Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Gdyby wybory odbyły się teraz... 

Gdyby wybory odbyły się teraz... GŁOSUJMY!
Ankieta wygasła So kwi 13, 2013 7:10 pm
Jarosław Kaczyński 24%  24%  [ 5 ]
Donald Tusk 10%  10%  [ 2 ]
Jarosław Gowin 5%  5%  [ 1 ]
Zbigniew Ziobro 0%  0%  [ 0 ]
Radosław Sikorski 24%  24%  [ 5 ]
Janusz Palikot 33%  33%  [ 7 ]
Janusz Piechociński 0%  0%  [ 0 ]
Mariusz Błaszczak 0%  0%  [ 0 ]
Piotr Gliński 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 21

 Gdyby wybory odbyły się teraz... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Udawanie głupka, bardzo dobrze ci wychodzi, jakbyś się nim urodził ... :cfaniak:


W kazdym twoim poście można takie stwierdzenia spotkać dotyczacym duchowieństwa.

Mamy wybory, dopiero za dwa lata, zobaczymy co będzie, mam nadzieję, że PO zzniknie ze sceny politycznej jak UW.


Pn maja 13, 2013 10:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
kosiarz napisał(a):
W kazdym twoim poście można takie stwierdzenia spotkać dotyczacym duchowieństwa.
no to problemu z zacytowaniem nie powinno być, ponad 900 mam postów to z 10 znajdziesz w 5 min :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


Pn maja 13, 2013 10:20 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
kosiarz napisał(a):
Cytuj:
Ważne też jak przywódcy partyjni podchodzą do tego co sami wyznają, jeśli tworzą koalicje z szemranymi koalicjantami, nie potrafią przebaczać, namawiają do buntu - to już nie są to partie, które są w zgodzie z KK przynajmniej dla mnie.



to za prlu co robiłeś? mówiłeś na pałkę "kochanie"?

JarStary napisał(a):
Ja nie jestem prawdziwym katolikiem i patriotą - mogę się nie znać. A jak Papież powie z tej katedry (ciekawe jaką wybierze - tylko żeby nie za wysoka, bo nie usłyszę) to już PiS postępować będzie czy postępował był :wink: hi, hi, hi.




Pozdrawiam



Dlatego się w sam raz z impiety dogadujesz...



Kosiarz nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym PRL-em, ale jeśli Cię to usatysfakcjonuje to mogę Ci powiedzieć w ZOMO byłem, ukrywałem się przed każącą ręką KK :wink: .

Tak nie jestem prawdziwym, ale jestem katolikiem i patriotą - Ty tego jednak nie pojmujesz jak mniemam. I oczywiście manipulujesz nadal wypowiedziami, ale ja już się przyzwyczaiłem do tego, że wielu ludzi popierających PiS tak robi - Wasz wybór.
Jak można widzieć w Jezusie wojownika i to politycznego - doprawdy nie wiem.
Cytuj:
A jak niesłusznie go uderzono to się sprzeciwił.
tak napisał Jockey

proszę bardzo:

Arcykapłan więc zapytał Jezusa o Jego uczniów i o Jego naukę. Jezus mu odpowiedział: «Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni, gdzie się gromadzą wszyscy Żydzi. Potajemnie zaś nie uczyłem niczego. Dlaczego Mnie pytasz? Zapytaj tych, którzy słyszeli, co im mówiłem. Oto oni wiedzą, co powiedziałem». Gdy to powiedział, jeden ze sług obok stojących spoliczkował Jezusa, mówiąc: «Tak odpowiadasz arcykapłanowi?» Odrzekł mu Jezus: «Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?» Następnie Annasz wysłał Go związanego do arcykapłana Kajfasza. BT J 18, 19-24

jaki sprzeciw ma na myśli Jockey?
Jezus wojownik:
Wtedy Jezus rzekł do niego: «Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną. Czy myślisz, że nie mógłbym poprosić Ojca mojego, a zaraz wystawiłby Mi więcej niż dwanaście zastępów aniołów? BT Mt 26, 52-53
no powojował, że ho, ho.




Pozdrawiam


Wt maja 14, 2013 9:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Cytuj:
Kosiarz nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym PRL-em, ale jeśli Cię to usatysfakcjonuje to mogę Ci powiedzieć w ZOMO byłem, ukrywałem się przed każącą ręką KK .


Wcalę bym sie nie zdziwił...po twoim pokrętnym i obudnym pisaniu tutaj...

Cytuj:
Tak nie jestem prawdziwym, ale jestem katolikiem i patriotą - Ty tego jednak nie pojmujesz jak mniemam. I oczywiście manipulujesz nadal wypowiedziami, ale ja już się przyzwyczaiłem do tego, że wielu ludzi popierających PiS tak robi - Wasz wybór.
Jak można widzieć w Jezusie wojownika i to politycznego - doprawdy nie wiem.


Jeszcze się nie odzwyczaiłeś pisać "wasz"? Nigdzie tak nie pisałem, co sugerujesz, wrecz przeciwnie. Nie pojmuję, jak można być tak zaangażowanym politycznie i innym to wytykać...właśnie. To taka poprlowska szkoła manipulacji.


Śr maja 15, 2013 8:08 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Mógłbyś uprzejmie wykazać tę obłudę i krętactwo, czy tylko mierzysz ludzi swoją miarą?

Tak manipulacja:
jak mam napisać o wielu osobach, do których i Ciebie zaliczam? Wych?, Ich? Pisze się Wasz - język polski szkoła podstawowa.
Tak, a możesz przytoczyć moje polityczne zaangażowanie?
Jeśli nie potrafisz znaleźć kontrargumentów nie powielaj tych, które używa osoba rozmawiająca z Tobą odbijając ję w drugą stronę - bo to świadczy... e sam wiesz o czym.



Pozdrawiam


Śr maja 15, 2013 9:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
To nie zaliczaj, to nie będziesz manipulował. Masz na dwa pytania odpowiedź w jednym zdaniu... :D
O obłudzie napisałem wyżej...wypowiadasz się często w tematach dotyczących bieżących wydarzeń politycznych, za to super wychodzi ci krytyka innych, którzy to samo robią. Udajesz takiego...świętego politycznie :wink:

Cytuj:
Tak, a możesz przytoczyć moje polityczne zaangażowanie?


no nie...a ten wątek niby czego dotyczy? a wątek Smolenski? Radia Maryja??? to już szczyt... :D


Śr maja 15, 2013 6:04 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Kosiarz wiem zawsze masz rację - jakoś muszę z tym się pogodzić i żyć.
Na prośbę o wykazanie czegoś - odpowiadasz jak zwykle mieląc wszystko w papkę.
Gdzie wypowiadam się politycznie? Proste pytanie. Pokaż choć jedną taką wypowiedź.
Gdzie krytykuję?
Jestem święty bo wierzący - brawo udało Ci się coś trafnie stwierdzić, tylko tego politycznie nie rozumiem.
Wiem, niektórym się wszystko kojarzy z seksem, Tobie widać z polityką, jak mniema wyjście do toalety to też dla Ciebie dylemat polityczny.
Dzięki za uświadomienie Radio Maryja jest polityczne - a ja naiwnie wierzyłem, że to katolicki głos w radio, Smoleńsk to też polityka - dla mnie katastrofa lotnicza związana z polityką, przez polityków, którzy w niej zginęli.

No to się na krytykowałem.



Pozdrawiam


Cz maja 16, 2013 4:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Polityka (z gr. poly: mnogość, różnorodność; polis - miasto-państwo) – pojęcie właściwe naukom społecznym, rozumiane na wiele sposobów.


No to już mniej więcej wiesz co to polityka...ogólnie to wszystko co dotyczy państwa, kraju, społeczeństwa...więc te tematy są jak najbardziej polityczne. Chyba, że dla ciebie polityka to krytykowanie PiS... :D

Cytuj:
Pokaż choć jedną taką wypowiedź.
Gdzie krytykuję?


LOL


Cz maja 16, 2013 7:22 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Dzięki.
Bez Ciebie byłbym jak ślepiec.
Ja myślałem, że to bardziej złożone pojęcie:

Cytuj:
Polityka (z gr. poly: mnogość, różnorodność; polis - miasto-państwo) – pojęcie właściwe naukom społecznym, rozumiane na wiele sposobów.

U Arystotelesa jest rozumiana jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne. W starożytności i średniowieczu dominowała podobna idealizacja polityki i polityków i wywodzenie jej źródeł z praw natury bądź woli sił nadprzyrodzonych, służąca uzasadnianiu nierównoprawnych podziałów na uprzywilejowanych rządzących i podporządkowanych ich interesom poddanych.

Zapoczątkowane w czasach nowożytnych procesy demokratyzacji sprzyjały obiektywizacji poglądów na genezę i społeczną rolę polityki i polityków. Wyrazem tego współczesna definicja zakładająca, że polityka to uzgadnianie zachowań współzależnych społeczeństw o sprzecznych interesach. Jej szersza wykładnia wyjaśnia, iż polityka to działalność polegająca na przezwyciężaniu sprzeczności interesów i uzgadnianiu zachowań współzależnych grup społecznych i wewnątrz nich za pomocą perswazji, manipulacji, przymusu i przemocy, kontestacji, negocjacji i kompromisów, służąca kształtowaniu i ochronie ładu społecznego korzystnego dla tych grup stosownie do siły ich ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów. Realia dziejów ludzkości i współczesności dowodzą, że polityki korzystnej dla wszystkich po równo zazwyczaj nie ma[1].

Podobnie definiuje politykę Stephen D. Tansey konstatując, że polityka obejmuje szeroki wachlarz sytuacji, w których ludzie kierujący się odmiennymi interesami działają wspólnie dla osiągnięcia celów, które ich łączą, i konkurują ze sobą, gdy cele są sprzeczne. I z tych pozycji zakłada, że warto raczej krytycznie odnieść się do standardowych akademickich definicji polityki i władzy[2].

Za podstawę nowożytnych definicji polityki uchodzą teorie Maksa Webera, twierdzącego, że polityka to dążenie do udziału we władzy lub do wywierania wpływu na podział władzy, czy to między państwami, czy też w obrębie państwa, między grupami ludzi, jakie to państwo tworzą[3]. I uściślającego wcześniejsze definicje konstatacją, iż istotną właściwością polityki jest "odwoływanie się do przemocy", bo w sferze stosunków politycznych "groźba przemocy i, ewentualnie, jej zastosowanie jest jednak swoistym środkiem, a zawsze ultima ratio, gdy inne środki zawiodą"[4]. Definicja ta jest o tyle uniwersalna, że akcentuje dwa wymiary polityki: wewnętrzny (wewnątrzpaństwowy) i zewnętrzny (międzypaństwowy). Ze względu na upływ czasu od powstania tej definicji (1. połowa XX wieku), dziś należałoby ją uzupełnić o stosunki państw narodowych z organizacjami międzynarodowymi oraz o stosunki między tymi organizacjami i w ich obrębie (zwłaszcza w kontekście Unii Europejskiej).

W amerykańskiej literaturze współcześnie popularne jest definiowanie polityki jako sztuki bycia wybieranym (zdobywania władzy). Inne definicje zakładają, iż "Polityka" to stosunek między tym, co rząd próbuje robić, a tym, co się naprawdę dzieje[5]. Leszek Sobkowiak w Leksykonie politologii pod redakcją Andrzeja Antoszewskiego i Ryszarda Herbuta [wyd. V, Wrocław 1999] ukazuje pięć ujęć polityki; że jest to orientacja formalnoprawna, czyli polityka to działalność instytucji państwowych (aparatu państwowego), podejście behawioralne czyli dowolny układ stosunków społecznych, w których występuje wyraźna obecność kontroli, wpływu, władzy lub autorytetu (za: R.A. Dahl, Modern Political Analysis, Prentice Hall 1991), orientacja funkcjonalna rozumiana jako funkcja systemu społecznego zapewniająca jego rozwój poprzez rozwiązywanie konfliktów, podejście racjonalne podejmowanie decyzji w ramach procesu sprawowania władzy i gry o władzę, w którym biorą udział rozmaite podmioty, stanowisko postbehawioralne przez które polityka rozumiana jest jako służba dążąca do zmniejszenia, czy też usuwania ograniczeń w zaspokajaniu potrzeb ludzi.

Definicja profesora Kazimierza Opałka: Działalność wytyczona przez ośrodek decyzji sformalizowanej grupy społecznej (organizacji), zmierzająca do realizacji ustalonych celów za pomocą określonych środków[6].
za wikipedia.org

To wytłumaczę by było jasne chodziło mi gdzie wypowiadałem się na temat partii politycznych w Polsce, rządzie, a już doprawdy nie wiem gdzie krytykowałem PiS.


Pozdrawiam


Pn maja 20, 2013 6:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Cytuj:
To wytłumaczę by było jasne chodziło mi gdzie wypowiadałem się na temat partii politycznych w Polsce, rządzie, a już doprawdy nie wiem gdzie krytykowałem PiS.


To dobrze, że wytłumaczyłeś, gdyż cały czas pisałeś i biłeś brawo tym co pisali, jak to Jezus nie zajmował sie polityką i jaki to Ty jesteś do Niego podobny...a teraz wiem, że tylko chodziło o partie polityczne i PiS :D


Pn maja 20, 2013 6:51 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Tak logika pokrętna, że pojąć trudno - cóż prosty chłop ze mnie.
Jezus nie zajmował się polityką (znaczy nie mieszał się do rządów tu na ziemi i wszystkiego co tego dotyczy) tylko tak pokrętnie myślący ludzie jak Ty - potrafią udowadniać, że było inaczej.
Ja podobny do Jezusa - jeśli był niewysokim grubasem, trochę łysiejącym na dodatek, z okularami na nosie - to można się dopatrywać podobieństw :P .
I tak nadal nic nie przytoczyłeś, o co Cię prosiłem, więc już możesz darować sobie odpisywanie - nie, Ty nigdy tego nie zrobisz bo Ty masz zawsze rację i Twoje zdanie musi być ostatnie i basta.




Pozdrawiam


Wt maja 21, 2013 4:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
JarStary napisał(a):
Tak logika pokrętna, że pojąć trudno - cóż prosty chłop ze mnie.
Jezus nie zajmował się polityką (znaczy nie mieszał się do rządów tu na ziemi i wszystkiego co tego dotyczy) tylko tak pokrętnie myślący ludzie jak Ty - potrafią udowadniać, że było inaczej.
Ja podobny do Jezusa - jeśli był niewysokim grubasem, trochę łysiejącym na dodatek, z okularami na nosie - to można się dopatrywać podobieństw :P .
I tak nadal nic nie przytoczyłeś, o co Cię prosiłem, więc już możesz darować sobie odpisywanie - nie, Ty nigdy tego nie zrobisz bo Ty masz zawsze rację i Twoje zdanie musi być ostatnie i basta.




Pozdrawiam

Pisałem, że Jezus nie zajmował się polityką, a nawet uznawał ją za coś nieistotnego, a ludzi stawiających ją na piedestale ponad innymi rzeczami, pouczył by lepiej dla siebie stawali się głupcami. Pisałem do ciebie i o tym.
Pisałem, że Jezus pouczył nas jak mamy zajmować się polityką...byśmy tym "mądrym" pokazywali jakimi są głupcami, i odrzucali, za chęć zdobycia dobra doczesnego,pokuszenia.
Sam postawiłeś się w roli sędziego, oceniając innych twoim zdaniem zajmujących się polityką, jako kogoś żyjącego wbrew woli Jezusa. Więc tylko skomentowałem twoje czyny na tym forum.
Tyle.

Faryzeusze, czy Piłat byli politykami w dzisiejszym a i tamtejszym znaczeniu.


Cz maja 23, 2013 8:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 28, 2007 12:00 pm
Posty: 4288
Lokalizacja: Pomorskie
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Gdyby wybory odbyły się teraz, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, ale Platforma, SLD, TR Palikota dorwaliby się do koryta, a więc nie ma sensu, aby wybory odbyły się teraz.

_________________
"Dopóki macie czas, dobro czyńcie"
Święty Paweł z Tarsu


N lis 17, 2013 10:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Palikot na pierwszym miejscu.
I to na forum "katolik"?
No, no.
Jak to nie mona traci wiary w ludzi...


N lis 17, 2013 10:36 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 10:06 pm
Posty: 284
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
a podobno wiara oślepia, a tu taki blask :-o


N sty 26, 2014 9:27 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL