Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 10:25 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4647 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310
 Homoseksualizm - temat zbiorczy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Zajrzałem do YT a tam produkuje się niejaki Dawkins.
Ten który wybełkotał m.in. to:

Po atakach 11 września zapytany, jak świat mógł się zmienić odpowiedział:

„ Wielu z nas widziało religię jako nieszkodliwy zabobon. Wierzenia religijne były wprawdzie pozbawione jakichkolwiek wspierających je dowodów, ale uważaliśmy, że skoro ludzie potrzebowali takiej protezy dla pocieszenia, to gdzie tu jest krzywda?
11 września zmienił to wszystko. Ujawnił, że wierzenia religijne nie są nieszkodliwym zabobonem, że mogą być śmiertelnie niebezpiecznym zabobonem. Niebezpiecznym, ponieważ daje ludziom niezachwianą pewność co do własnych racji. Niebezpiecznym, ponieważ daje im odwagę, by zabijać siebie, co automatycznie usuwa naturalną przeszkodę w zabijaniu innych. Niebezpiecznym dlatego, że uczy wrogości wobec innych ludzi tylko dlatego, że odziedziczyli inny rodzaj duchowej tradycji. I niebezpieczny również dlatego, że wszyscy uznaliśmy, że religii należy się ten bezwarunkowy i wyjątkowy dla religii szacunek zwalniający ją od normalnego krytycyzmu. Skończmy wreszcie z tym cholernym szacunkiem!


https://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Dawkins

I już, po całości, każdy powód aby dowalic religii jest dobry.

I Twój ewidentnie lewacki sposób myślenia, który otwiera puszkę Pandory, np. dac parom homo prawo do adopcji dzieci, religia źródłem zła wszelakiego itd.
Widzisz, jakby było wszytko jedno to by było g...no miód.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr kwi 06, 2016 4:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Derayes napisał(a):
Nikt mnie nigdy nie przekona że popęd seksualny skierowany na osobnika tej samej płci jest czymś normalnym


Nie smialbym nawet zaczynac, od poczatku pobytu na forum wiem ze byla by to strata czasu :).
Natomiast ciekaw jestem ilu gejow / lesbijek znasz osobiscie ?
To samo z muzulmanami ?


Śr kwi 06, 2016 4:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Adam M. napisał(a):
Derayes napisał(a):
Nikt mnie nigdy nie przekona że popęd seksualny skierowany na osobnika tej samej płci jest czymś normalnym


Nie smialbym nawet zaczynac, od poczatku pobytu na forum wiem ze byla by to strata czasu :).
Natomiast ciekaw jestem ilu gejow / lesbijek znasz osobiscie ?
To samo z muzulmanami ?


Osobiście znam dwie pary gejów z czego obie szydziły z religii a muzułmanów to nie wiem ilu bo nie każdy arabowaty chce mówic o religii więc nie wiem czy ten którego znam jest wierzący czy nie, niejeden z nich jest ateistą. Znam np. dwóch Kurdów którzy są ateistami, w dodatku mówią po polsku bo w Polsce studiowali i mają polskie żony.

Pudło kolego. Jak może zauważyłes mieszkam w Szwecji, krainie multi- kulti.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr kwi 06, 2016 4:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Zajrzałem do YT a tam produkuje się niejaki Dawkins.
Ten który wybełkotał m.in. to:


Dearys, polecam raczej siebie. Dawkins jest genialnym biologiem, ale ja jestem o wiele lepszy od niego jeśli chodzi o krytykę teizmu a konkretniej "wiary", bo to ona jest problemem. Teizm, tak samo jak różdżkarstwo, UFO i Wielka Stopa to właśnie wynik wiary, czyli odwiecznej skłonności człowieka do wierzenia w coś, na co nie ma dowodów.

Wiem, że Dawkins wyskakuje na YT jak się wpisze "Wirus Wiary", ale gdzieś tam jest kanał mój, mało popularny, to tonie. Niemniej jak wpisywałem na komórce znajomego dokładnie "wirus wiary" to kanał pojawiał się na pierwszej stronie.

No dobra, zobaczmy co tam wystękał Dawkins, pewnie sam go skrytykuję...

Cytuj:
Po atakach 11 września zapytany, jak świat mógł się zmienić odpowiedział:

„ Wielu z nas widziało religię jako nieszkodliwy zabobon. Wierzenia religijne były wprawdzie pozbawione jakichkolwiek wspierających je dowodów, ale uważaliśmy, że skoro ludzie potrzebowali takiej protezy dla pocieszenia, to gdzie tu jest krzywda?


Gdzie tu stękanie? Dawkins tylko pokazał, że rzeczywiście byliśmy w błędzie. Ale słowa są kontrowersyjne, bo religia religii nie równa, tacy np. ojejku, janiści "Dżiniści po polsku, wygugluj" to piękna religia głosząca pokój i tolerancję.

To nie religia jest winna, tylko wiara.

Cytuj:
11 września zmienił to wszystko. Ujawnił, że wierzenia religijne nie są nieszkodliwym zabobonem, że mogą być śmiertelnie niebezpiecznym zabobonem.


Zasugerowałbym że tak było zawsze. Wystarczy wspomnieć wszystkie wojny religijne i historię od czasów starożytnych.
A ty Dearys wiesz w ogóle skąd wziął się Bóg Abrahama? Wczesne plemiona żydowskie ukradły go ze starszego panteonu ugarycko-kannejskiego w którym Jahwe miał kochankę i ojca i braci. A wiesz jak go ukradli? Mordując plemiona czczące innych bogów prócz Jahwe.

Cytuj:
Niebezpiecznym, ponieważ daje ludziom niezachwianą pewność co do własnych racji. Niebezpiecznym, ponieważ daje im odwagę, by zabijać siebie, co automatycznie usuwa naturalną przeszkodę w zabijaniu innych.


Tak Dearys, niezależnie od tego co sądzisz, jeśli przyjmujesz coś za prawdę i jesteś tego absolutnie pewna, to postępujesz tak, jakby to w co wierzysz było prawdą. Gdybyś miała niezachwianą wiarę w to, że jeśli skoczysz z okna to dostaniesz 10 000 złotych to skoczyłabyś.
Ja bym skoczył. Każdy by skoczył, gdyby miał niezachwianą wiarę w to.

Cytuj:
Niebezpiecznym dlatego, że uczy wrogości wobec innych ludzi tylko dlatego, że odziedziczyli inny rodzaj duchowej tradycji. I niebezpieczny również dlatego, że wszyscy uznaliśmy, że religii należy się ten bezwarunkowy i wyjątkowy dla religii szacunek zwalniający ją od normalnego krytycyzmu. Skończmy wreszcie z tym cholernym szacunkiem!


Nie widzę tu stękania. Słyszałem stękanie w wypowiedziach Dawkinsa, ale to powyższe jest serio niezłe.

Cytuj:
I już, po całości, każdy powód aby dowalic religii jest dobry.


Nie każdy, tylko każdy sensowny. Zamach na WTC udowodnił, że wiara jest szkodliwa. Nie udowodnił że wszystkie osoby religijne to potencjalni mordercy.

Cytuj:
I Twój ewidentnie lewacki sposób myślenia, który otwiera puszkę Pandory, np. dac parom homo prawo do adopcji dzieci,


Nad tymi dziećmi się po prostu zastanawiam, bo wyrosłem w takim bardzo otwartym światopoglądowo środowisku i mam znajome pary homoseksualne i to normalni, zdrowi i odpowiedzialni ludzie. Wolałabyś żeby jakieś biedne dziecko zostało wciągnięte w "system" sierocińców niż zeby dołączyło do takiej rodziny?

Cytuj:
religia źródłem zła wszelakiego itd.


Nie, nigdzie tak nie twierdzę. Religia jest jedynie jednym z _większych_ źródeł zła, nie jedynym i nie największym.



Yarpenie Zigrinie, gdzie zgubiłeś Zoltana i Feldmarszałka Dudę?




Cytuj:
Nie interesują mnie twoje przedziwne wnioski. Ja napisałem jasno i wyraźnie: To nie jest normalny związek. O tym możemy pogadać.


Ja cię p****

Dobra, to dlaczego homoseksualiści to nie jest normalny związek i dlaczego w związku z tym nie powinno im się oddawać dzieci.

Mam nadzieję, że nie uciekniesz się do argumentu najniższych lotów (chociaż się tego boję, bo to by wyjaśniało twoją idiotyczną walkę o rozróżnienie "związek homoseksualny" od "homoseksualna para") czyli "BO RODZINA TO TATA, MAMA I DZIECKO!!!!"

Już? Możemy o tym porozmawiać?

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 4:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
chrysletY napisał(a):
Cytuj:
Nie interesują mnie twoje przedziwne wnioski. Ja napisałem jasno i wyraźnie: To nie jest normalny związek. O tym możemy pogadać.

Dobra, to dlaczego homoseksualiści to nie jest normalny związek i dlaczego w związku z tym nie powinno im się oddawać dzieci.

Powtórzę się:
Wybacz, ale już sam fakt, że zadajesz to pytanie, świadczy o tym, że nie przyjmiesz odpowiedzi. Tym bardziej, że było to wielokrotnie wałkowane na forum.


Śr kwi 06, 2016 4:25 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
xD

Okej.

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 4:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 12, 2007 10:30 pm
Posty: 151
Lokalizacja: centrum Polski
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Yarpen Zirgin napisał:
Cytuj:
Ponieważ nie jest to normalny związek.

Co to znaczy "normalny"?

Normę możemy traktować jako:
średnią statystyczną,
średnią statystyczną ważoną (uwzględniającą liczebność grup w populacji),
dominantę (wartość najczęściej występującą),
wzorzec, do którego należy dążyć, np. stan zdrowia, lub np. poziom cukru we krwi,
standard obowiązujący (np. Polska Norma opisująca zawartość np. cukru w cukrze, albo zarys gwintu czy wymiary stożka Morse'a Mk 3),
normę prawną, rozumianą jako zasady zachowania się, oparte na przepisach i egzekwowane przez państwo,
normę religijną, opartą na przepisach danej religii i obowiązującą jej wyznawców, jej naruszenie może być zagrożone sankcjami wewnątrzreligijnymi ...
pewnie jest jeszcze kilka definicji normy, które nie przychodzą mi w twj chwili do głowy.

Która z powyższych definicji normy opisuje normalność lub nienormalność związku homo lub heteroseksualnego, i dlaczego właśnie ta?


Śr kwi 06, 2016 5:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Wiem Derayes ze mieszkasz w Szwecji.
Ja, dzieki swojej pracy odwiedzalem dobrze ponad 200 domow rodzinnych w ciagu roku przez moze 25 lat, pozniej ta liczba spadla bo przenioslem swoje zainteresowania raczej w strone firm ( ale dalej troche ich zostalo ).
Jak juz poprzednio pisalem wiele z tych domow bylo muzulmanskich.
W pierwszych latach mojej pracy czesto trafialem na gejow bo pracowalem w downtown Toronto, zreszta do dzis kilka godzin w tygodniu spedzam w firmie prowadzonej przez gejow.
Wiem ze to tylko niewielki wycinek spolecznosci GTA ( wielkiego Toronto ), ale jak na jedno zycie to sporo ludzi / rodzin ktore dane mi bylo poznac.
To byli ludzie z roznych srodowisk, od biedakow mieszkajacych w slumsach do ludzi ktorych czescia domu byl 50 m dl. basen plywacki, starzy i mlodzi, biali i kolorowi no i oczywiscie wyznawcy wszystkich istniejacych na swiecie religii i wszystkich kultur, bo wszystkie one tutaj w Ontario sa.

Moze mialem szczescie, ale 99.9% tych ludzi niezaleznie od wszystkich wymienionych przeze mnie roznic byl normalna, ciezko pracujaca i chcaca wychowac jak najlepiej swoje dzieci ludzka populacja - po to zreszta wszyscy przyjechalismy do Kanady.
Zdazyly mi sie moze 2 przypadki gdy ktos chcial mnie oszukac i jeden gdy ktos chcial mnie religijnie indoktrynowac - wlasnie muzulmanin. Oprocz tego jakos wszyscy mozemy zyc obok siebie i wspolpracowac, starajac sie jak najlepiej budowac swoje wlasne zycie i nasze panstwo niezaleznie od naszych roznic.

Dlatego z pewnym zdziwieniem patrze na ciebie Derayes, jako na osobe nie znoszaca zadnej "innosci" i uwazajaca wszystkich nie podzielajacych twoich pogladow za gorszych od siebie.
W dodatku prezentujesz syndrom "oblezonej twierdzy" - przekonanie ze ci wszyscy "inni" w pewnym momencie rzuca sie na ciebie i wyznawane przez ciebie wartosci zeby je zniszczyc.
Wierz mi, nic bardziej mylnego.
Jezeli ty zostawisz ich w spokoju, to oni zostawia w spokoju ciebie i twoje poglady. Zauwazylem w ciagu mojej emigracji ze stosowanie sie do dwu hasel :
- zyj i daj zyc innym, jak rowniez
- moja wolnosc konczy sie tam gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego czlowieka,
daje swietne rezultaty.


Śr kwi 06, 2016 5:30 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 6:42 pm
Posty: 9
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Kim Philby napisał(a):
Syn Zatracenia napisał(a):
Syn Zatracenia napisał(a):
Za homoseksualistów winno się modlić, poświęcanie uwagi ich problemowi uważam za nierozsądne (oczywiście jeśli nie pragną żyć w Prawdzie). Zresztą, są to (w większości) ludzie opanowani przez złego ducha, dlatego rozmowa rzadko kiedy pomaga.

Chcesz się modlić za homoseksualistów o przestawienie się na hetero? Przykro mi, ale natury nie oszukasz :)

To Pan oszukuje naturę i Boga będąc homo, to można leczyć :)
Zresztą, na Pana przykładzie dobrze widać, że to zawsze grzech osobisty stoi na początku rozłąki z Kościołem.

Proszę się najpierw nauczyć cytować :)
Jedzenie czekolady też można leczyć. Ale po co?


By nie popaść w otyłość, nie mówiąc już o sytuacji gdzie cukrzyk pochłania tą czekoladę. Niemniej, porównanie kompletnie nie na miejscu.

Prosiłbym o uwagi Ad Meritum...

Pozdrawiam i modlę się o Pana nawrócenie.

_________________
"Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy." (1 Tm 6)


Śr kwi 06, 2016 6:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 14, 2015 12:36 pm
Posty: 484
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Cytuj:
Co to znaczy "normalny"?


Też go o to pytałem. Niestety już sam fakt, że zadajesz to pytanie, świadczy o tym, że nie przyjmiesz odpowiedzi. Tym bardziej, że było to wielokrotnie wałkowane na forum.

:P

_________________
Propaguję sceptycyzm i poszukuję działającego, walentnego dowodu na istnienie jakiegokolwiek boga


Śr kwi 06, 2016 7:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
Adam M. dzieki za wzruszajacy wyklad. Dobre dla politycznych poprawnosciowcow i teczowych tolerancjonistow.
I nie chce mi sie udowadniac, ze nie jestem wielbladem czy tam faszysta. Ciesze sie ze widze to co widziec nalezy.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Śr kwi 06, 2016 8:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homoseksualizm - temat zbiorczy
https://archiwum.milujciesie.org.pl/nr/ ... ii_cz.html

Dobry artykuł w temacie. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz sie 11, 2016 4:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4647 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 306, 307, 308, 309, 310


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL