Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 3:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1346, 1347, 1348, 1349, 1350, 1351, 1352, 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
W czym widzisz tą najwyższą ligę???? Wygłoszenie tak w zasadzie komunałów?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lut 25, 2024 12:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Począwszy od jego wykształcenia, mało który polski polityk może się pochwalić takimi papierami (dla porównania pan Rau ukończył uniwersytet Łódzki i byl nauczycielem akademickim....)poprzez karierę, doświadczenie, kończąc na obyciu, kontaktach, to wszystko są cechy ministra spraw zagranicznych, z którym liczy się świat, co widać po wypowiedziach o nim, znają go w świecie, szanują, widzą jaką wiedzą dysponuje, to są karty przetargowe, którymi można grać podczas negocjacji.
A już na pewno są to przymioty, które pozwalają mu realizować misję ministerstwa spraw zagranicznych.


N lut 25, 2024 12:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
to nie ma żadnego znaczenia w dyplomacji.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 25, 2024 2:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
kacperek29 napisał(a):
https://natemat.pl/543506,prokurator-kt ... -nim-stalo
Cytuj:
W 2021 roku Tomasz Fedyk został usunięty z zawodu. Nie miało to jednak związku ze sprawą Tomasza Komendy. W 2019 roku prokurator został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli. Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, a w wydychanym powietrzu miał 0,59 promila.

Wypadkową tego było najpierw zawieszenie śledczego i utrata przez niego immunitetu, a ostatecznie pozbawienie go możliwości wykonywania funkcji prokuratora. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uznała, że jazdą w stanie nietrzeźwości uchybił godności urzędu.

Orzeczenie to nie było jednak prawomocne, a jak ustalił Onet, w grudniu ubiegłego roku wyrok został zmieniony przez Sąd Okręgowy. Ustalono, że Fedyk prowadził nie w stanie nietrzeźwości, a po użyciu alkoholu i sprawa została uznana jedynie za wykroczenie, które się przedawniło. Ostatecznie z dziennikarskich ustaleń wynikło, że Fedyk wrócił do sprawowania funkcji prokuratora


Człowiekowi zmarnowali życie. Przesiedział osiemnaście lat w więzieniu nie słusznie i nikt za to nie odpowiada.; Podatnik zapłacił za błąd wymiaru sprawiedliwości 12ml,pl. Tomasz Komenda miał mocne alibi, tą noc sylwestrową, spędził w gronie rodzinnym, miał na to kilka świadków, nic nie pomogło. Sąd uznał za wiarygodnego świadka sąsiadkę komendy która postanowiła się zemścić.

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/gdyb ... ny/pq3ysqx


N lut 25, 2024 3:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
to nie ma żadnego znaczenia w dyplomacji.

Zjadło ci dwa słowa - "wg mnie"


N lut 25, 2024 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
radozz napisał(a):
poprzez karierę, doświadczenie, kończąc na obyciu, kontaktach, to wszystko są cechy ministra spraw zagranicznych, z którym liczy się świat, co widać po wypowiedziach o nim, znają go w świecie, szanują, widzą jaką wiedzą dysponuje


A zwłaszcza po tej jego wypowiedzi: "Thank you, USA" (Dziękujemy, USA).
Zaczął się liczyć z nim cały świat. Nawet w Rosji pojawiły się sugestie, że był to energetyczny terroryzm w wykonaniu Amerykanów. Wpis Sikorskiego został skomentowany przez Mariję Zacharową, rzeczniczkę prasową rosyjskiego MSZ.


N lut 25, 2024 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
lajkonik.2 napisał(a):
A zwłaszcza po tej jego wypowiedzi: "Thank you, USA" (Dziękujemy, USA).
Zaczął się liczyć z nim cały świat. Nawet w Rosji pojawiły się sugestie, że był to energetyczny terroryzm w wykonaniu Amerykanów. Wpis Sikorskiego został skomentowany przez Mariję Zacharową, rzeczniczkę prasową rosyjskiego MSZ.

Oczywiście ideałem nie jest, zdarzało mu się palnąć parę głupstw, dlatego celowo wspomniałem o tym, że jest stworzony do roli ministra spraw zagranicznych, a nie że jest idealnych człowiekiem czy nawet politykiem jako takim.


N lut 25, 2024 8:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
radozz napisał(a):
Oczywiście ideałem nie jest, zdarzało mu się palnąć parę głupstw, dlatego celowo wspomniałem o tym, że jest stworzony do roli ministra spraw zagranicznych, a nie że jest idealnych człowiekiem czy nawet politykiem jako takim.


Takie głupstwa jak popełnia Sikorski jako minister spraw zagranicznych, to nie popełniał żaden minister spraw zagranicznych RP. Najpierw wrabiał Amerykanów w zniszczenie Nord Stream, a teraz wzywa Kongres USA do uchwalenia pomocy pakietu dla Ukrainy. Nie sposób jednak przejść obojętnie obok kompromitującej, całkowicie kłamliwej, sprzecznej z polską racją stanu wypowiedzi w Radiu ZET, kiedy to w ocenie Sikorskiego Polska tuż po wybuchu wojny rozważała dokonanie rozbioru Ukrainy.


N lut 25, 2024 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
lajkonik.2 napisał(a):
Takie głupstwa jak popełnia Sikorski jako minister spraw zagranicznych, to nie popełniał żaden minister spraw zagranicznych RP. Najpierw wrabiał Amerykanów w zniszczenie Nord Stream

Nie wrabiał, tylko dziękował i nie był wtedy ministrem spraw zagranicznych tylko zwykłym posłem

Cytuj:
, a teraz wzywa Kongres USA do uchwalenia pomocy pakietu dla Ukrainy.

To akurat pozytywne działanie.
Cytuj:
Nie sposób jednak przejść obojętnie obok kompromitującej, całkowicie kłamliwej, sprzecznej z polską racją stanu wypowiedzi w Radiu ZET, kiedy to w ocenie Sikorskiego Polska tuż po wybuchu wojny rozważała dokonanie rozbioru Ukrainy.

Nie znam tej wypowiedzi, ale również nie był wtedy ministrem spraw zagranicznych.


N lut 25, 2024 10:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wtedy był BYŁYM ministrem spraw zagranicznych. Z racji tego (hipotetycznie) znał coś co się ładnie (i górnolotnie) nazywa racją stanu. Polska (mimo wszystko) ma jakąś ciągłość państwową pomiędzy poszczególnymi ekipami rządowymi, tym bardziej że ówczesna totalna opozycja (do której należał hrabia na Chobielinie) uważała się za niesłusznie odtrąconych od waaadzy.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lut 25, 2024 11:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
radozz napisał(a):
Nie wrabiał, tylko dziękował i nie był wtedy ministrem spraw zagranicznych tylko zwykłym posłem


Dziękował za wysadzenie rurociągu którego USA nie wysadziły, to co to jest jak nie wrabianie? I nie był zwykłym posłem bo był europosłem i byłym ministrem spraw zagranicznych.

radozz napisał(a):
To akurat pozytywne działanie.


No i jak na to pozytywne działanie zareagowały USA? raz dwa go naprowadziły na ziemię. Trzeba mieć tupet żeby bez żadnych dowodów oskarżać, a później żądać.

radozz napisał(a):
Nie znam tej wypowiedzi, ale również nie był wtedy ministrem spraw zagranicznych.


Bez problemu można tą wypowiedź odnaleźć. Ale był byłym i jest obecnym ministrem spraw zagranicznych. A to zobowiązuje. Tak to sobie może mówić i pisać zwykły obywatel a nie były i obecny minister spraw zagranicznych.

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/p ... ki-reaguje


Pn lut 26, 2024 7:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
lajkonik.2 napisał(a):
Dziękował za wysadzenie rurociągu którego USA nie wysadziły, to co to jest jak nie wrabianie?

W mojej ocenie absolutnie nie jest, było to wyrazem szacunku i podziwu za dobrze wykonane zadanie, nie było jego intencją postawić USA w kłopotliwej sytuacji, ale tak się stało, więc tutaj palnął głupotę i z tym się mogę zgodzić.

Cytuj:
No i jak na to pozytywne działanie zareagowały USA? raz dwa go naprowadziły na ziemię. Trzeba mieć tupet żeby bez żadnych dowodów oskarżać, a później żądać.

To chyba powinieneś być dumny z Macierewicza, jego komisji smolenskiej, Sikorski móglby się od polityków twojej partii wiele w tym zakresie nauczyć, a przecież to on skonczyl Oxford a oni pewnie jakies KULe ;)

Cytuj:
Bez problemu można tą wypowiedź odnaleźć. Ale był byłym i jest obecnym ministrem spraw zagranicznych. A to zobowiązuje. Tak to sobie może mówić i pisać zwykły obywatel a nie były i obecny minister spraw zagranicznych.

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/p ... ki-reaguje

Tak, zapoznałem się z materiałem, faktycznie niefortunna wypowiedź, ale dopowiedział potem co mial na myśli. Z drugiej jednak strony nie możemy mieć pewności czy PIS faktycznie o tym nie myślał, bo jeśli tak no to postawiłeś na złego konia :)
I obie te niefortunne wypowiedzi padły, kiedy był zwykłym posłem, nie wypowiadał się jako minister spraw zagranicznych, nie wywoływało to żadnych skutków dyplomatycznych.


Pn lut 26, 2024 8:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
radozz napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Dziękował za wysadzenie rurociągu którego USA nie wysadziły, to co to jest jak nie wrabianie?

W mojej ocenie absolutnie nie jest, było to wyrazem szacunku i podziwu za dobrze wykonane zadanie, nie było jego intencją postawić USA w kłopotliwej sytuacji, ale tak się stało, więc tutaj palnął głupotę i z tym się mogę zgodzić.
"Piękna" obrona"
Sugerujesz, że ma dobrą wolę, tylko jest idiotą... :)

Cytuj:
Cytuj:
No i jak na to pozytywne działanie zareagowały USA? raz dwa go naprowadziły na ziemię. Trzeba mieć tupet żeby bez żadnych dowodów oskarżać, a później żądać.

To chyba powinieneś być dumny z Macierewicza, jego komisji smolenskiej,
Jestem dumny z Macierewicza i Komisji Smoleńskiej.

Cytuj:
Sikorski móglby się od polityków twojej partii wiele w tym zakresie nauczyć, a przecież to on skonczyl Oxford a oni pewnie jakies KULe ;)
Nie Oxford, tylko na Oxfordzie. 3 letni kurs :)
Sam Sikorski przyznaje, że nigdy nie mówił, że ma magisterium (stopień MA, które przysługuje każdemu absolwentowi siedem lat od rozpoczęcia studiów, jest jedynie tytułem honorowym i nie ma nic wspólnego z polskim magistrem.)
Sikorski ma wykształcenie BA, odpowiadające naszemu licencjatowi...

Cytuj:
Tak, zapoznałem się z materiałem, faktycznie niefortunna wypowiedź, ale dopowiedział potem co mial na myśli. Z drugiej jednak strony nie możemy mieć pewności czy PIS faktycznie o tym nie myślał, bo jeśli tak no to postawiłeś na złego konia :)
Jaaasne. A ja nie mam pewności, czy Ty nie myślałeś o gwałcie na nieletniej... ;)
Czy zdajesz sobie sprawę, jak niebezpieczna dla Polski była to wypowiedź?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 26, 2024 12:29 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
"Piękna" obrona"
Sugerujesz, że ma dobrą wolę, tylko jest idiotą... :)

Oj, ależ ty masz w sobie negatywnych uczuć :)

Cytuj:
Jestem dumny z Macierewicza i Komisji Smoleńskiej.


Zero zaskoczenia

Cytuj:
Nie Oxford, tylko na Oxfordzie. 3 letni kurs :)
Sam Sikorski przyznaje, że nigdy nie mówił, że ma magisterium (stopień MA, które przysługuje każdemu absolwentowi siedem lat od rozpoczęcia studiów, jest jedynie tytułem honorowym i nie ma nic wspólnego z polskim magistrem.)
Sikorski ma wykształcenie BA, odpowiadające naszemu licencjatowi...

Jak już wyjaśniamy szczegóły to róbmy to od początku do końca a nie fragmenty, które nam pasują

Jak we wszystkich innych przedmiotach humanistycznych i społecznych na tym uniwersytecie (jak i na siostrzanym Cambridge) studenci pierwszego szczebla pobierają naukę, spotykając się dwa razy na tydzień na godzinnym spotkaniu z tutorami danego przedmiotu z wcześniej przygotowanym wypracowaniem (zwanym » esejem «), którego treści bronią ustnie przed jego lub jej krytyką. Eseje są oparte na literaturze, którą należy przeczytać, przeanalizować i krytycznie zinterpretować oraz przedstawić we względnie literackiej pisemnej formie (stąd słowo » essay «).

Ilość tutoriali i esejów z nimi związanych różni się w zależności od rodzaju studiów. W przypadku Radka Sikorskiego ilość esejów, które napisał - głównie z dziedziny filozofii, politologii i stosunków międzynarodowych - wynosiła sto dwadzieścia cztery. Ten wysiłek intelektualny został » oficjalnie «zweryfikowany pisemnym egzaminem uniwersyteckim trwającym w sumie dwadzieścia jeden godzin (siedem egzaminów po trzy godziny każdy).

Nic dziwnego, że w takiej sytuacji tradycyjnym przywilejem absolwentów Oksfordu i Cambridge jest to, że choć po egzaminie początkowo otrzymują stopień Bachelor of Arts (BA), mogą aplikować o przemianowanie go na stopień Master of Arts (MA).

Absolwenci Oxbridge'u [Oksfordu i Cambridge] nie zawsze starają się o ten awans na tytuł MA, a prawie nigdy nie robią dodatkowych studiów. Bezpośrednio po otrzymaniu dyplomu idą przeważnie wprost do pracy w jakimś zawodzie - dyplomacja, administracja państwowa lub samorządowa, biznes różnego rodzaju, bankowość, dziennikarstwo itp.

To samo dotyczy zawodowych polityków. Z 26 premierów rządu brytyjskiego, którzy studiowali w Oksfordzie (włącznie z obecnym), prawie nikt nie otrzymał więcej niż BA po egzaminie. Tak samo było z większością innych ministrów i setkami posłów do parlamentu.

Idea, że tylko osoba z dyplomem analogicznym lub podobnym do polskiego magisterium kwalifikuje kogoś na ważne stanowisko w życiu publicznym, jest w kontekście brytyjskim wprost absurdalna. Ogromna większość szefów resortów rządowych, wysokich urzędników państwowych, ambasadorów itp. po prostu nie mogłaby pełnić swych funkcji.

https://www.wprost.pl/463823/profesor-o ... remie.html

Porównywanie licencjatu z polskiej uczelni (które w światowych rankingach plasują się na jakichś pozycjach między 400-500 i to 2 czy 3 najlepsze) do BA z Oxfordu (który w każdym rankingu jest w pierwszej 10) to jest mój drogi manipulacja najczystszej wody.
Uczciwość wobec siebie - od tego radzę zacząć ;)

Cytuj:
Jaaasne. A ja nie mam pewności, czy Ty nie myślałeś o gwałcie na nieletniej... ;)

Nawet nie pytam skąd w twojej głowie rodzą się takie porównania


Pn lut 26, 2024 2:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
radozz napisał(a):
palnął głupotę i z tym się mogę zgodzić.


I tą palniętą głupotę przez polskiego europosła, opisały media na całym świecie. A Zacharowa była zachwycona tą palniętą głupotą. Zacharowa była
też zachwycona Sikorskim, gdy palną następną głupotę: że na początku wojny rząd PiS myślał o rozbiorze Ukrainy. Wypowiedź podchwyciły rosyjskie media propagandowe.

https://dorzeczy.pl/opinie/396004/zacha ... rainy.html

radozz napisał(a):
To chyba powinieneś być dumny z Macierewicza, jego komisji smolenskiej, Sikorski móglby się od polityków twojej partii wiele w tym zakresie nauczyć, a przecież to on skonczyl Oxford a oni pewnie jakies KULe


Mnie nie interesuje co kto skończył, mnie interesuje kto godnie dba o Polskę i jej obywateli. A Macierewicz o RP i jej obywateli dbał i nadal dba, i zrobił bardzo dużo. A Sikorski w europarlamencie głosował przeciwko RP, i potrafił nawet dziękować za nałożenie sankcji na polski rząd.


Pn lut 26, 2024 6:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1346, 1347, 1348, 1349, 1350, 1351, 1352, 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 156 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL