Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:03 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Gdyby wybory odbyły się teraz... 

Gdyby wybory odbyły się teraz... GŁOSUJMY!
Ankieta wygasła So kwi 13, 2013 7:10 pm
Jarosław Kaczyński 24%  24%  [ 5 ]
Donald Tusk 10%  10%  [ 2 ]
Jarosław Gowin 5%  5%  [ 1 ]
Zbigniew Ziobro 0%  0%  [ 0 ]
Radosław Sikorski 24%  24%  [ 5 ]
Janusz Palikot 33%  33%  [ 7 ]
Janusz Piechociński 0%  0%  [ 0 ]
Mariusz Błaszczak 0%  0%  [ 0 ]
Piotr Gliński 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 21

 Gdyby wybory odbyły się teraz... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
ble ble ble jak na razie to jest słowo jakiegoś Jockeya przeciw słowu http://www.uwm.edu.pl/tmor/a_kadra/kad_1.htm więc podaj linka do cytatu kogoś poważniejszego dopuszczającego przywrócenie KS w Polsce :) Wiem że to burzy twój światek jedynego sprawiedliwego PISu ale takie jest życie :) niestety :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 2:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Podaj dokument katolickiego Magisterium mówiący, że nie jest zgodne z nauczaniem katolickim bo KKK w punkcie 2267 mówi:
Cytuj:
Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem. Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem władza powinna ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale".

źródło

Czyli według katechizmu DOPUSZCZA. A teraz ja czekam na oficjalne stanowisko, które mówi, że NIE DOPUSZCZA. Według KKK nie jest niezgodne z Magisterium pragnienie powrotu. Osobiście nie jestem zwolennikiem tej kary, i nie ze względu, że Państwo nie może jej stosować ale ze względu na sumienie kata.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 2:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
A w którym miejscu ja napisałem że KK nie dopuszcza kary śmierci? Znajdź mi cytat który dopuszcza przywrócenie kary śmierci w państwie prawa. Bo na razie jest ciągle Twoja interpretacja przeciw interpretacji doktora teologi a w tym wypadku twoje widzimisię jest guzik warte :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 2:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Katechizm to nauczanie kościoła a prywatne zdanie doktora teologii jest prywatnym zdaniem doktora teologii.
Powiedziałeś, że przykładem na niezgodność z nauczaniem jest chęć przywrócenia KŚ.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
No to nie będzie problemem znalezienie 1 cytatu popierającego czy dopuszczającego przywracanie kary śmierci w państwie prawa. Bo ja takich wykluczających tą możliwość znalazłem jeszcze kilka :) No chyba że to Jockey jako jedyny potrafi właściwie wyjaśniać nauczanie kościoła w tym zakresie , a wszyscy księża doktorzy i profesorowie się mylą :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 4:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
impiety napisał(a):
No to nie będzie problemem znalezienie 1 cytatu popierającego czy dopuszczającego przywracanie kary śmierci w państwie prawa.
Chyba nie rozumiesz o czym rozmawiamy. Kościół nie wypowiadał się na temat przywracania. Kościół wypowiedział się na temat stosowania. Kościół a nie ludzie kościoła bo to jest zasadnicza różnica. JPII prywatnie był przeciwnikiem ale ani razu nie wypowiedział się ex cathedra na temat kary śmierci. W Katechizmie masz nauczanie katolickie.
A cytaty ludzi kościoła nie mają tu nic do rzeczy. Na tej samej zasadzie możesz sobie znaleźć cytaty księży, którzy polemizują z Magisterium np. ks. Natanek. Los jego w kościele jest ci na pewno znany.
impiety napisał(a):
No chyba że to Jockey jako jedyny potrafi właściwie wyjaśniać nauczanie kościoła w tym zakresie , a wszyscy księża doktorzy i profesorowie się mylą
Nie ważne co mówi Jockey jeśli Magisterium mówi inaczej. To samo dotyczy doktorów teologii, biblistyki itp. Nawet jeśli biskup podważa naukę katolicką to katolik ma prawo nie słuchać takiego biskupa. To co mówią oficjalne dokumenty Kościoła jest najistotniejsze. A dokumenty mówią tak jak napisałem. Katechizm zawiera oficjalną naukę kościoła katolickiego. Wskaż dokument katolicki który znosi to co mówi katechizm

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 7:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Cytuj:
Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem. Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem władza powinna ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale".


Przypominam że PIS chce KS wprowadzić w Polsce a nie w Mali czy innej Somalii :) Wg Ciebie PIS chce przywrócić karę śmierci po to żeby jej nie stosować potem? Bo chyba nie uważasz że u nas nie ma możliwości izolowania przestępców tylko trzeba ich zabijać.
Czy może inaczej wyjaśnisz zaznaczony fragment? Po to są doktorzy teologii i inni uczeni księża żeby wyjaśniać nauczanie Kościoła, między innymi katechizm, i ja przytoczyłem w jaki sposób ten fragment wyjaśniają, nie mam powodu aby im nie wierzyć, lepiej się na tym znają. Ale Ty widzę jesteś mądrzejszy od wszystkich :) Po co są ci wszyscy uczeni księża skoro zwykły moderator forum może nauczać katechizmu :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 7:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch napisał(a):
Benedykt XVI, Jan Paweł II, Katechizm Kościoła Katolickiego i biskupi nauczają jasno – należy wyeliminować karę śmierci, a nie przywracać ją. – Przysłowiową kropką nad „i” jest wczorajsza wypowiedź Papieża. Benedykt XVI wyraził nadzieję na podejmowanie coraz to nowych inicjatyw na rzecz wyeliminowania kary śmierci.


oczywiście Jockey wie lepiej :)

http://rebelya.pl/forum/watek/40288/

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 8:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
wykazales że Jockey wie lepiej jaka jest różnica pomiędzy oficjalnym stanowiskiem kościoła a zdaniem prywatnym ludzi kościoła. Jockey też wykazał że impiety nie ma o tym pojęcia. Powiedziałem daj link do dokumentu magisterium w którym to zmienia. Dokumentu Magisterium a nie do wypowiedzi nawet papieża ale nie wypowiedzianego ex cathedra. Dokument lub wypowiedź ex cathedra. Czekam.
Chyba że ta twoja wypowiedź ma Imprimatur. Szukaj jak znajdziesz to daj znać a przyznam ci rację.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Jeżeli mam wybierać kto wie lepiej czego naucza Katechizm Kościoła i jakie jest oficjalne stanowisko kościoła między Jockeyem z forum a Rzecznikiem Episkopatu, Przewodniczącym Episkopatu i całym mnóstwem uczonych księży to chyba wybór jest prosty :) .
Wychodzi na to że racje ma pilaster w tym że PIS jakiś swój własny kościól zakłada :) Więcej trudnych słów używaj, może zostaniesz jego rzecznikiem :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 9:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Jockey napisał(a):
Powiedziałem daj link do dokumentu magisterium w którym to zmienia.
ale co zmienia? przecież sam wklejałeś punkt 2267 KKK, w którym jest to napisane, a że Ty to co tam napisano rozumiesz inaczej i lepiej niż hierarchowie i uczeni kościoła to nie mój problem.

_________________
Kill Yourself or Die Trying


Ostatnio edytowano N maja 12, 2013 9:37 pm przez impiety, łącznie edytowano 1 raz



N maja 12, 2013 9:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Może nie ośmieszaj się bardziej tylko podaj wypowiedź ex cathedra na ten temat i wystarczy, albo podaj Imprimatur kto wydał dla tej wypowiedzi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 9:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Jockey napisał(a):
Może nie ośmieszaj się bardziej tylko podaj wypowiedź ex cathedra na ten temat i wystarczy, albo podaj Imprimatur kto wydał dla tej wypowiedzi.

przecież sam wklejałeś punkt 2267 KKK, w którym jest to napisane, a że Ty to co tam napisano rozumiesz inaczej i lepiej niż hierarchowie i uczeni kościoła to nie mój problem :) to jest chyba ex cathedra ten punkt? :) Co mam tobie jeszcze wkleić? :) No chyba że to sobie każdy po swojemu może interpretować co tam napisane, jak mu wygodnie :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


Ostatnio edytowano N maja 12, 2013 9:42 pm przez impiety, łącznie edytowano 1 raz



N maja 12, 2013 9:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Tutaj masz ciekawy wywiad http://www.fronda.pl/a/katolicki-spor-o ... 16093.html
jak widać sytuacja nie jest jednoznaczna, co usiłuję ci powiedzieć ale ty swoje.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 9:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
a tutaj wypowiedź abp Michalika przewodniczącego KEP
http://www.fronda.pl/a/abp-michalik-o-k ... 16148.html

impiety napisał(a):
przecież sam wklejałeś punkt 2267 KKK, w którym jest to napisane, a że Ty to co tam napisano rozumiesz inaczej i lepiej niż hierarchowie i uczeni kościoła to nie mój problem :) to jest chyba ex cathedra ten punkt? :) Co mam tobie jeszcze wkleić? :) No chyba że to sobie każdy po swojemu może interpretować co tam napisane, jak mu wygodnie :)
właśnie wykazałeś, że nie masz pojęcia o sprawach w których się wypowiadasz. Zapoznaj się co to jest wypowiedź ex cathedra. I zapoznaj się jak wygląda sprawa wypowiedzi oficjalnych w Kosciele

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 9:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL