Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:36 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Wspólnoty dla nawróconych 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 1:39 pm
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wspólnoty dla nawróconych
Witam,

mam następujące pytanie. Czy istnieją jakieś wspólnoty dla nawróconych ateistów? Jakieś dwa miesiące temu się nawróciłem. Chciałbym się włączyć w jakąś wspólnotę, ale te "klasyczne", to zazwyczaj składają się ze "świętoszków". A ja chciałbym poznać osoby takie jak ja.


N mar 24, 2019 9:39 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty dla nawróconych
Tulczyn napisał(a):
Witam,

mam następujące pytanie. Czy istnieją jakieś wspólnoty dla nawróconych ateistów? Jakieś dwa miesiące temu się nawróciłem. Chciałbym się włączyć w jakąś wspólnotę, ale te "klasyczne", to zazwyczaj składają się ze "świętoszków". A ja chciałbym poznać osoby takie jak ja.


A czymze to te "swietoszki" roznia sie od ciebie?


N mar 24, 2019 11:08 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 1:39 pm
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty dla nawróconych
sam2 napisał(a):
Tulczyn napisał(a):
Witam,

mam następujące pytanie. Czy istnieją jakieś wspólnoty dla nawróconych ateistów? Jakieś dwa miesiące temu się nawróciłem. Chciałbym się włączyć w jakąś wspólnotę, ale te "klasyczne", to zazwyczaj składają się ze "świętoszków". A ja chciałbym poznać osoby takie jak ja.


A czymze to te "swietoszki" roznia sie od ciebie?

Człowiek, który od zawsze byl wierzący i przestrzegający zasad wiary spogląda bardzo często na takich jak ja z wyższością albo nawet pogardą. To tak jak faryzeusze w czasach Jezusa. Oczywiście nie mówię, że wszyscy są tacy. Znam kilka osób należących do wspólnot, które są naprawdę w porządku, ale zasadnicza większość oazowiczów i ramowców jakich poznałem, to są tacy jak powiedziałem.


N mar 24, 2019 11:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty dla nawróconych
Ciachciasz - dział dla katolików

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


N mar 24, 2019 11:53 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty dla nawróconych
Tulczyn napisał(a):
sam2 napisał(a):
Tulczyn napisał(a):
Witam,

mam następujące pytanie. Czy istnieją jakieś wspólnoty dla nawróconych ateistów? Jakieś dwa miesiące temu się nawróciłem. Chciałbym się włączyć w jakąś wspólnotę, ale te "klasyczne", to zazwyczaj składają się ze "świętoszków". A ja chciałbym poznać osoby takie jak ja.


A czymze to te "swietoszki" roznia sie od ciebie?

Człowiek, który od zawsze byl wierzący i przestrzegający zasad wiary spogląda bardzo często na takich jak ja z wyższością albo nawet pogardą. To tak jak faryzeusze w czasach Jezusa. Oczywiście nie mówię, że wszyscy są tacy. Znam kilka osób należących do wspólnot, które są naprawdę w porządku, ale zasadnicza większość oazowiczów i ramowców jakich poznałem, to są tacy jak powiedziałem.


To czyli niczym sie nie roznia, a to o czym piszesz to tylko roznica w stopniu ulegania pokusom, bo wszyscy grzeszymy, ale nie wszyscy w jednakowym stopniu ulegammy pokusom. Ocenianie innych to tez pokusa.


N mar 24, 2019 12:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty dla nawróconych
Tulczyn napisał(a):
Człowiek, który od zawsze by wierzący i przestrzegający zasad wiary spogląda bardzo często na takich jak ja z wyższością albo nawet pogardą. To tak jak faryzeusze w czasach Jezusa. Oczywiście nie mówię, że wszyscy są tacy. Znam kilka osób należących do wspólnot, które są naprawdę w porządku, ale zasadnicza większość oazowiczów i ramowców jakich poznałem, to są tacy jak powiedziałem.

Czyli ci patrzący z pogardą są ewidentnie grzeszni, tak?
No cóż, wspólnoty anioów Ci nie wskażemy.

Natomiast ciekawe byloby pytanie o wspólnotę "początkujących w formacji", nie zaś bezgrzesznych.
Chyba nie masz na razie pojęcia o formacji oazowej. Zrozumiałe. W jej normalnym przebiegu nie miesza się początkujących i zaawansowanych. Tam są stopnie, etapy. W grupie dzielenia są osoby na podobnym etapie drogi w oazie. Plus animator. Nie jest to mieszanina, ze tak powiem, starych wyg i początkujących. Podobnie letnie rekolekcje są dla danego "stopnia". Nie wskakuje się od razu na trzecie piętro.
Propozycja do rozważenia: szukaj wspólnot o takiej gradacji. Program będzie stopniowany.
Grzesznicy będa wszędzie. Jak Ty, jak ja.


N mar 24, 2019 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty dla nawróconych
Obawiam się, że nawrócony przychodzący do wspólnoty powinien najpierw słuchać. Z tego co widzę na forum, to Ty - jako świeżo nawrócony - chciałbyś nauczać.
I być może dezaprobatę wobec podobnej pychy bierzesz za traktowanie Ciebie z góry.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N mar 24, 2019 1:12 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 10, 2019 1:39 pm
Posty: 109
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty dla nawróconych
Ja właśnie chcę wspólnoty złożonej z grzeszników. Chcę wspólnoty złożonej z ludzi dostrzegającej swoje błędy i rozumiejącej innych grzeszników. A nie uznających się za aniołów.

Co do mojego nawrócenia i jak to było, to jest tu gdzieś wątek na forum na ten temat w dziale dyskusji chrześcijan z niewierzącymi i innymi religiami.

Nie chcę nikogo nauczać w kwestiach religijnych. Na forum jest dyskusja, to chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie? Tym bardziej, że nie wyrażam go nawet tak w kwestiach religijnych, jak w polityczno-społecznych. Chyba, że według Ciebie jako nawrócony powinienem polecieć do lokalnego posła PiS, poprosić go o przyjęcie na służbę w jego biurze, pójść na Marsz Niepodległości i podpisać petycję o pozamykanie gejów. Tego wiara ode mnie nie wymaga. Wiara opiera się na Piśmie Świętym i katechizmie, a nie na mokrych snach jakiś nacjonalistów i homofobów, którzy chcieliby wszystkich o odmiennych poglądach pozamykać lub w najlepszym wypadku kazać im siedzieć cicho. To taka dygresja do @Barney.

Z drugiej strony, może niepotrzebnie w ogóle jakiejś wspólnoty szukam. Do Zbawienia przecież żadna inna wspólnota poza Wspólnotą Kościoła nie jest potrzebna. Jeżeli pogłębiam wiarę poprzez lekturę i modlitwę, uczestniczę w nabożeństwach, przystępuję do sakramentów, spełniam uczynki miłosierdzia, walczę ze swoimi słabościami, to chyba żadna wspólnota nie jest mi potrzebna? Każdy ma chyba inne powołanie, może moim po prostu nie jest działalność we wspólnocie.


N mar 24, 2019 1:28 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wspólnoty dla nawróconych
Trochę burzliwie się zrobiło w tym wątku, trzeba złożyć petycję do Peruna czy tam Zeusa jak kto woli, że za dużo piorunów. :-D


N mar 24, 2019 3:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL