Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:39 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
 Ks.Lemański na emeryturze 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
KarzełReakcji napisał(a):
Merss
Być może nie zrozumiałem do końca intencji Twoich postów. Co do odpowiedzialności i reszty Twego wywodu oczywiście zgadzam sie.

Natomiast czymś co zwróciło moją uwage były słowa o wyłaczaniu emocji, racjonalnym poziomie - mam chyba jakąś alergie na postulaty wyłaczania emocji. Tak jakby emocje były kolejnym programem w telewizji. Przecież emocje mogą nam sporo powiedzieć o człowieku, a nieraz argument emocjonalny jest bardziej przekonujący i trafny, niż ten który odnosi się do racjonalnej kalkulacji. Być może Miriam jest prowokatorką, nie wiem co Ci takiego wypisuje na priv ale myśle, że jeśli celowo usiłuje wyszydzać to prędzej czy później zobaczy próżnie swojego podejścia.


Moim celem nie jest prowokowanie. Myślę, że Merss nie pisała o mojej korespondencji. Spoczywa na niej ogromna odpowiedzialność ( jako moderatora)więc dmucha na zimne - unika kontrowersyjnych tematów.
Ten takim na pewno jest.
Ale czy to znaczy, że nie mamy prawa o tym dyskutować - rozmawiać.

Lemański chyba zarzuca kościołowi brak miłości bliźniego. Wiem, że chodziło tam o odrzucenie ludzi , którzy mają dzieci z in vitro .
Pewnie podobnie jest z rozwodnikami.

Oczywiście to wewnętrzna sprawa kościoła i wierni mają świadomość swoich powinności.

Mnie interesuje właśnie to jak katolik łączy in vitro z dogmatami kościoła.

Wielu katolików zdecydowało się na taki sposób zapłodnienia.
Szukają oni akceptacji w kościele.
Czy kościół te akceptacje może i powinien im dawać.
W postępowaniu Księdza ten aspekt miał niebagatelną rolę.
O tym toczyła się dyskusja.

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Wt sty 27, 2015 1:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Znalazłam omówienie tej rozmowy: Tu fragment:

Ksiądz podkreślał, że nie powinno się w tej sprawie nikogo potępiać (ani rodziców, którzy zdecydowali się na in vitro, ani ich dzieci poczętych tą metodą). Ciężko mu jednak było dokończyć zdanie, bo Terlikowski z pasją mu przerywał. - Przed końcem programu ksiądz może być ekskomunikowany - ostrzegał księdza Tomasz Lis. - Na szczęście pan Terlikowski nie ma takiej władzy - odpowiedział ks. Lemański. - Śmiem przypuszczać, że wiedza państwa dzieci na temat in vitro będzie przekraczać naszą - dodał.

Spierali się też o to, czy in vitro wzmacnia jedność małżeństwa. Ks. Lemański przyznał, że rozmawiał z wieloma parami, które zastosowały tę metodę. I że należy docenić trudną decyzję, którą musieli podjąć. - Dla księdza to nie jest problem, że dzieci zginęły? - odparł broniący prawa zamrażanych zarodków do życia Terlikowski. - Powtarzam, nie jestem za metodą in vitro, ale nie można używać takiego języka - mówił ksiądz. Słowa męża nieco tonowała Terlikowska. Mówiła, że "to był akt rozpaczy małżeństw". - Ale to nie usprawiedliwia - podkreśliła. - Że inne dzieci umarły - dopowiedział jej mąż.


Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,13860105,Ter ... z3PyMEx85m

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Wt sty 27, 2015 1:19 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
I dlatego źródło z GW?
A moze spróbuj znaleźć źródło w wypowiedziach bp. zamiast opierać się na kłamliwej gazecie

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 27, 2015 3:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Jockey napisał(a):
I dlatego źródło z GW?
A moze spróbuj znaleźć źródło w wypowiedziach bp. zamiast opierać się na kłamliwej gazecie



Właśnie po to przyszłam na katolika. Aby zdobyć informacje z drugiej strony.
mam nadzieję, że jeszcze czegoś się dowiem.
W kwestii na przykład tego procesu w Watykanie- jak to wygląda i czy to co robi Ksiądz ma jakiś sens?

Wyborcza jest stronnicza- reprezentuje pewna linię - jak inne gazety w Polsce.

Dzięki temu, że mamy demokracje i wolność - w Polsce można prezentować rożne poglądy . Nikt nie ma właściwie monopolu na prawdę.

Wielu ludzi nie potrafi się w tym odnaleźć.

Z różnych opcji światopoglądowych. Zresztą jest to po prostu ludzkie.

Ja znalazłam taką informacje o ks. Lemańskim

http://www.fakt.pl/Ksiadz-Wojciech-Lema ... 834,1.html

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Wt sty 27, 2015 9:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Miriam2 napisał(a):
Ja znalazłam taką informacje o ks. Lemańskim

http://www.fakt.pl/Ksiadz-Wojciech-Lema ... 834,1.html

No bomba. Najpierw dałaś link do Gazety Wybiórczej..., przeprasza, Wyborczej, a teraz do brukowca? Naprawdę nie znasz innych źródeł?


Wt sty 27, 2015 9:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Yarpen Zirgin napisał(a):
Miriam2 napisał(a):
Ja znalazłam taką informacje o ks. Lemańskim

http://www.fakt.pl/Ksiadz-Wojciech-Lema ... 834,1.html

No bomba. Najpierw dałaś link do Gazety Wybiórczej..., przeprasza, Wyborczej, a teraz do brukowca? Naprawdę nie znasz innych źródeł?


Ja nie. ale spodziewam się, że Ty tak!!
Poproszę o nie!! :-|

Brukowcem jest też Tygodnik Powszechny??

Oto jeden z komentarzy: Środowisko Tygodnika Powszechnego na pewno pocieszy pokaranego.
http://adamwalanus.pl/2014/lemanski6/index.html

Pod tym zwykłym doniesieniem prasowym.

http://www.prawy.pl/z-kraju/8153-suspen ... ez-watykan

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Wt sty 27, 2015 12:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Miriam2 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Miriam2 napisał(a):
Ja znalazłam taką informacje o ks. Lemańskim

http://www.fakt.pl/Ksiadz-Wojciech-Lema ... 834,1.html

No bomba. Najpierw dałaś link do Gazety Wybiórczej..., przeprasza, Wyborczej, a teraz do brukowca? Naprawdę nie znasz innych źródeł?

Ja nie.

Wobec tego poszukaj, bo opieranie się na GW i brukowcu to nie jest coś dobrego.

Cytuj:
ale spodziewam się, że Ty tak!!
Poproszę o nie!!

Jak tylko przestaniesz krzyczeć. Z wrzaskunami zasadniczo nie rozmawiam, a już na pewno nie spełniam ich próśb.


Wt sty 27, 2015 1:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Miriam2
"Sprawa ks. Lemańskiego" to o wiele więcej niz temat "in vitro". Samo to, że w czasie jego posługi w parafii nastąpił tak koszmarny podział wiernych na "stronnictwa" już o czymś bardzo niedobrym świadczy.
Wypowiedzi bp. Hosera ja bez problemu znalazłam nawet na internetowym tabloidzie czyli na Onecie - może jednak spróbujesz zapoznać sie z tym, co ma do powiedzenia druga strona?

Miriam2 napisał(a):
. Ks. Lemański przyznał, że rozmawiał z wieloma parami, które zastosowały tę metodę. I że należy docenić trudną decyzję, którą musieli podjąć.


Nie musieli. Kto - co ich zmusił/o? Bezpłodność nie jest czynem karalnym.


Wt sty 27, 2015 1:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
[quote="Yarpen Zirgin
Cytuj:
ale spodziewam się, że Ty tak!!
Poproszę o nie!!

Jak tylko przestaniesz krzyczeć. Z wrzaskunami zasadniczo nie rozmawiam, a już na pewno nie spełniam ich próśb.[/quote]

A że wykrzyknik na końcu zdania postawiłam??

Chyba tylko po to abyś zaczął działać wreszcie w tym temacie.
Wiem, że jesteś mądrym człowiekiem!!

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Wt sty 27, 2015 1:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Dalej wrzeszczysz. Pogadamy jak zaczniesz normalnie rozmawiać.


Wt sty 27, 2015 1:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Sansevieria napisał(a):
Miriam2
"Sprawa ks. Lemańskiego" to o wiele więcej niz temat "in vitro". Samo to, że w czasie jego posługi w parafii nastąpił tak koszmarny podział wiernych na "stronnictwa" już o czymś bardzo niedobrym świadczy.
Wypowiedzi bp. Hosera ja bez problemu znalazłam nawet na internetowym tabloidzie czyli na Onecie - może jednak spróbujesz zapoznać sie z tym, co ma do powiedzenia druga strona?

Miriam2 napisał(a):
. Ks. Lemański przyznał, że rozmawiał z wieloma parami, które zastosowały tę metodę. I że należy docenić trudną decyzję, którą musieli podjąć.


Nie musieli. Kto - co ich zmusił/o? Bezpłodność nie jest czynem karalnym.


Też tak myślę- dlaczego więc katolikom zależy na tym aby mieć dzieci?? :-( :?

Poruszył ten problem Franciszek!!

Wielu mężczyzn opuszcza bezpłodne kobiety. Nawet gdy mienią się katolikami. I mają ślub kościelny!

Ponoć bezpłodność jednego z partnerów może być uznana jako powód unieważnienia związku. W kościele!! Czy to nie jest barbarzyńskie i niechrześcijańskie??


Od razu zaznaczam, aby nie było psychoanalizy, jestem płodna i na razie się nie rozwodzę;-). chyba raczej byłam bo mam te swoje 55 latek;)

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Wt sty 27, 2015 1:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dalej wrzeszczysz. Pogadamy jak zaczniesz normalnie rozmawiać.



Ja Ciebie o nic nie proszę.
Wiem, że jesteś dominantm i chcesz innych upokarzać - ale nie dam się wkręcić w to!! :-D

Ale Ciebie kocham!! I przytulam! :bukiet:

Na pewno informacje o Lemańskim znajdę gdzie indziej- nie martw się o mnie!

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Wt sty 27, 2015 1:52 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Oj, Miriam2 ... jaka psychoanaliza? Dla mnie w pewnym sensie jesteś tym, co napiszesz czyli bytem internetowym, bo wszak napisać o sobie możesz co chcesz, a ja tego nie sprawdzę :) Pytania zaś pozostają pytaniami bez wzgledu na to, kto je zadaje.

W sumie faktycznie co i rusz kończysz zdanie wykrzyknikiem, ale mnie to osobiście nie przeszkadza.
Natomiast ewidentnie odbiegasz juz od tematu wątku czyli sprawy księdza Lemańskiego. Jest ona dla Ciebie zamknięta jako temat do rozmowy czy chcesz wrócić?


Wt sty 27, 2015 6:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 10, 2014 5:57 pm
Posty: 1036
Płeć: kobieta
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Sansevieria napisał(a):
Oj, Miriam2 ... jaka psychoanaliza? Dla mnie w pewnym sensie jesteś tym, co napiszesz czyli bytem internetowym, bo wszak napisać o sobie możesz co chcesz, a ja tego nie sprawdzę :) Pytania zaś pozostają pytaniami bez wzgledu na to, kto je zadaje.

W sumie faktycznie co i rusz kończysz zdanie wykrzyknikiem, ale mnie to osobiście nie przeszkadza.
Natomiast ewidentnie odbiegasz juz od tematu wątku czyli sprawy księdza Lemańskiego. Jest ona dla Ciebie zamknięta jako temat do rozmowy czy chcesz wrócić?


Chcę wrócić i szukam.

Dzisiaj znalazłam coś takiego: http://christianitas.org/news/kuria-dob ... ski-dobry/

Może się kiedyś spotkamy i nie będziemy dla siebie internetowymi bytami. :)

_________________
...Jezus nie stworzył ani nie założył Kościoła, nie ustanowił urzędu kapłaństwa czy papiestwa..H.Mynarek


Wt sty 27, 2015 7:45 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ks.Lemański na emeryturze
Nawet jeśli sie spotkamy i tak nie licz na psychoanalizę w moim wykonaniu. :)
Jeśli mogę mieć jakieś sugestie, to może spróbuj poszukać sobie najpierw takich bardziej podstawowych informacji dotyczących na przykład tematu "posłuszeństwo kapłana względem zwierzchników w KRK", bo to posłuszeństwo w sprawie księdza Lemańskiego wydaje sie odgrywać niebagatelną rolę.
Obawiam się, że jak zaczniesz czytać teksty zawierajace opinie czyjeś (czyje by nie były te opinie) to wiecej z tego będzie zamętu niz pożytku, bo wydaje sie, że na tym etapie może Ci być trudno podejść krytycznie do czyjejś opinii.
W przeniesieniu na grunt świecki czytanie orzecznictwa czy opinii prawnych bez znajomosci kodeksu może dać ciekawy efekt, ale zrozumieć zagadnienia czy wyrobić sobie własnej opinii to raczej nie pomoże. :)


Wt sty 27, 2015 8:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 655 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL