Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:26 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Lubię Szustaka 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Mają jurysdykcję papieża do spowiedzi czy nie? Zdjęto z nich wszysctkie kary kościelne czy nie? Należy czytać to co kto ma do powiedzenia, co sobą reprezentuje czy łatki przystawiać? Czy o. Szustak po chwili buty odpowiadał mu na krytykę dotyczącą zarzucanych dominikatowi błędów czy nie? Jego katechezy przypominają mi dzieciństwo, pewnie sentyment. Starzeję się. :wink:


So paź 31, 2020 8:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Który o. Adam Szustak mówi prawdę?
https://youtu.be/VTV40MmlCRs


So paź 31, 2020 2:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
feelek napisał(a):
Który o. Adam Szustak mówi prawdę?
https://youtu.be/VTV40MmlCRs

Obaj, należy uważnie słuchać.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn lis 02, 2020 2:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
By wyrobić sobie zdanie , dobrze jest posłuchać odpowiedzi. Ojciec A. Szustak nagrał film, w którym odnosi się do zarzutów .Głównie do p. D. Mysiora i Ks. Michała Chacińskiego ( mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwisk).


Wt lis 10, 2020 10:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Arwena napisał(a):
By wyrobić sobie zdanie , dobrze jest posłuchać odpowiedzi. Ojciec A. Szustak nagrał film, w którym odnosi się do zarzutów .Głównie do p. D. Mysiora i Ks. Michała Chęcińskiego ( mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwisk).

Ks. Chacińskiego (przekręciłeś) a czy warto słuchać tej odpowiedzi?


Wt lis 10, 2020 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Zdążyłam edytować :)

Warto.


Wt lis 10, 2020 10:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Arwena napisał(a):
Zdążyłam edytować :)

Warto.

Bardzo słabe tłumaczenie dotyczącego prawnego zakazania aborcji między marcem a obecną sytuacją, po tym jak jeszcze podpisał kuriozalny list "normalnych księży" z ktorego sie wycofał tylko dla tego zeby nie tworzyć podziałów, tłumaczy się tym że on by podpisał się pod tym zakazem gdyby był on wprowadzonu w sposób demokratyczny...to rozumiem że Ojciec Szustak nie uznaje legalności rządów PiS i demokratyczności wyborów w którym został on wybrany, a Trybunał Konstytucjny jest jakimś obcym ciałem w polskim organiźmie władzy...

Ponadto jakieś wrzuty na Dawida Mysiora że niby pracowników źle w swojej firmie traktuje, ale zaznacza ze go niezna wiec propaguje jakieś pomówienia, załatwienie zarzutów dotyczących kwestii wiary tym że przełożony mówi że jest spoko, więc jest spoko...
Z o. Szustakiem jednak coraz gożej


Śr lis 11, 2020 1:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Cóż każdy ma prawo do własnej opinii. Ja odebrałam jego odpowiedź inaczej. Imho przedstawia w niej pragnienie, chęć jedności , łączenia a nie podziałów w Kościele, przy naturalnie różnorodności postaw, działalności wynikającej z tego, że jesteśmy inni, inne osobowości, cechy charakteru, wrażliwość.

A odnośnie PIS- u to nie ma czego bronić. To nie kto inny a rząd jak dotąd nie opublikował wyroku TK, tym samym mamy polityczne granie tematem aborcji przez obóz rządzący , przy równoczesnym osłabianiu rangi organu państwa.

Cóż z tego, że demokratycznie wybrani skoro swoim działaniem nie publikowania orzeczenia upartyjniają instytucję , organ państwa - TK.


Śr lis 11, 2020 1:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Arwena napisał(a):

A odnośnie PIS- u to nie ma czego bronić. To nie kto inny a rząd jak dotąd nie opublikował wyroku TK, tym samym mamy polityczne granie tematem aborcji przez obóz rządzący , przy równoczesnym osłabianiu rangi organu państwa.

Cóż z tego, że demokratycznie wybrani skoro swoim działaniem nie publikowania orzeczenia upartyjniają instytucję , organ państwa - TK.

Zatem jedynie co powinien zrobić o. Szustak to skrytykownaie PiS za brak opublikowania wyroku, zamiast tego uslyszelismy ze nie mamy sytacji o ktorej on mowil w marcu czyli demokratycznej ustawy, przegłosowanej przez parlament.


Śr lis 11, 2020 9:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Na temat tego - co powinien zrobić O. Szustak to wypowiadać się nie będę - to jego rozeznanie, decyzja, sumienie.

Natomiast odnośnie ustawy - to mówiąc szczerze po części ma rację. Projekt takiej ustawy złożony przez organizacje pro live to o ile wiem złożony jeszcze w drugiej kadencji nadal leży w zamrażalce. PIS lawirował i lawiruje w tej kwestii. Imho nie chcieli tego zrobić w Sejmie po prostu - wybrano opcję TK. No i jak widzimy - mimo orzeczenia Trybunału - w I- eszej kolejności kierują się interesem politycznym. :|


Śr lis 11, 2020 10:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Odpowiedz D. Mysiora bardzo spokojna i merytoryczna

https://youtu.be/EovrCuDJYZs


Śr lis 11, 2020 2:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lubię Szustaka
Arwena napisał(a):
Cóż każdy ma prawo do własnej opinii. Ja odebrałam jego odpowiedź inaczej. Imho przedstawia w niej pragnienie, chęć jedności , łączenia a nie podziałów w Kościele, przy naturalnie różnorodności postaw, działalności wynikającej z tego, że jesteśmy inni, inne osobowości, cechy charakteru, wrażliwość.
Na jedność w Kościele jest jeden, i tylko jeden sposób: trzymanie się wiary Kościoła.

Cytuj:
A odnośnie PIS- u to nie ma czego bronić. To nie kto inny a rząd jak dotąd nie opublikował wyroku TK, tym samym mamy polityczne granie tematem aborcji przez obóz rządzący , przy równoczesnym osłabianiu rangi organu państwa.
Nie bronię PiS-u w sprawie aborcji, bo od 5 lat zachowuje się w tej sprawie skandalicznie.
Tylko... czy właściwym jest krytykowanie rządu w tej sprawie właśnie w chwili, kiedy coś w kierunku zaniechania mordowania dzieci zostało zrobione?

sahol napisał(a):
Zatem jedynie co powinien zrobić o. Szustak to skrytykownaie PiS za brak opublikowania wyroku
Otóż to.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lis 11, 2020 3:26 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lutakżebię Szustaka
W swojej odpowiedzi O.Szustak wyjaśnił kwestię ewentualnego odstępstwa od wiary przywołując ocene swego przełożonego. Wydaje się to jasnym, iż od tej kwestii jest przełożony zakonnika. No chyba, że odstepcą jest też ów przełożony ? Ja nie mam podstaw by tak sądzić.

Odnośnie PIS-u . Ta partia / rząd traktuje sprawę aborcji czysto politycznie, przy okazji niszcząc rangę TK.

To co winien, bądź nie mówić O. Szustak pozostawiam jemu samemu.


Śr lis 11, 2020 10:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lutakżebię Szustaka
Arwena napisał(a):
W swojej odpowiedzi O.Szustak wyjaśnił kwestię ewentualnego odstępstwa od wiary przywołując ocene swego przełożonego. Wydaje się to jasnym, iż od tej kwestii jest przełożony zakonnika. No chyba, że odstepcą jest też ów przełożony ? Ja nie mam podstaw by tak sądzić.
Nie. Przełożony ma obowiązek dyscyplinowania. Nie oznacza to, że jak ktoś mówi herezje (albo po prostu bzdury) to przestają one być herezjami i bzdurami tylko dlatego, że przełożony go nie skarcił.

Cytuj:
Odnośnie PIS-u . Ta partia / rząd traktuje sprawę aborcji czysto politycznie,
Niestety, chyba tak właśnie jest.
Cytuj:
przy okazji niszcząc rangę TK.
Niby w jaki sposób? Że orzekł to samo, co tenże Trybunał pod wodza Zolla kilkanaście lat wcześniej?

Cytuj:
To co winien, bądź nie mówić O. Szustak pozostawiam jemu samemu.
Nie. Gdyby mówił jako pan Szustak tak by było. Ale nie w takim trybie są jego wypowiedzi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lis 12, 2020 12:14 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lutakżebię Szustaka
Barney napisał(a):
Arwena napisał(a):
W swojej odpowiedzi O.Szustak wyjaśnił kwestię ewentualnego odstępstwa od wiary przywołując ocene swego przełożonego. Wydaje się to jasnym, iż od tej kwestii jest przełożony zakonnika. No chyba, że odstepcą jest też ów przełożony ? Ja nie mam podstaw by tak sądzić.
1. Nie. Przełożony ma obowiązek dyscyplinowania. Nie oznacza to, że jak ktoś mówi herezje (albo po prostu bzdury) to przestają one być herezjami i bzdurami tylko dlatego, że przełożony go nie skarcił.

Cytuj:
Odnośnie PIS-u . Ta partia / rząd traktuje sprawę aborcji czysto politycznie,
Niestety, chyba tak właśnie jest.
Cytuj:
przy okazji niszcząc rangę TK.
2. Niby w jaki sposób? Że orzekł to samo, co tenże Trybunał pod wodza Zolla kilkanaście lat wcześniej?

Cytuj:
To co winien, bądź nie mówić O. Szustak pozostawiam jemu samemu.
3. Nie. Gdyby mówił jako pan Szustak tak by było. Ale nie w takim trybie są jego wypowiedzi.

( numeracja moja)

Ad.1Zarzut herezji czyli odstępstwo od wiary jest bardzo poważny , można rzec dana osoba sytuuje się poza Kościołem. To nie sprowadza się do kwestii dyscyplinowania, bądź nie przez przełożonego. Ocena tego czy zakonnik popadł w herezje, czy nie leży w gestii i odpowiedzialności jego przełożonego - on ma więcej danych, ma możliwość rozmowy z takim zakonnikiem, wyjaśnień i.t.d. , a nie p. D. Mysiora czy Barneya.Jeżeli to D. Mysior, czy Barney by decydował kto z kapłanów, zakonników jest heretykiem , a kto nie , to marnie to widzę .

Ad2.) To jest tak jasne, że dziwi mnie Twoje wyparcie. Nie opublikowanie przez rząd orzeczenia TK , do czego byli zobowiązani przepisami jest niczym innym tylko podważaniem jego orzeczenia i znaczenia instytucji państwa. T K nie orzekł na zasadzie, że partia rządząca sobie oceni czy jej to pasuje politycznie, czy nie i wtedy publikując wdroży dopiero w życie. Nic nie usprawiedliwia rządu , że tego nie zrobili - to jest niszczenie organu państwa jakim jest TK.

Ad3. Każdy człowiek odpowiada w swoim sumieniu za to co robi, mówi. Tym większa odpowiedzialność tego, komu wiele dano ale to nie ja p. D. Mysior czy Barney jesteśmy od badania i osądzania sumienia danej osoby. Krytyka owszem ale tak ciężkie kwatyfikatory, co kto ma powiedzieć a co nie , zdecydowanie wykracza poza nią.


Cz lis 12, 2020 9:48 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL