Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:07 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 869 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 58  Następna strona
 Na Owsiaka nie daję. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
A mnie niezmiernie i szczerze ,radują takie i pokrewne wpisy,których nie brakuje.

Ryszard T. napisał(a):
Oczywiścnie niektóre kręgi KK sa przeciw Owsiakowi gdyż nie potrafią tak mocno zaangazowac młodych w swoje akcje. Ale zamiast zazdrościć powinni się przyłaczyć do tej akcji i też wesprzeć te darowizny na cele jakże wazne dla Koscioła, pomocy potrzebującym i słabym, a przecież jest to misja jaka polecił Kościołowi sam Jezus. To że Kosciół nie potrafi skupić tak wielkiej ilości woluntariuszy to nie wina Owsiaka ale może języka komunikacji jakim posługuje się w naszym kraju KOsciół.


Niewiedza przeciwników Kościoła w tej kwestii, jest najlepszym świadectwem jaki mogą nam (kościołowi) wystawić.Lewa ręka nie wie ,co czyni prawa !
http://kosciol.wiara.pl/doc/1151464.Car ... l-miliarda

joannabw napisał(a):
hen
dzialalnosci misyjnej Kosciola nie widac, za to bardzo widoczne sa samochody, palace biskupie i inne gryzace w oczy dobra.


Nie jestem sympatykiem S.H ale sądzę ,że powinnaś się dobrze wsłuchać.
Szymon Hołownia o stereotypach nt. Kościoła
https://www.youtube.com/watch?v=v_p3uY5YUic

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pt sty 11, 2013 11:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
W całej tej akcji Wielkiej Orkiestry najmniej mnie interesuje Owsiak i jego profity z tą akcja związane. Ważne jest że pieniądze idą na dzieci - bo chyba idą, więc daję. Jeśli bym się dowiedziała, że pieniądze nie idą na dzieci tylko gdzie indziej kategorycznie przestałabym dawać.


N sty 13, 2013 2:11 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So wrz 22, 2012 12:16 am
Posty: 423
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Cale szczescie ze nie wpadlem w ``histerie`` dawania lub nie, pomagam ludziom na codzien i to jest dla mnie najwazniejsze.


N sty 13, 2013 2:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Teraz mi tak przyszło na myśl, że podobnie może jest z księżmi, którzy są sprzewniewierzeni i dają złe świadectwo, też ciężko do takiego iść do spowiedzi czy przyjmować od niego jakieś inne sakramenty, szczególnie gdy go nie lubimy. Trzeba wtedy sobie uświadomić, że taki ksiądz to tylko narzędzie w słusznej sprawie, a najważniejszy jest w tym wypadku beneficjent czyli Pan Jezus. Ja podobnie Owsiaka nie lubię, drażni mnie, wręcz nie cierpię go, ale na tę jego akcje daję co roku, także i dziś, dlatego że uważam że jest on tylko narzędziem być może nawet narzędziem Boga choć to nie takie pewne, sama akcja jest dobra, a beneficjent - czyli dzieci to już w ogóle super chociaż pieniądze przechodzą przez ręce takiego bandyty.


N sty 13, 2013 2:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Do tematu, ciekawa analiza.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/44640-ga ... utorytetow


N sty 13, 2013 2:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So wrz 22, 2012 12:16 am
Posty: 423
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
lubczyk napisał(a):
Teraz mi tak przyszło na myśl, że podobnie może jest z księżmi, którzy są sprzewniewierzeni i dają złe świadectwo, też ciężko do takiego iść do spowiedzi czy przyjmować od niego jakieś inne sakramenty, szczególnie gdy go nie lubimy. Trzeba wtedy sobie uświadomić, że taki ksiądz to tylko narzędzie w słusznej sprawie, a najważniejszy jest w tym wypadku beneficjent czyli Pan Jezus. Ja podobnie Owsiaka nie lubię, drażni mnie, wręcz nie cierpię go, ale na tę jego akcje daję co roku, także i dziś, dlatego że uważam że jest on tylko narzędziem być może nawet narzędziem Boga choć to nie takie pewne, sama akcja jest dobra, a beneficjent - czyli dzieci to już w ogóle super chociaż pieniądze przechodzą przez ręce takiego bandyty.


Mozna Owsiaka nie lubiec ale nazwac go ``bandyta`` to raczej przesada.


Pn sty 14, 2013 2:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Izajasz napisał(a):
Mozna Owsiaka nie lubiec ale nazwac go ``bandyta`` to raczej przesada.

Przesada, to delikatnie powiedziane. Na marginesie za takie pomówienie można mieć do czynienia z KPK.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pn sty 14, 2013 2:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Niektórzy mają takiego farta, że pieniędzmi katolików potrafią opłacić pomniejszanie
znaczenia Kościoła.

Dotyczy to właściwie wszystkiego na co wydaje się pieniądze: telewizja, radio, prasa.
Koszty reklam wliczane są w cenę produktu reklamowanego.

Uważajcie co piszecie, bo dzisiaj zły potrafi zamknąć dobrego człowieka rękami też
dobrego człowieka i to jeszcze na dodatek, za jego własne pieniądze (podatki płacone
przez dobrego człowieka).

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Pn sty 14, 2013 2:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Barney napisał(a):
Właśnie połączenie dobra ze złem jest najgorszą cechą (wręcz szatańską) tego typu działań - robi się zło, które ukrywa się za dobrem (co ma zamykać - i jak widac zamyka) - wszelkie możliwości krytyki nad całościowymi skutkami.


Jeżeli spojrzy sie na pewne problemy jakie od lat ma Kosciól, związane z działanością niektórych "duchownych"... nie chce przypominac, o co chodzi i rozpętywać znowu dyskusji o :x, to Twoje słowa pasuja jak ulał w tym konteście, więc WOŚP nie odbiega od "najlepszych" standardów.

Problemem jest czy wybaczamy wybiórczo, czy wszystkim, albo czy staramy się dostrzegać pozytywne, czy tylko negatywne strony. Przysłowie mówi: "Jak się chce psa uderzyć, to kij zawsze sie znajdzie".

Jak widać przestrzeń do tego typu działań jakie prowadzi WOŚP jest, do tej pory była nie zagospodarowana. Czemu ? Nie wiem. Trzeba by pytać tych którzy statutowo prowadza taką działalnośc, gdzie byli do tej pory.

Jeżeli macie wątpliwości, co do tego na co ida pieniadze Orkiestry, to zauważcie, ze pieniądze z waszych podatków idą na opłacanie aborcji, in vitro itp. Proponuję tym sie zając.

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Pn sty 14, 2013 5:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Cytuj:
Przesada, to delikatnie powiedziane. Na marginesie za takie pomówienie można mieć do czynienia z KPK.

Co ja zrobię, że Owsiak przypomina mi trochę szefa mafii narkotykowej, który z jednej strony jako autorytet medialny dla młodzieży namawia "róbta co chceta", a już wiadomo jak młodzież to sobie tłumaczy - tj. dosłownie. Z drugiej rozkręca akcje charytatywne. Bilans mu wychodzi na zero, albo nawet ujemny.
Cytuj:
Przesada, to delikatnie powiedziane. Na marginesie za takie pomówienie można mieć do czynienia z KPK.

No właśnie bez przesady. Dziś ludzie strasznie przewrażliwieni na swoim punkcie od razu straszą policją, więzieniami jeden drugiego, a przecież kiedyś jak babcia do młodych łobuzów powiedziała: "ty bandyto, to nikt się nie obrażał i właściwie nic się nie działo". Chyba wzorce czerpią z mediów. Niedługo za byle głupstwo jeden drugiego będzie skarżył w sądzie!!!


Pn sty 14, 2013 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Sorki, to miało być tak:
Cytuj:
Mozna Owsiaka nie lubiec ale nazwac go ``bandyta`` to raczej przesada.

Co ja zrobię, że Owsiak przypomina mi trochę szefa mafii narkotykowej, który z jednej strony jako autorytet medialny dla młodzieży namawia "róbta co chceta", a już wiadomo jak młodzież to sobie tłumaczy - tj. dosłownie. Z drugiej rozkręca akcje charytatywne. Bilans mu wychodzi na zero, albo nawet ujemny.


Pn sty 14, 2013 8:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Do przemyślenia: WOŚP nie zbiera najwięcej. Caritas górą


Pn sty 14, 2013 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Yarpen Zirgin napisał(a):

Bo prawdziwe dobro nie krzyczy, nie pragnie własnej chwały.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pn sty 14, 2013 8:26 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 10:25 pm
Posty: 598
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Małgosia napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Bo prawdziwe dobro nie krzyczy, nie pragnie własnej chwały.

to żaden argument, bo mafia też swoje sprawy załatwia po cichu

_________________
Mój Bóg ma związane ręce.


Pn sty 14, 2013 11:16 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So wrz 22, 2012 12:16 am
Posty: 423
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Na Owsiaka nie daję.
Dajcie kochani zyc Owsiakowi, niech zbiera i pomaga jesli ma ochote, nie sadze zeby byl jakas konkurencja dla Caritasu.


Wt sty 15, 2013 12:10 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 869 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 58  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL