Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:53 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1331, 1332, 1333, 1334, 1335, 1336, 1337 ... 1352  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Prawo się w Polsce zmieniło? W takim razie jadę jutro do Warszawy, obrzucam kamieniami ambasadę ruskich kacapów, i według Barneya nie mogę być za to karany... coś tam jest, że ambasador w kraju, w którym przebywa jest nietykalny. A może wobec prawa są teraz równi i równiejsi??

Postoję sobie w blasku fleszy i Kamiński uzna, że targały mną silne emocje i to w sumie zrozumiałe co zrobiłem. Nie roztrzasajmy. Ta Ukrainka w pierwszym rzędzie naraziła kilkadziesiąt tysięcy Polaków mieszkających w Rosji. Tylko czekać aż Ruscy się zemszczą na naszych rodakach za zaplanowany, świadomy i zorganizowany spektakl kobiety, która nie jest Polką, ale w Polsce robi co chce. Może tak na Ukrainę jechać i walczyć o wolność swojego kraju zamiast pouczać przed kamerami polski rząd, że ma wydalić ambasadora Rosji? Tupet ogromny o ile nie zwykła bezczelność.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 11, 2022 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
O właśnie... O tym pisałem. Jak Polacy zostaną teraz brutalnie pobici w Rosji, to podziękowania należą się wiadomej pani....

https://wydarzenia.interia.pl/autor/mag ... Id,6017547

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 11, 2022 6:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
NIkt tu nie broni ani tej babki, ani wpadki naszych służb, które nie zapobiegły tej sytuacji.
Natomiast jeśli nie rozumiesz, czemu nie można jej teraz aresztować, to albo jesteś mnie mądry niż myślałem, albo bardziej zaczadzony retoryką Konfederacji niż to się da wyobrazić.
Stawiam na to drugie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 11, 2022 10:50 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
To może Ty powiedz dlaczego nie można jej aresztować? mniszek zadał konkretne pytanie - czy prawo w Polsce się zmieniło? Czy jeśli ja teraz pójdę pod ambasadę np. Izraela i obrzucę ją jajami albo wyleję ichniemu ambasadorowi na głowę wiadro farby w proteście przeciwko temu jak traktują Palestyńczyków, to nie powinno mnie nic z tego powodu spotkać? Bo przecież wyrażałem tylko swoje emocje i uzewnętrzniłem swój słuszny gniew? A może ponieważ los Palestyńczyków jest dla naszych władz, mediów i ogólnie opinii publicznej obojętny, to jednak poniosę konsekwencje? Czy to są rządy prawa, czy może emocji i zachowań stadnych? Ty w ogóle rozumiesz jakie implikacje niesie takie pobłażanie i wybiórcze rozgrzeszanie podobnych zachowań?


Cz maja 12, 2022 10:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Napisałem powyżej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 12, 2022 1:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wiesz Barney, w jednej z lubelskich galerii handlowych mężczyznę za brak maseczki policjanci spryskali gazem po oczach, przewrócili na ziemię jak worek kartofli, potraktowali jak najgorszego bandziora i śmiecia, skuli w kajdanki, został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Na nic były krzyki biegającej po galerii zrozpaczonej żony i krzyczącej, że mąż ma chore serce.... To było adekwatne, uzasadnione i sprawiedliwe.
Bo nie chciał się wylegitymować...

Mija jakiś czas, i obywatelka obcego państwa robi zadymę, oblewa farbą ambasadora innego państwa, narusza jego nietykalność, potem chodzi w glorii chwały i udziela wywiadów ukraińskim mediom, w których żąda wydalenia tegoż ambasadora z Polski a w tle spacerują policjanci. Zaś minister Kamiński tłumaczy ją jak tylko może...

To się w pale nie mieści. Czy według Ciebie skoro Rosja zaatakowała Ukrainę, to obywateli Ukrainy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej nie obowiązuje prawo? Mają statut jakichś świętych krów i mogą robić co im się żywnie podoba, bo ich kraj został napadnięty, więc mają mieć jakieś dożywotnie alibi, immunitet...A gdyby mu łeb rozbiła butelką, to też emocje ważniejsze od prawa. Czy Wy naprawdę nie widzicie co się rzeczywiście wydarzyło??

Aż ciarki przechodzą...Już polska ambasada została oblana w odwecie farbą w Rosji. Oni nie popuszczą i na tym nie poprzestaną. Czy tak trudno było to przewidzieć? Co to za służby strzegą interesu Polski, jakieś studenciaki? Dyplomaci polscy teraz dosłownie drżą o siebie i swoje rodziny. Ale nie, ważniejsze było udostępnić zrobienie zadymy obywatelce obcego państwa a pies tam mordę Polakom w Rosji lizał. I znowu jak strzał w dziesiątkę pasują tu słowa Dmowskiego, że są w naszym kraju ludzie, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę...

Kompletna kompromitacja polskich służb. To tylko zachęcanie do tego, żeby takie przestępstwa miały miejsce, bo nic się nie zrobi...

Skoro polskie władze nie chcą tu ambasadora Rosji, to pognać go w cholere, niech stąd wyjeżdża, zrywamy stosunki dyplomatyczne z Rosją, sprowadzamy polskich dyplomatów do kraju, koniec kropka. Albo wóz, albo przewóz. Mówisz A, powiedz B.

Jednak skoro władze cały czas podkreślają, że liczą na dyplomację w dialogu z Rosją, to do Jasnej Anielki niech potem robią co do nich należy a nie usprawiedliwiają przestępstwo. To prawo jest wyznacznikiem porządku w Polsce a nie emocje.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz maja 12, 2022 2:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Napisałem powyżej.

Właśnie nie napisałeś. Napisałeś tylko, cytuję:"Nie została aresztowana, bo nie będziemy robić jak Niemcy, którzy wyrywali Ukraińcom ich flagi." Co niczego nie tłumaczy, bo nikt nie mówi o "wyrywaniu flag". Porównujesz dwie kompletnie różne sytuacje. Ściganie kogoś za to, że przyniósł na jakieś zgromadzenie ukraińską flagę jest głupotą. Ale fizyczny atak na ambasadora innego państwa, to poważna sprawa, której imho nie wolno puścić płazem. To, o czym tam niektórzy trąbią - że emocje, że zrozumiałe w tej sytuacji itp. może co najwyżej zostać uznane za jakąś okoliczność łagodzącą i zmniejszenie wymiaru kary, ale nie za powód, by olać jej wymierzenie.
Powtarzam - każda tego typu akcja w stosunku do ambasadora jakiegokolwiek innego niż Rosja państwa zostałaby potraktowana odpowiednio, bo obecnie Ukraina i Rosją są na tapecie i można emocjami zakrzykiwać fakty. Tak nie postępuje poważne państwo. Daje to przyzwolenie każdemu, kto poczuje, że musi wyrazić w ten sposób swoje emocje, przyzwolenie na łamanie prawa.


Cz maja 12, 2022 2:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
mniszek_pospolity napisał(a):
Wiesz Barney, w jednej z lubelskich galerii handlowych mężczyznę za brak maseczki policjanci spryskali gazem po oczach, przewrócili na ziemię jak worek kartofli, potraktowali jak najgorszego bandziora i śmiecia, skuli w kajdanki, został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Na nic były krzyki biegającej po galerii zrozpaczonej żony i krzyczącej, że mąż ma chore serce.... To było adekwatne, uzasadnione i sprawiedliwe.
Bo nie chciał się wylegitymować...
I widzisz sam, jak jesteś otumaniony. Nawet nie zauważyłeś, ze sobie przeczysz. Policja zastosowała przymus bezpośredni wobec tego człowieka nie "za to, ze nie miał maseczki", ale za stawianie oporu.

A przytaczanie tej (czy jakiejkolwiek innej interwencji) w kontekście wydarzenia o jakim mówimy, to ślepoty politycznej ciąg dalszy. Byłoby to ukoronowanie prowokacji sorosowskiej bandy- dwie pieczenie na raz: poszło w świat, że w Polsce nie chronią dyplomatów i poszłoby w świat, ze w Polsce represjonują Ukraińców demonstrujących przeciw zbrodniom Rosji.

Co do pierwszej sprawy nasi dali tyłów, niestety, ale tego nie da się już odwrócić. Dobrze, że nie nabrali się na drugą część (co zrobiliby, słuchając rad takich jak Twoja - tj. konfederacji).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 12, 2022 2:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Oczywiście, na Marszu Niepodległości w 2020 r postrzelenie dziennikarza tygodnika Solidarność, pałowanie ludzi, zatrzymywanie to też był uzasadniony przymus bezpośredni. Jakbym Wałęsę słyszał mówiącego o pałowaniu protestujących...

Za to jak Lempart wyprowadzała na ulice tysiące feministek, to policja uważała jak tylko mogła, żeby tam kogoś o dowód osobisty nie spytać. I skończ już z tą Kondederacją, bo ani jednym słowem nie powoływałem się tu na opinie żadnej partii politycznej, tylko dawałem link do wypowiedzi byłego ambasadora w Rosji.

Bezprawie I niesprawiedliwość i państwo z dykty bojące się środowisk LGBT, lewaków, feministek, komunistów, UE, a teraz reakcji Ukrainy. W każdym innym kraju (i nie mam na myśli Niemców uprzedzając Twoje insynuacje), ta kobieta zostałaby zatrzymana do złożenia wyjaśnień na policji a nie brylowała przed kamerami domagając się tego i owego od polskiego rządu mając za sobą spacerujące służby mundurowe państwa, w którym ona jest gościem.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz maja 12, 2022 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
A przytaczanie tej (czy jakiejkolwiek innej interwencji) w kontekście wydarzenia o jakim mówimy, to ślepoty politycznej ciąg dalszy. Byłoby to ukoronowanie prowokacji sorosowskiej bandy- dwie pieczenie na raz: poszło w świat, że w Polsce nie chronią dyplomatów i poszłoby w świat, ze w Polsce represjonują Ukraińców demonstrujących przeciw zbrodniom Rosji.

Ty serio wierzysz w te brednie, które opowiadasz? Ta kobieta nie "demonstrowała", tylko zaatakowała ambasadora innego państwa, który jest pod szczególną ochroną władz kraju, w którym gości. Teraz, dzięki politycznym ułomom, którym przyklaskujesz, "pójdzie w świat", że można u nas bezkarnie atakować dyplomatów.

Aha, a jeszcze w kwestii "nie represjonowania Ukraińców", którzy słusznie "demonstrują" przeciw rosyjskim zbrodniom - gdyby ta babka w ramach protestu pchnęła ambasadora nożem też byłbyś za tym, żeby jej nie "represjonować"? Teraz jak Ukrainiec kogoś pobije czy zaatakuje, to zatrzymanie go przez policję i postawienie zarzutów będzie "represjonowaniem"?


Cz maja 12, 2022 3:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
mniszek_pospolity napisał(a):
Oczywiście, na Marszu Niepodległości w 2020 r postrzelenie dziennikarza tygodnika Solidarność, pałowanie ludzi, zatrzymywanie to też był uzasadniony przymus bezpośredni. Jakbym Wałęsę słyszał mówiącego o pałowaniu protestujących...
A na jakiej podstawie wiążesz tamto z tymi wydarzeniami?
Osuwasz się chłopie w demagogię.

Cytuj:
Za to jak Lempart wyprowadzała na ulice tysiące feministek, to policja uważała jak tylko mogła, żeby tam kogoś o dowód osobisty nie spytać.
A co to ma do rzeczy?
Cytuj:
I skończ już z tą Kondederacją, bo ani jednym słowem nie powoływałem się tu na opinie żadnej partii politycznej, tylko dawałem link do wypowiedzi byłego ambasadora w Rosji.
Przecież widać, skąd to Twoje otumanienie. Tam wciągasz, tu piszesz.

Cytuj:
Bezprawie I niesprawiedliwość i państwo z dykty bojące się środowisk LGBT, lewaków, feministek, komunistów, UE, a teraz reakcji Ukrainy. W każdym innym kraju (i nie mam na myśli Niemców uprzedzając Twoje insynuacje), ta kobieta zostałaby zatrzymana do złożenia wyjaśnień na policji a nie brylowała przed kamerami domagając się tego i owego od polskiego rządu mając za sobą spacerujące służby mundurowe państwa, w którym ona jest gościem.
Nie wiem, co by zrobiła policja w Niemczech i figę mnie to obchodzi. Za to akurat jesli idzie o spolegliwość wobec "środowisk LGBT, lewaków, feministek, komunistów, UE" (a także nazistów) to daleko Polsce do Niemiec.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 12, 2022 4:00 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Mi zarzucasz demagogię sam ją stosując... Przyznaję, że moje analogie czy też porównania nie są fortunne. Niemniej Twoje teksty o wyrywaniu flag ukraińskich w Niemczech czy oderwane od rzeczywistości sformułowania o "represjach", "protestach" też są demagogią... Bo

1) zatrzymanie kobiety, która atakuje fizycznie ambasadora obcego państwa i łamie obowiązujące w Polsce prawo NIE jest żadną formą represji...

2) zorganizowane i z góry zaplanowane przestępstwo NIE jest też formą protestu

3) wyrywanie w Niemczech flag Ukrainy protestujących przez tamtejszą policję NIJAK się ma do sytuacji, która miała miejsce w Polsce...

Inwektyw w moim kierunku "zaczadzony", "otumaniony" nie będę komentował

Po raz kolejny powtarzam: Za brak reakcji polskich służb na przestępstwo dokonane na ambasadorze Rosji przez obywatelkę Ukrainy zapłacą POLACY mieszkający w Rosji. Nie tylko dyplomaci. Może ich spotkać "tylko" pobicie, a nie daj Boże coś gorszego przez to, że dla polskich władz, którym kibicujesz ważniejsze jest to co sobie pomyśli czy powie opinia publiczna na Ukrainie...bo "pójdzie w świat" albo i wszechświat. A na pewno w świat nie pójdą informacje o akcie zemsty dokonanej przez Rosjan na Polakach mieszkających w tym zbrodniczym kraju gdzie łamane są fundamentalne prawa człowieka.

Sugerujesz więc, że warto poświęcić zdrowie a może i nawet życie Polaków w Rosji w imię tego, żeby sobie czegoś złego nie powiedziały o naszym kraju władze Ukrainy? To jest interes Polski i propolska postawa?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz maja 12, 2022 4:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Nie chce mi się już tłumaczyć. Widze, że w Twoim obecnym stanie otumanienia nie ma szans na dotarcie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 12, 2022 4:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Nic nie wytłumaczyłeś poza tym, że "emocje" mogą stać ponad prawem w Polsce, a opinia obcego państwa jest ważniejsza od prawa i bezpieczeństwa Polaków

EOT

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz maja 12, 2022 5:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
mniszek_pospolity napisał(a):
Po raz kolejny powtarzam: Za brak reakcji polskich służb na przestępstwo dokonane na ambasadorze Rosji przez obywatelkę Ukrainy zapłacą POLACY mieszkający w Rosji. Nie tylko dyplomaci.


Już się odpłacili tym samym - czerwona farba na ambasadzie Polski w Moskwie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 12, 2022 5:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20278 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1331, 1332, 1333, 1334, 1335, 1336, 1337 ... 1352  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL