji, ma odpowiednie przepisy- daje jej ksero do ręki, tłumaczy że ma tylko urodzić, potem dzieckiem zajmie się pogotowie opiekuńcze i najdalej w 2-3 miesiące będzie w rodzinie adopcyjnej, zapewnia że dziecko znajdzie dobry dom i opiekę . Na koniec pyta jak jeszcze można im pomóc, czego potrzebują. Potrzebują pewnego wsparcia, ja też dostaję telefon, (stąd znam tą sytuację) ludzie robią zrzutkę, kobieta dostaje pomoc. Wszystko koordynuje lekarka ginekolog. Kobieta wychodzi z gabinetu ze łzami w oczach. Ciąży nie usuwa.


Prawie się popłakałem, ze śmiechu .
Gdzie ty żyjesz ?
Bo chyba w innym miejscu niż ja, inny kraj i planeta.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Cz sty 09, 2014 8:36 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 187 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL