Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 1:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81  Następna strona
 Stosunki damsko - męskie - gender 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
mugen napisał(a):
Nadal pozostają fundamentalne różnice między twierdzeniem Starowicza, a twoją jego nadinterpretacją.Starowicz stwierdził jedynie fakt, że u niektórych osób (to prawda, że częściej u kobiet) może pojawiać się biseksualizm w późniejszym wieku. Natomiast wniosek o tym, że "orientację da się kształtować" pozostaje tylko twoją nieuprawnioną nadinterpretacją. Nie da się kształtować, po prostu niektórzy ludzie na różnym etapie życia samoistnie odczuwają popęd do własnej płci. Nie jest to związane z żadną propagandą, jest to od człowieka niezależne, a ty w sposób bezpodstawny łączysz to z okresem emancypacji LGBT i dyskusji nt. gender.


Twoja wypowiedz potwierdza to że jednak Starowicza nie wysłuchałeś.
Jesteś ignorantem.
To powiedział napewno:
Cyt:
''U mężczyzn orientacja seksualna jest bardzo zdecydowana czyli jeżeli jest heteroseksualny to jest heteroseksualny.
Natomiast u kobiet ośrodki związane z orientacją funkcjonują inaczej u kobiet orientacja potrafi być bardziej zróżnicowana i zmienna''
.

No nie tylko na wypowiedzi Starowicza formułuję swoje wnioski.
Oto co w cenionej przez lewicowców Polityce możemy przeczytać:

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... yboru.read
Cyt:

'' Na przyszłość

Badacze (np. psycholog społeczny Anthony Giddens) podkreślają, że te lesbijki z wyboru to forpoczta powszechniejszych zmian. A relacje będą się zmieniać, to pewnik. Już widać to w statystyce – rosnąca liczba związków, w których nie ma dzieci. Rosnąca liczba dzieci rodzących się poza małżeństwami lub wychowywanych samotnie. Rosnący odsetek rozwodów. Albo tak: w parze, ale w osobnych mieszkaniach''.


Kobiety, które przestały szukać już w związkach bezpieczeństwa finansowego, a poszukują raczej bezpieczeństwa emocjonalnego – czasem łatwiej znajdują je u kobiet.
Z różnych badań, prowadzonych m.in. przez Adrienne Rich, wynika, że relacje miłosne między kobietami cechuje silniejsze zaangażowanie emocjonalne i lepsze poczucie bycia rozumianą. To więc prawo statystyki: te, co nie weszły w stały związek z mężczyzną, a są w stanie wejść w relację intymną z kobietą – wchodzą w to


''Wyłapano trend, że w związkach lesbijek z wyboru, częściej niż u par heteroseksualnych, seks z czasem schodzi na dalszy plan, a nawet zanika – nie wpływając na trwałość samego związku i nie unieważniając deklaracji o uczuciach. Seksuologowie nazywają to fuzją: gdy ludzie są zbyt blisko, fascynacja zanika, zjawisko może dotyczyć obu płci.

A więc białe związki, chociaż jednopłciowe''
.

''(Wielu badaczy, jak Susan Rosenbluth, Ritch Savin-Williams, jest wręcz zdania, że podczas gdy męska odmiana homoseksualizmu związana jest zwykle z wrodzoną, genetyczną determinantą, to żeńska pozostaje oddana wyborowi osobistemu i wpływowi społecznemu''



No to kobiety zaczną sobie wybierać.
Tylko pewnie trzeba je odpowiednio uświadomić.
Nowych wrażeń doznań nigdy za mało,bo bez tego życie nudnym byłoby.


''Poszukując wyjaśnień, dlaczego poczucie własnej orientacji seksualnej może się zmieniać w zależności od etapu życia i okoliczności (np. status społeczny i materialny), ukuto termin: plastyczna seksualność''.

''Ale choć zdaniem psychologów ludzie z natury potrzebują kogoś do pary, to jednocześnie, z różnych przyczyn, coraz trudniej wchodzą w związki''
.

''Na Zachodzie badacze wychwycili homoseksualność kobiecą z wyboru wręcz jako nowy, coraz powszechniejszy trend
, choć głównie wielkomiejski. W Polsce to też się dzieje, może na mniejszą skalę. Pionierkami są kobiety, które dzisiaj mają około czterdziestki''.


Katarzyna jest klasycznym przykładem kobiety środka. Mogłaby wybierać między płciami. I fakt, że jej jedyne doświadczenie związku heteroseksualnego było piekłem przemocy fizycznej i psychicznej, nie ma na to wpływu. Po prostu pociąg seksualny idzie u niej w ślad za fascynacją kimś.

Przeżyła z mężem ponad 10 lat. W dobrym związku. On – czuły, pełen empatii typ. I bardzo otwarty. Można z nim było o wszystkim porozmawiać. Dużo rozmawiali. Mogła mu na przykład opowiedzieć, że miewa fantazje seksualne o kobietach. Akceptował.

Jednak potem te fantazje skupiły się na jednej kobiecie – pewnej Polce. Tom nie potraktował tego jako zdrady. Rozmawiali, analizowali, próbowali jakoś rozwiązać ten problem. Ale się nie dało. Relacja z tą kobietą okazała się silniejsza, bardziej porywająca niż jakakolwiek inna przedtem. Taki ideał mitu o dwóch połówkach – w praktyce. W końcu zdecydowała się przerwać małżeństwo, a nie romans.


Poza tym będąc ciekawym tego temat sam przeprowadziłem wiele rozmów z kobietami na necie,udając kobietę,a także czytałem ich wypowiedzi na różnych portalach,forach.

Czyli jest to możliwe -rozpropagować trend ''lesbijki z wyboru'' i w ten sposób niszczyć związki kobiet z mężczyznami.
To oczywiste że wtedy musi dojść do zapaści demograficznej.

Dla części facetów trzeba pewnie zapewnić gumiane lale z Sex shopu.


mugen napisał(a):
Powyżej obnażyłem jakie to "kłamstwa i manipulacje" wykazując bezzasadność twoich nadinterpretacji słów Starowicza oraz internetowych wynurzeń rozczulających się nad sobą egzaltowanych biseksualnych panienek.

Widzę że zbyt trudnym jest dla Ciebie termin ''lesbijka z wyboru'' a we wcześniejszym poście wytłuszczyłem i zamieściłem link z komentarzem.
Jesteś ignorantem gdyż mogłeś przeczytać artykuł który ukazał się w Polityce.
I jak tu z Tobą dyskutować?

Powiem też wprost
Wstrętne i obrzydliwe jest to co robisz.
(kłamstwo,manipulacja,ignorancja)
Nawet wątek można by specjalny założyć pt Kłamstwa i manipulacje mungena.

Mogę tylko Ci współczuć, że nie stać Cię na merytoryczną uczciwą dyskusję.

Czy zatem praniem mózgu poprzez media i odpowiednią polityką można zniszczyć rodzinę?


Pn maja 26, 2014 1:36 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
mugen napisał(a):
Nie wiem czemu mieszasz do tego Grodzką to nie jest ten temat, może tylko wspomnę, że popieram jej pomysł. Jeśli ktoś jest transseksualny to lepiej, aby jak najwcześniej dokonał fizycznego dostosowania płci do płci mózgu, rzecz jasna po odpowiedniej medycznej konsultacji. Przede wszystkim po to, by efekty były jak najlepsze. Grodzka zdecydowała się bardzo późno i sam widzisz, że wyszło tak sobie.


Mugen to prośba- Wysłuchaj wreszcie tę wypowiedz Starowicza
to bedziesz wiedział dlaczego to co proponuje Grodzka z naukowego punktu widzenia jest nie do przyjęcia.

I prośba do innych forumowiczów żeby domagali się jakiejś argumentacji od mugena gdyż on ma tą nieprzyjemną cechę że lubi tworzyć jakieś bajki na poczekaniu.


https://www.youtube.com/watch?v=Af2oDSr0qOY

Wybacz ale nie powiem Ci w której minucie ponieważ fajnie byłoby żebyś wreszcie zobaczył cały ten filmik .
Ten naukowiec rozwiewa wiele wątpliwości w tym temacie i demaskuje wiele feministycznych bredni.
Dla nieco bardziej bystrych wszystko powinno być już jasne.


Pn maja 26, 2014 2:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
sylvian
Cytuj:
Jesteś ignorantem gdyż mogłeś przeczytać artykuł który ukazał się w Polityce.
I jak tu z Tobą dyskutować?

A czego Ty oczekujesz po mugenie ? Ze przyzna Cie sie jako homoseksualista ze cierpi na dewiacje seksualna ?
Homoseksualizm tak jak kazdy inny problem psychiczny ma swoich fanatykow , umiarkowanych i przeciwnikow
Podobnie jest z kazdym innym wewnetrznym przekonaniem / imperatywem
Pomimo tak wielkiej haktakomy stworzonej przez komunistow mamy dalej zagorzalych wielbicieli tego przekonania a tego oczekujesz od kogos ktory biologicznie cierpi na taka ulomnosc ?

Tylko bardzo niewielu ludzi na swiecie potrafi obiektywnie dyskutowac i stwierdzac obiektywe fakty ,przyznac sie ze w pewnnych sprawach moze sie mylic , powtarzam ze moze sie mylic nawet pomimo swojego wewnetrznego przekonania co do swojej racji

Nie mozna jednakze tego oczekiwac od gimnazjalisty - geja ktorego jedynymi atutami jest dosc duza ilosc wolnego czasu pozwalajaca moc zalewac spamem / belkotem bez merytorycznej tresci kazda wypowiedz innego uzytkownika oraz sredniej jakosci ekwilibrytyke slowna

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pn maja 26, 2014 4:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
@Sylvian
Wciąż nie wykazałeś zbieżności twojej prywatnej opinii "orientację można kształtować" ze słowami Starowicza. Nie rozumiesz tego co napisał i to przeinaczasz. Wciąż nie pokazałeś dowodu na to, że kobieta heteroseksualna może sobie ot tak "zostać lesbijką z wyboru", bo ją ktoś do tego namówi. Nie odniosłeś się do 90% moich argumentów, dlatego nawet już mi się nie chce cytować twoich kłamstw. Ohydnie manipulujesz i nie potrafisz przyznać się do błędu, a na domiar złego przypuszczasz na dyskutanta atak w sytuacji, gdy ten obnaża rozbieżności twoich poglądów ze źródłami, którymi je wsparłeś.


Pn maja 26, 2014 8:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
gabriel napisał(a):
A czego Ty oczekujesz po mugenie ? Ze przyzna Cie sie jako homoseksualista ze cierpi na dewiacje seksualna ?
Homoseksualizm tak jak kazdy inny problem psychiczny ma swoich fanatykow , umiarkowanych i przeciwnikow

Daj sobie spokój. Nie muszę ci się do niczego przyznawać. Mogę cię tylko wyprowadzić z błędu stwierdzając, że to nie homoseksualizm jest zaburzeniem psychicznym, tylko właśnie homofobia. Wbrew temu co sobie ubzdurałeś to ona a nie homoseksualizm klasyfikowana jest jako zaburzenie:

W ramach klasyfikacji ICD-10 chorób zaburzenie to posiada numer F66.1.
http://www.homopedia.pl/wiki/Homofobia_zinternalizowana

Tutaj bogaty opis problematyki zaburzeń homofobii: http://www.psychiczne.choroby.biz/Homofobia


Pn maja 26, 2014 8:21 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
mugen napisał(a):
Wciąż nie pokazałeś dowodu na to, że kobieta heteroseksualna może sobie ot tak "zostać lesbijką z wyboru", bo ją ktoś do tego namówi.

Czyli uznajesz za kłamliwy artykuł jednej z czołowej lewicowej gazety.
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... yboru.read
Cyt:

''(Wielu badaczy, jak Susan Rosenbluth, Ritch Savin-Williams, jest wręcz zdania, że podczas gdy męska odmiana homoseksualizmu związana jest zwykle z wrodzoną, genetyczną determinantą, to żeńska pozostaje oddana wyborowi osobistemu i wpływowi społecznemu''


''Badacze (np. psycholog społeczny Anthony Giddens) podkreślają, że te lesbijki z wyboru to forpoczta powszechniejszych zmian. A relacje będą się zmieniać, to pewnik''.


mugen napisał(a):
Nie odniosłeś się do 90% moich argumentów, dlatego nawet już mi się nie chce cytować twoich kłamstw.

8O


Pn maja 26, 2014 9:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
sylvian napisał(a):
Czyli uznajesz za kłamliwy artykuł jednej z czołowej lewicowej gazety.

Nie. Uznaję za kłamliwe twoje insynuacje o zewnętrznym wpływie na orientację i że "orientację można kształtować", co bezpodstawnie podparłeś wypowiedzią prof. Starowicza, który jedynie wspomniał, że biseksualizm może się ujawniać na różnych etapach życia. Nigdzie jednak nie wspomniał, że dzieje się to za pomocą kultury, czy jakiejkolwiek promocji czegokolwiek.

sylvian napisał(a):
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... yboru.read
Cyt:

''(Wielu badaczy, jak Susan Rosenbluth, Ritch Savin-Williams, jest wręcz zdania, że podczas gdy męska odmiana homoseksualizmu związana jest zwykle z wrodzoną, genetyczną determinantą, to żeńska pozostaje oddana wyborowi osobistemu i wpływowi społecznemu''


''Badacze (np. psycholog społeczny Anthony Giddens) podkreślają, że te lesbijki z wyboru to forpoczta powszechniejszych zmian. A relacje będą się zmieniać, to pewnik''.


Ta pani/pan redaktor, bynajmniej nie badaczki, zastosowały nadinterpretację dopowiadając sobie, że badania Rosenbluth i Savin-Williams pokazują możliwość bycia "lesbijką z wyboru". Nie ma w nauce dowodów na to, aby ktokolwiek potrafił sterować/zmieniać swoją orientację. Termin "lesbijka z wyboru" to kolokwializm na określenie biseksualistki, która w kulturze akceptującej homoseksualizm ma swobodę tworzenia relacji uczuciowo-erotycznych z osobami tej samej płci. Natomiast ty robisz z tego wniosek, jakoby orientacja była czymś zaraźliwym, czymś co można wypromować, czymś do czego można przekonać nawet 100% heteroseksualistkę. Taka teza jest ukryta w twoich manipulacjach powyższymi źródłami.

sylvian napisał(a):
8O

Jest dla mnie fenomenem poczucie heteroseksualisty, który jest zagrożony ze strony biseksualistek, ponieważ obawia się o spadek liczby potencjalnych partnerek, podczas gdy geje zupełnie nie mają ani tego typu odczuć, ani problemów ze znalezieniem partnerów wśród 10% maksymalnie 20% męskiej populacji (licząc razem z biseksualistami). Oni się nie boją, ty się boisz mając do wyboru wielokrotnie większe grono.


Pn maja 26, 2014 10:38 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
Uważam że mugen celowo wykorzystuje to forum stosując lobbing na rzecz LGBT i w dotatku świadomie posługuje się kłamstwami i manipulacją w tym celu.
Przez co psuje atmosferę.

Myślę że taka osoba powinna być usunięta z tego forum .

Sylvian

Czy ktoś jest podobnego zdania?


Pn maja 26, 2014 11:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
Zamiast spróbować merytorycznie się odnieść do mojej odpowiedzi, postanowiłeś znowu mnie zaatakować ad personam. Widać, że nie potrafisz bronić swoich poglądów w sposób konstruktywny. Ja nie wiem czy kampania nagonki, kłamstw i nienawiści przeciwko innym użytkownikom, którą zaprezentował wyżej sylvian jest dozwolona na tym forum. Zgłaszam do moderacji.


Pn maja 26, 2014 11:42 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
Nie obrażając Ciebie ani Twoich poglądów wyraziłem swoje zdanie.
:-)


Pn maja 26, 2014 11:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
Zaatakowałeś mnie wzywając publicznie do usunięcia mojego konta. Zobaczymy co na to moderacja. Zauważyłem, że gdy ktoś się z tobą nie zgadza to się wściekasz i go atakujesz, zamiast odpowiadać merytorycznie na posty lub nie odpowiadać wcale, co chyba w tej sytuacji wyszłoby ci na zdrowie.


Pn maja 26, 2014 11:54 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
Uważam że tak powinieniem zrobić.
Jeśli ktoś jest nieuczciwy to psuje w ten sposób to forum.


Pn maja 26, 2014 12:02 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
sylvianowi proponuję melisę a tak ogólnie wszystkim powrót do tematu. To wątek o stosunkach damsko-męskich, o homoseksualizmie jest inny topik.

znaLezczyni,
użytkowniczka, która lubi porządek

_________________
you will find me if you want me in the garden unless it's pouring down with the rain
http://www.twojagieldaofert.pl


Pn maja 26, 2014 12:09 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N gru 22, 2013 7:23 pm
Posty: 956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
znaLezczyni napisał(a):
sylvianowi proponuję melisę a tak ogólnie wszystkim powrót do tematu. To wątek o stosunkach damsko-męskich, o homoseksualizmie jest inny topik.

znaLezczyni,
użytkowniczka, która lubi porządek


Dlatego też gdybyś napiła się tej melisy to może byś zauważyła że jak najbardziej problem który tu poruszam dotyczy stosunków damsko męskich. :) które to stosunki mogą zostać wypaczone przez .....

Przeczytaj :

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... yboru.read

Usiądz wygodnie w fotelu delektując się świeżo zaparzoną melisą i pomyśl.

:)

Sylvian też lubi porządek dlatego tak zareagował.


Ostatnio edytowano Pn maja 26, 2014 12:28 pm przez sylvian, łącznie edytowano 1 raz



Pn maja 26, 2014 12:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Stosunki damsko - męskie - gender
sylvian napisał(a):
Czy ktoś jest podobnego zdania?


Póki co, to Ty tu psujesz atmosferę.
A co do manipulacji. Znasz przysłowie - lekarzu ulecz samego siebie.

Popieram pomysł z melisą.
Daj sobie na wstrzymanie.


Pn maja 26, 2014 12:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL