Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:35 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
Np. kradzierz nie jest tozsama z wlamaniem, choc wlamanie jest tozsame z kradzierza, ale takze z wandalizmem i zniszczeniem cudzej wlasnosci glownie zamkow czy zabezpieczen.
Profanacja nie jest jednoznaczna z profanacja swietosci, choc profanacja swietosci jest profanacja.
Zamykanie kosciolow wcale nie oznacza nieudostepniania ich wiernym, choc moze tym byc, tak samo nieudostepnianie wiernym kosciola wcale nie musi byc jego zamykaniem.
Samo zamykanie kosciolow moze miec wiele roznych powodow, a przypisywanie temu jedynie jednego powodu profanacji, jest po prostu uogolnianiem.
W kazdej parafii jest inna sytuacja i uogolnianie wszystkiego do ryzyka profanacji moze i pewnie prowadzi do pewnego rodzaju paniki i zamykania kosciolow bezpodstawnia ot, tak bo inni zamykaja.

Przy takich wypowiedziach jakie tu podano nie da sie zobaczyc nic poza panika.
Obawiam sie ze niektorzy gotowi sa podciagnac decyzje proboszczow o zamykaniu kosciola pod posluszenstwo przelozonym.


Śr lip 24, 2019 8:45 am
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli nie potrafisz go wskazać, a to oznacza, że mamy typowe dla Ciebie rzucenie tezy, co do której nawet nie jesteś w stanie wyjaśnić o co w niej chodzi, a nie mówiąc o wykazaniu, że jest zgodna z prawda.


Nie, to bylo jedynie zwrocenie uwagi na to co sie dzieje w tym temacie i sens niektorych wypowiedzi, ktore nic nie wnosza do tematu tylko sa celowym dzialaniem by zrobic zamieszanie w watku, wiec przestan przyprawiac mi garba tak jak to robi Marek.


Śr lip 24, 2019 8:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
Przecież Yarpen wiesz jak się rozwinie ta "dyskusja". Sam2 kolejny raz wpadł w pętlę - teraz będzie o złej woli wszystkich adwersarzy, o tym że źle go rozumieją i złośliwie interpretują co napisał. Może nawet dojdzie do etapu "wiem ale na razie nie mogę wam powiedzieć" (jak już to zrobił w kilku wątkach).
Zostaw. Szkoda pary.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lip 24, 2019 9:38 am
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
Barney napisał(a):
Przecież Yarpen wiesz jak się rozwinie ta "dyskusja". Sam2 kolejny raz wpadł w pętlę - teraz będzie o złej woli wszystkich adwersarzy, o tym że źle go rozumieją i złośliwie interpretują co napisał. Może nawet dojdzie do etapu "wiem ale na razie nie mogę wam powiedzieć" (jak już to zrobił w kilku wątkach).
Zostaw. Szkoda pary.

Moze takie nie majace z tematem nic wspolnego wypowiedzi, zatrzymaj sobie na PW z Jockeyem i nie zasmiecaj wszystkich watkow na forum.


Śr lip 24, 2019 9:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
O, właśnie. Pętla działa :mrgreen:
Obrazek

Przy okazji: ty już od połowy wątku nie powiedziałeś nic konkretnego na temat, oprócz powtarzania w kółko swojej tezy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lip 24, 2019 9:55 am
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
szkoda mi cie ze sie tak wokol mnie zapetliles.
Ale moze pwrocimy do tematu i zostawimy te milosne zapedy na boku?


Śr lip 24, 2019 9:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
Barney napisał(a):
Zostaw. Szkoda pary.

Nawet nie zamierzałem już dalej prowadzić rozmowy. Zgłosiłem za to temat do zamknięcia, bo widać, że o merytorycznej rozmowie można już zapomnieć.


Śr lip 24, 2019 10:00 am
Zobacz profil
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
W takim razie brawo dla Marka.
jaki jest wynik to juz sie pogubilem dosc dawno temu.
Jockey, moze po prostu zamykaj moje tematy juz po pierwszym wpisie Marka, bo skoro bierze w nich udzial to skutek jest przewidywany.
Zaoszczedzisz tym sporo pojemnosci serwera, a i nie bedzie na forum widac personalnych przepychanek.


Śr lip 24, 2019 10:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
https://www.m.pch24.pl/profanacja-kosci ... 652,i.html


Śr lip 24, 2019 10:58 am
Zobacz profil
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
sachol napisał(a):
https://www.m.pch24.pl/profanacja-kosciola-w-suchym-lesie--parafia-apeluje-do-rodzin-o-modlitwe-ekspiacyjna,69652,i.html


Ale to bylo wlamanie do zamknietego kosciola, a nie wejscie do otwartego.
Wiec mozna by powiedziec ze zwiazane to jest z zamknieciem kosciola, a nie otwieraniem.
czesto jest tak ze wlasnie zamkniete pomieszczenie jest w pewnym sensie bezpieczne dla wandala, czy zlodzieja, bo wie ze nikt nie moze w kazdej chwili wejsc i mu przeszkodzic czy zlapac, a ewentualne przylapanie jest malo prawdopodobne bo wiaze sie z zauwazeniem samego wlamania, bo slady wejscia-wlamania sa zwykle w miejscu malo widocznym.


Śr lip 24, 2019 11:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
sam2 napisał(a):
czesto jest tak ze wlasnie zamkniete pomieszczenie jest w pewnym sensie bezpieczne dla wandala, czy zlodzieja, bo wie ze nikt nie moze w kazdej chwili wejsc i mu przeszkodzic czy zlapac, a ewentualne przylapanie jest malo prawdopodobne bo wiaze sie z zauwazeniem samego wlamania, bo slady wejscia-wlamania sa zwykle w miejscu malo widocznym.

Często widywałeś złodzieja w kościele? A może z nim rozmawiałeś i stąd te przemyślenia. ;)

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pt lip 26, 2019 9:49 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
mareta napisał(a):
sam2 napisał(a):
czesto jest tak ze wlasnie zamkniete pomieszczenie jest w pewnym sensie bezpieczne dla wandala, czy zlodzieja, bo wie ze nikt nie moze w kazdej chwili wejsc i mu przeszkodzic czy zlapac, a ewentualne przylapanie jest malo prawdopodobne bo wiaze sie z zauwazeniem samego wlamania, bo slady wejscia-wlamania sa zwykle w miejscu malo widocznym.

Często widywałeś złodzieja w kościele? A może z nim rozmawiałeś i stąd te przemyślenia. ;)


Kiedys dosc czesto i wielu widywalem, szczegolnie na Mszy Sw o 12 w niedziele, niektorzy nawet przystepowali do Komunii Sw,
Teraz nie mieszkam w kraju to nie znam tak dobrze miejscowych parafian.


Pt lip 26, 2019 11:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy rzeczywiscie koscioly musza byc zamykane po Mszy Sw?
Dobra.. Mielenie w kółko tego samego. ZAMYKAM

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lip 29, 2019 3:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL