Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 8:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 legalizacja marihuany- ankieta 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Andy72 napisał(a):
Marihuana jest szkodliwa. Legalizacja oznacza że wolno będzie w majestacie prawa zatruwać innych.
ja to wiem. Ale zastanawia mnie na jakiej podstawie chcą legalizować jedne narkotyki a innych nie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt gru 13, 2013 12:32 am
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Na przykład papierosy są złem, ale są narkotykiem społecznym, niewyobrażalne jest ich zakazanie, podobnie alkohol - zbyt rozpowszechniony by zakazać i w małych dawkach nie jest złem. Marihuanę nie zażywa tak wiele osób i po co legalizować skoro nie jest legalna?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 13, 2013 12:38 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 2:18 pm
Posty: 78
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Jockey napisał(a):
Solano napisał(a):
Ale dlaczego w takim razie nie szanujemy wolności wyboru osób palących marihuanę? Bo wszyscy uznają ją za zło? Gdyby tak było, to żadnej dyskusji o legalizacji nigdy by nie było, co więcej, nigdy nie trzeba by marihuany zakazywać...
to może od razu pójdźmy dalej i zalegalizujmy narkotyki wszelkie. A co dlaczego mamy ograniczać kogokolwiek w chęci skończenia ze sobą. Dlaczego legalizować maryhę a nie legalizować amfetaminy albo opiatów? W końcu zażywanie jakichkolwiek środków psychoaktywnych powoduje zmiany w psychice. Jak wolność to wolność...



Ależ opiaty w pewnym sensie są legalne. Za niecałe 7 PLN możesz kupić bez recepty opakowanie pewnego popularnego środka od kaszlu (w środku jest kodeina - opiat, nieco słabszy od morfiny i heroiny, ale działanie jest bardzo podobne). Można kupić kilka takich opakowań, zjeść i czuć się jak po opiatach ;)...

Legalny jest także butapren - dużo niebezpieczniejszy od marihuany i silniejszy w działaniu, a tańszy! :)


Pt gru 13, 2013 12:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Bene napisał
Cytuj:
Robur,powiedz mi milutki z czego chciałaby się Holandia wycofać?Ja tu jestem codziennie,słucham tego co w trawie piszczy,i szczerze?Rozbawiłeś mnie.Mniej frondy proszę

Piszesz o społeczeństwie, które jest zadowolone, nie przypadkiem jednak W Amsterdamie, Hadze, Rotterdamie wprowadzono w okolicach szkół strefy wolne od marihuany. Uczeni mogą sobie udowodniać co chcą (zależy kto płaci), a rodzice kierujący się dobrem swoich dzieci wiedzą swoje.
Są określone skutki narkotyzowania się i wychodzą dopiero po latach. To, że jeden weźmie parę razy i nic, nie oznacza takich samych reakcji u innych, nikt nie jest sam na świecie. Każda władza zdaje sobie sprawę z dalekosiężnych skutków, lecz nie ma ochoty wchodzić w konflikty i potrzebuje głosów, normalka.


Pt gru 13, 2013 9:53 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 2:18 pm
Posty: 78
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Jakie są te skutki palenia marihuany (marihuany, nie amfetaminy lub heroiny), które wychodzą dopiero po latach?

Jakie są skutki palenia papierosów i alkoholu, które wychodzą dopiero po latach?

Ile osób umiera rocznie na skutek palenia papierosów i picia alkoholu, a ile umiera na skutek palenia marihuany?

Za którą używkę pójdę dziś do więzienia? :)


Pt gru 13, 2013 10:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 02, 2011 11:09 pm
Posty: 2331
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Mysle, ze nie jest to problem latwy do rozwiazania - zalegalizowac, czy tez nie??? Wiadomo... ze i tak wiele osob pali marihuane... i niestety nie da sie im wytlumaczyc, ze nie powinni... tak jak nie da sie wielu ludzi przekonac, ze palenie nikotyny jest szkodliwe, ze nadmiar picia alkoholu moze spowodowac alkoholizm... nalezy wziac pod uwage... czarny rynek... marihuana i tak jest dostepna czy legalna czy tez nie- wiec - czy jest jakies rozsadne wyjscie... moze tak jak w niektorych krajach - bardzo ostre kary... za nielegalna sprzedaz czy tez posiadanie narkotykow albo legalizacja... Temat raczej dla znawcow tych problemow... Problem istnieje i jakies rozsadne rozwiazanie przydaloby sie... jest coraz wiecej osob (szczegolnie wsrod mlodych) ktorzy pala marihuane czy tez biora innego typu narkotyki, uzywki...


Pt gru 13, 2013 10:33 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 2:18 pm
Posty: 78
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
lidka napisał(a):
Mysle, ze nie jest to problem latwy do rozwiazania - zalegalizowac, czy tez nie??? Wiadomo... ze i tak wiele osob pali marihuane... i niestety nie da sie im wytlumaczyc, ze nie powinni...i...


Dlaczego nie powinni? Dopóki nikomu tym nie szkodzę (tylko ewentualnie samemu sobie i robię to "na własnym podwórku") to dlaczego ktoś ma za mnie decydować, co powinienem, a czego nie.. tym bardziej, że decydują politycy chlejący wódę w sejmie..

Jak w ogóle można tak myśleć???


PS. nadużywanie alkoholu jest szkodliwe, tak samo jak nadużywanie wszystkiego..


Pt gru 13, 2013 1:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 6:41 pm
Posty: 751
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Andy:
Cytuj:
Bzdura, te zakazy nie są po to, aby wychowac świętych obywateli, ale aby obronić jednych przed drugimi i zmniejszyć ilość zła panującego w kraju.

No dobrze, ale jak można z tego wywnioskować, że zakaz palenia marihuany jest dobry, a zakaz rozwiązłości nie?
Cytuj:
bo zaraz byśmy mieli nakaz chodzenia do koscioła, nakaz biczowania się itd.

No ale skoro dobrze jest, że chronimy innych od wpływu narkotyków, to dlaczego źle by było, gdybyśmy chronili innych od rozluźnienia związku z Kościołem? Przecież msza to tylko godzina tygodniowo, a w niedzielę mało kto pracuje.
Jockey:
Cytuj:
to dlaczego chcesz tylko marihuanę legalizować a chcesz prześladować tych, którzy chcą zażywać opiaty? Dlaczego chcesz narzucać swoje przekonania co do opiatów.

Ja nic nie chcę jak na razie - jak napisałem na początku, mam wątpliwości co do zakresu władzy Kościoła i nie przedstawiam żadnych rozwiązań, tylko szukam odpowiedzi. Ale z ironicznego tonu wypowiedzi wnioskuję, że Ty chcesz narzucać swoje przekonania co do marihuany i opiatów? Dlaczego więc tylko do tego, a dlaczego nie w kwestii dużo ważniejszej, jaką jest wiara i życie po katolicku? Pytam poważnie.
Znowu Andy:
Cytuj:
Legalizacja oznacza że wolno będzie w majestacie prawa zatruwać innych.

Czy legalność rewolwerów czarnoprochowych (tak, są legalne w Polsce bez pozwolenia) oznacza, że można w majestacie prawa strzelać do innych? Nikt nie postuluje legalności zatruwania, tylko legalność posiadania, sprzedawania i zażywania na własny użytek.
Mortiis:
Cytuj:
Legalny jest także butapren - dużo niebezpieczniejszy od marihuany i silniejszy w działaniu, a tańszy!

No właśnie. Proponuję też zobaczyć, co dzieje się z człowiekiem np. po zjedzeniu gałki muszkatołowej.
Cytuj:
Jak w ogóle można tak myśleć???

Mnie brakuje w tym podejściu konsekwencji. Jeżeli zabraniamy komuś czegoś nie dlatego, że robi komuś krzywdę, tylko dla jego dobra, to dlaczego zabraniamy marihuany, a nie zabraniamy np. herezji, znacznie szkodliwszej (przynajmniej w teorii) wg nas, katolików?

No i odwrotnie: jeżeli jesteśmy za legalizacją marihuany, to bądźmy także za legalizacją wszystkich innych narkotyków - oczywiście nie oznacza to legalizacji np. jazdy samochodem pod ich wpływem czy innych przestępstw. Legalizacja nie oznacza aprobaty: tak jak rozwiązłość seksualna, mimo że legalna, jest nadal dość powszechnie piętnowana.

Tutaj głosi się jakiś "złoty środek", którego nie rozumiem.


Pt gru 13, 2013 2:59 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Czyli byłbyś za nakazem chodzenia do koscioła (za nakazem biczowania też?) a jednocześnie za legalizacją heroiny? Już niech lepiej zostanie jak jest.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 13, 2013 3:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Mortiis napisał(a):
lidka napisał(a):
Mysle, ze nie jest to problem latwy do rozwiazania - zalegalizowac, czy tez nie??? Wiadomo... ze i tak wiele osob pali marihuane... i niestety nie da sie im wytlumaczyc, ze nie powinni...i...


Dlaczego nie powinni? Dopóki nikomu tym nie szkodzę (tylko ewentualnie samemu sobie i robię to "na własnym podwórku") to dlaczego ktoś ma za mnie decydować, co powinienem, a czego nie.. tym bardziej, że decydują politycy chlejący wódę w sejmie..

Jak w ogóle można tak myśleć???


PS. nadużywanie alkoholu jest szkodliwe, tak samo jak nadużywanie wszystkiego..

Dlatego ze dajesz zly przyklad dla innych pod plaszczykiem dobra lub neutralnosci swojego zachowania

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Pt gru 13, 2013 3:13 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Mortiis napisał(a):
Dlaczego nie powinni? Dopóki nikomu tym nie szkodzę (tylko ewentualnie samemu sobie i robię to "na własnym podwórku") to dlaczego ktoś ma za mnie decydować, co powinienem, a czego nie.. tym bardziej, że decydują politycy chlejący wódę w sejmie..


A _po_co_ w ogóle zażywać marihuanę. MArihuana szkodzi i szkodzą ci, którzy ją sprzedają tym którzy zażywają

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 13, 2013 3:15 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 2:18 pm
Posty: 78
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Andy72 napisał(a):
Mortiis napisał(a):
Dlaczego nie powinni? Dopóki nikomu tym nie szkodzę (tylko ewentualnie samemu sobie i robię to "na własnym podwórku") to dlaczego ktoś ma za mnie decydować, co powinienem, a czego nie.. tym bardziej, że decydują politycy chlejący wódę w sejmie..


A _po_co_ w ogóle zażywać marihuanę. MArihuana szkodzi i szkodzą ci, którzy ją sprzedają tym którzy zażywają


Bo ktoś może mieć na to ochotę - prosty powód, jeżeli Ty nie masz to czemu inni nie mogą mieć i czemu ktoś ma im tego zabraniać?

Dopóki nikomu nie każe tego robić na siłę i robi to z własnej woli (relaks, może lubi zapalić skręta zamiast wypić lampkę wina, lub ćwiartkę wódki...) to jaki widzisz w tym problem? Czemu taki użytkownik marihuany ma iść do więzienia (nacodzień odprowadza podatki, pracuje, nie łamie prawa, jest uczciwy, ot lubi sobie zapalić..)?

Ci, którzy ją sprzedają szkodzą.. bo mogą sprzedawać marihuanę z domieszką syfów oraz proponować groźniejsze środki odurzające.. jak heroina. Nie zależy im na zdrowiu kupującego, tylko na zysku.

@Andy72, próbowałeś kiedyś marihuany lub alkoholu (piwo, wino, wódka)?


Pt gru 13, 2013 6:02 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Na szczęście nigdy żadnych narkotyków, papierosa żadnego, alkohol tylko do smaku, nigdy w takich dawkach aby zmienił świadomość ;)
MArihuana szkodzi i uzależnia. Podobno to bardzo wredna substancja bo po uzależnieniu bez niej świat nie ma barw, nie czuć świata, muzyki. A normalnie bez dopalaczy gdyby nie uzależnienie to było by czuć, Wtedy wyjście z tego jest prawie niemożliwe, bo co to za zycie na trzeźwo. Lepszy już alkohol i papierosy. i żle wpływa na płciowość, lepiej mieć seks niż marihuanę ;)

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 13, 2013 6:14 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn maja 10, 2010 2:18 pm
Posty: 78
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Andy72 napisał(a):
Na szczęście nigdy żadnych narkotyków, papierosa żadnego, alkohol tylko do smaku, nigdy w takich dawkach aby zmienił świadomość ;)
MArihuana szkodzi i uzależnia. Podobno to bardzo wredna substancja bo po uzależnieniu bez niej świat nie ma barw, nie czuć świata, muzyki. A normalnie bez dopalaczy gdyby nie uzależnienie to było by czuć, Wtedy wyjście z tego jest prawie niemożliwe, bo co to za zycie na trzeźwo. Lepszy już alkohol i papierosy.


Ok.. to poszukaj w internecie jakiejś statystyki o liczbie śmierci spowodowanych alkoholem, liczbie śmierci spowodowanych paleniem tytoniu i licznie śmierci spowodowanych paleniem marihuany.

W jaki sposób papierosy mają być lepsze? Z tego co wiem, to nie mają żadnych właściwości leczniczych w przeciwieństwie do marihuany, która np. w Czechach jest na receptę.


Ps. statystyka zgonów po alkoholu:

http://www.worldometers.info/alcohol/

A niech ktoś znajdzie ilość zgonów po marihuanie...


Pt gru 13, 2013 6:23 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: legalizacja marihuany- ankieta
Marihuana zmienia mózg i uzależnia, może nie tak jak heroina ale jest podstępna - bierze się aby świat miał więcej barw, a potem trzeba brać bo bez tego szaro.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt gru 13, 2013 6:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 213 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL