Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:24 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Poszukuję Wspólnoty w Poznaniu 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 2:42 pm
Posty: 14
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Poszukuję Wspólnoty w Poznaniu
Cześć!

Jakie Wspólnoty polecacie w Poznaniu?

Uczestniczyłam we wspaniałych rekolekcjach ze Wspólnotą Jerozolima, ale szukam dalej swojego miejsca. Czy mogę prosić o pomoc i podpowiedzi?

Dzięki


Pt lip 27, 2018 1:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszukuję Wspólnoty w Poznaniu
Trudno polecać, nie wiedząc, komu. Na ślepo.
Czy możesz napisać, ile masz lat? Coś jeszcze o sobie? No wiesz, co innego poleca się nastolatkowi, co innego niekiedy emerytce.
No i czego szukasz?

Jednym pasują modlitewne grupy odnowowe, innym medytacja chrześcijańska, innym działalność związana z misjami, innym oazowy krąg rodzin. Studium Biblii czy działania charytatywne? Modlitwa w ciszy czy Akcja Katolicka? Duszpasterstwo Środowisk Twórczych czy KSM? samych duszpasterstw akademickich jest przynajmniej dziesięć. No naprawdę, w Poznaniu jest multum możliwości. Nie ma jak pomagać w ciemno. Pomóż sobie pomóc.


Pt lip 27, 2018 2:12 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 2:42 pm
Posty: 14
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszukuję Wspólnoty w Poznaniu
Masz rację, już się poprawiam;)

Nie mam doświadczenia ze Wspólnotami, Jerozolima była pierwszą, i jedyną, jaką poznałam. Dlatego też nie bardzo wiem jak szukać.

Mam 29 lat, osobowość raczej introwertyczną, ale chciałabym mieć z kim się modlić, rozmawiać zarówno o problemach związanych z wiarą, życiem, ale i tak normalnie, być ciekawym drugiego i czekać na kolejne spotkania;)

Dużo pracuję - w domu - dlatego wyjście do ludzi bardzo mi się przyda. (Mam znajomych, ale w pewnym momencie zmieniłam swoje życie i zaczęłam w nim szukać Boga i niestety nasze relacje się rozluźniły. Poszliśmy różnymi drogami.)


Pt lip 27, 2018 2:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszukuję Wspólnoty w Poznaniu
Niecałe 10 minut myślenia o rodzinnym mieście i taka oto lista (z pewnością niekompletna; chyba każdą z tych wspólnot możesz znaleźć w necie, żeby zdobyć wybrane szczegóły)

Duszpastwrstwa postakademickie - PULS (franciszkanie na Garbarach), Frutti di Bosco (salezjanie na Winogradach ), Kuźnia (Przybyszewskiego), Karmelove (karmelici), Paleolit (dominikanie)

Wspólnoty zw. z działalnością misyjną: Salezjański Wolontariat Misyjny DON BOSCO (Winogrady), Fundacja Redemptoris Missio (gdzieś na Junikowie).

Wspólnota w duchu ignacjańskim –Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, jezuici przy Garbarach/Dominikańskiej

Wspólnota Focolare (może przy św. Rochu, szukaj)

Świeccy dominikanie (trzeci zakon); Trzeci zakon franciszkański; trzeci zakon karmelitański

Dzikie mnóstwo grup odnowowych (wpisz: Odnowa w Duchu Świętym Poznań); nie wiem, czy to dla introwertyka, chyba niekoniecznie

Duszpasterstwa grup zawodowych – środowisk twórczych (chyba przy św. Wojciechu), nauczycieli, pracowników służby zdrowia;
chyba jest też Katolickie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców

Neokatechumenat (może na Fredry)

Szkoła Nowej Ewangelizacji = Wspólnota Barnaby (Fredry; Forteczna)

Opus Dei

Akcja Katolicka

Domowy Kościół (ale to generalnie dla małżeństw)

Dla osób zdecydowanych oddać się w pełni Bogu w świecie, przez śluby rad ewangelicznych, czyli dla tych, którzy decydują się na konsekrację w świecie, pozostając w swoim domu, środowisku, pracy – instytuty świeckie (kilka wspólnot żeńskich o różnej duchowości i jedna męska)


So lip 28, 2018 1:03 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 2:42 pm
Posty: 14
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszukuję Wspólnoty w Poznaniu
Dziękuję!


N lip 29, 2018 5:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL