Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:48 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Kazania o. Augustyna Pelanowskiego 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Podałaś swoją ocenę: za późno. To oznacza oskarżenie a nie sytuację neutralną czy pochwałę. Ocena bowiem ma stopnie i się czyta czyjeś zdanie na dany temat. Po raz kolejny to samo. Zakon uczynił to co należalo i kiedy został do tego jakby przymuszony zmianą sytuacji zewnętrznej. Gdyby dla ks. Pelanowskiego pustynia była pustynią a nie amboną o zasięgu światowym to pewnie paulini nadal by milczeli i sprawy nie upublicznili. To oczywiście moje stanowisko.
Wierni sami podejmą decyzję o słuchaniu ks. Pelanowskiego, ale skoro się odezwał to mają prawo wiedzieć o jego sytuacji kanonicznej.
https://www.youtube.com/watch?v=8qjvhFv16AE


Śr gru 16, 2020 1:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
merss napisał(a):
Podałaś swoją ocenę: za późno. To oznacza oskarżenie a nie sytuację neutralną czy pochwałę.

Nie napisalam takich słów. Wiec nie wiem skąd je wziełaś.


Cz gru 17, 2020 12:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Cytuj:
Czyi oglaszają takie decyzje wiernym niemal po roku od jej podjęcia.. ale maja opóźnienie

Sens wypowiedzi: za późno. Podałam w postaci zrozumiałej, ale widocznie nauczyłaś się tak mówić, by nigdy bezpośednio nie zaatakować, ale kluczyć. To nijakie pisanie pozwala na dobre mniemanie o sobie, taki mechanizm obronny. I tak nie dotrze, wciąż te same błędy i przekonanie, że inni nie czytają sensu a jak przeczytają to można się wykpić, że ktoś nie rozumie. Po co napisalaś o tym czasie? Tu się szuka, a nie w literalności. Nie bedę już jednak reagować na podobne fakty, które sa tak naprawdę ocenami. Napisałam, by inni mogli skorzystać, ponieważ jesteśmy zalewani przez media niby faktami, które są jednak opiniami, manipulacjami i człowiek głupieje to widząc. Przestaje dostrzegać, że to nie fakt, ale ocena/ opinia/ manipulacja, więc rozum śpi.
Informacja bez oceny: Zakon Paulinów podał do publicznej wiadomości, że o. Pelanowski został prawnie, za zgodą Stolicy Apostolskiej, usunięty z zakonu. Nie ma prawa sprawować sakramentów, głosić Słowa do czasu znalezienia biskupa, który zgodzi się go przyjąć. Decyzja Watykanu pochodzi z marca tego roku.

Nie jest faktem, ale opinią...ale opóźnienie. Tu czytamy też intencję piszacego Pierwsze zdanie też nie jest faktem, bo podane jest w postaci oceniającej.
Ocena była niesprawiedliwa, więc zareagowałam wyjaśniając, że dopiero naruszenie tej kary przez ks. Pelanowskiego spowodowało szybką reakcję paulinów, czyli nie doszło do żadnego opóźnienia, bo przyczyną informacji podanej przez zakon było złamanie kary przez duchownego a nie decyzja prawna Watykanu..

Gadka umoralniająca (nie chciana). Nigdy nie będziesz dobrą katoliczką, gdy będziesz stosowała metody fałszowania prawdy i nie była zainteresowana jej poznaniem. Uciekała od tego co powiedziałaś. Lubisz ks. Pelanowskiego i zadziałał psychologiczny efekt aureoli. To wątek o charakterze wychowawczym, więc sobie pozwalam na takie stwierdzenie. Możesz skorzystać, możesz zakwestionować. Z mojej strony EOT.

Kazania ks. Pelanowskiego są coraz bardziej radykalne i subiektywne. Poczuł wiatr w żaglach i odreagowuje dawne ograniczenia. Nie dostrzega swego subiektywnego radykalizmu, również w odniesieniu do sprawy posłuszeństwa. Próbowal znaleźć nieposłusznych, którzy okazali się w końcu posłusznymi. To nosi znamiona usprawiedliwienia. Sposoby opuszczenia zakonu mogą być bowiem różne.
Sytuacja prawna jest taka, że nie ma w Kościele wypracowanej zgody teologicznej i prawa pozwalającego na zarzut papieżowi tego, że przestał być papieżem z powodu herezji. Takie prawo wcześniej przyznali sobie sedekwantyści. Swoim autorytetem poświadczyli jedną z opinii teologicznych a to jest ...bezprawne.


Cz gru 17, 2020 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
Ojciec Pelanowski a Papież Franciszek:
Wit Chlondowski - "Dlaczego nie warto już słuchać o. Augustyna Pelanowskiego?"
https://www.youtube.com/watch?v=UZxAejEQbv0

Sprawa o. Pelanowskiego i szopka w Watykanie || Ja, katolik. EXTRA
https://www.youtube.com/watch?v=8qjvhFv16AE

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr sty 20, 2021 1:47 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL