Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:35 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Problem żydowski? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Problem żydowski?
“W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.
Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy.
Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów.
Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.
Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.
Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy” .


Mniejsza o to, komu przypisuje się te słowa (kto chce, poszuka), ja źródła znaleźć nie umiałam. Skoro źródła nie ma (jeśli jest,niech ktoś wskaże), przypisywanie tych słów komukolwiek będzie paszkwilem.
Jednakże czy w sporym sensie nie obrazują rzeczywistości, w której żyjemy? Nie tylko my, Polacy.

Znalazłam takie info: Izraelskie media: ks. Lemański obnażył problemy dialogu z Żydami
http://www.wprost.pl/ar/412204/Izraelsk ... u-z-ydami/

Komentarz pod tekstem: Kolejne "drobne kłamstwo.Byłem na uroczystościach w Treblince na których był tez ksiądz Lemański.Uroczystości były w dniu 2 sierpnia b.r.,a więc klika tygodni po odwołaniu księdza z funkcji proboszcza.Ale żeby dodać "smaku" pisze się,że odwołano Go po udziale w tych obchodach rocznicy buntu w obozie.W uroczystościach brali udział także inni księża katoliccy.Taka jest prawda.

A w świecie? Na przykład to (tekst z roku 2009) - "Żydzi to rasiści!". Awantura w ONZ

Całość: http://www.pardon.pl/artykul/8439/sydzi ... ra_w_onz/3

Pomoże ktoś uporządkować temat?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt sie 30, 2013 9:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Temat żydowski, to temat rzeka, ale stwierdzenie:"W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy" wiele mówi, dlatego mamy teraz taki mierny rząd i taką ogromną rzeszę lemingów, a gdzie ci wybitni Żydzi?

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


Pt sie 30, 2013 4:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:35 pm
Posty: 320
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Ewa Agnieszka napisał(a):
Mniejsza o to, komu przypisuje się te słowa (kto chce, poszuka), ja źródła znaleźć nie umiałam.

Służę pomocą madame

Chodzi o Artura Sandauera.
Korzystanie z takich tekstów na forum katolickim jest dość kontrowersyjnym pomysłem, zwłaszcza że syn ŚP Sandauera prostował wyssany z palca paszkwil anonima, który w chamski sposób przypisał komuś swoje chore wyobrażenia. Poniżej sprostowanie Adama Sandauera:

Wypowiedź ta, jest zasadniczo sprzeczna z tym co głosił i pisał przez całe życie Artur Sandauer. Jestem przekonany iż została ona zmyślona. Zwróciłem się do autora strony, wysyłając e maila, by albo przedstawił materiały źródłowe zawierające przypisywaną mojemu ojcu wypowiedź, albo wypowiedź została wykasowana ze strony [...] jako nieprawdziwa.
Odpowiedzi od [...] oczywiście nie otrzymałem, a paszkwil umieszczony jest nadal, tylko że zmieniono adres i jest pod nowym adresem:
[...]
jako zródło zmyślonych cytatów, podano tym razem publikację pt. Problem antysemityzmu, Kultura 1957 I/II.
Zdumiony, poszedłem do Biblioteki Narodowwej, odnalazłem numer Kultury i skopiowałem publikację w której oczywiście nie ma wypowiedzi mojego ojca.
Jeśli kogoś interesuje ta publikacja Kultury , umieściłem ją na serwerze.


Ewa Agnieszka napisał(a):
Jednakże czy w sporym sensie nie obrazują rzeczywistości, w której żyjemy? Nie tylko my, Polacy.

Jaki sens ma rozważanie tekstu, który miał na celu poniżenie zmarłego człowieka? Przecież to jest na poziomie billboardu z Lechem Kaczyńskim reklamującym pewien portal randkowy. Ja się czuję zniesmaczona zarówno pierwszym, jak i drugim.


Równie dobrze mogłabyś zastanawiać się nad sensem dowolnego paszkwilu firmowanego przez Urbana. A nuż dojdziesz do wniosku, że jego tekstu na temat KK mają jakieś ziarno prawdy. Radzę jednak wystrzegać się skażonych źródeł.

Cytuj:
A w świecie? Na przykład to (tekst z roku 2009) - "Żydzi to rasiści!". Awantura w ONZ

Tutaj znowu występuje problem ze źródłami. Żadne źródło nie opisuje wydarzeń, jakimi raczy nas http://www.pardon.pl, którego to mottem przewodnim jest:

Poppolityka, prawdy, emocje i pogłoski

A więc korzystasz z zwykłego portalu plotkarskiego, który zajmuje się dla odmiany polityką :dokitu:

Cytuj:
Znalazłam takie info: Izraelskie media: ks. Lemański obnażył problemy dialogu z Żydami
http://www.wprost.pl/ar/412204/Izraelsk ... u-z-ydami/

Zostawiłam sobie ten link na koniec w nadziei, że jako jedyne źródło, nie będzie na poziomie szamba.

Cytuj:
Komentarz pod tekstem: Kolejne "drobne kłamstwo.Byłem na uroczystościach w Treblince na których był tez ksiądz Lemański.Uroczystości były w dniu 2 sierpnia b.r.,a więc klika tygodni po odwołaniu księdza z funkcji proboszcza

Nie bierz wszystkiego tak bezkrytycznie. Ks. Lemański był na uroczystości w Treblince 21 lipca, kiedy to odbyła się ostatnia msza, jaką odprawił wspólnie z swoim następcą.
Jednakże co to ma do problemu żydowskiego? Przyznam, że dość chaotycznie dobrałaś sobie źródła. Pierwsza dwa są poniżej wszelkiej krytyki i jako katoliczka powinnaś unikać korzystania z takich źródeł. Przecież jest wiele rzetelnych opracowań na temat żydów. Dlaczego ich unikasz? Może dlatego, że są nie po Twojej myśli ?? Prawda czasem jest bolesna, ale to nie znaczy, że należy od niej uciekać w objęcia autorów, którzy oferują "tabletki" na dobre samopoczucie w postaci kłamstw.


Pt sie 30, 2013 5:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Przecież napisałam, że jeśli nie ma potwierdzenia, jest to paszkwil.
Słowa przytoczyłam bo mi się spodobały. Celowo usunęłam z tego fragmentu nazwisko Artura Sandauera (pojawiające się w kilku miejscach), z którym pewien portal te słowa identyfikował. Napisałam też, że jeśli nie ma potwierdzenia w źródłach,jest to paszkwil.
Gdyby spodobał mi się paszkwil Urbana, też bym go przytoczyła, zastrzegając jednakże, że nie jest to reklama ww.

Dlaczego piszesz, że żadne źródła nie potwierdzają wydarzeń w Durbanie?
Tu masz np. o konferencji z 2001 roku: http://img1.wprost.pl/ar/17370/Awantura-w-Durbanie/

A tu o bojkocie z 2009 roku: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... aid=111382

Ahmadineżad przemawia, delegaci wychodzą : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... hodza.html

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt sie 30, 2013 6:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So wrz 25, 2010 9:40 am
Posty: 218
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Ewa Agnieszka - czytam raz i drugi i nie bardzo wiem o czym chcesz tu rozmawiać.
pozdrawiam
ps. Dziwisz się, że żydzi nie chcą słuchać Ahmadineżada? Gdyby ktoś głosił, że Polska nie powinna istnieć i należy ją zniszczyć chyba też nie chciałabyś wysłuchiwać co ma do powiedzenia w temacie rasizmu...


Pt sie 30, 2013 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 02, 2009 10:32 pm
Posty: 3864
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Brygida napisał(a):
Temat żydowski, to temat rzeka, ale stwierdzenie:"W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy" wiele mówi, dlatego mamy teraz taki mierny rząd i taką ogromną rzeszę lemingów, a gdzie ci wybitni Żydzi?

Oczywiste, że w PiSie... :roll:

_________________
Bo jeśli Boga nie ma, to chwała Bogu! Ale jeśli, nie daj Boże, Bóg jest, to niech nas ręka boska broni!


Pt sie 30, 2013 8:57 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Brygidzie można wymienić tych wybitnych Żydów, tylko po co? W każdym doszuka się jakiejś skazy, która miałyby zdegradować wszelkie osiągnięcia.


Pt sie 30, 2013 9:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Tak właściwie to temat -worek, do którego można wrzucić wszystko i wszystkich. Właściwie to o co chodzi ?


Pt sie 30, 2013 10:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:35 pm
Posty: 320
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Ewa Agnieszka napisał(a):
Dlaczego piszesz, że żadne źródła nie potwierdzają wydarzeń w Durbanie?

Ponieważ po wpisaniu kluczowych słów w google, wyskoczyło mi tylko to jedno źródło, a reszta to jakiś chybił trafił.
Pogłoski się zwykle na czymś opierają, więc są tam ziarna prawdy. Ja jednak nieco się zniechęciłam szukaniem tam wspomnianych ziaren, ze względu na hasło, jakim reklamuje się portal.
Rozumiem, że dla Ciebie nie ma znaczenia reputacja portalu z którego czerpiesz informacje, jak i nie przeszkadzają Ci źródła (wspomniany paszkwil), których jakość jest wg mnie wątpliwa, lecz ja w związku z tym nie zamierzam dyskutować, zwłaszcza że nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tytułowym pytaniem.


Pt sie 30, 2013 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
No widzisz,Addison , jakbym powoływała się na Nasz Dziennik, bibułę, Frondę, komentarz byłby wiadomy, był już zresztą w innym wątku.
Mnie nie przeszkadza żaden portal, nawet ten w jakimś sensie wrogi moim wartościom, ponieważ w przeciwieństwie do Ciebie nie zniechęcam się w szukaniu ziaren prawdy.

W pierwszym poście wyraźnie podkreśliłaś, że nie ma potwierdzenia w źródłach. W drugim wykręciłaś się sianem.

Wskaż mi więc te Twoje źródła, które nie są na poziomie szamba, bom ciekawa.

O czym dyskutować? Np. o tym czy istnieje problem żydowski tak w Polsce jak i w świecie. No chyba, że w imię poprawności politycznej wszyscy zostaniemy lemingami...

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So sie 31, 2013 7:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Piszę raz jeszcze, bo niechcący wysłałam post.

boldy

Dlaczego Ahmadineżad mówił tak a nie inaczej?

Irański prezydent oskarżył światowe potęgi o podwójne standardy, dominację i zastraszanie innych narodów. Mówił, że mocarstwa zawłaszczyły Organizację Narodów Zjednoczonych i terroryzują w ten sposób inne kraje. „ONZ należy do wszystkich narodów na świecie. Dyskryminacja jednym członków ONZ przez drugich jest ciężką obrazą dla wszystkich. Nie można w żaden sposób zaakceptować istnienia dyskryminacji i monopolu w Narodach Zjednoczonych” - powiedział.

Całość: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... -standardy

Oczywiście nie ma rasizmu tam gdzie on jest. Rasizm jest tylko tam, gdzie nam go pokażą media politycznie poprawne.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So sie 31, 2013 8:06 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:35 pm
Posty: 320
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Ewa Agnieszka

Porządne źródła mogą być różne, lecz nie są to portale plotkarskie, ani teksty, których autorem jest anonim. To tak w wielkim skrócie.
Nie będę reklamować konkretnych źródeł, aby uniknąć zarzutu, że: Rasizm jest tylko tam, gdzie nam go pokażą media politycznie poprawne

EOT.


So sie 31, 2013 10:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Ciachciacz - nie na temat.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


So sie 31, 2013 12:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Ciachciacz - odpowiedź na usunięty post

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sie 31, 2013 1:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem żydowski?
Z tym portalem mi nie po drodze, ale artykuł mnie zaciekawił:

O co chodzi z tym Iranem?
Tu: http://wolnemedia.net/polityka/o-co-cho ... ym-iranem/

Fragment : To nie chodzi o to, że uzbrojony w atom Iran mógłby zaatakować Izrael. Wbrew kłamstwom propagandowej histerii, byłoby to dla Iranu samobójstwo. Chodzi o to, że irańska bomba zanegowałaby atomowy miecz Damoklesa trzymany przez Izrael nad głowami wrogich mu sąsiadów. A co, ktoś zapyta, z nawoływaniem przez prezydenta Iranu, Ahmad-Inedżada, do „wymazania Izraela z mapy”. A to, że Ahmad-Inedżad nigdy czegoś takiego nie powiedział!! Zacytował natomiast słowa Ajatollaha Chomeiniego: „”Imam ghoft iin reżim-e iszghalgar-e Qods bayad az safheh-ye ruzgar mahw szawad.” W dosłownym tłumaczeniu: „Imam [Chomeini] powiedział, że ten reżym okupujący Jerozolimę zniknie z kart historii”. Za przekręcenie treści i tonu wypowiedzi nie są o dziwo odpowiedzialne media zachodnie, ale Agencja Informacyjna Republiki Iranu, IRNA, która tak to przetłumaczyła w angielsko-języcznych biuletynach, robiąc bezcenny prezent propagandystom podżegającym w plemiennych, czy finansowych celach, do ataku na Iran. Sprostowania nigdy nie wyszły poza Internet i nielicznie niezależne publikacje, udawadniając w ten sposób stwierdzenie Goebbelsa, że „kłamstwo powtarzane dostatecznie często staje się prawdą”.

Nagonka na Iran jest niestety kolejnym dowodem na postępującą korupcję i rozkład systemu bezpieczeństwa światowego opartego na organizacjach międzynarodowych. Kraj, który nie narusza żadnych traktatów ani zobowiązań wobec ONZ jest karany sankcjami, bojkotowany i zagrożony wojną, podczas gdy Izrael, który bezkarnie zignorował ponad 60 rezolucji Rady Bezpieczeństwa i nagminnie narusza prawo międzynarodowe, nie ponosi za to żadnych konsekwencji dzięki poparciu Stanów Zjednoczonych.

W podsumowaniu zatem, Iran NIE JEST W ŻADNEJ DZIEDZINIE zagrożeniem ani dla bezpieczeństwa Europy ani dla bezpieczeństwa USA, ani nawet bezpośrednio dla istnienia Izraela. Jest natomiast kuszącym kąskiem dla koncernów naftowych i zagrożeniem DLA DOMINACJI USA i Izraela nad Bliskim Wschodem. Nagonka na Iran ma na celu nie zapobieżenie atakowi przez ten kraj na Zachód, czy Izrael, ale POZBAWIENIE Iranu możliwości retaliacji w razie ataku przez Izrael i USA. Jak widać, w obecnym układzie sił na świecie, kraje nie lubiane przez pewne grupy nacisku nie mają nawet prawa się bronić.


Jak widać, w obecnym układzie sił na świecie, kraje nie lubiane przez pewne grupy nacisku nie mają nawet prawa się bronić.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So sie 31, 2013 5:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL