Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:44 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
"Gdyby bowiem ktoś zobaczył ciebie, który masz wiedzę, siedzącego za stołem w świątyni bożka, to czy sumienie tego, kto jest słaby, nie skłoni go do jedzenia pokarmów ofiarowanych bożkom? (11) I w ten sposób twoja wiedza zgubi słabego brata, za którego umarł Chrystus. (12) Grzesząc tak przeciwko braciom i raniąc ich słabe sumienie, grzeszycie przeciwko Chrystusowi." (1 Koryntian 8:10-12)

"Cóż więc chcę powiedzieć? Że bożek jest czymś albo ofiara składana bożkom czymś jest? (20) Raczej chcę powiedzieć, że to, co poganie ofiarują, demonom ofiarują, a nie Bogu. A nie chciałbym, żebyście mieli społeczność z demonami." (1 Koryntian 10:19-20)


Ostatnio edytowano Śr paź 30, 2019 9:36 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty



Wt paź 29, 2019 9:54 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
jotef napisał(a):
"Gdyby bowiem ktoś zobaczył ciebie, który masz wiedzę, siedzącego za stołem w świątyni bożka, to czy sumienie tego, kto jest słaby, nie skłoni go do jedzenia pokarmów ofiarowanych bożkom? (11) I w ten sposób twoja wiedza zgubi słabego brata, za którego umarł Chrystus. (12) Grzesząc tak przeciwko braciom i raniąc ich słabe sumienie, grzeszycie przeciwko Chrystusowi." (1 Koryntian 8:10-12)

No wasl, ja widze tu przed wszystkim nagonke na to ze sa to bozki, a nie zwykle przedmioty ktore ktos w znanym sobie celu wstawil do kosciola np w celu egrzorcyzmu.
Wiesz, kiedy bestia pojawi sie w drzwiach Kosciola, wiekszosc padnie na kolana. Jedynie nieliczni pozostana w pozycji stojacej.


Wt paź 29, 2019 10:04 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
"A do anioła kościoła w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży, który ma oczy jak płomień ognia, a jego stopy podobne są do mosiądzu: (19) Znam twoje uczynki i miłość, i służbę, i wiarę, i twoją cierpliwość i twoje uczynki i wiem, że ostatnich rzeczy jest więcej niż pierwszych. (20) Ale mam nieco przeciwko tobie – że kobiecie Jezabel, która nazywa siebie prorokinią, pozwalasz nauczać i zwodzić moje sługi, żeby uprawiali nierząd i jedli ofiary składane bożkom. (21) I dałem jej czas, aby pokutowała ze swego nierządu, ale nie pokutowała. (22) Oto rzucę ją na łoże, a tych, którzy z nią cudzołożą, w ucisk wielki, jeśli nie będą pokutować ze swoich uczynków; (23) A jej dzieci porażę śmiercią. I poznają wszystkie kościoły, że ja jestem tym, który bada nerki i serca. I oddam każdemu z was według waszych uczynków. (24) Wam zaś i pozostałym w Tiatyrze, którzy nie mają tej nauki i którzy nie poznali – jak mówią – głębin szatana, oświadczam: Nie nałożę na was innego brzemienia. (25) Trzymajcie się jednak tego, co macie, aż przyjdę. (26) Temu, kto zwycięży i zachowa aż do końca moje uczynki, dam władzę nad narodami. (27) I będzie rządził nimi laską żelazną, jak naczynia gliniane będą skruszeni, jak i ja otrzymałem od mego Ojca. (28) I dam mu gwiazdę poranną. (29) Kto ma uszy, niech słucha, co Duch mówi do kościołów." (Objawienia 2:18-29)


Wt paź 29, 2019 10:05 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Dokladnie tak.
Kto ma uszy niech slucha.


Wt paź 29, 2019 10:07 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Szokujące obrazki:

https://www.youtube.com/watch?v=9Yb2JxePS1M

https://www.youtube.com/watch?v=Hzw3eSkPHUQ

https://youtu.be/gqTuye5YiAI?t=869


Wt paź 29, 2019 10:27 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
"Mocny list biskupa Schneidera o „Pachamamie” w Watykanie
(...)
2. 4 października 2019 r., w wigilię rozpoczęcia Synodu Amazońskiego, w Ogrodach Watykańskich, w obecności papieża Franciszka oraz niektórych biskupów i kardynałów, miała miejsce ceremonia religijna, której częściowo przewodniczyli szamani i podczas której zostały użyte symboliczne przedmioty, a w szczególności drewniana rzeźba nagiej, ciężarnej kobiety. Takie podobizny są znane i należą do rdzennych rytuałów plemion amazońskich, konkretnie służąc kultowi tak zwanej Matki Ziemi, Pachamamy. W kolejnych dniach drewniane, nagie figurki kobiece czczone były również w Bazylice św. Piotra, przed grobem świętego Piotra. Papież Franciszek powitał również dwóch biskupów niosących na ramionach figurę Pachamamy i udających się z procesją do Sali Synodalnej, gdzie owa figura została ustawiona na honorowym miejscu. Figurki Pachamamy zostały również wystawione na widok publiczny w kościele Santa Maria in Traspontina. (...)

Ks. Paulo Suess, uczestnik Synodu Amazońskiego, nie pozostawił cienia wątpliwości w kwestii pogańskiego charakteru ceremonii z udziałem drewnianych podobizn w Ogrodach Watykańskich i śmiał wręcz powitać z zadowoleniem pogańskie rytuały, mówiąc: „Nawet jeśli był to obrządek pogański, jest to jednak pogański kult Boga. Nie można odrzucać pogaństwa, jak gdyby było ono niczym” (17 października, wywiad dla Vatican News). (...)

Obiektywne źródła podkreślają, że Pachamama jest obiektem kultu, boginią, której niektórzy Boliwijczycy składają w ofierze lamy; jest ziemskim bóstwem czczonym przez niektórych Peruwiańczyków, zakorzenionym w pogańskich inkaskich wierzeniach i praktykach. (...)

Do wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w aktach kultu figurek Pachamamy, symbolizujących rzeczy materialne lub mające postać stworzenia, święty Paweł bez wątpienia skierowałby następujące słowa: „Teraz jednak, gdyście Boga poznali i, co więcej, Bóg was poznał, jakże możecie powracać do tych bezsilnych i nędznych żywiołów, pod których niewolę znowu chcecie się poddać?” (Gal 4, 9). W istocie, poganie czcili żywioły, jak gdyby były one czymś żyjącym. A obserwując synkretyczne lub co najmniej wysoce niejednoznaczne akty religijne w Ogrodach Watykańskich, św. Paweł powiedziałby: „[S]tworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki” (Rz 1, 25).

Wszyscy prawdziwi katolicy, którzy wciąż posiadają ducha Apostołów i męczenników chrześcijańskich, powinni zapłakać nad pogańskimi ceremoniami, które miały miejsce w Wiecznym Mieście – Rzymie – i powiedzieć, parafrazując słowa psalmu 79:1: „Boże, poganie przyszli do Twego dziedzictwa, zbezcześcili Twój święty przybytek, Rzym obrócili w ruiny”.

4. Nieprzerwana tradycja Kościoła unikała najdrobniejszych niejednoznaczności lub kolaboracji z aktami bałwochwalczymi. Wyjaśnienia, których udzielili rzecznicy watykańscy lub osoby powiązane z Synodem Amazońskim, by usprawiedliwić religijną cześć oddawaną figurze ciężarnej nagiej kobiety, bardzo przypominały argumenty, które podawane były przez pogan w czasach Ojców Kościoła, jak pisze św. Atanazy. Ten ostatni odparł pseudoargumenty pogan, a jego słowa w pełni można odnieść do wyjaśnień podawanych przez władze Watykanu. Św. Atanazy powiedział: „Będą się chełpić tym, że oddają cześć i służą nie tylko pniom i kamieniom oraz postaciom ludzi oraz dziwnym ptakom i pełzającym rzeczom i zwierzętom, lecz także słońcu, księżycowi i wszelkiemu niebieskiemu wszechświatowi oraz ziemi, w ten sposób ubóstwiając stworzenie” (Contra Gentiles, 21, 1-3) oraz „Wszystko ze sobą połączą, niczym w jedno ciało, i powiedzą, że ta całość jest Bogiem” (Contra Gentiles, 28,2). „Zamiast [ubóstwiać] rzeczywistego, prawdziwego Boga, ubóstwili rzeczy, które Nim nie są, służąc stworzeniu, a nie Stwórcy (por. Rz 1, 25), popadając w ten sposób w głupotę i bezbożność” (Contra Gentiles, 47, 2). (...)

5. Ci, którzy wierzą w Jedynego Prawdziwego Boga, zawsze starali się wyeliminować kult fałszywych bożków i usunąć ich wizerunki spośród świętego narodu Boga. Gdy Hebrajczycy kłaniali się figurze złotego cielca – zachęcani i podjudzani przez wysokich kapłanów – Bóg potępił ich czyny. Jego sługa Mojżesz również potępił te akty „powitania i tolerancji” wobec lokalnych rdzennych bóstw tamtych czasów i starł figurę cielca na proch, rozsypując go w wodzie (zob. Wj 32,20). Podobnie synowie Lewiego zostali pochwaleni za to, że powstrzymali wszystkich, którzy czcili złotego cielca (Wj 32,20,29). Poprzez wieki, prawdziwi katolicy działali na rzecz obalenia „rządc[ów] świata tych ciemności” (Ef 6, 12) i zlikwidowania kultu ich wizerunków. (...)

Gdyby czyny Mojżesza, naszego Pana Jezusa Chrystusa brutalnie wyrzucającego kupców ze Świątyni, czyny św. Bonifacego i św. Włodzimierza miały miejsce w naszych czasach, rzecznicy Watykanu z pewnością potępiliby je jako akty religijnej i kulturalnej nietolerancji i jako akty kradzieży.

6. Zdanie z dokumentu z Abu Dhabi, które brzmi: „Pluralizm i różnorodność religii, koloru, płci, rasy i języka są rzeczami, których Bóg chce w swojej mądrości”, znajduje swe praktyczne zastosowanie w watykańskich ceremoniach oddawania czci drewnianym figurom, przedstawiającym bóstwa pogańskie lub rdzenne kulturalne symbole płodności. Jest to logiczny skutek praktyczny stwierdzenia z Abu Dhabi.

7. W obliczu wymogu autentycznego kultu i adoracji Jedynego Prawdziwego Boga, Trójcy Przenajświętszej i Chrystusa, naszego Zbawiciela, w cnocie moich święceń biskupa katolickiego i następcy Apostołów oraz w prawdziwej wierności i miłości wobec Biskupa Rzymu, Następcy świętego Piotra oraz wobec jego zadania przewodniczenia „Katedrze Prawdy” (cathedra veritatis), potępiam kult pogańskiego symbolu Pachamamy w Ogrodach Watykańskich, w Bazylice św. Piotra i w rzymskim kościele Santa Maria in Traspontina. (...)"

Cały List tutaj: https://www.pch24.pl/mocny-list-biskupa ... 739,i.html


Wt paź 29, 2019 10:46 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Mysle ze nie zauwazasz roznicy miedzy cielcem zlozonym w ofierze, a cielcem czczonym.
To jest taki sam cielec, w obu przypadkach, ale w jednym jet on odbiorca czci, a w drugim wyrazem oddawana czci Bogu.
Podobnie to wyglada z miedzianym wezem, ktorego Protestanci uznaja za bozka.Po prostu dlatego ze wierza w tego bozka ze jest on prawdziwy i jakby rownolegly Bogu.
jak ktos rzeczywiscie wierzy w Boga to nawet nie pomysli ze cokolwiek innego moze byc jakims bogiem czy bozkiem.
Po prostu nie istnieje nic innego co mozna by czcic jak Boga i zaslugiwalo by na czesc nalezna Bogu.
Cokolwiek by ktokolwiek nie wymyslil, czy to przed nasza era czy pozniej, ja niegdy nie uwierze ze ma to cos wspolnego z Prawdziwym Rzeczywistym Bogiem.
Niech sobie ktokolwiek czci cokolewiek, dla mnie to nigdy nie bedzie mialo zadnego znaczenia poza jednym ze taki czlowiek potrzebuje pomocy, bo jest zagubiony i nie widzi Boga Zywego i Prawdziwego w Eucharystii.
Jesli ci Amazonczcy jakims cudem dalej czcza pahamame, to sa tak samo godni pozalowania jak ci ktorzy uwazaja ze pahamama to jakis bozek i zagrozenie dla Boga, czy Kosciola.
To jest jedynie zagrozenie dla ludzi slabej wiary.

Ci co nie sa ani zimni, ani goracy.
czesto wyrazalem sie ze cos mnie ani grzeje, ani ziebi (jest to dla mnie obojetne i nie ma zadnego znaczenia), a to wlasnie jest doslownym tlumaczeniem slow Jezusa, ze chce takich wypluc, bo nie sa ani goracy, ani zimni. Dla Boga nic nie znacza,


Ostatnio edytowano Śr paź 30, 2019 9:35 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty



Śr paź 30, 2019 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Cytuj:
Ks. Paulo Suess, uczestnik Synodu Amazońskiego, nie pozostawił cienia wątpliwości w kwestii pogańskiego charakteru ceremonii z udziałem drewnianych podobizn w Ogrodach Watykańskich i śmiał wręcz powitać z zadowoleniem pogańskie rytuały, mówiąc: „Nawet jeśli był to obrządek pogański, jest to jednak pogański kult Boga. Nie można odrzucać pogaństwa, jak gdyby było ono niczym” (17 października, wywiad dla Vatican News). (...)
Niesamowite, jak ktoś znający historię Złotego Cielca (nie wiem czy wszyscy się orientują - Izraelici w Złotym Cielcu nie czcili innego Boga; czcili Jahwe) - może opowiadać takie rzeczy jak ks.Suess.

Owszem, pogaństwo w wielu przejawach jest wyrazem tęsknoty człowieka za Bogiem. Ale od tego do wnoszenia pogańskich idoli do świątyni Boga Prawdziwego droga daleka. Nie, źle mówię - takiej drogi nie ma.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr paź 30, 2019 12:24 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Takiej drogi nie ma bo wlasnie zaden bozek-zezba nigdy nie byl i nigdy nie bedzie Bogiem, to tylko lludzkie imaginacje i o to wlasnie mi chodzi w tych wypowiedziach.
Zadna pahamama nie istnieje, a to ze ktos robi takie rzezby jest tylko imaginacja czlowieka, a nie przedstawieniem i urzeczywistnieniem Boga.
Demony kryja sie jedynie za ludzkimi wyobrazeniami i imaginacjami ale na nie wystarczy prosty egzorcyzm.
Gorzej sprawa sie ma z szatanem, ktoy wchodzi do Kosciola nieasygmowany i wprowadza zamieszanie. Nikt go nie widzi ale skutki kazdy przypiuje innym szczegolom, czy zdarzeniom.


Śr paź 30, 2019 12:44 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Chyba czs zaczac wyjasnienia.
Otoz jak widac na forum jest ciagla nagonka na Kosciol, co glownie koncentruje sie na zwierzchnikach Kosciola i wiekszosc rozumie to wedlug powiedzenia ze ryba psuje sie od glowy, a prawda jest taka ze ta glowa tak naprawde jest Bog, Chrystus, wiec nie jest mozliwe by Kosciol psul sie od glowy. To czlonki zaczynaja sie psuc, bo nie jest to cialo ziemskie jak rybie, tylko duchowe i tu jest wlasnie ten glowny problem ktory zaczalem wyjasniac zaczynajac od tych figurek.
Ci starsi (od pokolen) wierni uwazaja sie niemal za swietych w stosunku do nowo nawroconych Chrzescijan uzurpujac sob ie prawo do nawracania innych metodami ktore nie maja z Chrzescijanstwem nic wspolnego.
Coraz wiecej jest twierdzen ze kazdy Chrzescijanin ma obowiazek glosic Ewangelie.
Ogolnie to Prawda, ale wlasnie to gloszenie jest gloszeniem przykladem wlasnego zycia, a kazda przemoc, zlosliwosc, u blizanie pozbawianie ducha wiary, i wrecz szatanski metody, sa zaprzeczeniem samej Ewangelii ktora rzekomo sie glosi. To wlasnie tacy "wierni" padaja na twarz przed bestia, bo takim gloszeniem Ewangelii wlasnie ja reprezentuja.
Nikt nie zauwaza ze to wyjecie-uwolnienie nas spod Prawa przez Chrystusa, jest nadaniem kazdemu powolujacemu sie na Niego prawa autonomii-niezaleznosci od Prawa, ktore ciagle sami stosujemy wobec bliznich wyjetych-uwolnionych spod tego Prawa tak jak my sami.
Nie mozna traktowac bliznich jak zlych ludzi, bo oni nie sa zli, sa jedynie zagubieni i trzeba im pomoc.
To uwolnienie spod Prawa to nic innego jak poddanie nas wlasnemu sumieniu, ktorym kieruje Pocieszyciel, Duch Sw.
Upomnij brata raz drugi trzeci, ale mozesz to zrobic jedynie wtedy gdy sam jestes bez winy, "kto z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem".
Rucamy wiecej kamieni na brata niz inni mieli by powod rzucic na nas.
To sie przenosi coraz wyzej i wyzej.
Ksieza maja nas chwalic za wiare i dawac cukierki w konfesjonale, a my mamy obowiazek ich zapraszac na kazda bzdurna "inpreze" i kazde otwarcie biznesu, nowej szkoly, nowego klubu, zakupu nosych lawek do szkoly, inieniny kazdego lokalnego celebryty, kazdego bzdetu ktory nam przyjcdzie do glowy byle by tylko kaplan mial jak najmniej czasu dla innych gorszych wiernych. Niech sie modli wylacznie za nas i za nasze uzdrowienia, za naszych bliskich, za naszych zmarlych, bo reszta nie jest tego warta.
Wyrzucenie tych figurek, to nic innego jak powiedzenie "to my jestesmy Kosciolem i wara od niego innym ktorzy wyznawali inna wiare".
"nie chcemmy was u nas bo zniszczycie nasza swietosc". Nie Boga, tylko nasza wlasna swietosc. "My jestesmy swieci, a wy poganie i tak niech pozostanie."
To jest ten wlasciwy obraz sytuacji Kosciola, ktory chcialem przedstawic.
I to jest z tego tygodnia widzenie, w tym tygodniu tak wlasnie to "widze". :-)
Marek, rozumiesz teraz to widzenie?


Śr paź 30, 2019 11:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Wara od Kościoła pogańskim bałwanom.
Cała reszta paplania jest nie na temat.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 31, 2019 12:18 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Barney napisał(a):
Wara od Kościoła pogańskim bałwanom.
Cała reszta paplania jest nie na temat.

Moze raczyl bys tu wyjasnic dokladniej kto reprezentuje te poganskie balwany?
Czy ci gloszacy faryzejskimi metodami Ewangelie, czy ci ktorzy chca pojednac sie z Bogiem?
Mam nadzieje ze pominesz w tym manipulacje osob trzecich, ktore chca cos na tej sytuacji ugrac dla siebie, tzw. macicieli, bo takich jest co nie miara i wszedzie mozna ich znalesc. ty jako doswiadczony teolog powinienes takich zauwazac z daleka.


Cz paź 31, 2019 12:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Cytuj:
Moze raczyl bys tu wyjasnic dokladniej kto reprezentuje te poganskie balwany?

Haloo, Sam! Tu Ziemia!
O czym tu rozmawiamy?

Panahama to bałwan.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 31, 2019 12:49 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Barney napisał(a):
Cytuj:
Moze raczyl bys tu wyjasnic dokladniej kto reprezentuje te poganskie balwany?

Haloo, Sam! Tu Ziemia!
O czym tu rozmawiamy?

Panahama to bałwan.

A kto ja reprezentuje w Kosciele?
Ci nawroceni Amazonczy cy, czy coi koscielni samozwanczy "swieci"?
Rozumiem ze ktos moze chciec przemycic do Kosciola bozki poganskie, ale to nie znaczy ze to sa wszyscy Amazonczycy.
Jesli w Watykanie cie okradziono, to wcale nie znaczy ze w watykanie sa sami zlodzieje.


Cz paź 31, 2019 12:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praktyki pogańskie w Kościele Katolickim?
Sorry Sam, skoro nie zamierzasz dyskutować tylko strugać głupa, to nie mamy o czym gadać.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 31, 2019 1:17 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL