Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:43 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
Nie, komórka jajowa jeszcze sie nie zalicza do faz rozwoju człowieka. Plemnik też nie. Natomiast zalicza sie do faz rozwoju człowieka okres dojrzewania. Moim zdaniem nastolatek w okresie dojrzewania to człowiek, choć czasem trudno się z nim dogadać :)


Śr gru 04, 2013 6:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 11:58 pm
Posty: 2017
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
W nauce o człowieku mówimy dopiero wówczas, gdy wykształci się układ nerwowy.


Śr gru 04, 2013 8:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
mugen napisał(a):
W nauce o człowieku mówimy dopiero wówczas, gdy wykształci się układ nerwowy.

Wskaż mi wobec tego te prace naukowe, w których właśnie wykształcenie się układu nerwowego opisano jako moment, od którego można mówić o człowieku podczas rozwoju płodowego.


Śr gru 04, 2013 8:48 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
mugen napisał(a):
W nauce o człowieku mówimy dopiero wówczas, gdy wykształci się układ nerwowy.


A przedtem "to coś" nalezy do jakiegoś innego gatunku?


Śr gru 04, 2013 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 10:32 pm
Posty: 3864
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
Sansevieria napisał(a):
Nie, komórka jajowa jeszcze sie nie zalicza do faz rozwoju człowieka. Plemnik też nie. Natomiast zalicza sie do faz rozwoju człowieka okres dojrzewania. Moim zdaniem nastolatek w okresie dojrzewania to człowiek, choć czasem trudno się z nim dogadać :)

A więc gamety należą do jakiego gatunku, skoro nie są fazą rozwoju człowieka?

_________________
Bo jeśli Boga nie ma, to chwała Bogu! Ale jeśli, nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka boska broni!


Cz gru 05, 2013 12:02 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
mugen , pytanie techniczne.
Skąd matka ma wiedzieć o istnieniu zygoty? W jaki dostępny sposób może sprawdzić że ta zygota istnieje? Jeżeli się nie spodziewa ciąży (a raczej nie mówimy o ciąży wyczekiwanej i planowanej, wtedy raczej problem nie istnieje) zacznie ją podejrzewać pewnie ze 3 do 4 tygodni od zapłodnienia. Zanim umówi się do ginekologa, w usg będzie widoczne bicie serca płodu.
Art, może twoje sumienie aborcja obciąża tak jak zapalenie maryśki.
Ja żyję w środowisku lekarskim od lat i bardzo wiele ogólnie osób personelu medycznego, nie tylko lekarzy, znam blisko osobiście. Pozwól że jednak pozostanę przy własnym zdaniu na temat poglądów większości z nich- bo o tym się rozmawia. (nie wszystkich, znam jeden wyjątek wśród ginekologów, ale prawie wszystkich). Ciekawa jestem skąd masz dane o 100 tys aborcji- kto i na jakiej podsatwie to policzył, kto prowadzi statystyki, skoro aborcja nielegalna formalnie nie istnieje, więc jak to policzono?
Ja mam inne dane, z własnego podwórka. Pytałam kiedyś zaprzyjaźnionej ginekolożki która ma mnóstwo pacjentek ile razy zdarzyło jej się żeby pacjentka która przychodzi chciała usunąć ciąże. Raz na kilka lat. I nie usunęła. I to było w całkiem prywatnej rozmowie między koleżankami, nie w oficjalnym pytaniu dziennikarza czy kogokolwiek.
No i nikt nie odpowiedział co takiego wydarza się w 13 tyg ciąży że nagle płód ma zyskać prawo do życia. Bo ja dalej nie wiem.

_________________
Ania


Pt gru 06, 2013 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
kropeczka_ns napisał(a):
mugen , pytanie techniczne.
Skąd matka ma wiedzieć o istnieniu zygoty? W jaki dostępny sposób może sprawdzić że ta zygota istnieje? Jeżeli się nie spodziewa ciąży (a raczej nie mówimy o ciąży wyczekiwanej i planowanej, wtedy raczej problem nie istnieje) zacznie ją podejrzewać pewnie ze 3 do 4 tygodni od zapłodnienia. Zanim umówi się do ginekologa, w usg będzie widoczne bicie serca płodu.


No i co ?
W 6 tygodniu zobaczy że istnieje serce u płodu .
Stał się człowiekiem, czuje, myśli, miał czy ma jakąkolwiek świadomośc, odczucia ?

kropeczka_ns napisał(a):
Art, może twoje sumienie aborcja obciąża tak jak zapalenie maryśki.
Ja żyję w środowisku lekarskim od lat i bardzo wiele ogólnie osób personelu medycznego, nie tylko lekarzy, znam blisko osobiście. Pozwól że jednak pozostanę przy własnym zdaniu na temat poglądów większości z nich- bo o tym się rozmawia. (nie wszystkich, znam jeden wyjątek wśród ginekologów, ale prawie wszystkich). Ciekawa jestem skąd masz dane o 100 tys aborcji- kto i na jakiej podsatwie to policzył, kto prowadzi statystyki, skoro aborcja nielegalna formalnie nie istnieje, więc jak to policzono?
Ja mam inne dane, z własnego podwórka. Pytałam kiedyś zaprzyjaźnionej ginekolożki która ma mnóstwo pacjentek ile razy zdarzyło jej się żeby pacjentka która przychodzi chciała usunąć ciąże. Raz na kilka lat. I nie usunęła. I to było w całkiem prywatnej rozmowie między koleżankami, nie w oficjalnym pytaniu dziennikarza czy kogokolwiek.



Znalezienie odpowiedniego lekarza nie było nigdy wielkim problemem.
Wśród znajomych krąży kilka adresów na zasadzie lepiej skorzystaj z tej pani czy pana bo można na nich polegac.
Co prawda sam swego czasu byłem zdania że wolał bym co by korzystac z klinik za granicą , ale wylądowałem w takim momencie że trza było skorzystac z krajowej pomocy.
Nie lubię hipokryzji, to że trzepią kasę na ludzikach z problemami, ale przyszło skorzystac i spoko, dla córek bym załatwił zabieg gdzie indziej, większy komfort psychiczny i bezpieczeństwo.
kropeczka_ns napisał(a):
No i nikt nie odpowiedział co takiego wydarza się w 13 tyg ciąży że nagle płód ma zyskać prawo do życia. Bo ja dalej nie wiem.
[/quote]

Nic.
Po prostu do tego momentu jesteśmy pewni że nie ma żadnej racjonalnej przesłanki co by mieć jakiekolwiek wątpliwości, poza jedną chcę czy nie chcę .

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pn gru 09, 2013 1:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
Myśle ,że aborcje powinno się rygorystycznie zakazać gdyby ludzie mieli świadomosc ,że jak się jej dopuszczą nie unikną więzienia bardziej by uważali a tak maja swiadomosc zawsze można usunąć .Niestety wiadomo jak w Polsce jest w gazecie wyborczej jest mnóstwo reklam usunę ciąże tylko nie napisanych wprost...np.wywoływanie miesiaczki ble

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn gru 09, 2013 3:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
mindmonkey napisał(a):
Myśle ,że aborcje powinno się rygorystycznie zakazać gdyby ludzie mieli świadomosc ,że jak się jej dopuszczą nie unikną więzienia bardziej by uważali a tak maja swiadomosc zawsze można usunąć .Niestety wiadomo jak w Polsce jest w gazecie wyborczej jest mnóstwo reklam usunę ciąże tylko nie napisanych wprost...np.usuniecie miesiaczki ble


Oczywiście możesz strzelac, i co to da ?
Zabronic oddychania pod karą śmierci ?
Walka z aborcją proszę bardzo ale drogą edukacji i zapobiegania aborcji.
Nie wszystkiego da się uniknąc sam jestem przykładem, w miarę upływu czasu robię się coraz bardziej wyrozumiały, życie jest za bardzo skomplikowane co by jeszcze je sobie bardziej komplikowac.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Pn gru 09, 2013 3:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
Cytuj:
Po prostu do tego momentu jesteśmy pewni że nie ma żadnej racjonalnej przesłanki co by mieć jakiekolwiek wątpliwości, poza jedną chcę czy nie chcę .

Z całym szacunkiem, Twoim zdaniem tylko.
Za aborcją dozwoloną bez powodu, na życzenie, u zdrowego płodu, tak naprawdę jest baaardzo niewielki odsetek ludzi. My tu dyskutowaliśmy temat wad wrodzonych, co to jest wada letalna, itp i wśród opinii osób które wyrażały zgodę na aborcję w przypadku ciężkiej wady nie wiem czy znajdziesz wiele które taką samą zgodę wyrażą gdy ciąża jest prawidłowa, dziecko zdrowe, i wady nie ma.
Napewno w 12 tygodniu ciąży płod nie ma pełnej świadomości (a czy noworodek ma pełną świadomość??!!) rozwój świadomości czy jak ją nazwiesz jest procesem długotrwałym i bynajmniej nie jest ukończony w chwili urodzenia. To, że reaguje na bodźce wiemy i można obejrzeć, jak płód ucieka przed narzędziem właśnie w przypadku aborcji (makabryczne, ale jak ktoś ma wątpliwości niech zobaczy jak to wygląda, są filmy na ten temat). Płód 12 tygodniowy niczym specjalnym nie różni się od 13 tygodniowego, odrobinę rozwojem i wielkością. Niczym. A jednak 13- tygodniowy ma mieć prawo do prawnej ochrony swojego życia, a tydzień młodszy nie. Nie da się postawić granicy człowieczeństwa. nikt z nas nie dysponuje ani wiedzą umożliwiającą to ani żadnymi innymi przesłankami. Nie da się stwierdzić od kiedy płód jest "bardziej człowiekiem" czy "mniej człowiekiem" . Nauka uczy że życie ludzkie zaczyna się od zapłodnienia. I to jest jedyny moment kiedy wszystko się zmienia, jedyna granica która jest niepodważalna. Były dwie osobne komórki z których nic się nie rozwinie (z nich samych jako takich) i za chwilę jest już nowy organizm, zarodek z innymi cechami, który rusza w błyskawiczny rozwój - rozwój nowego człowieka, nie świnki morskiej ani meduzy. I nie ma innej "sztywnej" bariery, ścisłej granicy kiedy staje się "dosyć ludzki by miał prawo żyć"

Widzisz, dla mnie jako dla lekarza świadomość- czy pełna świadomość- czy częściowa świadomość- nie jest i nie może być wykładnikiem życia ludzkiego Bo wtedy nie mają prawa żyć pacjenci w śpiączce, nieprzytomni, nie w pełni świadomi itp.
ps dalej nie napisałeś kto i jak policzył te 100 tysięcy aborcji? około 100 tys aborcji było w Polsce w latach 80-tych, owszem.

_________________
Ania


Pn gru 09, 2013 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 10:32 pm
Posty: 3864
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: O wczorajszym aborcyjnym głosowaniu ,słów parę.
mindmonkey napisał(a):
Myśle ,że aborcje powinno się rygorystycznie zakazać gdyby ludzie mieli świadomosc ,że jak się jej dopuszczą nie unikną więzienia bardziej by uważali a tak maja swiadomosc zawsze można usunąć .Niestety wiadomo jak w Polsce jest w gazecie wyborczej jest mnóstwo reklam usunę ciąże tylko nie napisanych wprost...np.wywoływanie miesiaczki ble
Na pewno takie ogłoszenia są w Gazecie Wyborczej? A jeżeli są - to jest ich tam więcej, niż w innych? Czemu wymieniłaś akurat GW?

_________________
Bo jeśli Boga nie ma, to chwała Bogu! Ale jeśli, nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka boska broni!


Pn gru 09, 2013 10:20 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL