Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 4:19 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 1353  Następna strona
 Aktualności II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
A przestaniecie powtarzać tę urban legend o Dziadach Mickiewicza? A.M. "dostał" indexem za coś innego
viewtopic.php?p=562382#p562382


A jak już przy wiadomościach rzekomo pewnych jesteśmy: czy ten cytat z Mickiewicza jest na pewno z Mickiewicza? Jeżeli ktoś zna źródło to poproszę, ale w sieci widzę tylko cytat z podpisem wieszcza ale bez źródła tegoż cytatu. A to jest dla mnie już trochę podejrzane.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Wt lis 10, 2009 8:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 9:49 pm
Posty: 1579
Lokalizacja: Katowice
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Włoscy eurodeputowani: Krzyże mają zostać
http://fronda.pl/news/czytaj/wloscy_eur ... ublicznych
Szykuje się wojenka.
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Wt lis 10, 2009 11:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 26, 2008 2:51 am
Posty: 454
Lokalizacja: Niemcy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Nie tak dawno dyskutowaliśmy o tym, że przez nieodpowiedzialną wypowiedź min. Ziobro, spadła ilość narządów do przeszczepu.
Już wtedy twierdziłam, że w Polsce nie ma pieniędzy na transplantacje.
Dziś nie ma ich już nawet na standardowe procedury medyczne.

NFZ ogranicza dostęp do tzw. balonikowania ratującego życie ludziom z zawałem

http://www.efakt.pl/Przez-NFZ-bedziemy- ... 159,1.html

Według lekarzy zarządzenie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Jacka Paszkiewicza (47 l.) spowoduje, że chorzy, którzy jeszcze kilka tygodni temu mieliby szansę na wyleczenie, teraz zaczną umierać. – Wydłużą się kolejki do wszczepiania stymulatorów serca czy na planowane badania umożliwiające kwalifikowanie chorych do operacji, np. by-passów – mówi „Gazecie” prof. Marian Zembala ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

_________________
Tyle widzimy dobra w innych, ile go mamy w sobie.


Śr lis 11, 2009 7:05 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 3:25 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Glasgow
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Z cyklu "Fakt donosi"...

_________________
Nic co konieczne dla państwa nie jest niegodne.


Śr lis 11, 2009 1:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
klarcia napisał(a):
Już wtedy twierdziłam, że w Polsce nie ma pieniędzy na transplantacje.
Dziś nie ma ich już nawet na standardowe procedury medyczne.


No, ale czy ktoś oponował?
Przecież to dosyć oczywista wiedza.


Śr lis 11, 2009 2:20 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Oj aktualnosci aktualnosci...na kanwie tego co we Wloszech sie powiedzialo nt wieszania krzyzy w szkolach,u nas rozpetala sie burza,a oczywiscie,jakzeby nie.Nawet Pan Prezydent byl laskaw wspomniec o tym dzis na placu Pilsudsiego w Wawie.
A mnie przeleciala przez glowe taka mysl - wspomnienie,jak to niewiele lat temu glosno dopominano sie nie wieszania krzyzy,ale komunistow...
No to jak? Wieszamy dalej?


Śr lis 11, 2009 2:58 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 10, 2004 8:49 pm
Posty: 619
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jak planują Państwo uczcić Święto Niepodległości?
- odp. Piotr Jaroszyński:
"Oczywiście na domu wywieszę flagę i będę uczestniczył we Mszy Świętej - to jest w tym dniu najważniejsze. Poza tym 11 listopada to święto narodowo-państwowe, więc uczestniczy się w uroczystościach tylko wtedy, jeśli są one organizowane."
http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=101575

_________________
"Bóg jest wielki"


Śr lis 11, 2009 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 10, 2009 9:49 pm
Posty: 1579
Lokalizacja: Katowice
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Zakazali krzyży w szkołach więc pojawia się ich coraz więcej

....a myślałem że przekora to Polska specjalność :D
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Śr lis 11, 2009 9:23 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 26, 2004 1:12 am
Posty: 136
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html

I jak utaj lubić Rosjan skoro popierają w wyborach takich za przeproszeniem kretynów jak Władimir Żyrinowski. Facet jest po prostu śmieszny.
Najlepsze jest to, że te 100tys. żołnierzy rosyjskich w Berlinie musiałoby stacjonować na koszt Niemiec, bo Rosja na to nie ma pieniędzy i sama by ich nie utrzymała. Żałosne. Symbol zwycięstwa... :hahaha:

_________________
Har sum herja harðar ódnir
Har ið binda eingi bond
Har eg altíð fríur eri
Har sum havið vinur er


Śr lis 11, 2009 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wilk Fenris napisał(a):
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjski-ambasador-Walesie-dali-5-minut!,wid,11677842,wiadomosc.html

I jak utaj lubić Rosjan skoro popierają w wyborach takich za przeproszeniem kretynów jak Władimir Żyrinowski. Facet jest po prostu śmieszny.
Najlepsze jest to, że te 100tys. żołnierzy rosyjskich w Berlinie musiałoby stacjonować na koszt Niemiec, bo Rosja na to nie ma pieniędzy i sama by ich nie utrzymała. Żałosne. Symbol zwycięstwa... :hahaha:


Nie wiem Wilku czy do końca przemyślałeś swoją wypowiedź.
Zyrinowski jest rosyjskim folklorem, gdyby traktowac to poważnie to jak traktowac Polaków którzy zafundowali sobie na prezydenta Kaczyńskiego ?
A co do ogólnie rosyjskiej polityki to jestem pełen podziwu dla nich, obyśmy kiedyś dorośli do prowadzenia polityki na tym poziomie.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Śr lis 11, 2009 9:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 6:22 pm
Posty: 1841
Lokalizacja: Oberschlesien
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
art-33 napisał(a):
Zyrinowski jest rosyjskim folklorem, gdyby traktowac to poważnie to jak traktowac Polaków którzy zafundowali sobie na prezydenta Kaczyńskiego ?

Przy Zyrinowskim Kaczynski od czasu do czasu sprawia wrazenie wzglednie normalnego (ale to i tak o wiele za malo).

_________________
Wolnej myśli nie można spalić.


Śr lis 11, 2009 10:14 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 26, 2004 1:12 am
Posty: 136
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Rosyjscy politycy znani są ze swoich zapędów. Ambasador Rosji przy NATO też się nie popisał. Poza tym wiceprzewodniczący Dumy nie wiem czy może być traktowany jak folklor. Folklor w Polsce to np. Korwin-Mikke którego partia jest marginesem, takim właśnie folklorem politycznym, ale już Lepper który zasiadał w rządzie nie był folklorem, a rzeczywistością polityczną za którą każdy Polak powinien się wstydzić. Żyrinowski przy swoim stanowisku niestety folklorem nie jest i mam nadzieje na to, że jego słowa i w samej Rosji zostaną skrytykowane.
Natomiast co by nie mówić o naszym prezydencie to aż tak wielkiego nietaktu nigdy nie popełnił i jest zbyt dojrzałym politykiem, aby wygadywać głupoty podobnego kalibru.

Inna sprawa to poziom polityki o którym mówisz. Obawiam się, że to nie poziom polityki a przysłowiowy "kurek" na rurze z gazem daje Rosji taka pozycję na arenie międzynarodowej. Tylko dlatego płazem puszczane są Rosyjskim politykom takie wygłupy. Chciałbym zobaczyć mocarnego Putina trzęsącego Europą z pozycji Polski. Realia i instrumenty nacisku które posiada Rosja zapewniają jej pozycje, a nie wyjątkowo dobrzy politycy. Nawet Pawlak by dał radę przy takich argumentach jakie posiada Rosja.

_________________
Har sum herja harðar ódnir
Har ið binda eingi bond
Har eg altíð fríur eri
Har sum havið vinur er


Śr lis 11, 2009 10:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wilk Fenris napisał(a):
Rosyjscy politycy znani są ze swoich zapędów. Ambasador Rosji przy NATO też się nie popisał. Poza tym wiceprzewodniczący Dumy nie wiem czy może być traktowany jak folklor. Folklor w Polsce to np. Korwin-Mikke którego partia jest marginesem, takim właśnie folklorem politycznym, ale już Lepper który zasiadał w rządzie nie był folklorem, a rzeczywistością polityczną za którą każdy Polak powinien się wstydzić. Żyrinowski przy swoim stanowisku niestety folklorem nie jest i mam nadzieje na to, że jego słowa i w samej Rosji zostaną skrytykowane.
Natomiast co by nie mówić o naszym prezydencie to aż tak wielkiego nietaktu nigdy nie popełnił i jest zbyt dojrzałym politykiem, aby wygadywać głupoty podobnego kalibru.


Jaka jest pozycja Żyrinowskiego w rosyjskiej polityce ?
Funkcjonuje już od lat ale nie odgrywa żadnej znaczącej roli, raczej robi za służbowego straszaka i tło.
Owe nietakty mi raczej wyglądają na grę i są ściśle koncesjonowane.

Wilk Fenris napisał(a):
Inna sprawa to poziom polityki o którym mówisz. Obawiam się, że to nie poziom polityki a przysłowiowy "kurek" na rurze z gazem daje Rosji taka pozycję na arenie międzynarodowej. Tylko dlatego płazem puszczane są Rosyjskim politykom takie wygłupy. Chciałbym zobaczyć mocarnego Putina trzęsącego Europą z pozycji Polski. Realia i instrumenty nacisku które posiada Rosja zapewniają jej pozycje, a nie wyjątkowo dobrzy politycy. Nawet Pawlak by dał radę przy takich argumentach jakie posiada Rosja.


Gra się kartami jakie się ma, a jak na razie Rosjanie grają całkiem nieźle.

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Śr lis 11, 2009 10:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
thorwald napisał(a):
Czy Wam ateistom przeszkadza krzyż?


Jako symbol "my tutaj jesteśmy chrześcijanami" - tak. Bo szkoła to nie jest miejsce na takie demonstracje. Uważam, że źle się dzieje, gdy władze szkoły próbują urabiać uczniów pod światopogląd, które same wyznają. Szkoła powinna dawać uczniom pole do rozwoju bez względu na ich prywatne poglądy. W szkole nie powinno mieć znaczenia, jaką religię wyznajesz i czy twoja mama głosowała na PiS, a twój brat jest homoseksualistą. Takie kwestie powinny być w szkole traktowane z pełną ostrożnością i delikatnością, bo szkoła jako organ wobec uczniów represywny ma szerokie pole do nadużyć i karania za "nieprawomyślność".
Każdy z uczniów i nauczycieli może przyjść obwieszony krzyżami, półksiężycami czy czym tam jeszcze. Ja bym nie zrywała chust w szkołach - bo to wszystko symbolizuje prywatną wiarę. Tak jak irokez na głowie symbolizuje prywatne poglądy. Natomiast, na co zwracałam uwagę, krzyż w szkole teoretycznie symbolizuje poglądy jakiegoś ogółu. Tylko - jakiego? Nauczycieli? Władz szkoły? Uczniów? Ich rodziców? Państwa? Ale państwo teoretycznie z założenia neutralne wyznaniowo.

Krzychol walnął jak kulą w płot, bo to właśnie poprzedni system był zwolennikiem urabiania uczniów pod jedyną słuszną linię ideologiczną wg idoli wiszących na ścianie.

Należy też zwrócić uwagę, że szkoła jest miejscem specyficznym, tam co oficjalnie zaaprobowane, lansuje się jako wzorzec. Czyli "uczniowie naszej szkoły, bądźcie katolikami!". Tam się nie uczą ludzie dorośli, tylko dzieci, młodzież. Podchodzą do wszystkiego bardzo dosłownie i rzadko mają wyrobione już poglądy. Szkoła je w znacznym stopniu kształtuje. I dlatego nawet nauczyciel WOSu powinien zachowywać światopoglądowy takt i daleko posuniętą neutralność. (Dla przykładu: mój własny prof od WOSu na pierwszej lekcji oznajmiał "ja mam swoje poglądy i nie będę się z nimi krył", na pierwszej klasówce programowo obniżał oceny za poglądy, do końca pierwszego semestru był powszechnie znienawidzony.)

Cytuj:
Myślę, że sam w sobie nie przeszkadza.


Sam w sobie nie. Przeszkadza cały ogół postaw i pojęć, które się za nim kryją. Łącznie z podejściem wobec innowierców i ateistów. A szczerze mówiąc, im dłużej to forum i wypociny co poniektórych czytam, tym bardziej jestem za tym, żeby ten krzyż usunąć i nie bawić się w tolerancję nietolerancyjnych.

Poza tym przypominam wszystkim, że nauczyciele mają obowiązek zachowywania pluralizmu poglądów, a nie lansowania swojego, więc nawet argument "katolików jest więcej" za niczym nie przemawia. Krzyż na ścianie się z tymi wszystkimi postulatami neutralności światopoglądowej i wyznaniowej gryzie. Nawet jakby się 100% uczniów pod tym podpisało, dalej się gryzie.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Śr lis 11, 2009 11:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PS. Na deser

http://fakty.interia.pl/ciekawostki/new ... ja,1395355

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Śr lis 11, 2009 11:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 1353  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL