Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:12 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Kazania o. Augustyna Pelanowskiego 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Polecam do posłuchania, autor nie pozostaeia suchej nitki na wspólczesnych hierarchach i papiezu Franciszku, obnazajać jego nauczanie jako niezodne z Tradycja i Ewangelia
http://www.wydawnictwopaganini.pl/poslu ... nowskiego/


Wt lip 16, 2019 7:58 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
viewtopic.php?p=1144964#p1144964. To duża nieścisłość, rzekłabym granicząca z manipulacją, że wszystkie kazania dotyczą najwyższej hierarchii. On to podaje w sposób skondensowany przedstawiająć jako znaki czasu, które sam dostrzega. W aspekcie wszystkich jego wypowiedzi to pewnie promil. Dobrze to widzieć. Śledzi objawienia Maryjne i odnosi to do dni końca czasów. Widzi obraz zaciemnienia i miękkiej teologii. Widzi próby zamachu na liturgię, bo takie próby już podejmowano i nadal się to czyni. Odsłuchawszy wszystkich wypowiedzi ojca Pelanowskiego widać dopiero całość i jego tok rozumowania. Jego wypowiedzi są kompatybilne z konferencjami ks. D.Chmielewskiego, ks, P. Glasa analizujących problem ostatecznego zaciemnienia Kościoła a aspekcie objawień Maryjnych i Apokalipsy.

A niżej wersja pisemna tego co watchman nam przybliżył z konferencji o. A. Pelanowskiego. Czas pokaże, czy dzisiejszy Kościół pójdzie w tym kierunku. Rola Polski w tym scenariuszu jest pierwszoplanowa. Zauważył to już Pius XII, więc widać spójność akurat tych ludzi.
viewtopic.php?p=1145101#p1145101
viewtopic.php?p=1145115#p1145115

W tym temacie mogą więcej powiedzieć jedyni ci, którzy nie mają uprawnień do pisania w tym dziale, więc nie wiem jak poprowadzisz ten wątek. Ja znam wszystkie jego konfernecje i czytałam kilka książek. Wykorzystuję to czego się dowiedziałam i znalazłam podobne widzenie innych księży.


Wt lip 16, 2019 9:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Kazania i konferencje o. Augusta Pelanowskiego polecam każdemu. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że to było opatrznościowe że akurat jego nagrań zaczęłam słuchać kilka lat temu w gąszczu różnych internetowych nagrań, nie mając większego pojęcia kto i co. Ale akurat ta tematyka którą zachwala sachol jest mi absolutnie nieznana - z tego wnioskuję że prawdopodobnie to jego aktywność w czasie ostatniego 1,5 roku. I zgodzę się z merss że to duża nieścisłość i niejako krzywdząca. Bo od całej działalności hierarchów tematem bardziej istotnym jest własne zbawienie i tego właśnie dotyczy reszta konferencji o. Pelanowskiego. Jego medytacje o księgach Starego Testamentu pokazują ich duchową głębię, piękno i aktualność, przystępnie i konkretnie mówi o cierpieniu w życiu. W ogóle mówi konkretnie i to jeden z większych jego atutów.


Wt lip 16, 2019 4:56 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Dzięki za link. Temat niezwykle głęboki, choć trudny jako całość do ogarnięcia od razu. To jednak takie ujęcia naszej wiary, rozwijają i umacniają ją w nas. Dla tych co jest to zbyt trudne, zachęcę jednak ich do wsłuchiwania się w głos przestrogi. Zagrożenia bardziej przemawiają, aniżeli obietnica dobra. Wyostrzają myśli. Warto ten rodzaj znaków czasu śledzić. Tu wiele jest spraw poruszonych, które są przedmiotem zażartych dyskusji na forum. Biorąc sobie do serc słowa przestróg, można parafrazować. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Niczego bowiem się nie zbuduje, samym tylko zapoznaniem się z czymś. Budowa wymaga podjęcia trudu tej budowy. A im dalej czas się przesuwa, tym chętniej chcemy być wyręczani z trudów. Owocem tych chęci, są zagrożenia o których mówi ten kapłan. Dopiero tego typu przestrogi, pozwalają na zastanowienie się nam, dokąd to zmierzamy. Tak czas ostateczny. Jest czasem naszej próby. On trwa. Zapoznajcie się z tym wszyscy, którzy chcecie toczyć dalsze dyskusje czy spory, na temat naszej wiary. Bo macie w tych przekazach punkt wyjścia, macie na czym się oprzeć. I nie liczcie na łatwiznę. Przesłaniem Ewangelii jest im trudniej tym lepiej. A nie jak by się nam wydawało, że musi być nam coraz lżej. Czy że postęp obecny, usprawiedliwia nasze chcenie by było lżej. To jest niewidzialna pułapka takie myślenie. Postęp ma przynosić ulgę pomoc, lecz tylko tym których trudy mogą zabić. Nie by zdrowy na ciele i duchu, szukał ulgi w postępie. Jest często przewrotnie inaczej. Ten co ginie, nie dostaje pomocy. Bo ten komu dobrze i nic jemu nie grozi, rozsiada się na całym dobrostanie, bo uważa że jemu się przede wszystkim on należy. Czyżby! Doprawdy?


Wt lip 16, 2019 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Co sadzicie o sytacji o. Pelanowskiego?.
Nadal bedziecie go sluchać?.
Czytam jego ostania ksiazke "Ocalenie" i wyczuwam jakoby chciał byc męczennikiem jak Popieluszko zwiastuje ze niestety "odleciał".
Wszak nazywanienpapieza antychrystem też jest dość niepokojace. A szkoda bo jego wcześniejsza działaność była bardzo wartosciowa. Paradoksalnie przy calych fanaberiach Franciszka raczej nie powinnien tak okreslac. Jesli kaplan przestaje uznawc papieza za papieza to chyba sie stawia poza Kosciolem. A tak to skończy sie to wszystko suspensą dla niego..


Pn gru 02, 2019 10:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Nie będę ani czytać, ani słuchać. Bo?
https://ekai.pl/paulini-o-pelanowski-ro ... uszenstwa/

Bo ważniejsze jest dla mnie posłuszeństwo Kosciołowi.


Wt gru 03, 2019 1:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Terremoto napisał(a):
Nie będę ani czytać, ani słuchać. Bo?
https://ekai.pl/paulini-o-pelanowski-ro ... uszenstwa/

Bo ważniejsze jest dla mnie posłuszeństwo Kosciołowi.


Będę patrzyła na ojca Pelanowskiego przez pryzmat wpisu z ekai.pl:

"Jak poinformował KAI jeden z paulinów, o. Augustyn Pelanowski w zgromadzeniu już od dawna był postacią problematyczną, przede wszystkim ze względu na głęboką depresyjność."

Zwracam uwagę na "głęboką depresyjność." Właśnie rys depresji widziałam w wypowiedziach kaznodziei i dlatego nie będę już oceniać treści kazań i zastanawiać się, czy ojciec stawia się poza Kościołem czy nie. Kto miał do czynienia z depresją kliniczną, wie o czym piszę. Myślę natomiast, że warto modlić się, by Bóg wyprowadził ojca Pelanowskiego z depresji, czy z podatności na nią.


Wt gru 03, 2019 2:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Brandeisbluesky napisał(a):
Terremoto napisał(a):
Nie będę ani czytać, ani słuchać. Bo?
https://ekai.pl/paulini-o-pelanowski-ro ... uszenstwa/

Bo ważniejsze jest dla mnie posłuszeństwo Kosciołowi.


Będę patrzyła na ojca Pelanowskiego przez pryzmat wpisu z ekai.pl:

"Jak poinformował KAI jeden z paulinów, o. Augustyn Pelanowski w zgromadzeniu już od dawna był postacią problematyczną, przede wszystkim ze względu na głęboką depresyjność."

Zwracam uwagę na "głęboką depresyjność." Właśnie rys depresji widziałam w wypowiedziach kaznodziei i dlatego nie będę już oceniać treści kazań i zastanawiać się, czy ojciec stawia się poza Kościołem czy nie. Kto miał do czynienia z depresją kliniczną, wie o czym piszę. Myślę natomiast, że warto modlić się, by Bóg wyprowadził ojca Pelanowskiego z depresji, czy z podatności na nią.

Adam Czuszel OSPPE
W OBRONIE DOBREGO IMIENIA OJCA AUGUSTYNA PELANOWSKIEGO

Piszę to krótkie oświadczenie powodowany wielką wdzięcznością dla ojca Augustyna Pelanowskiego i bólem w sercu z powodu licznych oskarżeń i pomówień.

Ojciec Augustyn Pelanowski w najnowszej książce „Ocalenie” wyjaśnia swoją decyzję o exodusie z zakonu w sposób logiczny i chrześcijański (powołując się na różne podobne sytuacje w historii Kościoła). Nieprawdą jest stwierdzenie, iż poglądy ojca Augustyna stoją w jaskrawej sprzeczności z niektórymi prawdami doktryny katolickiej. Wręcz przeciwnie, trzyma się on świętego magisterium Kościoła, broni go wytrwale zarazem ukazując liczne odstępstwa od wiary i moralności, które zadomowiły się dziś w Kościele i to ci, którzy je głoszą sieją prawdziwy zamęt i zgorszenie w duszach wiernych.

Nieprawdziwe są również słowa niektórych o tym, że nie miał on zakazu głoszenia słowa. Miał. Wiem, bo od wielu lat byliśmy blisko i spędziliśmy razem pół roku w jednym klasztorze z którego odszedł na „pustynię”. Równie krzywdzące są insynuacje co do jego problemów psychicznych. Głęboka depresja – piszą niektórzy. No cóż… Chwilowe pokusy do zwątpienia, doły emocjonalne związane z wielką tęsknotą za niebem, trudności znoszenia „ziemskiego wygnania”, ból związany z kryzysem i kondycją życia zakonnego, dramatyczne realia Kościoła za panowania Franciszka – to wszystko może stanowić pokusę do rozpaczy, której jednak nigdy w nim nie zauważyłem!

Pomimo wielkiego zmagania, w ojcu Augustynie zawsze dostrzegałem silną nadzieję, nie brakowało mu pogody ducha, a ostatnie nasze miesiące wspólnie spędzone wypełniała głęboka modlitwa i trwanie przed Panem na adoracji. Pomimo trudów: niemało radości - z nikim tak się nie śmiałem jak z nim, z nikim tak się nie modliłem jak z nim.

Nie poznałem nikogo w swoim życiu kto miałby taki dar poznania serc ludzkich i oceny rzeczywistości. Moje kapłaństwo, moje życie duchowe to w ogromnej mierze owoc jego posługi jako ojca duchownego w seminarium, a potem jako przyjaciela w kapłaństwie i życiu zakonnym. Wiem, że wielu moich współbraci podpisałoby się pod tymi słowami. Sercem jestem z nim.

o. Adam Czuszel, paulin

---

Co jesli inni Paulini go bronia? I twierdz ze zadnej depresyjnosci nie ma?


Wt gru 03, 2019 7:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
[url]Ojciec Augustyn Pelanowski w najnowszej książce „Ocalenie” wyjaśnia swoją decyzję o exodusie z zakonu w sposób logiczny i chrześcijański (powołując się na różne podobne sytuacje w historii Kościoła).[/url]

Czy dotarłaś już do tego fragmentu w książce? Napisałabyś coś w tej sprawie?


Wt gru 03, 2019 1:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Cytuj:
Co jesli inni Paulini go bronia? I twierdz ze zadnej depresyjnosci nie ma?

Twoja to sprawa? Potrafisz ją rozeznać? Nie potrafisz. Jeśli nie jest to twoja sprawa, to zostaw ją tym, którzy sobie poradzą. Masz poukładne wszystkie swoje domowe sprawy czy próbujesz zajmować się innymi, bo na swoje nie masz ochoty? Rozliczanie będzie dotyczyło twojego życia a nie zamowania się tym na co nie masz wpływu. Tracisz czas na zajmowanie się cudzym życiem. Przywołalaś ostatnią książkę o. Pelanowskiego. I co w niej znalazlaś? A na pewno ją czytalaś? Ja dotąd nie czytałam, ale wyżej przywołane zdanie krąży po necie jako pochodzace z jego książki.
Depresja nie ma żadnego związku z byciem kapłanem, ojcem zakonnym czy inną profesją zakonną. Wielu z nich choruje na depresje, niektórzy nawet nie wiedzą, że ją mają lub nie przyjmują tego faktu do wiadomości O przyczynach swej depresyjności mówił sam o. Pelanowski. On to nazwał trochę inaczej. Po prostu mówił, że doznania mistyczne nie są bez wpływu na stan psychiki, taka osoba chciałaby jak najwcześniej zakończyć to ziemskie życie, ten inny nastrój jest widoczny dla otoczenia. Sam o. Pelanowski mówił, że zostanie oskarżony o psychozę. Tak się stało. I nic z tego nie wynika. NIC!
Rozeznanie o co chodzi może mieć miejsce dopiero wówczas, gdy samemu się widzi racje obu stron i potrafi rozeznać prawdę lub lekarz stwierdzi zaburzenie psychiczne. Choroba psychiczna nie eliminuje z zakonu. Leczą się zarówno księża diecezjalni, jak i zakonni. Mając lęk uogólniony (towarzyszy niektórym chorobom psychicznym) są otoczeni opieką. Nie sprawują samodzielnie funkcji kapłańskich, ale w koncelebrze. Najszybciej proponuje się a czasem nawet przymusza do spowiedzi. Stymuluje się ich, czasem 'po męsku', by wracali do zdrowia, przenosi w miejsca, gdzie mają zapewnioną opiekę medyczną.
I jeszcze jedno: głęboka depresja to stan, gdy człowiek nie ma siły podejmować decyzji, a już na pewno by opuścić klasztor. Nie ma nawet siły popełnić samobójstwa. Znamy stan faktyczny i podjęte działania? Nie znamy.
Ujrzały światło dzienne dwie opinie. I nadal nie można nic ponad to, że można o.Pelanowskiego i jego otoczenie otoczyć modlitwą. Nie plotami i sensacjami! Mdli mnie jak czytam kolejną plotę. A można teraz go słuchać, bo okazał niesposłuszeństwo? To rozum oddany do dyspozycji innym - tam, gdzie to wygodne oczywiście. W innych sytuacjach gra się urzad nauczycielski nad wyimaginowanymi też sprawami.

Należy otoczyć ludzi modlitwą, jeśli nic więcej nie można. A jeśli jedna strona mówi, ze kazania były niezgodne z doktryną a druga coś przeciwnego to nie należy ich słuchać, ponieważ w takich przypadkach zachodzi konieczność rozeznania. Samo zapytanie wskazuje na jego brak. Zapytanie nalezy kierować do siebie a nie do innych. To ja nie potrafię, więc pytam o siebie. Współczuję osobie, która to powie. Ja sobie pozwalam, bo tam, gdzie widzę nieszczerość przechodzę w tryb mówienia kawy na ławę.


Wt gru 03, 2019 1:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Brandeisbluesky napisał(a):
[url]Ojciec Augustyn Pelanowski w najnowszej książce „Ocalenie” wyjaśnia swoją decyzję o exodusie z zakonu w sposób logiczny i chrześcijański (powołując się na różne podobne sytuacje w historii Kościoła).[/url]

Czy dotarłaś już do tego fragmentu w książce? Napisałabyś coś w tej sprawie?

Tlumaczy to aczkolwiek bardzo obszernie i dla mnie troche w sposob naciagany. Bo wszystko.raczej opiera na tym ze wg niego papiez nie jest papiezem i wszystko co.robi powoduje ze on tkwiac dalej w Kosciele sprzeciwial by sie prawdziwrj wierze katolickiej. Podpiera to przykladami roznych swietych.
Mozesz kupic ksiazke i oceniac sama. Ja mam ebooka moge podeslac na maila o ile nie uznasz tego za.zlamanie praw autorskich.


Wt gru 03, 2019 2:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
merss napisał(a):
Cytuj:
Co jesli inni Paulini go bronia? I twierdz ze zadnej depresyjnosci nie ma?

Ja dotąd nie czytałam, ale wyżej przywołane zdanie krąży po necie jako pochodzace z jego książki.
.

Nie to nie jest zdanie z jego ksiazki. Moze dokladnie zgłęb temat zanim sie wypowiesz.
Za pozostale rady dziekuje choc o nie nie prosiłam, nie.skorzystam.


Wt gru 03, 2019 2:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Ks. Roman Kneblewski na swoim koncie Twitter proponuje posłuchać o. Pelanowskiego ("o. Augustyn Pelanowski. Nie oczekuj od człowieka tego co może dać ci jedynie Bóg") na początku Adwentu.
https://twitter.com/KsKneblewski/status/1201493453324111876.
Zatem może i my zajmijmy się Adwentem.

sachol,
Strona, gdzie pozyskałaś ebook, powinna udostępniać informacje, jak można korzystać z zakupionych ebooków. Gdyby było wymienione prawo, że możesz udostępnić komuś do przeczytania plik z tekstem, to chętnie bym skorzystała z Twojej propozycji, jednak przypuszczam, że takiej możliwości nie ma.


Wt gru 03, 2019 7:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
W sprawie jakże trudnej i bolesnej o. Pelanowskiego należy pamiętać nade wszystko o słowach św. Maksymiliana Marii Kolbego, że "dobrze spełniać to co ode mnie zależy, a dobrze znosić to, co ode mnie nie zależy - oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego szczęścia na świecie."

Zakonnicy składają śluby posłuszeństwa, wszyscy. I poprzez posłuszeństwo dają także świadectwo wiary i miłości Boga do człowieka.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt gru 03, 2019 10:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Brandeisbluesky napisał(a):

sachol,
Strona, gdzie pozyskałaś ebook, powinna udostępniać informacje, jak można korzystać z zakupionych ebooków. Gdyby było wymienione prawo, że możesz udostępnić komuś do przeczytania plik z tekstem, to chętnie bym skorzystała z Twojej propozycji, jednak przypuszczam, że takiej możliwości nie ma.

Zgodnie z ogolnym prawem moge udistepniac ebook znajomym i rodiznie na wlasny uzytek. Mozesz byc znajoma z forum:)
Ja za niego zaplacilam. A jesli masz opory morlane zawsze mozesz go nabyc sama, kwota nieco ponad 20 zl nie jest az tak wygurowana


Śr gru 04, 2019 1:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL