Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 10:31 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4647 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310  Następna strona
 Homoseksualizm - temat zbiorczy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Nikt mnie nigdy nie przekona że popęd seksualny skierowany na osobnika tej samej płci jest czymś normalnym a już na pewno że rozdawanie dzieci tym parom jest słuszne. Podobnie jak nie są normalni ludzie chorzy np. na schizofrenię i takowych nie dopuszcza się do pewnych funkcji.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr kwi 06, 2016 11:59 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Nikt mnie nigdy nie przekona że popęd seksualny skierowany na osobnika tej samej płci jest czymś normalnym


Jest tak samo nienoramlnym, co popęd do mężczyzn o kobiet o określonym kolorze skóry lub zamiłowanie do wszelkich seksualnych fetyszy.

Chcesz odbierać dzieci parom homoseksualnym? Proszę bardzo - spróbuj stworzyć argument za tym, że powinno się tak postępować oprócz "bo w naturze nie jest normalne spółkowanie dwóch osobników tej samej płci (co już samo w sobie jest debilnym kłamstwem, bo owszem seks homoseksualny występuje wśród zwierząt)

Nie będę się kłócił o to, że homoseksualizm jest normalny, bo nie jest - oczywiście. Pytam tylko, dlaczego jest zły i dlaczego miałbyś odbierać prawa parom homoseksualnym, jakiekolwiek prawa. Innymi słowy pokaż mi argument za tym, że to jest złe.

czekam.

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Nie będę się kłócił o to, że homoseksualizm jest normalny, bo nie jest - oczywiście. Pytam tylko, dlaczego jest zły i dlaczego miałbyś odbierać prawa parom homoseksualnym, jakiekolwiek prawa. Innymi słowy pokaż mi argument za tym, że to jest złe.

Nie można odebrać parom homoseksualnym praw, których one nie mają. Dlatego pisanie, że ktoś chce im odebrać jakieś prawa, jest zwyczajną manipulacją.


Śr kwi 06, 2016 2:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Nie można odebrać parom homoseksualnym praw, których one nie mają. Dlatego pisanie, że ktoś chce im odebrać jakieś prawa, jest zwyczajną manipulacją.


Prawo jest naddane każdemu i każdy ma wszelkie prawa, które następnie się odbiera gdy nadchodzi taka potrzeba. Więc pary homoseksualne MAJĄ prawo posiadania dzieci i pytanie brzmi dlaczego mielibyśmy im je odbierac, a nie czy powinniśmy je im nadawać.

Pytanie nie jest manipulacją. Ja sam rozumiem obawy ludzi przed oddawaniem dzieci w opiekę parom homoseksualnym, ale uważam że to wina (te obawy) naszego homofobicznego, toczonego przez teizm i opóźniony rozwój humanizmu kraju, a nie jakieś problemy z osobami o odmiennych poglądach seksualnych.

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
chrysletY napisał(a):
Cytuj:
Nie można odebrać parom homoseksualnym praw, których one nie mają. Dlatego pisanie, że ktoś chce im odebrać jakieś prawa, jest zwyczajną manipulacją.

Prawo jest naddane każdemu i każdy ma wszelkie prawa, które następnie się odbiera gdy nadchodzi taka potrzeba. Więc pary homoseksualne MAJĄ prawo posiadania dzieci i pytanie brzmi dlaczego mielibyśmy im je odbierac, a nie czy powinniśmy je im nadawać.

Osoby będące homoseksualistami mają prawo posiadania dzieci, a nie pary takich osób. Nie twórz tutaj iluzji istnienia jakiegoś prawa do posiadania dzieci, które posiadają "pary homoseksualne", a które ktoś im chce odebrać.

Cytuj:
Ja sam rozumiem obawy ludzi przed oddawaniem dzieci w opiekę parom homoseksualnym, ale uważam że to wina (te obawy) naszego homofobicznego, toczonego przez teizm i opóźniony rozwój humanizmu kraju, a nie jakieś problemy z osobami o odmiennych poglądach seksualnych.

I oczywiście wrony w Polsce zawracają. :D


Śr kwi 06, 2016 2:41 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Nie twórz tutaj iluzji istnienia jakiegoś prawa do posiadania dzieci, które posiadają "pary homoseksualne", a które ktoś im chce odebrać.


To jest tautologia.

Ale przyjmijmy że tak jest, to bez znaczenia. Pary homoseksualne powinny mieć prawo do posiadania dzieci.

Dlaczego według ciebie nie powinno dać się im takiego prawa?

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 2:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
chrysletY napisał(a):
Dlaczego według ciebie nie powinno dać się im takiego prawa?

Ponieważ nie jest to normalny związek.


Śr kwi 06, 2016 2:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
chrysletY napisał(a):


Pytanie nie jest manipulacją. Ja sam rozumiem obawy ludzi przed oddawaniem dzieci w opiekę parom homoseksualnym, ale uważam że to wina (te obawy) naszego homofobicznego, toczonego przez teizm i opóźniony rozwój humanizmu kraju, a nie jakieś problemy z osobami o odmiennych poglądach seksualnych.



I oto jakiś cień niuansu, bo nawet sam rozumiesz owe obawy alec niestety po chwili wyjaśniasz je typowo lewacką, powiedzmy, nowomową (aby nie napisac 'bełkotem').

Jakby Ci tu, ani lesbijka nie zapłodni drugiej lesbijki ani gej nie urodzi dziecka drugiemu gejowi. Ot, wszystko.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr kwi 06, 2016 3:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Ponieważ nie jest to normalny związek.


Czyli odbieramy dzieci samotnym rodzicom?
Dlaczego związek osób tej samej płci jest nienormalny?

Cytuj:
I oto jakiś cień niuansu, bo nawet sam rozumiesz owe obawy


Rozumiem, że obawa istnieje, ale jest ona nie połączona z homoseksualizmem, tylko z homofobią.

Cytuj:
alec niestety po chwili wyjaśniasz je typowo lewacką, powiedzmy, nowomową (aby nie napisac 'bełkotem').


Tzn jaką?

Cytuj:
Jakby Ci tu, ani lesbijka nie zapłodni drugiej lesbijki ani gej nie urodzi dziecka drugiemu gejowi. Ot, wszystko.


Czyli parom heteroseksualnym które nie mogą mieć dzieci (np. ojciec jest bezpłodny) zabraniamy adoptować dzieci, tak?

Spróbuj stworzyć argument przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne, który nie działałby identycznie w przypadku par heteroseksualnych.

Ja nawet nie wiem czym do końca jest lewactwo i prawactwo, bo to są skrajnie obszerne definicje. Piszę tu, bo katolik to tzw teistyczny ul, i staram sie badać w jaki sposób katole tłumaczą sobie, że homosie są nienormalni i nie powinno oddawać im się dzieci do adopcji. Prowadzę też kanał na YT, ale nie dam linka bo merss zblokuje jako 'reklamę', ale wpisz sobie w YT "Wirus Wiary", powinno ci wyskoczyć kanał z pięcioma filmami.

Prawdopodobnie nazwiesz lewackim, gimboateistycznym głąbem którego jedynym życiowym osiągnięciem jest opluwanie POLSKIEJ CEBULOWEJ WIARY W JAHWE!, no ale warto żebyś chociaż zobaczyła, że nie stoją po lewej stronie, tylko jadę wszystko, co jest naiwnością - w tym wiarę w Jahwe, w Allaha, w Krisznę, w Mmombo, w Zeusa albo w UFO i Wielką Stopę.

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 3:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
chrysletY napisał(a):
Cytuj:
Ponieważ nie jest to normalny związek.

Czyli odbieramy dzieci samotnym rodzicom?

Czyli nie idź w absurdy, bo istnieje diametralna różnica pomiędzy samotnym rodzicem, a parą homoseksualistów.

Cytuj:
Dlaczego związek osób tej samej płci jest nienormalny?

Wybacz, ale już sam fakt, że zadajesz to pytanie, świadczy o tym, że nie przyjmiesz odpowiedzi. Tym bardziej, że było to wielokrotnie wałkowane na forum.


Śr kwi 06, 2016 3:36 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2016 10:19 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Syn Zatracenia napisał(a):
Syn Zatracenia napisał(a):
Za homoseksualistów winno się modlić, poświęcanie uwagi ich problemowi uważam za nierozsądne (oczywiście jeśli nie pragną żyć w Prawdzie). Zresztą, są to (w większości) ludzie opanowani przez złego ducha, dlatego rozmowa rzadko kiedy pomaga.

Chcesz się modlić za homoseksualistów o przestawienie się na hetero? Przykro mi, ale natury nie oszukasz :)

To Pan oszukuje naturę i Boga będąc homo, to można leczyć :)
Zresztą, na Pana przykładzie dobrze widać, że to zawsze grzech osobisty stoi na początku rozłąki z Kościołem.


Proszę się najpierw nauczyć cytować :)
Jedzenie czekolady też można leczyć. Ale po co?

Jaśminowa napisał(a):
Kim Philby, Kościół co prawda nie akceptuje związków homoseksualnych, ale nie nawołuje też do nienawiści wobec nich. My katolicy nie mamy prawa Was szykanować.


Kpł 20; 13:"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

_________________
Nie przyjaciele, lecz wrogowie uczą miasto budowania wysokich murów


Śr kwi 06, 2016 3:42 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Czyli nie idź w absurdy, bo istnieje diametralna różnica pomiędzy samotnym rodzicem, a parą homoseksualistów.


Jasne że istnieje. Ale samotny rodzic to równiez nie jest "normalna rodzina", więc zgodnie z argumentem ,że prawo do adpocji dzieci powinny mieć tylko "normalne rodziny", samotnym rodzicom nie powinno sie dzieci oddawać.

Te "absurdy" to wynik implikacji twojego sposobu myślenia.

Cytuj:
Wybacz, ale już sam fakt, że zadajesz to pytanie, świadczy o tym, że nie przyjmiesz odpowiedzi. Tym bardziej, że było to wielokrotnie wałkowane na forum.


Ależ nie. Zastanawia mnie tylko co myślisz. Czy odwołasz się do kultury i tradycji, czy odwołąsz się do nakazów Jezusa/Jahwe, czy to biologii czy do czegoś-tam-jeszcze, najepiej badań poddanych procesowi peer-review wykazującym, że dzieci homoseksualnych rodziców mają gorzej niż w heteroseksualnym otoczeniu, że większa ich częśc wyrasta na gejow itp.

Póki twoim argumentem jest "bo para homoseksualistów jest nienormalna", to nie mówi on nic o niczym, łapiesz?

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 3:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
chrysletY napisał(a):
Cytuj:
Czyli nie idź w absurdy, bo istnieje diametralna różnica pomiędzy samotnym rodzicem, a parą homoseksualistów.

Jasne że istnieje. Ale samotny rodzic to równiez nie jest "normalna rodzina", więc zgodnie z argumentem ,że prawo do adpocji dzieci powinny mieć tylko "normalne rodziny", samotnym rodzicom nie powinno sie dzieci oddawać.

Może zróbmy tak: Przytocz fragment mojego posta, w którym napisałem, że para homoseksualna to nie jest normalna rodzina, to pogadamy o tym, co powyżej napisałeś.


Śr kwi 06, 2016 3:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Dlaczego według ciebie nie powinno dać się im takiego prawa?

Ponieważ nie jest to normalny związek.


Normalny związek - "związek" = "para" = "para osób + dziecko = rodzina"

Będziesz się bawił w erystykę? Przecież oboje wiemy, że chodzi o adopcję dzieci przez pary homoseksualne, które uważasz za nienormalne.

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 3:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
chrysletY napisał(a):
Cytuj:
Dlaczego według ciebie nie powinno dać się im takiego prawa?

Ponieważ nie jest to normalny związek.


Normalny związek - "związek" = "para" = "para osób + dziecko = rodzina"

Nie interesują mnie twoje przedziwne wnioski. Ja napisałem jasno i wyraźnie: To nie jest normalny związek. O tym możemy pogadać.

Cytuj:
Będziesz się bawił w erystykę?

Erystykę? Trzymam się tego co napisałem i o tym możemy rozmawiać.


Śr kwi 06, 2016 3:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4647 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 214 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL