Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 12:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Energia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Energia - wydzielony
kosiarz napisał(a):
Dobre... "tylko" 60%, tylko uzależniony przemysł", "to tylko Rosja"...tylko tak jak w Krakowie, będzie niedługo obowiązywał zakaz palenia węglem w prywatnych domach...nie ma jak merytoryczna dyskusja.


"Tylko" albo nie "tylko". To pojęcie względne, możemy mówić wyłącznie w odniesieniu do czegoś, np. stopnia uzależnienia innych państw. Jeśli zaś chodzi o ewentualne konsekwencje uzależnienia od Rosji - nie obawiałabym się aż tak bardzo tego, że Rosja odetnie nam gaz czy coś w tym stylu. Ona nie może tego tak łatwo zrobić, poza tym Polska od lat inwestuje w dywersyfikację źródeł energii. Grozi nam raczej to, że będziemy mieli zbyt dużo gazu, po zbyt wysokich cenach. (Nie ma co ukrywać, gaz rosyjski jest mimo wszystko najtańszy).

Co do Krakowa nie wiem, jaki to ma związek - w Krakowie chyba raczej chodziło o ryzyko zaczadzenia, czy coś w tym stylu, prawda? Co to ma do rzeczy?

Cytuj:
Gazport ten wstrętny PiS zaczął budować w czasie ok 20 miesięcy swoich rządów, a ta wspaniała PO nie może w ciagu 6 lat nawet ruszyć...


Budowa gazoportu się kończy, prawdopodobnie w 2014 roku zostanie oddany do użytku. Ale tak jak pisałam, w przypadku tego typu inwestycji, problemem nie jest sama budowa, co opłacalność. LNG jest o wiele droższe od gazu ziemnego.

Cytuj:
A co z Możejkami znawco merytoryczy?Ile zarabiają dla Polski?, znowu ten wstrętny PiS

Możejki nie zarabiają dla Polski, Polska jak na razie do Możejek dopłaca. Nie mam teraz czasu, żeby poszukać Ci dokładniejszych danych, ale sytuacja wygląda mniej więcej tak, że jeśli teraz Polska będzie dokładać, to istnieją szanse, że za kilka lat zacznie się zwracać.

Cytuj:
Niby te karne opłaty, które Tusk nam zafundował, za węgiel, są tanie? Tańsze niż inwestycje w geotermie? No tak, dlaczegoś biedny? Boś głupi...

Nie są tanie, ale nie ma możliwości transformacji od razu całej gospodarki opartej na węglu, przestawić w kilka lat w gospodarkę opartą na geotermii. Proponuję poczytać, jakie problemy mają Niemcy podczas swojej Energiewende (wyłączenie elektrowni atomowych, przestawianie się na OZE) - jakie są koszty, jak długo Niemcy będą musiały jednak opierać swą gospodarkę o tradycyjne źródła energii) - a geotermia z pewnością nie jest najtańszym i najbardziej wydajnym z OZE.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt paź 01, 2013 9:31 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Energia - wydzielony
Cytuj:
Cytuj:
A co z Możejkami znawco merytoryczy?Ile zarabiają dla Polski?, znowu ten wstrętny PiS

Możejki nie zarabiają dla Polski, Polska jak na razie do Możejek dopłaca. Nie mam teraz czasu, żeby poszukać Ci dokładniejszych danych, ale sytuacja wygląda mniej więcej tak, że jeśli teraz Polska będzie dokładać, to istnieją szanse, że za kilka lat zacznie się zwracać.


Korekta/aktualizacja mojej informacji o Możejkach.
Otóż ta inwestycja, która kosztowała nas 11 mld złotych , czyli jak wylicza Mirek Szczęśniak po 300 zł na obywatela, i miała być sztandarowym symbolem polityki jagiellońskiej Pis w energetyce, właśnie osiągnęła wartość zero, czyli jesteśmy 11 mld w plecy, ale już przestaliśmy dopłacać :/

http://szczesniak.pl/2700
Cytuj:
Wartość Możejek wynosi ZERO. Już oficjalnie. PKN Orlen dokonał odpisu i wartość księgowa Orlen Lietuva wynosi 500 milionów, zaś wartość akcji Możejek - ZERO.
Zapraszam do lektury artykułu.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt sie 26, 2014 8:19 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 199 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL