Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:29 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Gdyby wybory odbyły się teraz... 

Gdyby wybory odbyły się teraz... GŁOSUJMY!
Ankieta wygasła So kwi 13, 2013 7:10 pm
Jarosław Kaczyński 24%  24%  [ 5 ]
Donald Tusk 10%  10%  [ 2 ]
Jarosław Gowin 5%  5%  [ 1 ]
Zbigniew Ziobro 0%  0%  [ 0 ]
Radosław Sikorski 24%  24%  [ 5 ]
Janusz Palikot 33%  33%  [ 7 ]
Janusz Piechociński 0%  0%  [ 0 ]
Mariusz Błaszczak 0%  0%  [ 0 ]
Piotr Gliński 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 21

 Gdyby wybory odbyły się teraz... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Jockey napisał(a):
Tutaj masz ciekawy wywiad http://www.fronda.pl/a/katolicki-spor-o ... 16093.html
jak widać sytuacja nie jest jednoznaczna, co usiłuję ci powiedzieć ale ty swoje.

jaaasne :) to zdanie jakiegoś profesora, nawet nie duchownego jest ważniejsze niż zdanie przewodniczącego Episkopatu Polski w sprawie Katechizmu Kościoła. No proszę Cię :) :) :)

Jockey napisał(a):
a tutaj wypowiedź abp Michalika przewodniczącego KEP
http://www.fronda.pl/a/abp-michalik-o-k ... 16148.html

Cytuj:
Katechizm Kościoła katolickiego mówi, że zanim zastosuje się karę śmierci, trzeba ocenić, czy da się ochronić życie i wzbudzić w przestępcy poprawę, stosując karę dożywocia

http://jmichalik.episkopat.pl/wydarzeni ... ac_ja.html
Cytuj:
jeśli przestępca jest wielokrotny i nie ma innej możliwości, żeby ochronić inne życie, bo ciągle mu zagraża i państwo jest słabe czy sytuacja jest tego rodzaju, że inaczej się nie da, to - w bardzo wyjątkowych sytuacjach - nie byłoby przekroczeniem prawa Bożego podjęcie decyzji o pozbawieniu życia takiego człowieka
.
w Somalii to może się nie da ale w Polsce jak najbardziej :)
Jockey napisał(a):
właśnie wykazałeś, że nie masz pojęcia o sprawach w których się wypowiadasz.

A ty właśnie wykazałeś że nie masz pojęcia o czytaniu ze zrozumieniem :)
Jest sobie taki pkt 2267 KKK i taka osoba jak ja nie wie jak się ma on do propozycji przywrócenia KS w Polsce (tu i teraz a nie po wojnie nuklearnej) nie w Mali, nie w Somalii tylko w Polsce, :) i jakie jest nauczanie kościoła w tej kwestii, to idzie się zapytać kogoś mądrzejszego, tak? I może to być albo Jockey moderator albo Przewodniczący Episkopatu Polski, czy choćby Rzecznik, albo jakiś inny mądry ksiądz. No i ci wszyscy księża mówią jedno a Jockey moderator co innego. :) I co teraz? Bo chyba nie oczekujesz specjalnego pkt w KKK na temat KS w Polsce? Albo że wyjdzie papież i ex-cathedra powie że w Polsce nie wolno PISowi KS przywracać, albo że wolno :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 10:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
No to powiedz czym jest oficjalna wypowiedź Koscioła a nastepnie przeczytaj swoje posty i zobacz co pisałeś.
Do czytania marsz

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 10:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Jeszcze raz, jak małemu dziecku.

1.nigdzie nie twierdzę że KKK zakazuje kary śmierci

2.PIS zamierza przywrócić KS aby ją stosować.

3. Stosowanie KS w Polsce jest niezgodne z nauczaniem kościoła gdyż
Cytuj:
2267 KKK tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem. Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem władza powinna ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale


4. chyba nie masz wątpliwości że w Polsce są możliwości aby
Cytuj:
2267 KKKskutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy

5. Chyba że faktycznie uważasz że mieszkamy w Somalii i nie ma możliwości aby
Cytuj:
2267 KKKskutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy


5. PIS gada o przywracaniu KS tak dla głosów, i nie będzie jej stosować ,ale wtedy też postępuje wbrew nauczaniu kościoła gdyż
Cytuj:
KKK 2464 Ósme przykazanie zabrania fałszowania prawdy w relacjach z drugim człowiekiem

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 10:46 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Jeszcze raz OFICJALNE STANOWISKO
rozumiesz to słowo czy za rudne dla ciebie? KOŚCIOŁA - nie Kościoła w Polsce ale Kościoła Rzymsko - katolickiego, Kościoła a nie ludzi kościoła

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 10:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
impiety napisał(a):
1.nigdzie nie twierdzę że KKK zakazuje kary śmierci
impiety napisał(a):
Jockey napisał(a):
W każdej? To dawaj w jakiej dziedzinie SP, PiS, KNP postulują przeciwko nauczaniu Kościoła

kara śmierci :)
tutaj twierdzisz, że zakazuje. Albo udowodnij to na podstawie oficjalnego stanowiska albo odwołaj.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 11:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
KKK to nie jest oficjalne stanowisko kościoła? Chyba że Ty oczekujesz oficjalnego stanowiska Kościoła w sprawie możliwości polskich sądów i policji tak? czy sobie poradzą bez KS. Wtedy wyszło by że z tego całego KKK można by 3/4 wywalić bez straty na wartości bo skoro z całego takiego długiego tekstu
Cytuj:
2267 KKK tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem. Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem władza powinna ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale
tylko powiększona część obowiązuje to po jakie licho tyle pisać?
Jockey napisał(a):
impiety napisał(a):
1.nigdzie nie twierdzę że KKK zakazuje kary śmierci
impiety napisał(a):
Jockey napisał(a):
W każdej? To dawaj w jakiej dziedzinie SP, PiS, KNP postulują przeciwko nauczaniu Kościoła

kara śmierci :)
tutaj twierdzisz, że zakazuje. Albo udowodnij to na podstawie oficjalnego stanowiska albo odwołaj.
a jak doszedłeś do tego że napisałem że zakazuje? napisałem że w kwestii KS postulują przeciwko nauczaniu kościoła :)

No więc powtarzam że jeżeli oczekujesz że wkleję Tobie link do oficjalnego stanowiska kościoła w sprawie możliwości polskich sądów i policji do tego aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, to się poddaję i uznaje że w kwestii Katechizmu Kościoła Katolickiego jesteś największym znawcą ze wszystkich nie wyłączając papieży :) a PIS jest najbardziej katolicką partią walczącą o prawo do życia od poczęcia aż do egzekucji :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 11:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
impiety napisał(a):
a jak doszedłeś do tego że napisałem że zakazuje? napisałem że w kwestii KS postulują przeciwko nauczaniu kościoła
czyli twierdzisz, że Kościół zakazuje Kary śmierci
impiety napisał(a):
No więc powtarzam że jeżeli oczekujesz że wkleję Tobie link do oficjalnego stanowiska kościoła w sprawie możliwości polskich sądów i policji do tego aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, to się poddaję i uznaje że w kwestii Katechizmu Kościoła Katolickiego jesteś największym znawcą ze wszystkich nie wyłączając papieży :) a PIS jest najbardziej katolicką partią walczącą o prawo do życia od poczęcia aż do egzekucj
takie są efekty prowadzenia polemik z dziećmi i w dodatku niedouczonymi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N maja 12, 2013 11:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
to jak sobie już słodzimy
Obrazek

_________________
Kill Yourself or Die Trying


N maja 12, 2013 11:36 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Jockey napisał(a):
...
Czyli dzieci kwiaty. To była utopia. Nie zgadzam się. To myślenie robiące z Jezusa hipisa a On nie był hipisem. On był wojownikiem. Stawiał twarde zasady. Pamiętasz co zrobił kupcom w świątyni? A jak niesłusznie go uderzono to się sprzeciwił. Nie popieram postawy Brygidy, która tylko atakuje i wyzywa. Taka postawa nie jest postawą katolika. Ale postawa mówiąca poddajmy się i nie walczmy to tez nie jest postawa katolika. Bóg nas wzywa abyśmy stawiali złu opór.


Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!» Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie.
BT J 2, 15-17

oraz synoptycy (to nie ci od pogody :-D )

A Jezus wszedł do świątyni6 i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie. I rzekł do nich: «Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców»
BT Mt 21, 12-13

I przyszedł do Jerozolimy. Wszedłszy do świątyni, zaczął wyrzucać tych, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni powywracał stoły zmieniających pieniądze i ławki tych, którzy sprzedawali gołębie, i nie pozwolił, żeby kto przeniósł sprzęt jaki przez świątynię. Potem uczył ich mówiąc: «Czyż nie jest napisane: Mój dom ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów, lecz wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców»
BT Mk 11, 15-17

Potem wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: «Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców»
BT Łk 19 45-46

Jockey napisał(a):
Użył siły przeciwko ...
jak wyjaśnisz miłujcie nieprzyjaciół a z drugiej strony rozpędzenie siłą...

No właśnie jakbyś mógł wykazać, na podanych cytatach z Biblii, gdzie Jezus żył siły i kiedy? W żadnym z nich nie ma mowy o użyciu siły, przeciwko jakiemukolwiek człowiekowi, Jan mówi o tym, że do sprzedających rzekł a nie uderzył. Może nie wiesz boś miastowy (tego nie wiem) ale żeby przepędzić bydło i barany trzeba czasem je smagnąć np. powrozem.
Ja wiem po dyskusji na temat kary śmierci z Impietym nie jestem w stanie Cię przekonać o nietrafnej diagnozie czynów Jezusa.

Jockey napisał(a):
....

A co do demokracji to sprawa jest prosta. Jezus zapewne inaczej mówiłby gdyby można byłoby władzę wybierać.


Powiem za klasykiem: Jockey nie idź tą drogą.
Dajesz niezły oręż w ręce przeciwników Chrześcijaństwa. Jakby Oni zaczęli przekonywać coby Jezus zrobił gdyby... to wolę nawet o tym nie myśleć.
Nasza wiara opiera się na tym co Jezus czynił i mówił, a nie na tym coby...

Kara śmierci:

Cytuj:
2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.
Jeśli Jeżeli jednak środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego wystarczą do obrony i zachowania bezpieczeństwa osób przed napastnikiem i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób, władza powinna stosować te środki, gdyż ograniczyć się do tych środków, ponieważ są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej.
Istotnie dzisiaj, biorąc pod uwagę możliwości, jakimi dysponuje państwo, aby skutecznie ukarać zbrodnię i unieszkodliwić tego, kto ją popełnił, nie odbierając mu ostatecznie możliwości skruchy, przypadki absolutnej konieczności usunięcia winowajcy "są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale".


Oczywiście, że KK zakazuje kary śmierci,
ale jeśli jeszcze masz wątpliwości to:

Nie będziesz zabijał.
BT Wj 20, 13

to jest najważniejsze prawo nas Chrześcijan.

A tak już na koniec:

Ważne też jak przywódcy partyjni podchodzą do tego co sami wyznają, jeśli tworzą koalicje z szemranymi koalicjantami, nie potrafią przebaczać, namawiają do buntu - to już nie są to partie, które są w zgodzie z KK przynajmniej dla mnie.


Pozdrawiam


Pn maja 13, 2013 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Papież nie powiedział ex cathedra że PIS postępuje nie zgodnie z nauczaniem KK to znaczy że postępuje :) nie znasz się :lol:

_________________
Kill Yourself or Die Trying


Pn maja 13, 2013 6:34 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Ja nie jestem prawdziwym katolikiem i patriotą - mogę się nie znać. A jak Papież powie z tej katedry (ciekawe jaką wybierze - tylko żeby nie za wysoka, bo nie usłyszę) to już PiS postępować będzie czy postępował był :wink: hi, hi, hi.




Pozdrawiam


Pn maja 13, 2013 7:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
Cytuj:
Ważne też jak przywódcy partyjni podchodzą do tego co sami wyznają, jeśli tworzą koalicje z szemranymi koalicjantami, nie potrafią przebaczać, namawiają do buntu - to już nie są to partie, które są w zgodzie z KK przynajmniej dla mnie.



to za prlu co robiłeś? mówiłeś na pałkę "kochanie"?

JarStary napisał(a):
Ja nie jestem prawdziwym katolikiem i patriotą - mogę się nie znać. A jak Papież powie z tej katedry (ciekawe jaką wybierze - tylko żeby nie za wysoka, bo nie usłyszę) to już PiS postępować będzie czy postępował był :wink: hi, hi, hi.




Pozdrawiam



Dlatego się w sam raz z impiety dogadujesz...

Cytuj:
Jest sobie taki pkt 2267 KKK


No proszę...jeszcze nie tak dawno impiety nie wiedział co to KKK, forum tez może być dobra formą nauczania, choć spróbuj coś skończyć z papierem... :D


Pn maja 13, 2013 9:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
nie tylko ze mną :) z Episkopatem też by się dogadał w tym temacie, oczywiście Katolickiego kościoła Episkopatem, nie pisowego :)

KKK to Ku Klux Klan, zawsze to wiedziałem, wypraszam sobie :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


Pn maja 13, 2013 10:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
impiety napisał(a):
nie tylko ze mną :) z Episkopatem też by się dogadał w tym temacie, oczywiście Katolickiego kościoła Episkopatem, nie pisowego :)


W tym co są pijacy i pedofile?....masz tupet. Ale w Boga się wierzy, jeszcze tego się naucz.


Pn maja 13, 2013 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 23, 2011 6:34 pm
Posty: 1475
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gdyby wybory odbyły się teraz...
kosiarz napisał(a):
W tym co są pijacy i pedofile?
ja się wczoraj dopiero dowiedziałem co to Episkopat więc nie wiem, Ty pewnie ich dłużej znasz to i więcej wiesz :)

Ciekawe co moderatorzy na takie rewelacje :)

_________________
Kill Yourself or Die Trying


Pn maja 13, 2013 10:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 266 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL